Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod lynx » sob dub 23, 2016 6:18 pm

No, mají tam dobré pivo a jednohubky s herinkem. :-)
Kamnáře asi výstava zaujmout může, ale pro lidi, které zajímají kajutové plachetnice, je tam zoufale málo.
Spíše jezerní Viko 22 a Bavaria 33 bez stěžně.
Jo, a slečny od Lodních novin rozdávají moc hezké pohlednice.
Za mě je to vše. :-(
Peněz nelituji, ale je smutné, že se původně jachtařská výstava, která podle mého názoru měla velice dobrý potenciál, vytrácí do anonymity veletrhu stanů, aut a klobás. :-(
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod bobes » sob dub 23, 2016 9:53 pm

Lynx to vyhodnotil přesně a objektivně. Od výstavy jsem moc nečekal, ale tím, že v pátek bylo navíc sluníčko a teplo a buřty na pivě ve stánku pěkně ostré, tak to bylo docela příjemně strávené dopoledne.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod geronimo » stř dub 27, 2016 6:59 am

Trefné hodnocení výstavy novináře Davida Hrdiny v Lodních novinách :

http://www.lodninoviny.cz/lode-na-vode-2016
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Libor » stř dub 27, 2016 8:56 am

Opravdu vystižné. Ale nic nového, trend posledních let výstavy....
Já měl ten pocit už dávno.

A není se vůbec čemu divit, když je to takto nastavené od APL.

Nejlepší je ta argumantace, že by to bez vstupného na obou březích neutáhli.... :shock:
Snad to dříve nedotovali čátkou cca 750 000 , polovina příjmu ze vstupného,- ... (cca 10k návštěvníků + 150 vstupné).
Při cenách za stánek x počet vystavovatelů..... no budiž. Když to tak chtějí, mají to tam kde to chtěli mít....

Jasně že radnice po nich chce komerční nájem. Byla doba kdy to dostali (místo na náplavce) za symbolický peníz a na vystavovatelích pak pěkně rejžovali. Na tom jsem se odmítl podílet.
Ani jedna strana není blbá. Buď to radnice podpoří a bude hodně vystavovatelů....nebo si z toho někdo dělá bezpracný příjem a proč by to pak radnice podporovala....
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod copy » pát dub 29, 2016 8:08 pm

Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod geronimo » ned kvě 01, 2016 1:35 pm

Taky mám pocit, že APL na svých členech jen vydělává, místo toho, aby jim pomáhala... o jejich zákaznících ani nemluvě..... :?
čtěte zde !
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod copy » ned kvě 01, 2016 6:38 pm

geronimo: aké je teda riešenie? APL prenajala náplavku, mala nejaký rozpočet, ktorý do výstavy dala, a minimálne toľko očakáva, že sa jej vráti.
Predpokladám, že všetky tie stánky typu - zázračné panvice - a podobná veteš, neboli hlavným programom, resp. neboli prednostne oslovované firmy s takým zameraním. Skôr by som povedal, že to bolo východisko z núdze, aby neboli medzi stánkami medzery. Podobná situácia sú autosalóny - v Brne autosalón s x-ročnou tradíciou úplne zanikol, pražský na Výstavisku tiež nič moc, snaživý je vystavovateľ v Kbeloch, tam je to zase ďaleko pre návštevníkov.

Ako ďalej?
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Zdenda12345 » ned kvě 01, 2016 7:29 pm

Jestli se náhodou chyba nestala už v době, kdy pronájem náplavky byl zdarma. Tehdy by bývalo bylo lepší třeba dobrou cenou podpořit rozvoj výstavy.
APL si z toho tehdy udělala lukrativní byznys a teď se křečovitě snaží udržet si zisky.
Pro vystavovatele je to drahý. Chodí tam čím dál míň lidí. No a jak ubývají vystavovatelé, tím víc ubývají návštěvníci.

Možná řešení?
- pořadatelem by se měla stát neziskovka (náplavka by opět mohla být pronajata zdarma, výtěžek by byl věnován třeba na osvětu o bezpečnosti plavebního provozu v Praze)
- soukromý bazar lodí zcela zdarma - ať je tam lodí co nejvíc
- pro vystavovatele lodí, lodního příslušenství a s loděmi souvisejícího dát za stanovených podmínek pouze symbolický pronájem
- jako jednu z podmínek symbolického pronájmu bych dal možný vstup do vystavovaných lodí
- majoritním zdrojem příjmů by se měl stát prodej vstupenek (kdyby to bylo naopak na vystavovatelích, tak tam bude narváno rodinkama na procházce a vystavovatelé nevydělají)
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod geronimo » ned kvě 01, 2016 8:02 pm

Každý vystavovatel si snadno spočítá, jestli se mu investice 50-80 tisíc korun do výstavy vyplatí nebo ne, bohužel většina potenciálních zákazníků stejně navštíví výstavu v zahraničí, pokusí se kontaktovat přímo výrobce a obejít tak českého prodejce...
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod copy » ned kvě 01, 2016 8:38 pm

geronimo píše:Každý vystavovatel si snadno spočítá, jestli se mu investice 50-80 tisíc korun do výstavy vyplatí nebo ne, bohužel většina potenciálních zákazníků stejně navštíví výstavu v zahraničí, pokusí se kontaktovat přímo výrobce a obejít tak českého prodejce...


50 tisíc ma stála výstava minulý rok, a to som mal ten najmenší stánok, asi 3x3 metre. Tí veľkí vystavovatelia platia určite rádovo viac.

No a čo sa týka toho, že zákazník aj tak obíde českého predajcu? Tak isto je to napríklad v karavanoch (a čiastočne aj v autách všeobecne), tiež sa vždy dá nájsť vonku predvádzačka, minuloročný model, a podobne. A ešte to súvisí s ďaľšou vecou - kto kupuje na firmu, kúpi zo zahraničia rovno bez DPH. Nemusí čakať, kým mu štát DPH vráti.

Otázka je ale - ako ďalej s výstavou? Keby to každá firma brala takto, že si spočíta náklady na výstavu, a keď pri balení stánku nemá zarobenú aspoň tú sumu, tak už nepôjde - tak by žiadna výstava zmysel nemala. Ale z mojej skúsenosti viem, že sa zákazníci vedia ozvať aj o pol roka, aj na ďaľšiu sezónu.
Uživatelský avatar
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 276
Registrován: úte dub 26, 2011 2:00 am
Reputace: 28

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Vicky7 » pát kvě 06, 2016 6:27 pm

Pokud mohu přidat trochu do debaty:
1) Před třemi roky jsme vystavovali v Holešovicích (možná to jsou už 4 roky)... když jsme jednali na začátku celého procesu přihlášek, dostali jsme cenu kolem 35 tisíc. To jsme nebyli ochotni akceptovat a tedy jsme výstavu odmítli. Měsíc před zahájením výstavy nám volala sečna, že nám nabízí slevu. Nakonec nás stánek 2x3m stál 20 tisíc. O výsledku můžeme diskutovat, ale je pravda, že asi od té doby 10 lidí při nákupu zboží proneslo větu "nebyli jste by na výstavě Boat Expo"? Takže efekt defakto nulový. Jen dodám, že kdyby si těch 10zákazníků koupilo loď, tak si nestěžuji, ale jako prodejce příslušenství v cenách jen několika tisíc korun je taková rentabilita složitá. Navíc během výstavy si nikdo nic nekoupil...

2) Lodě na vodě - o této výstavě jsem "snil" už před dvěma lety. Po zkušenostech jsem věděl,že takto velký prostor (2x3m) je nad míru dostatečný. Pro letošní ročník jsem komunikoval s organizátorem. Nabídl jsem, že u stánku bude probíhat praktická ukázka použití produktů (tmelení, broušení, leštění, lakování)... že by jsme dokonce možná přivezli Tyvado (T750) - pouze ukázka závodní lodě jako je HEBE IV. Nabídl jsem organizátorům přednášku na téma designu lodí, případně praktické a teoretické znalosti z oprav a staveb...
Výsledkem byl nezájem organizátora a pouze zaslání Excel souboru s ceníkem za stání lodí a stánky... Když jsem odmítl, bylo mi oznámeno (jako by jsem to nevěděl), že se jedná o jedinou výstavu lodí v ČR a tedy že by jsem měl uvážit svoji účast na ní, protože je to jediná možnost jak se prezentovat takto "hmotně". Odmítl jsem.. a pozor! Měsíc před výstavou mi opět slečna volala a znova mě lámala... ale za stejnou cenu. Opět jsem odmítl, že za to ty peníze nedám, není to pro mě rentabilní... nakonec ještě ten den volala a nabídla mi slevu. Nakonec jsem ale nevystavoval, protože dát za samotný stánek 25 tis. je prostě pro mě "pidi podnikatele" prostě moc...

3) Jen takový špek - když jsme byli na Boat Expo, cena za přípojku elektriky na 4 dny byla 3500,- (pokud si dobře pamatuji..) to už je totální krádež... :(
Uživatelský avatar
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 294
Registrován: pát zář 11, 2009 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Plzeň

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Danar » pát kvě 06, 2016 7:48 pm

Byl jsem na Lodích minulý rok, letos to nevyšlo (resp. moc jsem se nesnažil, neláká mě to tolik, co poprvé). Byla to má první lodní výstava, takže jsem se dobře rozhlížel a hltal vše možné kolem plavidel. Několik lodí jsem viděl zvenku, jednu zevnitř, moc se mi líbila přednáška Pepy Dvorského. Okoukl jsem nějaké příslušenství a některé nelodní stánky. I s přednáškou jsme byli za max. 2 hodiny hotovi. Věděl jsem odsud, že to není kdovíjaké, ale chtěl jsem to aspoň jednou zkusit a vidět. Přál bych si ale vidět víc a pokud tam letos byla jedna jediná plachetnice a ještě bez stěžně, tak jsem rád, že "mi to nevyšlo".
Vloni jsem si i chvíli pamatoval některé firmy a mít loď, nebo řešit nějaký nákup apod., tak mi to v hlavě určitě vydrží déle. A podle mě výstava je o tom, ukázat se, předvést svoji firmu a výrobky, dostat se do povědomí potencionálních zákazníků. Prodej na výstavě nebo v přímé souvislosti s výstavou je pozitivní, ale dle mého - možná mylného - názoru, to není jen o tom. S výstavou si spojuji i doprovodný program, předváděčka výrobků v praxi, prohlídky, ukázka postupů a podobně. Nejlépe u každého druhého stánku :)

EDIT: Samozřejmě nesouhlasím s "holením" vystavovatelů ze strany pořadatelů"...
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Zdenda12345 » pát kvě 06, 2016 8:02 pm

Já tam byl naposledy tušim předloni. Měl jsem vstupenky zdarma. Bohužel to nestálo ani za tu cestu.
Po dlouhym přemlouvání jsem nakoukl do jedné jediné lodě. Prý už byla prodaná, tak aby se neošoupala. Pak jsem chtěl nějakou "kosmetiku" na trup. Na stánku dívčina pěkná, ale kulový věděla. Nikdo jinej tam nebyl. Po hodině prodírání se davy jsme znechucení odcházeli pryč.

Letos jsem byl v Tullnu. Trošičku rozdíl. Perfektní organizace. Obrovská parkoviště, autobusová kyvadlová doprava ke vchodu, hromada navigačních cedulí... super. Prošli jsme si nepočítaně lodí. Plachetnic, i motorových. Prostory tak obrovský, že se ty kvanta lidí doslova rozprchly. Na stáncích lidi ochotní a fundovaní.
Kde udělali soudruzi z apl chybu? :D
Uživatelský avatar
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 276
Registrován: úte dub 26, 2011 2:00 am
Reputace: 28

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Vicky7 » sob kvě 14, 2016 11:19 am

Tak mi to nějak nedalo a trochu jsem pátral a tedy k uvážení:
1) Cena za výstavní plochu na Lodě na vodě byla v nejlevnější části (modul D) za stánek 9m2 a plochu 3m2 13900,- bez DPH. Za lepší místo (zóna A,B) již cena byla 18300,- bez DPH. Budu tedy počítat, že za 1m2 plochy (budu brát vodu i náplavku stejnou hodnout) vycházela na 1525,-. Ovšem bez elektřiny, vody a v zapadlém koutě výstavy. Na druhou stranu si řekněme, co vystavíte na vodní ploše o velikosti 3m? Skůtr nebo dvě pramice?

2) Ceny za velké plochy pronájmu - Budu počítat výstavní modul 5+ v zóně A,B, kdy cena za plochu stánku 25m2, výstavní plochu před stánkem 25m2 a vodní plochu 5m2 dáte celkem 57000,-. Tam cena je již zajímavější a do šířky 5m už 2 lodě vedle sebe uvážete...

3) No a teď budeme přičítat:
a) Pokud nemáte vlastní stan, tak musíte zaplatit pronájem od vystavovatele... Zde nepohopím, proč ten stejný stánek musí kalkulovat cenově podle toho, zda je v zóně A,B C nebo D... jinak řečeno, stejný stánek v zóně C stojí 12900,- a v zóně D té horší) 9500,-...
b) Elektronická přípojka: 4200,- - těžko si tam totiž nepřinesete nějakou hudbu nebo TV s prezentací...
c) pokud si přivezete loď na již zaplacenou vodní plochu, musíte si ještě připlatit za plastové molo - 1bm - 1000,-
d) Registrační poplatek za vystavovatele - 2850,-

Tedy pokud máte nejmenší stánek, v lepší zóně (aby jste nebyli úplně zapadlí), potom je cena celkem 41250,-. Když to podělím m2, dostávám se na cenu kolem 4 tisíc korun za 1m2....

Pokud by jste byl velký vystavovatel, cena vychází pak někde kolem 3 tisíc korun za 1m2.

No a tohle mi nedalo trochu spát... každou chvíli mi chodí nějaké nabídky na výstavy v zahraničí...

Tak například výstava v La Rochelle, která je také na vodě, kde je výrazně větší návštěvnost a pestrost nabídky:
cena za vodní plochu pro multihull do délky 7,5 - 932 EUR (bez DPH), do délky 9m - 1184 EUR, do délky 10.5m - 1754 EUR. Registrační poplatek spolu s poplatkem za wifi, parkování atd.) je 283 EUR. Jen zmíním, že na Lodě na vodě je parkování placené ještě zvlášť.

Suma sumárum když budu počítat, že loď o délce 9m bude mít zastavěnou plochu 21m2, a že EURO bude za 29,-, pak mi to vychází na cenu kolem 2 tisíc za 1m2. Pravda, nemám stánek, ale mám opravdu loďna vodě a k tomu menší prostor před lodí na molu, kde mám pultík, hostesku a katalogy... Jinak je samozřejmě možnost si pronajmout stánek na vodě, který stojí za 3x3m 2481 EUR. Ale v ceně je jak stan, tak ještě terasa 9m2. Tedy celkem 18m2 plochy..
K La Rochelle je nutno pak ještě dodat, že samozřejmě náklady na dopravu, stravování, ubytování apod. budou vyšší než pro mimopražského vystavovatele na Lodě na vodě, ale musí se vzít v potaz i to, že výstava La Rochelle je svojí velikostí a návštěvností zase o několik úrovní výše!

No a pak tu mám ještě srovnání s oblíbeným německým Düsseldorfem.
Kamarád tam každý rok vystavuje (němec). Tam to udělali nejlépe jak to jen šlo. Cena za pronájem 1m2 vychází na nějakých 165 EUR - bez DPH. V ceně není pouze elektřina, stan a registrační poplatek. Když to vezmu z marketingového hlediska - stánek si půjčovat nebudete, protože jste ve vytápěné hale a navíc budete na sebe chtít zapůsobit a tedy si stánek vyrobíte - nějaký kreativní.
Pokud udu srovnávat m2 s lodě na vodě a nebudu počítat tedy energie, pak tedy 1m2 vychází na 4785,- bez DPH, což je vyšší částka asi o 1400,-, na druhou stranu když si uvědomím ekonomickou situaci v Německu a ČR apod. pak se tato částka jeví jako směšná...

Toť za mě... osobně si myslím, že nejlepší by bylo, kdyby se takové podklady předaly i na magistrátu (na APL to nemá smysl..) aby se zamysleli...

A pak mě osobně žere ještě jedna věc:
1) Pamatuji si, jak mi majitel FAS Yachtingu říkal, že na výstavy v ČR a na Slovensku nemá smysl jezdit, protože jsou zbytečně drahé a nikdo si nechodí koupit loď na veletrh... pak se FAS Yachting stane jedou z firem "pod křídli" APL a hle... mají ohromný stánek, výstavní plochu a 2 nebo 3 lodě na výstavě...

2) Do samé platí o České lodní dopravě... stali se členy APL a hle... místo pár malých vlastních motorových člunů se po Vltavě projíždí v 36 stopé motorové jachtě za několik mega...

A tak si říkám, k čemu je vlastně APL? Myslel jsem si, že má zastupovat všeobecně lidi od lodí v ČR, ale čím dál více mi to připadá jen jako asociace, která ve skutečnosti zastupuje blaho pouze několika vybraných subjektů...

A teď do mě... :lol:
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Zdenda12345 » sob kvě 14, 2016 5:14 pm

Nevíte někdo kolik stojí pronájem té náplavky?
Uživatelský avatar
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: ned kvě 28, 2006 11:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Phobos 21 - Sole Mio

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod tkruska » úte čer 14, 2016 1:41 pm

Závěrečná zpráva APL o výstavě zde

V letošním roce byl vstup na celou výstavu zpoplatněn základním vstupným 150 Kč. Sekce
výstavy „Sport a historie Vltavy“, byla bezplatně přístupná všem. Výstavu navštívilo 6 000 návštěvníků
a zúčastnilo se jí 105 vystavovatelů z České republiky i zahraničí.
....
Je třeba přemýšlet o změně koncepce výstavy. Část vystavovatelů byla velmi spokojena a část
nespokojena a to především na zpoplatněné části výstavy na Rašínově nábřeží. Velmi kladně byl hodnocen
program v sekci „Sport a historie Vltavy“ a velký ohlas sklidil též Adrenalinový koutek.
Děkujeme všem vystavovatelům za účast, všem partnerům za spolupráci a také návštěvníkům,
kteří přišli na výstavu i přes chladné počasí, které panovalo v závěru výstavy a těšíme se na příští
rok.


No nechtělo by se zamyslet trochu více a rychleji?
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod copy » čtv bře 02, 2017 6:33 pm

takže bude aj tento rok
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Libor » čtv bře 02, 2017 6:45 pm

To se ptas nebo nam neco sdelujes co nevime...?
Uživatelský avatar
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 25, 2010 2:00 am
Reputace: 28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod copy » ned bře 05, 2017 8:17 pm

chýba tam otáznik. Pýtam sa - bude aj ročník 2017?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: Lodě na vodě 2016 (21.-24.4.)

Příspěvekod Libor » ned bře 05, 2017 9:42 pm

Nebude. Konec smitec.Spadla opona, ale dalo se to cekat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů