Lodě na vodě 2013

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
skiliner
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: pon srp 17, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod skiliner » čtv dub 18, 2013 9:45 pm

RACEK píše:U některých firem mě přišlo, že by uměli ukázat více, kdyby na to měli více prostoru. Zrovna ta co vyhrála soutěž o nejhezčí a nejnázornější expozici má kousek za Prahou spoustu dalších zajímavých lodí, které by stálo za to vystavovat.


Dalo by se ukázat daleko víc lodí ale stačí se podívat kolik stojí pronájem za metr nábřeží.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » čtv dub 18, 2013 10:29 pm

Chtěl jsem porovnat, na kolik mne přijde jedna shlédnutá loď na různých výstavách, na které jezdívám. Tulln i Friedrichshafen počty vystavených lodí zveřejňují, Lodě na vodě nikoliv, ani v závěrečné zprávě z loňského ročníku není uveden. Srovnávám proto počet vystavovatelů na jednotlivých výstavách.

Nejsem si úplně jistý a opravte mne, pokud si pamatujete přesněji: jednodenní vstupenka do Tullnu stojí 10 euro, do Friedrichshafenu 12 euro, na Lodě na vodě 200 Kč, tzn. cca 8 euro.

Boot Tulln 2013: 350 vystavovatelů
Interboot Friedrichshafen 2012: 489 vystavovatelů
Lodě na vodě 2013: 115 vystavovatelů
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pát dub 19, 2013 8:57 am

Zase máš levnější cestu :lol:
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pát dub 19, 2013 9:48 am

Felix píše:Boot Tulln 2013: 350 vystavovatelů
Interboot Friedrichshafen 2012: 489 vystavovatelů
Lodě na vodě 2013: 115 vystavovatelů

A co teprve, kdyby se vzalo v potaz, kolik vystavovatelů nabízí něco, co s jachtingem/loděmi/mořem/atd. vůbec nesouvisí. :(
To by taky bylo zajímavé a vypovídající porovnání. O výsledku LnV si nedělám iluze. :x
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pát dub 19, 2013 10:04 am

Možná jenom nejsme správná cílová skupina. Dostal jsem tuhle od zákazníka Yachting Revue, kde se píše o motorácích Chris Craft 32. Myslím, že jsem je na té výstavě letos viděl. Podle toho článku jezdí na plnej knedlík za 182 litrů na hodinu, stojí čtvrt milionu dolarů a už se jich u nás prodalo 14.
No a vy byste tam chtěli koupit náhradní šeklíky s výstavní slevou? :lol:
Prošel jsem to, pokecal s pár známejma, nic nekoupil, ale dvě vstupenky na středu mě stály 79 korun, takže té návštěvy nelituju. Ale za plné vstupné by mne tam nikdo nedostal, to přiznávám.
Uživatelský avatar
muflonek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 91
Registrován: sob pro 29, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Pernikov/Praha

Příspěvekod muflonek » pát dub 19, 2013 12:18 pm

Na Lodích na vodě je kromě Milana Koláčka také Pepa Dvorský osobně. Se starší ale menší "sestřičkou" La Grace Miamity (patří Danu Roseckému) kotví u Rašínova nábřeží. Kromě toho bude mít zítra od 13:00 v přednáškovém stanu na Hořejším nábřeží zřejmě poslední přednášku o postupu oprav La Grace a o jejich dalších plánech s plachetnicí.
Uživatelský avatar
Standa83
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 113
Registrován: ned pro 28, 2008 1:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Standa83 » pát dub 19, 2013 12:21 pm

muflonek píše:Na Lodích na vodě je kromě Milana Koláčka také Pepa Dvorský osobně. Se starší ale menší "sestřičkou" La Grace Miamity (patří Danu Roseckému) kotví u Rašínova nábřeží. Kromě toho bude mít zítra od 13:00 v přednáškovém stanu na Hořejším nábřeží zřejmě poslední přednášku o postupu oprav La Grace a o jejich dalších plánech s plachetnicí.


Bohužel ve středu Miamity odplouvala už v kolem páté hodiny.. Příliš brzo na později příchozí :cry: Škoda pro mě :hmm:
Tak doufám, kvůli ostatním, že to byla vyjímka 8)

není třeba používat citaci, když reaguješ na předešlý příspěvek.. ;) S
Uživatelský avatar
skiliner
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 132
Registrován: pon srp 17, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod skiliner » pát dub 19, 2013 11:03 pm

Tak jsem dnes shlédnul výstavu z chodníku. Plachetnice jedna u mola a druhá Koláčkova na protějším břehu. Několik člunů, co jsem viděl na prvním ročníku výstavy (v bazaru byly novější) a dokonce jeden člun který byl podle registračního čísla starší jak výstava.
Něco nových lodí bylo vidět, jenže některé jen pod plachtou (asi jen kotvily).
Platících návštěvníků docela málo.
Jo a nejhorší loď byla ta pořadatelská, asi se na výstavě fakticky nedá nic vydělat.
Takže za dvě stovky výstava opravdu nestojí. :crazy:
O dvě tramvajové zastávky dál je po dobu výstavy otevřený internetový obchod kde jsem příjemně pokecal a nakoupil pár drobností s desetiprocentní slevou.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » sob dub 20, 2013 5:00 pm

Před chvilkou jsem se vrátil z výstavy.

Nechci jí hanit. Jak se říká darovanému koni na zuby nehleď (díky Libore za výherní lístky). Výstava je pěkná i když tam jsou pořád stejný lodě.
Na pravé straně od hlavní pokladny není pro mě téměř nic zajímavýho. Pár motoráků, jako mám doma. Hromada stánků, který nemaji s loděma nic společnýho, nebo jsou mimo rámec běžného českého jachtaře.... i když co já vím, kolik lidí si koupí vestavný motor za půl mega..... :-)
zaujal mě stánek s lodní kosmetikou. Chystám se v létě poprvé na polomoře (chorvatsko), tak jsem vyzvídal, jestli existuje nějaký vosk, či co, co mi loď ochrání tak na 14 dnů. No slečnu jsem svým dotazem evidentně zaskočil. Velice ochotně začala studovat etikety toho, co prodávali. Prostě odbornice. :-)))
Do některých (celých 2) lodí jsem se i podíval. Vždycky to bylo provázeno obrovskou neochotou vystavovatelů. Jeden mi rovnou řekl, že je loď dávno prodaná, ale že neměli na výstavu jinou. No chudák nový majitel.... :-)
Pořádná plachetnice prakticky žádná. Asi dvě malý kajutovky, velikosti jako mam já.
Ovšem speciál M. Koláčka je nádhernej!!!! Tuhle loď měli dát na pravej břeh někam na VIP místo. Fakt krása. Škoda, že dcery už byly promrzlý. Chtěl jsem s Milanem prohodit pár slov o technice na lodi.

Hrozně rád bych na té výstavě viděl nějaké pěkné plachetnice. Něco kolem 8 metrů, transportovatelnýho za autem, prostě něco, co vídám na našich přehradách.


Co závěrem? Reálný vstupný bych viděl tak na 20,- za osobu a děti zdarma.

P.S.
velice zvláštní byla slečna, která mi na výstavě lodí vnucovala nějakej pobyt v areálu na Lipně. Při svym monologu pořád koukala do země a když jsem se jí zeptal, jestli se u toho jejich areálu dá zakotvit, tak nevěděla..... asi nečekala, že na výstavě lodí potká jachtaře. :-)))
Uživatelský avatar
Zbiry
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: úte črc 24, 2012 2:00 am
Reputace: 11

Příspěvekod Zbiry » ned dub 21, 2013 10:02 am

Tak původně jsem nechtěl, ale také řeknu svoje. Nebylo tam nic navíc něž jsem čekal a protože jsem tam s tím jel, nebyl jsem zklamán. Holky se jukli do Phobose a kanálovek, já si poklábosil a celkem jsem zklamán nebyl. Stánkaře s občerstvením jsem nenavštívil :-) , takže celkem fajn. Popovídal jsem si krátce s Milanem Koláčkem a to bylo moc fajn. Moc skromnej kluk. Jen toho umístění lodě v celkově jalovém prostředí na protějším břehu mi bylo líto. Bohužel je to opravdu spíš pouť pro pražáky s dětmi :-). Jsem zvědav, kam se to do budoucna posune???
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » ned dub 21, 2013 7:21 pm

řekl bych, že se to posune směrem jako boat brno
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » ned dub 21, 2013 9:55 pm

Pred dvema lety jsem mel tu cest byt na vystave v roli poradatele. Mam jeden skromny postreh. V podstste kdyz zapomenu na bafunare z plavebky tak si do dnes myslim ze tato vystava je maximum co se da v ceskych podminkach udelat. Nejsme narod jachtaru a tak to bude. Musime tezit s minima co mame a z kupni sily. Bohuzel bez ostatnich vystavovatelu, kteri jsou daleko od jacharske tematiky, by se nedala tato sou ve skromnych podminkach uskutecnit. :? :? Zatim je stale patrne ze jachtarský sport v cechach nema stredni kupni vrstvu.....proste vekslak a nebo fajn dobrodruh....tak mne to pripada...... 8)
Uživatelský avatar
avalon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 546
Registrován: úte říj 02, 2007 2:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod avalon » pon dub 22, 2013 10:14 am

hosi a nejake foto by nebolo? ja som sa bavil s panom z SR co tam bol a celkom si to pochvaloval, takze by som par fotiek ocenil
Uživatelský avatar
JB_cz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 18
Registrován: úte říj 16, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod JB_cz » pon dub 22, 2013 11:40 am

Nejake foto se da najit na webu vystavy
Uživatelský avatar
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 294
Registrován: pát zář 11, 2009 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Danar » pon dub 22, 2013 11:45 am

Byl jsem tam, viděl jsem co očekáváno.. nic víc..
Jel jsem tam v sobotu s přítelkyní (jachting-positive) a ségrou s jejím přítelem (nepolíbeni, brali to jako výlet na něco, co neznají). Podle informací odsud i jinud jsem neměl extrémní očekávání a odešel jsem průměrně spokojen. Trochu protivný byl vytrvalý drobný déšť, ale za to výstava nemůže. Ale popoháněl náš kupředu a nikde jsme se příliš nezastavili. Zajímají nás hlavně plachetnice a viděli jsme je všechny - všechny tři. Miamity, jednu "vystavenou" na vodě (nechci kecat, ale nebyla zaplachtovaná?) a Follow me Milana Koláčka. Ta by si i s p. Koláčkem zasloužila být opravdu v centru dění a nikoliv takhle odstrčená. Vnutili jsme se na prohlídku jedné motorové jachty, pán se potom velmi ochotně rozpovídal, jen ten pojem o cenové dostupnosti máme jiný :). Určitě bych uvítal víc plachetnic a lodí dostupnějších "běžnějšímu druhu českého člověka" - pro přehrady, jak tu někdo psal. Asi bych u takových lodí zůstal déle a nutilo by mě to vymýšlet rozpočet, aby to s některou z nich šlo.. Gumáky jsme okoukli, auta, vrtulník a karavany jen zběžně. "Přidružené" expozice byly hezké, doprovodný program nebyl tím, kvůli čemu bychom tam byli. Zaregistrovali jsme všudypřítomný hlas moderátora, ale po pár pokusech o vysledování, o čem to vlastně mluví a kam se máme dívat jsme to vzdali. Hlavně poté, co hlásil shromáždění lodí vystavovatelů k přehlídce u mostu. Nikde jsme nic takového nezahlédli (nebyly tam nebo jsme špatně koukali..), tak jsme se přestali snažit sledovat program. Mohl za to tedy určitě i ten déšť.
Nejvíc se nám líbila (i našim dvěma nejachtařům) přednáška Pepy Dvorského o La Grace. I když jsme většinu vyprávění od něj už slyšeli, je to pokaždé originální a dozvěděli jsme se navíc, co se v Soto Grande událo za těch 5 týdnů od našeho odjezdu a některé věci se lze dozvědět orpavdu pouze takto od něj.
Byla to naše první výstava o lodích, takže verdikt je, že to nebylo úplně špatné, ale asi by to šlo udělat lépe. A tím nechci říct, že já bych to lépe zvládl.. Nejsem si jistý, jestli napřesrok pojedeme zas. Uvidíme..
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon dub 22, 2013 1:09 pm

Skusme se na výstavu podívat z druhé strany....návštěvník si stěžuje, že je na výstavě málo exponátů...plachetnic.
Jedna plachetnice velikosti 24 stop :
nejmenší modul 3+ ............... 32.000,-
molo 3m .................. 6.000,-
mooring ...................... 7.000,-
el. přípojka .............. 4.200,-
stůl, židle, pult, stojan na prospekty..... 3.000,-
parkování vleku a auta...................... 1.250,-
registrační poplatek ...... 3.000,-

celkem......... 56.450,- + DPH je 68.300,-Kč

V ceně není doprava lodi na výstavu a ubytování v hotelu.

Ten samý návštěvník zvažuje vstupné 150-200,-Kč....koupí si loď ? koupí si vůbec něco ?
Pokud se vystavovatelům dlouhodobě nevrátí investice (nemluvě o zisku), bude vystavených lodí ubývat, nebo budou v malinkých stáncích vystaveny modely lodí...
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon dub 22, 2013 1:27 pm

Ohledně Milana Koláčka.... podobnou cenu by zaplatil za důstojnější místo i on. Už jen to, že loď přivezl z Francie jen kvůli výstavě je frajer......není nic jednoduššího, než ho podpořit http://www.milankolacek.com/
Uživatelský avatar
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 294
Registrován: pát zář 11, 2009 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Danar » pon dub 22, 2013 1:40 pm

geronimo píše:Skusme se na výstavu podívat z druhé strany....návštěvník si stěžuje, že je na výstavě málo exponátů...plachetnic.
Jedna plachetnice velikosti 24 stop :
nejmenší modul 3+ ............... 32.000,-
molo 3m .................. 6.000,-
mooring ...................... 7.000,-
el. přípojka .............. 4.200,-
stůl, židle, pult, stojan na prospekty..... 3.000,-
parkování vleku a auta...................... 1.250,-
registrační poplatek ...... 3.000,-

celkem......... 56.450,- + DPH je 68.300,-Kč

V ceně není doprava lodi na výstavu a ubytování v hotelu.

Ten samý návštěvník zvažuje vstupné 150-200,-Kč....koupí si loď ? koupí si vůbec něco ?
Pokud se vystavovatelům dlouhodobě nevrátí investice (nemluvě o zisku), bude vystavených lodí ubývat, nebo budou v malinkých stáncích vystaveny modely lodí...

Ahoj, ty čísla jsou hrozný.. Chápu, že pro vystavovatele je to prostě loterie.. Nevím, jaké jsou marže na lodích atd., ale počítám, že musím prodat 1-2 lodě, aby se jim zaplatilo takovéhle výstavné.. Vzhledem k nižšímu počtu návštěvníků oproti zahraničním velkým výstavám je i nižší naděje, že se ten kupující najde. Je to u nás problém i u jiných zaměření výstav. Prostě český trh je malý trh. Nevidím do toho do hloubky, ale z pohledu obyčejného člověka mi to tak přijde. Stejné je to i u hudby nebo filmu. Udělejte český film nebo píseň a cílová skupina je víceméně omezená na česky hovořící lid. S dílem v angličtině raketově stoupá velikost cílové skupiny.
Prostě čím víc návštěvníků, tím větší naděje na zisk pro vystavovatele, tím víc vystavovatelů. Čím víc vystavovatelů, tím víc návštěvníků a větší naděje na zisk vystavovatelů a tím víc vystavovatelů a tím víc návštěvníků a tím víc....... Prostě je to začarovanej kruh, kde jednoduše záleží na nákladech vystavovatelů a od toho se odvíjí jejich počet..
Je mi jedno, jestli vstupné stojí 100,- nebo 200,- nebo 500,-Kč. I když se přiznám, že jsem využil nabídky Slevomatu. Pokud by jí nebylo, zaplatil bych normální cenu taky.. Stejně je to jen zlomek z ceny celého "výletu". Ale proč platit víc, když existuje legální lepší nabídka..

PS: Někde jsem četl, že město pronajalo prostor za 2Kč/m2 a pořadatel vystavovatelům za 2000Kč/m2. Samozřejmě musí pokrýt náklady na reklamu, celkové zabezpečení akce atd.. možná to tak musí být, jen to na papíře vypadá děsivě.. Snad pořadatelé najdou jiné cesty pro příští ročníky, jak to profinancovat..
Uživatelský avatar
slesta
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 22, 2013 2:00 am
Reputace: 0

Foto z výstavy

Příspěvekod slesta » pon dub 22, 2013 1:45 pm

avalon píše:hosi a nejake foto by nebolo? ja som sa bavil s panom z SR co tam bol a celkom si to pochvaloval, takze by som par fotiek ocenil


Nějaké fotografie mám zde.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte dub 23, 2013 9:41 am

Taky mám pár fotek
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » úte dub 23, 2013 2:06 pm

Lidičky...Neví někdo,co stojí ta malá helikopotvora...??? Jako dingy dobrý,ne...???

howk
Monty
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte dub 23, 2013 2:37 pm

třiapůl..... :? za to koupíš opravdickou....
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » úte dub 23, 2013 2:42 pm

Tři a půl čeho...??? Pytlů brambor a nebo mega??? :D Kdysi dávno jsem věděl něco podobného na Slovensku koupit za 3/4 mega z třetí ruky...Slovenských korunek...že by podražili...??? Stejně se mně to líbí...Jako helipad bych použil zadní palubu,bezan bych skácel a pohoda lesní... :D .

howk
Monty
Uživatelský avatar
classic
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 14, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: sedliště

Příspěvekod classic » úte dub 23, 2013 3:21 pm

Kup si Red Bull ten ti dá křídla a nemusíš nic kácet
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » úte dub 23, 2013 3:36 pm

Redněco...co to je???Akorát jsem otevřel poslední lahev Havana Club...a s tím se kuwa lítá :lol: :lol: :lol: .Fakt poslední...Vracím se asi příští tejden do Gibu dokóópit zásobu....Stavím se u LeGraci,že jak je to s tím novým keelem :lol: :lol: :lol: .Tady na Mallorce je levnej akorát domácí destilát....no a já rád vidím :lol: .

howk
Monty

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů