Zprávy z Boat Brno 2009

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned lis 08, 2009 10:30 pm

Samozrejme že aj mňa ta Beluga potešila, pekná loď, pekná práca, lak nanášaný válčekom :) Akurát som nepochopil prečo tam bola vystavená? Bola na predaj? Alebo to tam dal organizátor len tak na ozdobu aby tam niečo bolo?
Uživatelský avatar
Hovez
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: pát pro 21, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hovez » ned lis 08, 2009 10:36 pm

Denis píše:Samozrejme že aj mňa ta Beluga potešila, pekná loď, pekná práca, lak nanášaný válčekom :) Akurát som nepochopil prečo tam bola vystavená? Bola na predaj? Alebo to tam dal organizátor len tak na ozdobu aby tam niečo bolo?


Předpokládám, že byla vystavena jako reklama a "reference" co dotyčný umí. Nabízel tam totiž renovace a stavbu lodí.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned lis 08, 2009 10:39 pm

Denis píše:Akurát som nepochopil prečo tam bola vystavená? Bola na predaj? Alebo to tam dal organizátor len tak na ozdobu aby tam niečo bolo?

Přece reklama jeho práce. :)
Mimochodem PERFEKTNÍ práce. :clap:
To jsou Denisi, ty "zlaté české ručičky". Jak jsi tůdle napsal, že je to jen chiméra. :D
alffa
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » ned lis 08, 2009 10:43 pm

Denis píše:Samozrejme že aj mňa ta Beluga potešila, pekná loď, pekná práca, lak nanášaný válčekom :) Akurát som nepochopil prečo tam bola vystavená? Bola na predaj? Alebo to tam dal organizátor len tak na ozdobu aby tam niečo bolo?

aby tam byla alespon jedna poradna lod :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned lis 08, 2009 11:30 pm

Tak to že propaguje stavbu a opravy lodí som si nevšimol. :( Všímal som si prácu, prekvapili ma lišty lepené do čierneho PU tmelu a nie do epoxidu.
Zlaté české ručičky, samochvála smrdí :D tak nás učili, ale je možné že nie všade. Krásne drevené lode sú ozdobou a aj magnetom všetkých výstav, rovnako je to v Nemecku, alebo v Rakúsku. No čo vám poviem, zlaté nemecké ručičky :lol: akurát pri nemcoch sa to hovorí že: nemecká precíznosť. Takže by som to uzavrel asi tak že Elan3 má zlaté ručičky.
Uživatelský avatar
dfogel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 198
Registrován: stř říj 08, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: trebic

Příspěvekod dfogel » pon lis 09, 2009 2:30 am

to Denis
Ja seti vubec nedivym ze sis toho nevsimnul.ja tam chodil koukal.ted jsem ji spatril.

Nepopsatelny udiv.dosel jsem kni.koukam na ni.koukam na plachty.koukam na stezen.koukam na obsivku.koukam do kajuty.fotim fotim fotim.pak mne zaujaly lukny.nevym proc ale tohle mne zaujalo.az ted koukam na fotky a vydim tam reklamu.krasna prace.podle mne nevycislitelna hodnota.
Uživatelský avatar
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 264
Registrován: čtv led 31, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod cervik » pon lis 09, 2009 9:48 pm

Takýchto výstav lodí sa zúčastňujem ,,len" v poslednom obdobý t.z. 2-3 roky. Na túto Brnenskú som sa moc tešil , lebo je to blýsko , bezproblémová komunikácia, istota , že stretnem mnoho spoločných známych, a dokonca som mal zoznam vecí , ktoré si určite dokúpim ...
Výsledok ?: poviem úprimne, som značne sklamaný ! Čakal som určite viac . Každý sa vyhovára na krízu... , Ale ja som tiež jeden s tých tisícok maličkých podnikateľov, ktorý sa musia ,,byť o svoj trh" aj za cenu istých strát a rizík. Preto musím prezentovať čo najlepšiu kvalitu , zastať si svoj názor , dizajn , kvalitu..., lebo chcem predať.... Viac drobných vystavovateľov, ktorý by sa mali prezentovať, keď nie s 8 m a viac metrovýmy monštramy , tak aspom zo zaujímavou ponukou vždy potrebných maličkostí pre akúkoľvek loď. Som motorák , ale v duši stále mám nejakú plachetničku ,,na staré kolená" , ale keby mi ju dával teraz niekto zadarmo - tak proste nebola...! . To nie sú
u nás , vlastne- pardón ,/ veď už sme rozdelený/ , alebou u Vás v Č . R . výrobci, alebo predajci krásných skromných plachetničiek , alebo sa hambia ich vystavovať ? Veď , keď nie doma , tak - kde potom ? Chýbal mi stánok s drobnými doplnkami /akurát Avar Yacht / ,žiadne plachetničky , .,žiadne veci pre bežných vodákov.
Bol som pozrieť aj pavilón Caravanu , podľa môjho názoru určite v lepšom podaní ako pavilón lodi. Dokonca som si tam kúpil varič veľmi vhodný aj na LOĎ, potom fajn prenosnú tašku na množstvo drobností pre camping ,.. ale to mi vlastne asi nechodíme, lebo u lodí som to nevidel ....
Je to len môj názor na BOAT Brno 2009 , ospravedlňujem sa každému na koho som zabudol, alebo koho sa to dotklo.. :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Předběžná závěrečná zpráva -SPORT Life, Bike Brno, boat Brno

Příspěvekod Libor » úte lis 10, 2009 8:17 am

Podle předběžné závěrečné zprávy to nebylo tak špatné....
Vybírám jen relevantní část týkající se boatu

8. listopadu 2009 Tiskové středisko BVV - Rekordní zájem o sportovní veletrhy: 60 tisíc návštěvníků! Čtyřlístek veletržních projektů SPORT Life, Bike Brno, Caravaning Brno a boat Brno si za první tři dny prohlédlo 45 tisíc návštěvníků, mezi nimi 2 200 zahraničních. Po čtvrtém dnu návštěvnost zřejmě překročí 60 tisíc osob.
.
.
.

Ve srovnání s posledním ročníkem se mírně zvýšil počet vystavovatelů. Nabídku sportovního vybavení, oblečení a doplňků, stejně jako lodí, karavanů a souvisejících služeb do Brna přivezlo 477 vystavovatelů z 19 zemí (o čtyři procenta více než loni). Expozice zaplnily čistou výstavní plochu 19 tisíc m2, a připočteme-li plochu obsazenou doprovodným programem, probíhal letošní ročník na ploše 40 000 m2.
.
.
.
.
Vše potřebné o dovolené na lodi se návštěvníci dozvěděli v pavilonu Z. Na letošní výstavě boat Brno zakotvilo několik novinek mezi plachetnicemi a motorovými čluny, nechyběla nabídka charterových pobytů a vybavení pro různé vodní sporty. Lahůdkou pro fanoušky sportovního jachtingu byla prezentace celokarbonového speciálu Follow Me, který si Milan Koláček postavil pro legendární závod Transat 6.50.
.
.
.
Z průzkumu vyplynulo, že pro 69 % návštěvníků bylo hlavním cílem získat informace o novinkách a trendech, dalších 12 % přijelo především za informacemi o konkrétních výrobcích a službách a pro 8 % respondentů bylo hlavním cílem obchodní jednání či navazování obchodních kontaktů. Návštěvníci odjížděli převážně velmi spokojeni, nejvýše oceňovali odbornou úroveň veletrhu, kvalitu vystavených produktů a organizaci. 93 % návštěvníků je rozhodnuto zúčastnit se příštího ročníku.
.
.
.
POZOR! ZMĚNA TERMÍNU! Příští ročník veletrhů SPORT Life, Bike Brno a výstav boat Brno, Caravaning Brno se uskuteční od 7. do 10. října 2010.
.
..
Řekli o veletrzích
Vladislav Bezecný, jednatel společnosti BEMEX BOOT:
Návštěvníků jsme na našem stánku zaznamenali oproti minulosti méně, ale jejich dotazy byly konkrétnější a specializovanější, takže celkový výsledek je lepší, než jsme čekali. Největší zájem byl o pronájem lodí. Co se týká prodeje, podobně jako u jiných firem se i u nás projevila současná ekonomická situace a vyčkávání s investicemi.

Daniël Hagen, ředitel Holandské turistické informační kanceláře, majitel společnosti Dutch Masters:
Na výstavě boat Brno jsme pravidelně už řadu let, potkáváme se tady s klienty, ukazujeme nové věci. Prostě Brno je stálice a nemůžeme tady chybět. Účast má pro nás smysl už jenom kvůli propojení s karavany a ostatními sporty, protože sem přijdou lidé, kteří by na specializovanou výstavu lodí nikdy nešli. A je na nás, abychom je přesvědčili, jak je to na lodi jednoduché a hezké.
Uživatelský avatar
Hovez
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: pát pro 21, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hovez » úte lis 10, 2009 8:24 am

Sakra, tak ty novinky mezi plachetnicemi (pokud to nebyla ta nafukovací sranda u Avaru) jsem musel přehlídnout :lol:
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » úte lis 10, 2009 9:46 am

No když čtu tu závěrečnou zprávu nabývám dojem, že když přijdou 2 návštěvníci ze dvou a budou mít odborný dotaz, výstava bude 100% úspěšná???? :? :? :? :?
Kladem je každopádně posunutí příštího ročníku na říjen, bohužel spousta zájemců o lodní část v té době bývá dost často na moři :(
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte lis 10, 2009 10:01 am

Naopak, začátek října je špatně, nejsou ceníky na příští rok, nejsou katalogy, lodě jsou ještě na vodě.
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » úte lis 10, 2009 10:19 am

geronimo píše:Naopak, začátek října je špatně, nejsou ceníky na příští rok, nejsou katalogy, lodě jsou ještě na vodě.

podle navstevnosti i podle zajmu vystavovatelu tahle vystava (mysleno vsechny dohromady) o lodich urcite neni :(
Uživatelský avatar
Namor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: úte črc 14, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Namor » úte lis 10, 2009 10:39 am

Zdravím všechny postihnuté. :mad: Těšil jsem se na výstavu ,že si konečně koupím nějaké věci na loď.K mému překvapení došlo když jsem procházel výstavou a marně hledal některého prodejce,který by nabízel na stánku různé příslušenství atd.Kromě dárkových blbostí jsem nenašel nic.Když jsem se zeptal na určitou věc bylo mi řečeno at se podívám na jejich stranky a tam si vyberu.Mám radši když si můžu věci ošahat než je koupím.Nerad kupuji zajíce v pytli.Co se týče plachetnic to se rovnalo nule.Beluga byla sice krásná ,ale to je vše.Nezajímají mě motoráky za šílené peníze.(motoráku jsem si užil dost.)Chyběly tam veškeré propagace výrobců nejen českých ale i zahraničních.Nemluvím o letáčcích.(Jo stánek s potahama na auta byl super :crazy: dejte tisíc korun zálohy a my vám něco ušijeme.Když jsem se zeptal kolik to bude stát a jak to bude vypadat ,řekli nechte kontakt a my se ozveme. :shock:) Pokud nebudou své výrobky propagovat na výstavách nemůžou prodávat.Vícekrát do Brna na boat nejedu.Když tak jen na setkání to bylo fajn i když nás trošku rušila hudba.Toť můj názor.Díky některým z vás jsem pochytil aspon pár důležitých rad ohledně jachtingu.Díky za to.Teď mě můžete kamenovat jestli nemám pravdu.Namor
[hr]
Namore, druhý /duplicitní/ příspěvek, odeslaný zřejmě nechtěně, jsem ti vymazal. Pepa
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte lis 10, 2009 3:43 pm

Já bych byl opatrný s nějakými soudy. Krize tu je, a co vím, skoro všechny výstavy jsou redukované. Včetně těch největřších a nejslavnějších.
Samozřejmě , Boat Brno není žádná velká akce, ale řekl bych, že v lepších časech bude o něco lepší.
Uživatelský avatar
Namor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: úte črc 14, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Namor » úte lis 10, 2009 4:02 pm

Pokud nějaká krize je a já si myslím,že je to jenom výplod těch kteří se potřebují za něco schovat a zakrýt své špatné investice.Dělám taky v obchodě a vím že lidi peníze mají.Možná jsou jen opatrnější v nakupování.Ale když vidím ,že se neprodává tak se snažím nabídnout vše co mám.Myslím si ,že pokud by na výstavě některý obchodník měl vystavené třebas různé kladky ,šekly atd.Drobnosti,kterých nikdy není dost určitě by měl slušnou tržbu.Druhá věc je za jaké ceny by prodával.Já jel na výstavu s tím ,že utratím peníze za věci co potřebuji.Ale ušetřil jsem.Teď to možná nechám až na dovolenou kde jsem našel obchod ,který byl schopný nabídnout věci co jinde byly na objednávku hned a za slušné ceny.Když už něco nebylo skladem u nich do dvou dnů sehnali.Možná máte jiný názor.Namor
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte lis 10, 2009 4:16 pm

Ježišmarja...... Jasně , žádná krize není :? Ty statistiky lžou...
Ale prodávat malé věci , za pár šupů, na velké ploše, která není z nejlacinějších asi nubude to nejvýnosnější. Ostatně, ty naše jachtařské obchody mnohdy ani celý sortiment nemají, a dovezou to často,až když si to objednáš.
Nakonec, každej jachtařskej obchod má internetovou verzi, a pokud někdo něco potřebuje, objedná si to tam.

Nepojedu tam proto, abych viděl, jak vypadá šekl. Spíš bych chtěl vidět nějaké plachetnice.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte lis 10, 2009 4:16 pm

Co se týká příslušenství - naprostá pravda. Také jsem chtěl kupovat a ušetřil jsem. Je ale otázka, jestli a co mají prodejci skladem. V dnešní době obrovských posunů cen se moc nevyplácí brát na sklad. Když to dodavatel je schopen do druhého dne dovézt na pult.
Co se týká větších lodí, tam to je trochu horší. Vystavovatel nese náklady dopravy tam a zpět. Pokud by se během předcházejících ročníků přesvědčil že se mu to vyplatí, určitě by vystavoval. Byl by blázen kdyby ne. Ale asi nula od nuly pošla a výsledek je nula na výstavišti.

Ale celkově: Asi deset let sleduji výstavy diskuze o jejich kvalitě. Jestli Brno nebo Letňany, který ročník byl lepší nebo horší. Velké titulky v jachtařských časopisech, vzrušené diskuse jachtařů.
Tyto debaty mě už nějakou dobu nechávají chladným. Od výstavy nic neočekávám. Jedu tam spíše na společenskou událost, trochu se pokochat atmosférou, nasát jachtařská prostředí na dlouhou zimu (Praha po dlouhé zimě), pozdravit po roce známé a partnery.

Je jasné že pokud chci opravdu vidět dobrou výstavu, něco zajímavého koupit na loď (já ne) za výstavní slevu, musím za hranice. S tím se nedá nic dělat a ani v budoucnu to lepší nebude. Možná snad Lodě na vodě, právě proto že to je na vodě. Uvidíme jak se chytnou další ročníky.
Uživatelský avatar
TonniCzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 23
Registrován: stř dub 15, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

zpráva

Příspěvekod TonniCzech » úte lis 10, 2009 4:48 pm

Jo a já jsem se tam potkal se svým budoucím kapitánem Baharisem a taky jsem tam potkal Pepíka Blechu (guru českého canalboatingu - www.canalboating.cz), takže jsem byl naprosto spokojený, i když tedy píšete, že to bylo slabší. Bohužel nemohu posoudit, byl jsem tam poprvé. Ale holky na fitnes taky nebyly špatný. :whist:
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte lis 10, 2009 5:11 pm

Baharis píše: Možná snad Lodě na vodě, právě proto že to je na vodě. Uvidíme jak se chytnou další ročníky.

Jo, jo.
„Lodě na vodě“, to je můj tajnej kůň. ;)
Moc jim fandím, aby se chytli. Von tam taky nebude tak drahej nájem. Tak by mohli mít vystavovatelé větší zájem.
Navíc je to pro takovou výstavu krásné místo. Jen halt ta závislost na počasí. To by se mohlo zadrhnout.
Na ten prví ročník to snad měli objednané. To fakt vyšlo. :good:
alffa

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti