LODĚ & KARAVANY 2007+2008 + 2009

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 512
Registrován: stř úno 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod bomba » čtv úno 19, 2009 6:55 pm

Ahoj,tak koukam,že nemam čeho litovat,mamka byla dneska služebně v Praglu,ale mně se nechtělo,měli tam aspoň dobrý buřty? :) Čau.
Uživatelský avatar
yachtoun
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 19, 2009 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod yachtoun » čtv úno 19, 2009 8:03 pm

Ahoj tak jsem taky jeden z těch kteří měli zadar vstupenku, kdybych ji měl zaplatit tak bych měl zkažený celý den. Jinak mám po buřtu střevní problém k tomu všemu ještě :lol: :?
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » čtv úno 19, 2009 8:07 pm

Třeba to není po buřtu.
Třeba to je tím, že když jsi tu úžasnou výstavu viděl, tak ses z toho pos... :rofl:
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv úno 19, 2009 9:25 pm

Já Vám to říkal :P

Největší plachetnice výstavy je tentokrát SMARTKAT :good:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv úno 19, 2009 9:45 pm

No nic kluci. Když jsem se ptal na tu "plachetničku", tak jsem samozřejmě nemyslel ty uváděné exponáty. Jsou sice hezké, ale v Brně se choulí mezi skutečnými loděmi.
Já byl v Praze pouze jednou na jaro 2003 a to mě opravdu stačilo. Ale poslední dva roky začaly sílit hlasy, že se to od karavanů už trochu dostává k jachtám. Už jsem si říkal, že se tam budu muset zase podívat.
No a teď tohle... :cry:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv úno 19, 2009 9:49 pm

V kine idú premietať film a producent toho filmu musí zaplatiť majitelovi kina, aby mohol ten film luďom ukázať a ludia musia majitelovi kina zaplatiť za to, že si ten film pozrú. Dobrá blbosť nie? A o tom sú výstavy. Genialne a to pritom nemusí mať majitel výstavy vo vlastníctve ani budovu. Ak by nebol nenažraný, tak v čase zníženého dopytu /krízy/ dajú vystavovatelom priestor zadarmo a to by bola potom pekná výstava, aj by ludia tých 5 euro radi zaplatili.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv úno 19, 2009 10:30 pm

Ty Deni, a jaký že to promítají film? :D

Jsou nenažraní!!! A okamžitý zisk jim je bližší než přemýšlení do budoucna. Také jsem byl loni stavět stánek a za pár metrů čtverečních výstavní plochy chtějí nekřesťanské prachy. Neuvědomují si, že jakmile výstava ztratí kredit, přestanou tam lidé chodit, následně přestanou mít zájem další vystavovatelé a lidé budou chodit ještě méně a ........
A je jasné že v tuto neveselou dobu, každý prodejce 3x kačku obrátí, než ji vydá. No, co my. Můžeme akorát mudrovat. Snad aspoň to Brno zůstane na výši. Loni tam bylo lodí si myslím dost. Uvidíme.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Bída s nouzí je proti tomu výpravný velkofilm

Příspěvekod Felix » pát úno 20, 2009 12:30 am

Čekal jsem, že se to bude slabé, ale že to bude tak strašné... Ohledně exponátů už bylo vče řečeno, navíc jsem si všiml už jenom oplachtěného maxiprkna a stánku Avar yachtu mimo halu 3. Abych jen nehaněl: u stánku Čany potká člověk kamarády a neuvěřitelně krásnou dceru Rudy Krautschneidera, SPS ventiluje informaci, že k VMP už je zase potřeba výpis z trestního rejstříku a polští obchodníci u svého stánku prodávají docela hezkou kravatu s lodičkama za přijatelnou cenu.
V hale se sportovním oblečením má stánem Triop; psal jsem tady někde o nich v souvislosti s jachtařskými sandály. Mám tu firmu rád, protože s nimi mám jen nejlepší zkušenosti, takže jim bez zábran udělám trochu reklamy: jednak tam jachtařské sandály vystavují, druhak tam mají nový vzorek - něco mezi sandálem a pantoflem, navíc se světlou podrážkou, stejnou jako na jachtařských sandálech. Všiml jsem si ale, že výstelka je kožená a asi by špatně snášela vodu, takže - a to je důvod, proč to píšu - se mnou jejich zástupce na místě zkombinoval z jedněch sandálů typ podrážky, z druhých výstelku, z třetích pásky přes nohu a prohlásil že takováhle kusová zakázka není problém a je za stejnou cenu jako konfekční sandál. A to rozhodně nejsou firma zařízená na kusovou individuální výrobu. (A taky mi nic neplatí, ani ty sandály nedostanu zadarmo, ať o nich napíšu, co chci :-)
Ve stejné hale, co je Triop, zaujali třetinu plochy Vietnamci se zbytkem Asie. Nikoliv hadráři - seriózní zástupci fabrik, kteří vystavují kontraktační portfólia výrobků pro obchodníky. Je tam hezký kontrast: na jedné straně haly vietnamský výrobce s velkoobchodními cenami v řádu desetin eura, na druhé straně haly český maloobchodní prodejce téhož zboží s trojmístnými cenami v korunách. Pravda, to zboží je v plastikové krabičce :-)
Ovšem kdo jde výhradně na veletrh lodí, měl by pořadatele žalovat za klamavou reklamu a žádat vrácení vstupného. Ani vele-, ani -trh, s bídou maloměstský koloniál :-(
Uživatelský avatar
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 134
Registrován: pon led 28, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » pát úno 20, 2009 9:01 am

Dal jsem za vstupenku stovku, za čtvrt hodiny jsem měl lodě prohlídnutý a potom jsem půl hodiny okukoval, co vystavují v ostatních halách. Pokud se náhodou nedozvím o pozitivních změnách, tak jsem tam byl naposledy.

rafiz
Uživatelský avatar
pipasan
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 26, 2009 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod pipasan » pát úno 20, 2009 11:17 am

Ahoj, tak sem se tam chystal v sobotu. Ale když to tady čtu tak se na to asi vykašlu.
Uvidíme v dubnu.
Uživatelský avatar
zdendaSzER
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: stř črc 23, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod zdendaSzER » pát úno 20, 2009 11:38 am

ušetříš za metro, případně parkovné a za vstup:

http://www.sportprague.cz/terinvest-spo ... joyaux.swf
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pát úno 20, 2009 11:50 am

zažil jste v Letňanech někdo nějaký veletrh, který by stál za cestu a vstupné? :cry:
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » pát úno 20, 2009 12:02 pm

Tak se tam jdu dnes taky podivat...ale kdyz to tak ctu, tak nevim, nevim
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pát úno 20, 2009 12:03 pm

Ave, podívej se na zdendův link - myslím, že vypovídá dostatečně a zadarmo :)
Uživatelský avatar
maty
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 39
Registrován: sob lis 01, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod maty » pát úno 20, 2009 6:47 pm

zdendaSzER píše:ušetříš za metro, případně parkovné a za vstup:

http://www.sportprague.cz/terinvest-spo ... joyaux.swf

To je jako všechno? :shock:
Není toho moc :cry:
Párkrát jsem byl na podobné výstavě v Mnichově a tam byly haly asi dvakrát větší a má pocit,že jich tam bylo asi 12!
To bylo jiné kafe :good:
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » sob úno 21, 2009 12:02 am

NO FLAME ale byl bych rad kdyby se zdrzeli komentaru lidi, kteri tam ani nebyli, to je fakt OT

jinac vystava opravdu stala za h...o, resp. ono to nebylo tak spatne, ale nebylo to 'Lode a karavany' spise 'Fitness a karavany' nebo neco jineho ...

1, hala - dobra, ale jen fitness ...
2, hala - prvni co mne napadlo byly hory - samy snowboard atd.
3, 1/2 haly - karavany - to splnilo nazev vystavy z 1/2
druha polovina mela byt lode, ale fakt tam nic nebylo, nekolik malych motoraku, nekolik letadel (asi 3-4), 2 vrtulniky ... ale to uz je neco jineho ...
z hlediska plachetnic tam byly 'oplachteny neco jako kanoe' - to uz byva standardem na techto vystavach a jeden cadet (nevim kde kdo prisel k tomu, ze byl litomericky (nemuzu rozporovat)), ale byly u toho holky z neratovic ;-) - ada a johanka ... a pozdeji tam mela byt bobina na interview

po minulem roce (kdy to uz vypadlo super), to spadlo uplne na nulu a kdybych mel platit, tak bych chtel vratiti vstupne ...

uz se tesim na 'lode na vode' ... uvidime co ty na to ... :?
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » sob úno 21, 2009 1:52 pm

designer píše:zažil jste v Letňanech někdo nějaký veletrh, který by stál za cestu a vstupné? :cry:

Ano.
Loni to vypadalo že se to konečně rozjede.
Bohužel, není tomu tak. :hmm:
Držme palce dubnové výstavě LODĚ NA VODĚ.
Snad to pojmou vekoryseji a stane se to opravdu výstavou, kde budou také nějaké lodě. :?
alffa
Naposledy upravil(a) alffa dne ned úno 22, 2009 5:51 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob úno 21, 2009 11:18 pm

Pro dokreslení foto: http://jachting.info/modules.php?name=c ... &album=211

Vyfotil jsem všechny plachty na výstavě, vlastně všechny čluny a lodě co tam byly, od 10 cm až po 10m...
Uživatelský avatar
Svata
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: pát srp 15, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Svata » pon úno 23, 2009 4:52 pm

Ahoj všem
Letos to byla doopravdy hrůza, nejhorší ročník. Už mě tam nikdo neuvidí:(
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » pon úno 23, 2009 5:09 pm

Já tam nebyl, ale je otázka, jestli je to problémpořadatelů, anebo krize. letýní autosalon v Brně má být taky dost bídný proti minulým. Spousta firem odřekla. Kvůli poklesu prodeje,a finančním problémům..
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon úno 23, 2009 7:26 pm

Krize s tím opravdu nemá nic společného.
O té akorát píšou novináři a vytvářejí tak informační smog. Ten termín je naprosto výstižný a moc se mi líbí :D
Za to, jak vypadala výstava, může to, že původní majitel výstavu prodal Terinvestu a s Terinvestem se nedohodla APL (Asociace výrobců a prodejců lodí a lodního příslušenství).
Což se nedivím, jenom za elektriku na stánek chtěli 5 tisíc :idea:
S pár známejma lidma na stánkách jsem hovořil.
Takže si APL udělala vlastní pražskou výstavu Lodě na vodě v Praze na Vltavě v polovině dubna.
Uživatelský avatar
festa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 18
Registrován: čtv úno 14, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Karavanny,fitnes čtyřkolky..............................lodě

Příspěvekod festa » pon úno 23, 2009 8:11 pm

Byl jsem tam viděl jsem brečel jsem!
Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » pon úno 23, 2009 8:27 pm

Strycek_Bidlo píše:Krize s tím opravdu nemá nic společného.
O té akorát píšou novináři a vytvářejí tak informační smog. Ten termín je naprosto výstižný a moc se mi líbí :D
Za to, jak vypadala výstava, může to, že původní majitel výstavu prodal Terinvestu a s Terinvestem se nedohodla APL (Asociace výrobců a prodejců lodí a lodního příslušenství).
Což se nedivím, jenom za elektriku na stánek chtěli 5 tisíc :idea:
S pár známejma lidma na stánkách jsem hovořil.
Takže si APL udělala vlastní pražskou výstavu Lodě na vodě v Praze na Vltavě v polovině dubna.

Jo tohle se určitě dá pochopit. Nicméně možná jsi mohl ( nebo nikdo jiný) tohle ostatním nebohým jachtařů říci předem a ušetřit jim čas a peníze . :)
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon úno 23, 2009 8:55 pm

No ale já jsem se to dozvěděl až na té výstavě, kam jsem měl naštěstí volnou vstupenku.
A sotva jsem se vrátil, už jsem sem psal, jak to tam vypadá a že to za nic nestojí.
A taky jsem nabízel ten volnej lístek, co mě nesebrali, ale nikdo ho v pátek večer nechtěl. :crazy:
Uživatelský avatar
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 216
Registrován: pát dub 04, 2008 2:00 am
Reputace: 1

Firmy setri, program je chudsi

Příspěvekod Ave » čtv úno 26, 2009 2:12 pm

Tak dnes v MLADE FRONTE Dnes, tj. 26. 2. 09 vysel clanek o ekonimicke krizi, ktera postihla i veletrhy. Je zde zminena vystava Lode a Karavany

cituji:
Postupujici ekonomicka krize se dotyka i veletrhu. Nekteri vystavovatele svou ucast odrikaji a poradatele pak honem shaneji nahradniky. Nedari se jim to hlavne u odbornych vystav ...

...a tohle bylo napsano primo pod jednim obrazkem z veletrhu:
Vystava Lode a Karavany patri v Letnanech k tem aktraktivnim. Kvuli hadkam letos chybela desitka vystavovatelu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů