Lodě na vodě 2014

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » sob dub 26, 2014 9:54 pm

Já to zase vidím tak, že dokud budou na výstavu chodit návštěvníci jen okukovat a sbírat prospekty, lepší to nebude...
ten nepříjemný vystavovatel zaplatí několik desítek tisíc korun za pronájem a když nic neprodá, příště nepřijede, nebo jen s minimálním stánkem... :?
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » sob dub 26, 2014 10:08 pm

Geronimo, já tě chápu. Mimochodem jsem se u tebe chtěl zastavit, ale nějak jsi nebyl, když jsem šel okolo.
Ovšem od vstupu na výstavu jsem potkal: stánek Mercedes, stánek s postelema, stánek s povlečením na postele, stánek Range Rover, hospodu, stánek s krbama…
Nepotkal jsem stánek s hadrama (kromě dětských triček s pirátským motivem), s nějakou bižuterií na loď, s mapama… jo, je tam pár charterovek, to uznávám.
Motorový člun si koupit nechci, takže prostý pohled přes řeku mne ujistil o tom, že na placené straně výstavy nemám co pohledávat.
Já chápu že pro vás vystavovatele je to problém, ale pro mne bylo fakt jediné plus, že jsem pokecal se Sachmet, jinak byla návštěva naprosto zbytečná. A fakt jsem si neodnesl ani jeden prospekt. Nebylo odkud.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » sob dub 26, 2014 10:12 pm

To jsi měl chvilku počkat, asi jsem si odskočil... :D
david
moderátor
Příspěvky: 5880
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » ned dub 27, 2014 9:29 am

geronimo píše:Já to zase vidím tak, že dokud budou na výstavu chodit návštěvníci jen okukovat a sbírat prospekty, lepší to nebude...
ten nepříjemný vystavovatel zaplatí několik desítek tisíc korun za pronájem a když nic neprodá, příště nepřijede, nebo jen s minimálním stánkem... :?


Dosud jsem si myslel, že slovo „výstava“ je od slova vystavovat - ve významovém smyslu ukazovat, předvádět. A vono to je od „nakupovat“. :o Furt se učím. :hmm:
Uživatelský avatar
classic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 14, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: sedliště

Příspěvekod classic » ned dub 27, 2014 11:48 am

Já jsem nakupovat chtěl, ale nepotřebuju ani mercedes ani postele. Muže mě někdo vysvětlit,proč v Tulnu koupím karabinku,šeklik nebo nějakou jinou blbost na loď a tady.............
Uživatelský avatar
Drak70
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 64
Registrován: stř led 01, 2014 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Praha

Příspěvekod Drak70 » ned dub 27, 2014 12:05 pm

Byl jsem ve ctvrtek a zklamani z vystavy bohate vyvazil adrenalin z privozu kdy nas na ocividne nepotopilne pramici bylo 15 a kormidelnik vedl plavidlo pravdepodobne poprve v zivote :good:
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » ned dub 27, 2014 12:11 pm

Já jsem tu nechtěl přiživovat diskuzi o úrovni výstavy. Prostě pro mě ta výstava neni, tak tam nejdu. Nic víc, nic míň.

Je to začarovanej kruh.
Lidi, kteří maji peníze a chtěji něco koupit tam nejdou, protože úroveň výstavy je tristní. Plachetnice žádný, motorový čluny bídný (a když už slušnej, tak si ho nikdo nemůže prohlídnout, protože už je prodanej a poškodil by se), motory jen čína a příslušenství..... škoda mluvit. Na stáncích jen odhalený holky, který ničemu nerozumí. O předražených cenách ani nemluvě.

No a obchodníci zase zaplatí nehoráznej pronájem za stánek. Nic slušnýho s sebou vzít nemůžou, protože na výstavy nechodí nikdo, kdo má opravdu zájem něco koupit. Pořád jen otravujou rodinky s kočárkama stupidníma dotazama o ničem a pak stejně nic nekoupí, protože maji maximálně tak nafukovací bazének na balkoně. Jen přišli s dětma na výlet a posbírat prospekty, který za bránou vyhodí. O tom, že by přišel někdo, kdo chce loď ani nemluvě. Takže celková bilance výstavy musí většinou bejt těžce ztrátová.
Jedinej komu to nevadí jsou párkaři, posteláři a podobní. Ti maji na těch krámech takovou marži, že nějakej nájem stánku je pro ně nic.
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » ned dub 27, 2014 12:36 pm

To samé bylo i minule. Vystaví tam loď do ní se podívat nejde protože je prodaná. Takže i kdybych o ní měl zíjem tak bych od něj nic nekoupil a šel jinam z principu. nové věci si stajně každý objednává na netu a použité staré věci tam nejsou takže lepší jít na blešák tam občas se koupí staré i vzácné kousky a od prodejce co nabízí čínské šmejdy pod kamufláží jmen jiných značek bych nekoupil taky nic .
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 840
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » ned dub 27, 2014 6:50 pm

Geusi, v kterém století žiješ ? Teď je trend posílat peníze z Evropy do Kiny, aby si nás pak mohli všechny koupit.
Kupovat evropské ojetiny od našinců není moudré !
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned dub 27, 2014 9:52 pm

david píše:Dosud jsem si myslel, že slovo „výstava“ je od slova vystavovat - ve významovém smyslu ukazovat, předvádět. A vono to je od „nakupovat“. :o Furt se učím. :hmm:


A proč by to vystavovatelé dělali ? :o i výstavy obrazů a umění jsou většinou prodejní... :whist:


Teď po návratu domů můžu říct, že byla výstava úspěšná, prodali jsme čtyři Smartkaty
a i vystaveného nového Maxuse 22... i nějaké rezervace lodí na chartery... :good:
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » ned dub 27, 2014 10:31 pm

Je zajímavé, že prodejcům aut a motorek se ty výstavy vyplatí, přesto, že mají ještě své autosalony, kde si ten, kdo chce auto koupit, může konkrétní vůz osahat a vyzkoušet. Koupit i malou novou plachetničku, to je zde investice alespoň téměř za půl mega, ne-li více a takové investice se nedělají podle obrázku na nábřeží. Já si tu lodičku také chci osahat, chci se do ní usadit, případně se s ní proplout, stejně tak jak to udělám s autem, i s tím nejlevnějším do 200 tisíc a každý autoprodejce to považuje za samozřejmé a ta auta v salonu má. Je vidět, že trh s loděmi zde ještě nedozrál a je spíše amatérský. Zatím žádný zdejší prodejce mi nebyl schopen ukázat to, o co mám zájem. ba dokonce ani neví, zda dotyčný model do Česka dodal, nebo ne. Takže mi nezbude, než jet si loď prohlédnout do Němec, nebo přímo k výrobci. Bohužel nám prodejci lodí vnucují podmínky prodeje, za nichž by si oni sami nekoupili ani sekačku na trávu za pár tisíc. A u nás předpokládají, že zaplatíme půl milionu, nebo i více za něco, co nám ukázali na obrázku.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » ned dub 27, 2014 10:43 pm

Surcouf píše: Já si tu lodičku také chci osahat, chci se do ní usadit,

Pak nechápu, proč jsi nepřišel a neudělal to... :shock:
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » ned dub 27, 2014 11:05 pm

Geronimo, já jsem napsal jasně, že to co hledám, mi tady nikdo nenabídl. a Viko 22 jsem viděl již před dvěma roky v Tullnu, loni v Paříži a letos opět v Tullnu. a to se týče i tvého Maxuse22 - také loni v Paříži a letos v Tullnu a víš dobře, že hledám loď do 1000kg transportní váhy. Mé výtky se spíše týkaly NAVYCZECHu, co sem sice prý dováží Vika, ale nejsou schopni mi sdělit, zda již dodali někomu V 20. Vím o jedné V 23, ale tu také již znám. Ta jejich V22 je sice docela pěkná loď za relativně zajímavý peníz, ale na převážení těch 695cm délky a cca 1,5t váhy za standardním osobákem už není.
david
moderátor
Příspěvky: 5880
Registrován: pon led 02, 2006 9:30 pm
Reputace: 232
Bydliště: loď,momentálně v Davli

Příspěvekod david » ned dub 27, 2014 11:14 pm

geronimo píše:
david píše:Dosud jsem si myslel, že slovo „výstava“ je od slova vystavovat - ve významovém smyslu ukazovat, předvádět. A vono to je od „nakupovat“. :o Furt se učím. :hmm:


A proč by to vystavovatelé dělali ?


pro prezentaci firmy, jak je v civilizovanej zemích zvykem. jenže tady není co kloudně prezentovat. nakupujou se ( převážně) sračky a prodávaj se za předraženej peníz.
Uživatelský avatar
provizorni
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 61
Registrován: čtv zář 26, 2013 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod provizorni » pon dub 28, 2014 7:27 am

Ono já už to dnes vidím ze dvou pohledů
1) Jako návštěvník - úroveň veletrhů tohoto typu bohužel klesá... a je to asi dáno i tím, že prostě jsou dva.. podle mě by bylo ideální, kdyby se dělal jen jeden... pak jsou totiž vystavovatelé rozděleni.. né každá firma si totiž může dovolit financovat takovou zábavu s potenciálem nulového úspěchu... pak to tedy dopadá tak, že tam je pár lodiček, nic člověk nevidí a jen to projde a odchází maximálně s igelitkou prospektů, které pak vyhodí do eko popelnice...

2 Vystavovatel - dnes už to vidím i jako vystavovatel... máme s Czech Multihulls za sebou loňské Boat Expo... troufám si říct, že na to, jaký jsme byli nováčci, dost se u nás zastavovali lidé a mluvili jsme s nimi... už není novinkou, že dovážíme do ČR a na SR lodní chemii... z investičního hlediska nás 6m2 stánku stálo celkem asi 20 tisíc... a to jsme se na tom namakali a čas nepočítáme... to byla naše investice.. výsledek? Nulový... ono u stánku každý pronese slova, jak je rád, že je na trhu nový výrobce/produkt, který je alternativou k předraženým produktům na našem trhu... ale nakonec? Nikdo nic... viz naše akce s jachting.info, kdy z celé akce to skončilo tak, že jeden člověk si objednal tmel... jeden jediný... a to ty lodě natíráte všichni... když teda jako vezmu mimo fakt, žejde o "můj" zisk... tak co pánové a dámy chcete?

Všichni nadáváte na to, že jsou věci předražené a nedostupné... ale pak ve výsledku stejně půjdete do prvního obchodu (Avaru) a koupíte tam plechovku s přirážkou obchodu 300% (pro zajímavost.. velkoobchodní ceny lodních barev atd. jsou v porovnání s cenami typu avar a další asi čtvrtinové...). Omlouvám se... možná to takhle nemám prezentovat...

Ale vystavovatelé se na tyhle akce už také dnes nehrnou s tím, že něco prodají a už naštěstí nemají o tom iluze... jen pár subjektů, které jsou "výjimečné" díky tomu, že nikdo jiný u nás netiskne lodní publikace tam má možnost udělat nějaký zisk...

My investovali do veletrhu peníze a čas... a návratnost ani po půl roce (a to je před sezónou) není zatím tak velká...

Takže na jednu stranu si plakejte/me, že úroveň je ubohá... ale vždy asi ubohá bude, protože tady ten trh je maličký... a český zákazník "lakomý".

Nedávno jsem se o tom bavil s jedním mladým jachtařem... Simonem Seidlem.. řešili jsme to.. "děkoval mi", že se snažím k nám přitáhnout do země novinky... a různé alternativy.. ať už dostupnější materiál či přímo technologie (sendviče apod.).. ale sám jsem mu říkal, že to je super, ale člověk v tomto směru prostě nemá šanci asi na obživu... (je mi 23... takže ještě mám šanci se přeorientovat...).

Důkazem je momentálně Imramovský... a to je značka/prodejce se jménem u nás... teda byl...

Viktor
Uživatelský avatar
juberija
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 19, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod juberija » pon dub 28, 2014 7:37 am

Bol som cez viked na výstave . V očakávani som išiel prvý krát. Som nesmierne sklamaný. Nie ja tam čo pozerať. Ešte že bolo pekné počasie na prehladku krásnej Prahy
Uživatelský avatar
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: ned kvě 28, 2006 11:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Phobos 21 - Sole Mio

Příspěvekod tkruska » pon dub 28, 2014 10:37 am

Nastesti jsem letos nebyl, jinak bych byl asi stene zpruzeny jako ostatni.
Kazdopadne, ja plachetnici koupil diky teto vystave. Nebylo to ale hned, a cely proces trval 2roky. Nicmene, diky vystave jsem se o prodejci a lodi dozvedel.

Prvnich par rocniku bylo super, ted uz je to ale smutny. Vyplati se si priplatit a zajet do Tullnu. Neni to tak daleko, ale odmenou je paradni vystava. Malych plachetnic mraky. Clovek tam ale musi jezdit pravidelne, protoze kazdy rok jsou nove a nove modely, a ty starsi se uz pak nevystavujou.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » pon dub 28, 2014 11:41 am

Vzhledem k tomu, že jsem založil toto vlákno, napíši postřeh, který bych si jinak nechal pro sebe.

Zjistil jsem, že ze diskutérů JI tam budou pouze dva. U těch znám jejich obchodní firmy. Škoda, že se nepřiznal geronimo a provizorni, že budou vystavovat. S oběma jsem pokecal v listopadu na výstavišti v Holešovicích. Jen jsem netušil, jejich nicky na JI. Souvislosti jsem dovodil až zpětně. Jestli Sachment vystavovala nebo tam byla pouze jako návštěvník nevím. Taky bych s ní rád prohodil pár slov. Témata mám.

Já jsem nakonec účast na výstavě skrečoval. Rozhodování bylo 51:49. Dospěl jsem k názoru, že tam nic zajímavého nebude, ani nepotkám zajímavé lidi. Pro účast byl pouze deficit po lodích a moři.

Možná by moji volbu zvrátila v účast právě informace, že se osobně seznámím s lidmi, jejichž názory trochu znám z JI.

Je opravdu natolik nepřijatelné pro nekomerčnost portálu JI, napsat budu vystavovat, přijďte pokecat? Bez další konkretizace, která už by se dala posoudit jako reklama.

Myslím, že je zájmem všech (nebo alespoň většiny) uživatelů JI, aby na výstavy chodilo čím dál více lidí. Pak je šance, že se zvedne i účast vystavovatelů.
Uživatelský avatar
marekparek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: pon dub 21, 2014 2:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod marekparek » pon dub 28, 2014 1:47 pm

jsem laik, ale neplacená strana mi přišla zajímavější než ta placená. Na Smíchovské straně toho nebylo moc k vidění, luxusní cruisery mě moc neberou, ale musím říct, že oproti zkušenosti jiných, nebyl problém si je prohlédnout zevnitř. Vlastně jsme si prohlédli jednu loď, ale to pouze proto, že jsme byli přímo vyzváni k prohlídce. Škoda, že na výstavě prakticky chyběly plachetnice. Velkou zajímavostí pro mě byl závodní člun s čtyřválcovým dvoutaktem. Chápu, že s vystavováním a veletrhy je v dnešní době potíž a tak jsem rád i za tuto výstavu, která je pro Pražany příjemnou zajímavostí
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » pon dub 28, 2014 2:35 pm

na celé výstavě bylo plus že prodejna na Veslaku měla otevřeno i v So+Ne
a je to od vystavy kousek
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Příspěvekod rb » pon dub 28, 2014 4:35 pm

Na výstavě jsem nebyl neb ze zkušeností z minulých let není určená pro mne. Loď se nechystám koupit a drobotinu na výstavě spíš neseženu. No a na to, abych se šel podívat co je ve světě nového a vnucoval se vystavovatelům zas nemám nervy.

Myslím, že Provizorní to nastínil docela pěkně. Vystavovatel (jistě ne všichni) se snaží aby realizoval když ne zisk, tak aspoň aby nula od nuly pošla a na nějakej ten marketing z vysoka kašle (tam na nějakou návratnost do půl roku můžete klidně zapomenout {ano je to pro "bohaté" firmy}). Výsledek takového počínání je ovšem vidět v příspěvcích výše.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » pon dub 28, 2014 5:12 pm

provizorni je ještě mlád a proto vystavuje. Každý začínající podnikatel hledá cesty jak se prosadit. To je přirozený. Příště tam už vystavovat nebude. Jako všechny ostatní firmy, který to už pochopily. Já jsem s tátou vystavoval asi třikrát, dvakrát na boat brno a jednou na něčem podobným jako karavany, lodě atd, taky v Brně. Tématem bylo ukázat naši loď lidem a sehnat pár lidí, který bychom svezli na lodi, plus chorvatský průkazy. Výstavní plocha na 7m plachetnici a stánek cca 30m2. Ze třech veletrhů jsme sehnali cca 10 lidí na loď. No asi víte kolik stojí takovej stánek. Navíc tak člověk 5 dní trčí a ještě to musí den chystat. Naštěstí bylo BVV tak rozumný, že místo peněz stačilo věnovat cenu do tomboly v podobné výši. Ale i tak, není tady trh.

Já mám už antifoul koupenej 3 roky do předu, kdy jsme ho zapomněli při servisní cestě do Chorvatska doma. Součástky na loď zásadně nekupuju v čr. Jen v nouzi.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » pon dub 28, 2014 5:19 pm

Ta výstava by se měla jmenovat "Pár motoráků na vodě a občas projede skútr". Místo je vybrané asi díky dobrým kontaktům na tuhle městskou část, nájem zanedbatelný, aspoň to proběhlo v tisku a naštvanost okolí veliká. Oblíbený farmářský trh byl ze svého stálého místa a termínu vypuzen a o významu téhle akce se negativně mluvilo vloni i letos. Mám trochu pocit, že to vrhá něco špatného světla na nás všechny, kteří se okolo lodí motáme. Snad ta akce nebude pokračovat. A jestli ano, doporučuji pořadatelům se spojit s panem Kočkou; ten jim jistě s chutí dodá pár střelnic a kolotočů, aby pouťový charakter byl dotažen k dokonalosti.
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Příspěvekod rb » pon dub 28, 2014 8:34 pm

Já bych to tak černě neviděl. Každý by si měl říct co od takové výstavy očekává, jak vystavovatel tak návštěvník a výsledek porovnat. Zejména menší vystavovatel by si měl udělat plán a reálně zhodnotit zda peníze nevložit do jiné reklamy nebo odlišné prezentace. A pak zda návštěvníci takovéto výstavy jsou skutečně cílová skupina zákazníku nebo ne. No a v neposlední řadě pořadatel by si měla také ujasnit zda postele na nábřeží nekolidují s názvem lodě na vodě. (apod.) :roll:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte dub 29, 2014 12:00 am

rb píše:Každý by si měl říct co od takové výstavy očekává, jak vystavovatel tak návštěvník a výsledek porovnat.

Asi tak nějak. :)

Těžké disproporce zde jsou a řešení v nedohlednu.

Kde není poptávka, nemůže být ani nabídka. Dnešní člověk považuje za samozřejmé, že kamenný obchod musí mít našlapané regále. Tak si zboží ošahá, vybere co mu nejvíce sedí a honem na internet se poradit se strýčkem googlem, kde to mají nejlevnější. "A to jsem s tím "kameňákem vydupal! Nejsem blbý to kupovat za takové peníze."
Toto může napadnout jenom pokrytec, nebo Mirek Dušín. (odstavec myšlen obecně, ale.....)

Organizátor to má vyřešené, ne daleko od uvažování dnešní společnosti. Vyždímat z možnosti ždímat, co se dá. Naivně, ale opravdu naivně a velmi hloupě, když se formoval první ročník, jsem se domníval že to jsou konečně lidi kterým na rozdíl od BVV, záleží na jachtingu. Prdlajz!!! Jsou ještě horší. Mají pro vystavovatele tak nehorázné ceny, že když jsem se dvou společností ptal proč tam nemají přistavenou loď co provozují o několik km dál, svorně mě odpověděli že se to za tu cenu co po nich chtějí nedá. Přičemž mám dojem, že od města má výstava celkem slušnou podporu.

O kupní síle našeho ČR jachtařského kroužku asi nemá smysl diskutovat. Je pravda, že prodejci různých serepetiček, šeklů, kování, lan, že by se mohli pochlapit. To je bez diskuze. Ovšem bez odborné návštěvy, nemůže být ani slušná nabídka. To je prostě spojené nádobí. Pokud na to lidi kolem jachtingu, i když mají celkem pravdu, prdí, nelze očekávat žádné zlepšení. A když to i ti co tam něco v prvních ročnících dotáhli vidí, tak odejdou a zůstanou tam opravdu jenom prodejci postelí a výletů na Saharu. Po obědě pražák vyvede manželku s dětmi na pěknou procházku.
Ale to nám je samozřejmě putna. Proč bych se unavoval, alespoň morálně, podpořit jednu z mála jachtařských akcí, když si na daleko lepší mohu zajet do Rakouska nebo Německa. To je jasné, to má logiku. Jsme malý národ. Nebo malí? No nic. Malý/malí národ si velkou jachtařskou výstavu nezaslouží. Budeme jezdit do zahraničí.

No a já mám úvodní otázku vyřešenou už nějakých 12 let, stav setrvalý, na každou výstavu se těším. Všechny výstavy, ať jsou v Brně, v Tulnu nebo v Praze, považuji za společensko kulturní záležitost. Nic neočekávám, nejsem zklamán. Pokecám se spoustou lidí, když to je možné podáme si ruku, řekneme vlídné slovo, někdy se podaří i v obchodní línii. Nasaju atmosféru, nehartusím, nejojkám jak to stojí za h*vno. Prožiju pěkné odpoledne, večer si zajdeme se ženou do divadla. Protože "jaké si to uděláme, takové to budeme mít".

Ještě kdyby se našel nějaký "trouba", který by dokázal k té příležitosti zorganizovat malé setkáníčko členů JI (jako jsme dělali v Brně), nemělo by to chybu. Jak naznačil jinde Richard, není potřeba žádný tým. Jeden, slovy JEDEN člověk ochotný pro druhé něco udělat. Nic víc, nic míň to nechce. Ale i ten jeden je moc. To kdyby ti hajz*íci vystavovatelé zavalil náplavku loděmi a jachtařským zbožím a dávali nám to za dumpingové ceny, to by bylo....

Takže všem, i těm co ušetřili jeden půlden a místo beznadějné návštěvy se věnovali smysluplnějším věcem trvalé hodnoty, všem přeji pěkný večer, dobrou noc, pěkné ráno a hlavně hodně vydařenou sezónu.
Ať se vám daří a dobrý vítr :thmbup:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů