Boat Brno

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 169
Registrován: sob srp 20, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod J » sob říj 22, 2011 8:27 am

Ozzie píše:S výstavami to ide všade dole vodou. naša firma (nie lode) dávnejšie vystavovala aj 5 krát do roka. Žial z výstav sa stal jarmok pre rodinky s detičkami, pridala sa aj kríza a teraz sa už vôbec neoplatí vystavovať. Za štandy pýtajú nekresťanské peniaze, platiť ľudí a hotely, kedy sa to vrátí? nikdy. Preto výstavy vyzerajú ako vyzerajú. Dnešný bežný postup záujemcu dajme tomu o gumák je taký: Ide na výstavu napr. do Brna pozrie si, ohmatá, nafotí a potom si ho objedná z internetového obchodu z Nemecka o 25% lacnejšie.
Načo potom vystavovať? Prestal som chodiť do Budapešti, Brna a nepôjdem ani do Bratislavy. Zostává ešte Tulln tam sa oplatí ísť. Je to síce trošku drahé, ale je tam stále čo vidieť. Tam je iná kúpná sila, Rakúským firmám sa asi stále oplatí vystavovať. Keď sa nebude dariť tak žial zanikne aj Tullnská výstava.
V poslednej dobe na západe sú v móde domáce výstavy tzv. Hausmesse. Sú mi sympatické, lebo chodia tam ľudia od fachu, väčšinou na pozvánku, ale keď máte o niečo záujem, ste výtaný. Napr. Hausmesse u Bootefeichtner v Linzi 19. až 27. Novembra, pozvánka na webovej stránke.


Jo, máš pravdu. Navíc nejsme Česko ani Slovensko námořní země, takže větší lodě si kupuje docela malá skupina nadšenců....
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob říj 22, 2011 1:30 pm

Tady najdou zájemci zvýhodněnou vstupenku.
http://registrace.bvv.cz/cs/veletrhy/sp ... 011/krok-1
Promo kód je: BOATBRNO11
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » sob říj 22, 2011 1:48 pm

Takže jestli to chápu správně, tak je konec vstupu zdarma.
Popravdě se ale moc nedivím, najít loni nějaký kód a jít bez placení nebyl vůbec problém a muselo jim utéct na vstupném dost peněz.
Uživatelský avatar
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 169
Registrován: sob srp 20, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod J » sob říj 22, 2011 4:20 pm

Libor píše:Tady najdou zájemci zvýhodněnou vstupenku.
http://registrace.bvv.cz/cs/veletrhy/sp ... 011/krok-1
Promo kód je: BOATBRNO11


Dík, zaregistroval jsem se i s přítelkyní. Mám ušetřeno na parkování ;) .
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

výstavy ...

Příspěvekod Milos » sob říj 22, 2011 5:03 pm

J píše:
Denis píše:Z BVV mi poslali mail o tom bazári lodí, tak za vystavenie lode v bazáre chcú 3000-Kč. Tak tí už načisto zošaleli. Keby mi tri tisíc ponúkli, tak by som tam moju loďku možno doviezol. A to všetko v čase internetu, kde je inzercia zadarmo? Sa spametajte chlapci.

Tá výstava je úplný omyl, platia vystavovatelia aj návštevníci. To ako keby v divadle platili herci aj diváci. Ak sa tam ja dovalím z Bratislavy, tak ma to s manželkou vyjde na cca 1000 Kč a za to chcem niečo vidieť. Za tisícku to musí byť naozaj divadlo, oči sa musia popásť, ale ak platia aj herci a nie málo, tak divadlo sa nekoná.


Nejsem odborník.... ale myslím že na všech veletrzích vystavující platí za místo.... nebo ne? Nemyslím, že v Bratislavě to tak není... Fakt ale je, že pokud bude někdo chtít prodat nafukovací kajak, tak jsou tři tisícovky za plac na veletrhu asi moc.


Nuž vystavovateľ platí vždy, v Bratislave to s cenou za plac rosinovci vyšróbovali tak, že tam už dva roky MacGregora nevystavujeme, a asi končíme aj s pražskou Lode na vode. Nevypláca sa to.
:cry: :oops: :hmm:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob říj 22, 2011 10:08 pm

Pre J, nie je vôbec dôležité ako je to v Bratislave, dôležité je, že ak zaplatím 1000 Kč, tak chcem za to adekvátnou "podívanou". Jo? Keď idem na veltrh do Dusseldorfu, tak ma to stojí násobne viac, ale za svoje peniaze dostanem to čo očakávam. A to isté dostanú aj vystavovatelia, inak by tam nechodili. Spokojný návštevník, vystavovatel aj organizátor výstavy. V Brne sú nespokojný návštevníci aj vystavovatelia. Ak mi za moju tisícku nezabezpečia to, čo ja očakávam, tak tam nejdem. Ak je nás tých čo tam nejdú vela, tak tam nejdú ani vystavovatelia. A celá výstava stratí úroveň. A to sa deje práve teraz v Brne. Ja si myslím že vystavovatelia by mali platiť podstatne menej,možno aj nič. Už len to, že tam prídu a vystavujú 4 dni, tak ich to stojí kopec peňazí a námahy. A výsledok je neistý. Je mi jedno čo bude s výstavou v Brne, mám ich na háku. Nepatrím medzi slovenských nacionalistov a tobôž nie medzi českých, výstava v Rakúskom Tullne to istí.
Uživatelský avatar
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 169
Registrován: sob srp 20, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod J » sob říj 22, 2011 10:44 pm

Denis píše:Pre J, nie je vôbec dôležité ako je to v Bratislave, dôležité je, že ak zaplatím 1000 Kč, tak chcem za to adekvátnou "podívanou". Jo? Keď idem na veltrh do Dusseldorfu, tak ma to stojí násobne viac, ale za svoje peniaze dostanem to čo očakávam. A to isté dostanú aj vystavovatelia, inak by tam nechodili. Spokojný návštevník, vystavovatel aj organizátor výstavy. V Brne sú nespokojný návštevníci aj vystavovatelia. Ak mi za moju tisícku nezabezpečia to, čo ja očakávam, tak tam nejdem. Ak je nás tých čo tam nejdú vela, tak tam nejdú ani vystavovatelia. A celá výstava stratí úroveň. A to sa deje práve teraz v Brne. Ja si myslím že vystavovatelia by mali platiť podstatne menej,možno aj nič. Už len to, že tam prídu a vystavujú 4 dni, tak ich to stojí kopec peňazí a námahy. A výsledok je neistý. Je mi jedno čo bude s výstavou v Brne, mám ich na háku. Nepatrím medzi slovenských nacionalistov a tobôž nie medzi českých, výstava v Rakúskom Tullne to istí.


Denisi. S tou Bratislavou to neber osobně... bylo to myšleno tak, že už princip pořádání nějakého veletrhu v kterémkoli městě je o tom, vybrat od všech peníze a vydělat na tom. Pokud BVV, nebo kdo to pořádá nevydělá, tak prostě příště žádný boat Brno nebude. Svět se nezboří. Jak už jsem psal, nejsme námořní země a navíc jsme docela malý trh. Nečekám žádnou velkolepou podívanou. Já to mám do Brna kousek, tak se tam zajedu podívat. Když to tam znáš, tak zaparkuješ u bytovek zadarmo. Už jsem osmdesát korun, které dám za vstupenku utratil za větší hlouposti :D .Myslím, že jen setkání a pokecání s lidma kolem lodí mi za to stojí.
Uživatelský avatar
UHF
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 18, 2011 2:00 am
Reputace: 0

jedu na boat brno

Příspěvekod UHF » ned říj 23, 2011 12:20 am

čau lidi,

jsem z Prahy a pojedu se tam na 99% podívat, kdyby někdo chtěl jet se mou, napište mi, vezmu ho, cestu platí můj zaměstnavatel, takže cesta Praha-brno a zpět je zdarma. Přesný temrín ještě upřesním, ale předběžně to vidím na 10.11.

D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 26, 2011 8:44 pm

Byl jsem rozhodnut ani letos do Brna na výstavu nejet.
Ale ještě to přehodnotím. Pár zajímavých lodiček by se našlo. A česká premiéra lodě Maxus 24 mě i trochu láká. Dostal se mi do ruky text:
http:// www.northman.pl
Nová řada malých kajutových plachetnic Maxus od zkušeného polského výrobce Northman budí zaslouženou pozornost na všech veletrzích Evropy i treba naposled v Japonsku. Za úspechem lodí Maxus stojí moderní konstrukce s durazem na vynikající nautické vlastnosti, prostornost kokpitu, kvalita použitých materiálu i špickové dílenské zpracování interiéru na presných CNC strojích s vysokým podílem následné rucní práce. Možnost individualize - doplnku na prání, ploutvové i kýlové varianty, bohatá doplnková výbava. Presto jsou lode MAXUS dukazem toho, že kvalita nemusí být drahá.

Název: Kajutová plachetnice Maxus 24 (Northman PL)
Rozmery: Délka: 7 200 [mm], Šírka: 2 550 [mm], Výška: 10 000 [mm]
Hmotnost: 1 650 [kg]

Ceská premiéra! Moderní kajutová plachetnice s vynikajícími nautickými i užitnými vlastnostmi a bezkonkurencní kvalitou zpracování. Bestseller evropského trhu mírí nove i za oceán. Hlavní cena z polského veletrhu Vítr a Voda v roce 2009 v kategorii Malá kajutová plachetnice.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř říj 26, 2011 9:35 pm

Já do Brna určitě pojedu. Byl jsem tam i loni, kdy Brno skoro všichni odepsali. Stejně tak, pokud už nebudu na moři, pojedu také na jaro do Prahy.
Neočekávám a nikdy jsem neočekával, že "za svých 1000" dostanu adekvátní protislužbu. Nejsem majitel, veletrh mě nemá co dát. A nejsem zas až takový materialista, ono to také na tu ticku nevyjde.

Jde mě pouze o to udělat si pěkný den v prostředí které mám rád, projít se mezi jachtaři, cítit že většina těch které potkávám jsou jako já. Pozdravit známé, pokecat s vystavovateli, někdy se podívat na pěkné věci. Jen tak...
Blbá úchylka, co? :hmm:
Ale zase jak napsal Denis, když nebudou návštěvníci, nebude ani výstava.

Bohužel v sobotu máme sraz starého skautského oddílu, budu asi muset ve čtvrtek.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » stř říj 26, 2011 10:28 pm

Maxuse 24 jsem si prolezl předloni v Berlíně. Je to luxusní lodička.... :clap:
Uživatelský avatar
Radek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 17, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Radek » sob říj 29, 2011 12:46 am

Já do Brna určitě pojedu i s manželkou a malým "plavčíkem". Je sice pravda co tu všichni píšete a to, že Brno jde čím dál víc k "šípku", ale jak psal Baharis, proč si neudělat pěkný den a být mezi svými. :)
Uživatelský avatar
Radek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 17, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Radek » sob říj 29, 2011 1:17 am

Je možné, že výstava bude stát za "prd", ale aspoň se setkáme a trošku pokecáme :)
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned lis 06, 2011 10:00 pm

Tak zítra odjíždíme se třemi loděmi směr Brno (Maxus 28, 24 a 21), tak přijďte dělat nával............ :mad: :lol:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon lis 07, 2011 3:40 pm

Letos portál JI na výstavě nebude přítomen, ale všichni registrovaní uživatelé mají možnost si vyzvednou lodní deník JI na stánku č. PAV Z-070 ,partnera portálu YachtNet (až do vyčerpání zásob).
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1445
Obrázek
Uživatelský avatar
Radek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 17, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Radek » úte lis 08, 2011 1:36 pm

Pro všechny, kteří mají zájem o bezplatný vstup na Boat. Podařilo se mi sehnat registrační kod, který opravňuje k bezplatnému vstupu. Vyzkoušeno a funkční!!!
Registrační kód BVV: SPORT2011BVV

Proč platit, když to jde i bez peněz :P :P :P
Uživatelský avatar
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 351
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lebon » úte lis 08, 2011 2:49 pm

Nazdar kamarádi,dovolte mi otázečku.na výstavě jsem ještě nebyl,tak nevím jak to tam funguje.Souběžně tam jede ještě výstava karavanů a kol.Vstupné se platí do celého arealu,nebo každý pavilon zvlášť?Díky za odpověď
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte lis 08, 2011 3:02 pm

"A" je správně. ;)
Uživatelský avatar
Jirka_TEC_Tce
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: ned úno 25, 2007 1:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » úte lis 08, 2011 3:22 pm

Zdravím. Je to pro všechny pavilony. Využil jsem kódu k registraci a funguje to. Naviděnou v Brně. Jirka

Edit: Baharis mě předběhl s odpovědí. :D
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » čtv lis 10, 2011 3:17 pm

Hlášení z Brna:
Výstava není velká, ale je milá. Jsou tu čtyři plachetnice, 3 Maxus, které dovezl Geronimo, dva nafukovací katamarány a čluny motorové a další obvyklosti.
Už jsme pokecali s Liborem i Baharisem a s dalšíma lidma z JI. A prolezli jsme ty krásný Maxusy. Je tu fajn, přijďte pobejt :-)

p.s. pro cyklisty a outdoráky jsou tu velký haly plný. U karavanů jsme ještě nebyli.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 10, 2011 11:32 pm

Co k tomu říci :?
Dříve mi stála tato výstava v Brně i za napsání článku, recenze... ty doby už jsou bohužel pryč...

Je jaká je, poplatná místu a době..... lepší už to nebude.

Jsem moc rád že jsem měl možnost navštívit jedny z prvných ročníků, 8-9 let zpátky.

Dnes jsem v pavilónu Z strávil několik příjemných chvil s přáteli, viděl jsem 3 velice pěkné plachetnice (Maxus 21,24,28) za zajímavou cenu, ale to je vše.

Hodnoceno subjektivně z pohledu plachtáře, na rozdíl od posledních několika ročníků tam alespoň nějaká plachta byla.

Je mi z toho ale smutno a obávám se jestli to nebyl jeden z posledních ročníků.....

Fotogalerie letošního boat brno 2011 zde modules.php?name=coppermine&file=thumbnails&album=319

Obrázek
Tady kdysi byl venku bazar, stála tam dnes jedna nová loď...

Obrázek
Uvnitř na nevyužité ploše pavilónu bazar....

Obrázek
Na stánku IFP publishing bylo možné koupit pěkné knížky

Obrázek
Poslední mohykán....YachtNet - pronájem lodí (jinak partner portálu), bohužel zmizely i chartrové firmy...

Obrázek
Něco pro kamnáře...Bavárie, největší exponáty...

Obrázek
[img]http://[/img]
Maxus 21, 24 a 28.....to stojí za shlédnutí.....

Obrázek
Pohled od vchodu....to je vše co tam je k vidění....

Doprovodný program (přednášky, film) letos nehledejte , žádný není...
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát lis 11, 2011 6:06 am

Tak to je ještě horší, než jsem čekal. Za tohle nestojí ani ta cesta.
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » pát lis 11, 2011 7:08 am

Žeby posledná výstava v Brne? :hmm:
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pát lis 11, 2011 7:14 am

Ad ten doprovodny program, v sobotu ma pepa prednasku o lagrace. Tak aspon to. J.
Uživatelský avatar
vlastovka
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 05, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Zastávka

Příspěvekod vlastovka » pát lis 11, 2011 8:13 am

V sobotu od 15:30 by se mel uskutecnit telemost s Milanem Kolackem

vice na
http://www.milan-transat.eu/index.php?m ... eturnid=51

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů