Lodě na vodě 2013

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát dub 12, 2013 5:44 pm

Všichni kdo chtějí při této příležitosti prodat loď (nebo karavan) mohou tak učinit v lodním bazaru výstavy a to zcela zdarma.
Po stažení přihlášky exponátu k prodeji zde
http://www.lodenavode.cz/data/Bazar-formular.doc

je potřeba vyplněný formulář s přiloženou fotografií odeslat mailem na uvedenou adresu bazar@lodenavode.cz

Po té bude inzerát umístěn na stránkách výstavy zde http://www.lodenavode.cz/bazar.htm
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř dub 17, 2013 11:35 pm

Tak jsem dnes zašel okouknout co je nového. Výstava se pomalu stává tradicí.
Tentokrát je začátek, co se týká počasí, podtsatně lepší. Přibyly nové exponáty, nové stánky.
Některé tváře se pomalu stávají zdejšími stálicemi.
Pěkné místo pro strávení volné chvíle.

Malá návnada zde v galerii:
modules.php?name=coppermine&file=thumbnails&album=365

Např.
Obrázek
celkový pohled

Obrázek

Obrázek
Pepa s Miamity

Obrázek
Jeden z vítězných exponátů, mořský kajak (sendvič laminát+mahagon)

Obrázek
Parabola s gyroskopem (bezproblémový příjem ze satelitu na vodě, na moři)

Obrázek
Funkční model lodního zdvihadla Slapy

Obrázek

Obrázek
Velmi zajímavý právě postavený retroboat (stojí za shlédnutí !). Exponát č. 029

Obrázek
Hodnotící porota, které předsedal David Křížek

Obrázek
Vyhlášení a předávání cen oceněným firmám, jejich zástupcům
Uživatelský avatar
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: ned kvě 28, 2006 11:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Phobos 21 - Sole Mio

Příspěvekod tkruska » čtv dub 18, 2013 11:04 am

Uživatelský avatar
slapyreport
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon bře 18, 2013 1:00 am
Reputace: 0

Věci se mají nazývat pravými jmény

Příspěvekod slapyreport » čtv dub 18, 2013 11:18 am

Že se Praha angažuje v takto skandální věci, není nic nepochopitelného, paní Černochová patří k ODS, od níž nic jiného nelze čekat (ne, že by od těch ostatních bylo lze čekat něco jiného).
Výstava je pro lidi, kteří rozumí lodím, špatná. Protože pto takové lidi není, jak říká Černochová z ODS. Je to pro laiky a rodiny s dětmi, říká Černochová, takže něco v duchu parku oddechu Júlia Fučíka, zřejmě. Pro mě osobně má výstava jeden naprosto skandální rozměr a hned včera včer jsem napsala řediteli výstavy, který mi samozřejmě neodpověděl. Všichni milovníci skutečného jachtingu a opravdoví znalci lodí bez pochyb pochopí, o čem hovořím a k jaké potupě na akci dochází.
Napíšu si to na slapyreport.cz po pravdě, protože nejsem závislá na žádných pořadatelích poutě a mohu si dovolit zveřejnit svůj velmi velmi ostrý názor na hanebnou záležitost pod názvem lodě na vodě.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv dub 18, 2013 11:23 am

Co je prosím tě Trusko nepochopitelného na lidské hrabivosti. :shock:
Vystavovatel, potažmo návštěvník, jsou pouze prostředky k maximálním ziskům. :evil:
Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin88 » čtv dub 18, 2013 11:36 am

Kdyby to nenaštvalo teroristy z Automatu,tak by se o tom snad ani nemluvilo :lol:
Jako u všech výstav v ČR to je hlavně kvůli vytahání peněz z kapes těch ....,kteří tam půjdou.
A když se podaří obrat někoho dalšího,tím líp.
Ale to si může každý spočítat,jestli se mu tam vyplatí jít,popř. vystavovat.
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Příspěvekod rb » čtv dub 18, 2013 11:59 am

Mně by se taky líbilo chodit na výstavy zadarmo, ale nějak ten komunismus nefunguje. :hmm: Ty ceny za pronájem výstavní plochy nejsou nijak zvlášť mimo realitu, alespoň v Praze (co mám informace). Na druhou stranu ostatní pořadatelé mají poměrně vysoké náklady na pronájem plochy, například na výstavišti v Letňanech. Což ostře kontrastuje se symbolickou platbou na náplavce a cenou za vstupenku a pronájem vystavovatelům. Mám dojem, že si pořadatel zadělává na problémy.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv dub 18, 2013 12:01 pm

Já si Martine myslím že hrob těchto výstav (i Brno) není cena vstupného. To mě připadá že je jenom přilepšení. Lidé rádi zaplatí, když je co vidět. A nepoloží je to.

Kdo by to myslel s rozmachem yacht výstavnictví vážně, nebude sdírat vystavovatele. Větší nabídka od vystavovatelů přiláká další návštěvníky, to nabaluje další vystavovatele a zase další návštěvníci. Je to přeci tak jednoduché.

S "vyplacení se vystavovat" co jsem mluvil s několika vystavovateli to je tak, že hlavní devíza jejich přítomnosti je, že vejdou do podvědomí. Nebo v něm zůstanou. Jinak je pro nich výstava většinou prodělečná záležitost, kterou si musí moci dovolit.
Uživatelský avatar
rb
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 300
Registrován: sob pro 15, 2007 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Hostivice

Příspěvekod rb » čtv dub 18, 2013 12:23 pm

Dva roky zpátky jsem počítal rozpočet pro jednu známou na výstavu hraček v Letňanech. I když tržby měla relativně vysoké tak to vyšlo s odřenýma ušima jako dobře udělaná reklama před vánocemi. Pokud si někdo myslí, že na výstavě vydělá jmění tak je zřejmě mimo realitu. Pravda je, že se to u luxusního zboží může přehoupnout do kladných čísel, ale to je taky tak trochu sázka do loterie.

Ale jinak mne Libor obrázky navnadil a už se docela těším na sobotu jak to všechno prošmejdím a jak budu :shock: (vyvalovat oči) .
Uživatelský avatar
slapyreport
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon bře 18, 2013 1:00 am
Reputace: 0

Všichni opravdoví jachtaři už vědí

Příspěvekod slapyreport » čtv dub 18, 2013 2:18 pm

Co se tam tedy děje? V zahraničí dokáží alespoň předstírat, že nejsou světští, když už se nenajde dost spontánních skutečných ctitelé, podporovatelů, diváků jachtingu. Zde mentalita zíračů vyhřezla naplno.
Prosím vás, kdo tam jdete, jeďte na druhou stranu, podpořte Milana Koláčka, navštivte Milana Koláčka, pozdravte Milana Koláčka, jediný unikátní exemplář na akci, který stojí za návštěvu, shlédnutí a pohovoření, Milan ochotně a přátelsky s každým promluví, poradí, neboť je tak naučen a má takovou povahu.


http://www.slapyreport.cz/content/nazor ... de-na-vode
Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin88 » čtv dub 18, 2013 2:20 pm

Baharis píše:Já si Martine myslím že hrob těchto výstav (i Brno) není cena vstupného.........

Máš pravdu Jirko,všechno to spolu souvisí,je to zdejším trhem,kupní silou,atd...
Je to jedno,jestli Praha nebo Brno,jestli motorky,auta,stavebniny nebo lodě,už tam nechodím.
Před měsícem jsem si udělal radost v Norimberku na výstavě zbraní,za něco takového rád prachy utratím,
nepamatuji se u nás na výstavu,která by dokázala konkurovat.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv dub 18, 2013 2:31 pm

Tak ten Norimberk ti závidím.
Já, pokud budu v ČR, se asi zajedu podívat na IDET do Brna. Nic moc, ale je to kousek.
:sorry: :offtopic: Už mlčím ;)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 18, 2013 2:31 pm

výsledková listina
Soutěž TOP EXPO, BOAT – TOP EXPO, GRAND PRIX

Soutěž TOP EXPO – soutěž o nejhezčí a nejnázornější expozici
Hodnocení probíhalo v těchto kritérií: zajímavost a odbornost expozice, názornost pro návštěvníky, estetické ztvárnění expozice
1. místo Schön Boot s.r.o. (expozice č. 43 B )
Za zajímavost názornost a estetické ztvárnění expozice

Čestné uznání: DUTCH MASTERS s.r.o. – nejzajímavější loď (expozice č. 62 C)
Za komplexnost nabídky s dostatečnými a úplnými informacemi pro návštěvníky
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Soutěž BOAT- TOP EXPO soutěž o nezajímavější plavidlo, loď výstavy
Hodnocení probíhalo v těchto kritérií: zajímavost, parametry, vizuál, prezentace
1. místo Česká lodní doprava – charter s.r.o.
loď GREENLINE

za inovativní přínos – ekologické řešení
GR loď roku 2010, odstartovala sériovou výrobu lodí greenline. Jedinečný hydrodynamický tvar trupu zaručuje výjimečně nízkou spotřebu paliva (5l/H – 7 uzlů. V kombinaci s hybridní technologií(baterie, elektromotor, hydraulická spojka, solární panely) představuje absolutně soběstačnou jednotku kdekoliv na moři. Zákazník má stálých 220 V na palubě, loď dokáže jet pouze na solární energii. Loď je určená na bydlení, cestování a celkově život na moři.

Čestné uznání – Milan Koláček
Loď FOLLOW ME – CZE 759.

Loď reprezentuje Českou republiku v sólovém námořním jachtingu, třída prototypů mini 650 – celokarbonový závodní speciál první vyrobený v České republice..
V loňském roce se stal Milan Koláček na této lodi šampiónem Francie v sólovém jachtingu.
Výroba: Team Milana Koláčka
Více informací www.milankolacek.com


Soutěž GRAND PRIX - soutěž o nejlepší exponát či novinku letošní výstavy
Hodnocení probíhalo dle těchto kritérií: zajímavost, aktuálnost, přínos do oboru, způsob prezentace

GRAND PRIX exponátu: Proteak Guillemot Petrel kajak
společnost Martin Pavlas – Proteak Kayaks


Stručná specifikace exponátu:
High-performance mořský kajak vyrobený sendvičovou metodou z magahonového dřeva a uhlíkových vláken. Paluba kajaku je vyzdobena ručně vypalovanými motivy od známého slovenského designera Martina Jankury. Vlastní kajak není pouze krásný a dokonale tvarovaný, jeho konstrukce za použití kvalitního dřeva a kombinace uhlíkových vláken a vysokopevnostního laminátu mu dodává nadstandardní pevnost a pružnost při zachování velmi nízké váhy.
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Příspěvekod RACEK » čtv dub 18, 2013 4:32 pm

Za cenu vstupenky ze slevomatu to je 40,- Kč osoba, je to taková procházka. Za víc peněz to nestojí.

Klidně by se to letos mohlo jmenovat místo Lodě na vodě, třeba Stánky na břehu, nebo Na vodě bez lodě.

Každým rokem tato výstava trochu upadá, a když se něco pro příští roky nezmění . . .

Asi každý si tam najde nějaký exponát kvůli kterému to stálo za návštěvu. I já jsem si jednu věc koupil, ale celkový dojem je spíš zklamání.

No jděte se podívat, a uvidíte.
Uživatelský avatar
MB
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 79
Registrován: čtv led 19, 2012 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod MB » čtv dub 18, 2013 5:05 pm

Jsem to prolít .....přijde mi to jako hnusnej voblízanej vdolek .....a utvrdilo mě to v tom, že v Čechách výstavnictví neeeee .....a lodě? No ani se mi to nechce komentovat ....Koláček jediná vyjímka .... prostě tuhle akci nechápu, .....a to jsem loni vynechal.....je to jako regata bez startu .......jmenuje se to dobře ale nestojí to za nic ....
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » čtv dub 18, 2013 5:14 pm

Já jsem byl včera a šel jsem tam po dvou letech kvůli Milanovi Koláčkovi, ale jinak to nestojí asi za procházku. A výstava na které se mohu seznámit s lodní technikou popřípadě získat info o koupi lodi to není ani náhodou.
Uživatelský avatar
skiliner
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: pon srp 17, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod skiliner » čtv dub 18, 2013 5:40 pm

Včera večer jsem koukal na výstavu z železničního mostu a mám pocit, že lodě po vodě odpluly.
Ne, že bych 200 Kč neměl ale je mi lito je jen tak vyhodit.
Navíc odmítám podporovat organizátora výstavy v nenažranosti.
Zítřejší den v Praze si asi užiji trochu jinak.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv dub 18, 2013 6:05 pm

Já bych se na to hoši podíval trochu z jiné strany. I s vědomím, že to stojí za prd.

Do Brna jsem jezdil pravidelně a nikdy jsem neočekával něco mimořádného. Pojmete to jako společenskou událost, nehudrejte, usmějte se, pokecejte se známými a jen si užívejte nasávání atmosféry. Proč takové negativistické řeči. Přehazovat v ruce kačku a rozhlížet se, jestli za ni dostanu dost. Fuj, to nikdy nebylo mým stylem.

Druhý aspekt je věc úcty k vystavovatelům, kteří do toho ty peníze vrazí a jedou se prezentovat. I kdyby to byl jen jeden, který stojí za to, tak za ním zajdu a pokecám. Určitě ho to potěší a podpoří k dalším akcím. A třeba nejen jeho.

Navádím, navádím, že? Ale pokud to zabalí i ten poslední vystavovatel, nebude už ani na co nadávat. Nebude nic. A to nám teprve bude dobře, co? :crazy:
Uživatelský avatar
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 448
Registrován: úte bře 25, 2008 1:00 am
Reputace: 22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lachtan » čtv dub 18, 2013 6:15 pm

Tak ted myslím se mi vše vyjasnilo. Obvodní úřad za jedna minus. Byla by to jednička s hvězdičkou, kdyby si dal podmínku - VSTUPNÉ ZDARMA!!! - Je zde veřejné prostranství, propagace sportu, zdravé rekreace, pro všechny příchozí, důstojná oslava v rámci 120.výročí jachtingu v Čechách, plno lidí, nádhera. To je má představa. Stánkaři ať něco za ty stany zaplatí, jde o jejich reklamu! Nenašlo by se místo pro bazárek v nevyužitém prostranství k Vyšehradu? Něco jako Jumble sail v Beaulieu. 36. ročník se koná 28.dubna. Jedna anglicky mluvící rodinka se podivovala nad vstupným, tyto mini akce pod širým nebem jsou většinou zadarmo, není to žádny Dusseldorf. Trošku jsem se styděl, ale za zhlédnutí reklam drahých vozů a "zajíčků" se v Praze musí platit, je to naše kultura. Klobou dolů před Milanem Koláčkem. Váží dlouhou cestu s lodí na náplavku na Smíchově, kde ho šoupnou mezi karavany, odpovídá všem na všechno, myslím, že si moc neposedí, nikoho neošidí. Pak také průjezd mladých jachtařů z ČYKU, CERE a možná i odjinud ve vleku /nefoukalo/ mi vylepšilo náladu. Tito by měli dostat zaplaceno!
Naposledy upravil(a) Lachtan dne pát dub 19, 2013 6:36 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos » čtv dub 18, 2013 8:43 pm

Baharis píše:Já bych se na to hoši podíval trochu z jiné strany. I s vědomím, že to stojí za prd.
...
Druhý aspekt je věc úcty k vystavovatelům, kteří do toho ty peníze vrazí a jedou se prezentovat. I kdyby to byl jen jeden, který stojí za to, tak za ním zajdu a pokecám. Určitě ho to potěší a podpoří k dalším akcím. A třeba nejen jeho.

Navádím, navádím, že? Ale pokud to zabalí i ten poslední vystavovatel, nebude už ani na co nadávat. Nebude nic. A to nám teprve bude dobře, co?


My sme to s MacGregorom už na LnV zabalili. Boli sme prezentovať dvakrát, akcia to bola vždy príjemná, záujem verejnosti veľký ale AJ vzhľadom na konečnú nízku efektívnosť bola pridrahá (napriek "ústretovým zľavám"). Pre úzko špecializovaného vystavovateľa je to ekonomická sebevražda na pokračovanie. To isté aj na krytých klasických výstavách ...
:(
Výstava pod holým nebom a s malou investičnou náročnosťou by ale mala byť výrazne lacnejšia ako klasická výstava v investične náročných halách. A to nie je.
Uživatelský avatar
skiliner
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: pon srp 17, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod skiliner » čtv dub 18, 2013 8:51 pm

No připadne mi trochu divné, když organizátor má náplavku pronajatou za 2 Kč za metr a prodejcům ji pronajímá za 2000 Kč za metr a přitom tvrdí, že jde o propagaci jachtingu a lodí v ČR.
Nedivím se prodejcům, že si nemohou dovolit dát výstavní slevu.
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » čtv dub 18, 2013 9:16 pm

Souhlasím, ale jen částečně. Pořadatel musí zajistit spoustu věcí, reklamou počínaje, přes pojištění,ochranku, přívod proudu+ pitné vody, mnoho dalšího, hajzlíky konče. Neříkám,že by to nemělo být levnější (sám když jedu na výstavu do Lysé,tak platím jak mourovatej) Ale nedá se říct, pronajímaj si to za 2 Kč, atd....... :roll: A musíme si uvědomit, že organizátor do toho jde za účelem zisku....Co kdyby celý týden sněžilo??? :D
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Příspěvekod RACEK » čtv dub 18, 2013 9:35 pm

U některých firem mě přišlo, že by uměli ukázat více, kdyby na to měli více prostoru. Zrovna ta co vyhrála soutěž o nejhezčí a nejnázornější expozici má kousek za Prahou spoustu dalších zajímavých lodí, které by stálo za to vystavovat.
Uživatelský avatar
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 423
Registrován: pon srp 15, 2011 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Nymburk

Příspěvekod jajarin » čtv dub 18, 2013 9:37 pm

Tohle byla nejhorší výstava jakou jsem viděl, ve stáncích z nudy připitý, lodě nic moc spíše nic. Za dvě stovky to byla hrůza.
Uživatelský avatar
tkruska
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 558
Registrován: ned kvě 28, 2006 11:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Phobos 21 - Sole Mio

Příspěvekod tkruska » čtv dub 18, 2013 9:44 pm

Dneska jsme tu vystavu navstivily jiz po treti a letos teda nic moc. Stanky divne promichane auto-lod-karavan-vyletni lod s obcerstvenim-auto.....
Jeste ze tam byl alespon pan Linhart se svoji Phobos 22.
Skoda, loni to bylo vyrazne lepsi, a slo to i bez karavanu.

Jeste ze nikoho nenapadlo to spojit i s rybarema, to by me uz zabilo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti