Boat expo 2013

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
ixxo47
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 39
Registrován: pon říj 28, 2013 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ixxo47 » pát lis 22, 2013 7:13 pm

Tiež skúsim zavolať okolo 14,00. Díky vopred
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát lis 22, 2013 8:28 pm

Klidně volejte, máme jich ještě asi 200 ks.
Uživatelský avatar
slapyreport
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon bře 18, 2013 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod slapyreport » sob lis 23, 2013 10:02 am

Ahoj, výstava je opravdu spíše společenská událost, prostě se tak projít a pokecat. My jsme byli zadrženi nikoli u lodí, ale překvapivě u otočného simulátoru nárazu ÚAMK a nakonec jsme z akce, kde se visí hlavou dolů, natočili minutový film. Šli jsme na lodě a skončili hlavou dolů a kolama nahoru - v autě. Asi tak.
http://www.slapyreport.cz/content/vyzko ... dnes-zitra
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » sob lis 23, 2013 11:11 am

Včera na výstavě lodě tam vlastně ani nejsou pro jachtaře jen knížky ve stánku Jardy F. Pár fotek zde http://jachetnik.rajce.idnes.cz/BOAT_ex ... rybar,_4x4,
Uživatelský avatar
Sidney
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon črc 01, 2013 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha-východ

Příspěvekod Sidney » sob lis 23, 2013 11:21 am

Ahoj s úctou ke všem vystavovatelům, ano "společenská událost" a ještě tím, že jsem tam byl včera v pátek v dopoledních hodinách tak prázdno. Jo u rybářů tam to hučelo, u 4x4 nikde nikdo. Škoda, že jsem si nezkusil ten trenažér na otočku přes střechu. Když jsem šel okolo tak jsem myslel, že to je trenažér na náraz.
Tím, že tam bylo lidí poskrovnu tak se dalo na stáncích pokecat. Pro mě asi největším přínosem byla informace, že můj jarní záměr 14ti denní přeplavby se dvěma společnostmi jedna končící na "2000" a druhá začínající na "TOP" není moudré řešení. Asi mi to ušetřilo 25000Kč a proti tomu investice do vstupenky za 150Kč s cívkou 300m vlasce byla vlastně výhra. To se mi potvrdilo ze dvou zdrojů. Jen doufám, že to není konkurenční boj.
Zd.
Uživatelský avatar
horal51
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 83
Registrován: ned říj 30, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod horal51 » sob lis 23, 2013 7:14 pm

Právě jsem se z výstavy vrátil.... souhlasím že je to spíš společenská událost...očekával jsem alespoň jeden stánek s jachtařskou bižuterií ale nic.... aspoň jsem potkal Pepu Dvorskýho a byl jsem na přednášce Petra Ondráčka.... takže docela fajn odpoledne... ještě jednou díky za volňásky... skvělé Jirka
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » sob lis 23, 2013 8:05 pm

Vstupenek je stále dost, tak klidně volejte.....722 100 400
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » ned lis 24, 2013 11:31 am

Byl jsem tam v pátek. Za tři hodiny jsem si popovídal úplně se všemi, kteří tam měli něco, co mne aspoň trochu zaujalo.
Jinak málo vystavatelů, málo návštěvníků. Škoda. Kamarád odešel po půl hodině.
V Brně bývala výstava zajímavější. Poslední Boat Brno bylo ve 2011. Asi nebyl dobrý nápad, přetáhnout tuto výstavu do Prahy. Výsledkem bude nula pro všechny.

Věřím, že pár hodin před koncem výstavy už nikoho od návštěvy neodradím.

2 jojoch. Ještě jednou dík za volňásky.

Pro mne ta výstava určitě přínosem byla. Příští rok se přijedu podívat zase. Bude-li kam.
Uživatelský avatar
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: úte črc 24, 2012 2:00 am
Reputace: 11

Příspěvekod Zbiry » ned lis 24, 2013 11:51 am

Neřekl bych, že málo lidí! Části pro rybáře se nedalo projít! :lol:
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » ned lis 24, 2013 12:03 pm

Vyjadřoval jsem se jenom k části "lodě".
Uživatelský avatar
ixxo47
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 39
Registrován: pon říj 28, 2013 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod ixxo47 » ned lis 24, 2013 1:06 pm

Veľmi komorná výstava, sklamalo ma, že tam neboli zastúpené žiadne marina shopy, človek by si bol čo to kúpil. ˇ
Vďaka Geronimo za lístky, oplakal by som 150 Kč, keby som ich mal sám platiť.
Uživatelský avatar
Mirecek38
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: pon pro 17, 2012 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Mirecek38 » ned lis 24, 2013 3:24 pm

Asi by mali zmenit nazov vystavy,čo sa tyka lodi-skoro nič,ako velke +hodnotim sobotne prednašky a držim palce La Grace,S/Y Snehurka,aj Panovi Ondračkovi.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte lis 26, 2013 10:13 am

Počet vystavovatelů byl oproti loňsku menší pouze o pět, ale všichni minimalizovali pronajatou plochu, na některých stáncích se krčili i dva vystavovatelé...
Jednoduše se musí výstava vyplatit všem, návštěvníkům, vystavovatelům,... nejenom pořadateli.... :?
Uživatelský avatar
Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:00 am
Reputace: 7
Bydliště: Třebíč

Příspěvekod Fum » úte lis 26, 2013 11:18 am

Jsme opět u toho, zda-li trh v Česku "uživí" takovou výstavu lodí. Boat Brno skončil, Boat Expo se spíše zmenšuje než aby se rozvíjela. Nešlo si nevšimnout, jak u rybářů bylo narváno, jak si návštěvníci odnáší pruty a další výbavu. I vystavovatelé u rybářů byli tak nějak více v pohodě, protože jak už výše uvedl Geronimo, pro svůj stánek potřebovali méně místa pro více produktů a poměr nákladů a případného zisku z prodeje pro ně byl tedy výrazně příznivější než u lodí. Ruku na srdce, kdo z nás si půjde koupit loď na výstavu (myslím v ČR). Jak vyplývá z příspěvků ostatních zde na fóru, chápeme výstavu lodí v ČR spíše jako společenskou událost nebo možnost potkat se s ostatními. Potom to ale ekonomicky nemůže vycházet.....
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte lis 26, 2013 11:31 am

Fume máš pravdu, pak ale nechápu, proč prodejci jachtařské "bižuterie" nepřijedou
na výstavu. Na stánek 3x3 metry se toho vejde hodně, šekt není loď. Dříve jsem si na výstavách vždy něco koupil pro radost, kdyby to měla být jen jedna kladka...aspoň, že jsem si teď mohl koupit knížku..
Uživatelský avatar
slapyreport
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon bře 18, 2013 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod slapyreport » úte lis 26, 2013 11:54 am

Ano, jde o různé cílové skupiny s odlišnými možnostmi (mohou se prolínat). Rybáři na fóru například píší, že, kdo dostal ke vstupence karbonový vlasec, měl vstup zaplacen (prvních 2000 lidí), takže se radostně vrhal k woblerům a spol. Je nemožné rozdat jachtařům ke vstupence šekly a čekat, že si koupí rolfok... :) Myslím, že dlouhodobě mají lodní výstavy v ČR problém s marketinkem a PR, ode zdi ke zdi mezi poutí a nedosažitelným tzv. luxusem. Nejvíce vzpomínám na Letňany, kde byla Swea. Tehdy pořadatel dokázal všecho, staré časy, nové časy, užitečné drobnosti pro fandy i luxus pro náročné, Lucii Výbornou, hudební sestavu pana Jančíka, dobrodruhy i špičkové jachtaře. Tím se výstava zlidštila, byla to show a přesto dobrý věci. Od té doby se marketing a PR horší. Není o čem mluvit (až na výjimky). Rybáři do teď mluví o Zdeňkovi Hofmanovi, který se na výstavě vynořil s náčiním z let 1950 - 89 jako obdoba akce typu "Swea".
http://www.slapyreport.cz/content/zdene ... o-sumoplex
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte lis 26, 2013 12:04 pm

slapyreport píše: Rybáři na fóru například píší, že, kdo dostal ke vstupence karbonový vlasec, měl vstup zaplacen

asi nejde ani o vstupenky, v neděli večer jsem házel do koše min. 100 volných vstupenek... je to škoda...
Uživatelský avatar
Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: čtv úno 10, 2011 1:00 am
Reputace: 7
Bydliště: Třebíč

Příspěvekod Fum » úte lis 26, 2013 12:26 pm

Určitě nejde jen o vstupenky. Minulý týden jsem byl na výstavě v Lodži - Poland Boatshow. Lodní výstava, která je našemu regionu blízká. Vystavené lodě jsou z větší části přesně ty, které se hodí na naše jezera a přehrady, popř. na příbřežní plavbu. Nabídka kování, stěžňových profilů umělého teaku na paluby a veškerého vybavení vůbec. A navíc: mezi exponáty vedly plachetnice nad motoráky! Ani tato výstava nebyla nijak velká, např. Tulln (Austrian Boatshow) je větší, ale pro nás ze střední Evropy jako ušitá na míru. Nejezdím tam každý rok (na výstavu), ale tak jednou za tři roky, což stačí na to mít přehled, co je na trhu za lodě. Jsou zde dvě věci, které mají vliv na to, že se Boat Expo nedá s takovou výstavou vůbec srovnávat. Polský trh s loděmi je úplně někde jinde než ten náš (velikostí i tradicí) a počet lodí z Polska u nás každoročně roste, a to hlavně z důvodu dobrého poměru cena/kvalita. A navíc polské loděnice "vyrostly" na produkci pro loděnice v západní Evropě, což je mnohé naučilo, zejména tu kvalitu. Takto silné loděnice potom mohou vystavovat bez ohledu na to, aby se třásly, jestli na výstavě uzavřou dost objednávek. Svoji účast berou spíše jako marketing a důkaz toho, že nespí, ale neustále něco zlepšují a připravují nové modely.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte lis 26, 2013 4:29 pm

Som rád, že som zachránil pár Geronimových lístkov pred hodením do koša :D, takže ešte raz ďakujem za lístky a konečne som sa dozvedel, kde to Geronimo vlastne pracuje.
Myslím že výstavníctvo nepochopilo ako fungujú výstavy lodí. Podla mňa je to presne tak, ako to zhodnotil Fum o Polsku. V Čechách chýba to zázemie výrobcov, potencionálny trh nie je nijak oslnivý a tak si myslím, že možnosť ako uspieť je spraviť divadlo, "hezkou podívanou", ale kto to kedy videl, aby herci v divadle platili za to, že si zahrajú? Myslím že ak by to vystavovatelia mali zadarmo a spravili by pekné predstavenie, tak ludia by prišli a radi by zaplatili za vstupné. Na porovnanie, večer išli naše ženy na výstavu módnej návrhárky Blanky Matragi, vstupné bolo 250 korun a pred pokladňou rada!
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » úte lis 26, 2013 6:39 pm

Denis píše:....... Na porovnanie, večer išli naše ženy na výstavu módnej návrhárky Blanky Matragi, vstupné bolo 250 korun a pred pokladňou rada!


Toto srovnání je povedené. Blanka Matragi je persona světové extra třídy. Vaše ženy, stejně jako moje žena, přesně vědí, co se od takové přehlídky dá očekávat.

Výstava lodí v Praze je na opačném konci spektra.
Kdybys chtěl výstavu lodí srovnávat s věhlasem Blanky Matragi, tak to by tam musela být vystavena Queen Mary 2 nebo něco podobného.

Jinak souhlas s tím, co píšeš.
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » úte lis 26, 2013 8:37 pm

V podstatě souhlas, jen by mně víc zajímala Gueen Mary 1 :? A to myslím víc lidí :)
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » stř lis 27, 2013 5:53 pm

Jardo, tak to nesouhlasím. S tou Blankou Matragi to jsi přehnal. Není to světová extra třída, je to znám švadlenka z Bejrůtu. Má zajímavé věci, klientelu mezi ropnými princeznami, ale není to haute couture. Na fashion weeku není ani v New Yorku ani v Londýně, o Paříži nemluvě. Problém je v tom, že český trh je malý. Kolik je tu evidovaných lodí? 2000? Spíše méně. V St.Malo je snad více obchodů víc než v Česku. Zkrátka, je to malý rybník.
Uživatelský avatar
provizorni
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 26, 2013 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod provizorni » čtv lis 28, 2013 4:12 pm

Myslím, že mohu také označit letošní veletrh jako velký propadák... důvodů je mnoho a všichni jste je tady velmi dobře pojmenovali... bohužel vystavovatel má pocit, že by mu měli vystavovatelé za prostory platit, protože veletrh je nakolik prestižní a má vysokou návštěvnost, že to je pro něj velmi výhodné...
Takže stánek 6m2 "se slevou" bez elektrických sítí vyjde na cca 20 tisíc, a zásuvka s elektrikou plus necelé 4 tisíce atd... prostě děsné...
Bohužel nemůžeme srovnávat Boat Expo s výstavou rybáře.. tam jsou stánky s jasným cílem prodat své produkty... zatím co málo kdo přijde a koupí si novou loď...
Mě trochu mrzí, že zde všichni píšou, že všude byly samé charterovky a prodejci gumáků nebo motoráků...případně motorů... byl tam i stánek IFP Publihing s novými knihami, konec konců i "stánek" La Grace, kde se dalo pokecat s Pepou Dvorským a například i náš stánek - Czech Multihulls... který nabízel novinky kolem oprav a údržby trupů.. což řeší jak majitelé motoráků, tak plachetnic...
Takže si myslím, že aspoň něco se našlo, co stálo za to navštívit...
Velkým problémem Boat Expo je pak konkurenční Lodě na vodě... respektive asi ani né konkurenční.. tam je to jen pro lodě a lodě jsou i na vodě.. to prostě Boat Expo nemá a nebude mít.... ale velkým mínusem je zrušení lodí v Brně... říkejme si co chceme.. takhle nemá východní část země žádný veletrh... navíc podmínky tam byly lepší... vysoké haly, příjemné prostředí... takhle Boat Expo strčí do plachtové haly, kde blbne topení....

Co na to říct... myslím si, že kdo chtěl ,něco si našel i přes fakt, že to je od roku horší a horší... a bojím se, že tento veletrh do 3 let zanikne.. pro lodě... už tento rok byla výstava jen v 1/2 haly...a díky vysokým cenám za pronájem plochy to začne méně a méně vystavovatelů využívat.... ověřit si to můžeme i na velkých jménech vystavovatelů, kteří se čím dál častěji stahuje z těchto akcí...
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » čtv lis 28, 2013 4:44 pm

Boat Brno je asi nenávratně pryč. Správce výstaviště Brněnské veletrhy a výstavy tvrdí, že vystavovatele přesměrovává na veletrh cestovního ruchu "GO", v půli ledna (přesně 16. až 19. ledna 2014).
Uvídíme, kdo a co tam bude.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » čtv lis 28, 2013 7:50 pm

východní část země, jinak také morava má skvělý veletr boat tulln.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti