FOR BOAT 2017, 2018, 2019, 2022

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

FOR BOAT 2017, 2018, 2019, 2022

Příspěvekod Clouseau » pát led 27, 2017 10:42 am

Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Ozzie » pát led 27, 2017 1:19 pm

A oplatí sa vôbec? ;) V poslednej dobe ostali len dve výstavy. Každý tu vie ktoré...
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Anonym » pát led 27, 2017 1:27 pm

Co "oplatí". Aby bylo kde... :)

Na výstavišti hoří jedna HALA.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod lynx » pát led 27, 2017 2:09 pm

Jak prosté –- výstava Lodě na vodě se změnila na Žádné lodě na spáleništi.
Aneb pohřeb jednoho výborného nápadu. :-(
Uživatelský avatar
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte úno 19, 2013 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Brankovice

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod kilda » pát led 27, 2017 4:22 pm

Žehem..
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » sob led 28, 2017 10:05 pm

Dostala se ke mně informace že tento veletrh rozhodně nemá být exhumací Lodí na vodě. Nezávislí prodejci lodí a lodního příslušenství už nechtějí mít s pořadatelem Lodí na vodě nic společného kvůli poměrům a podmínkám, které okolo té akce vládly. APL předala pořádání veletrhu provozovateli výstaviště. Nezávislí prodejci veletrhu fandí a chtěli by prvním ročníkem založit novou tradici. Investují velké prostředky do svých exhibic a slibují si od toho oživení v této oblasti.
Na veletrh chystají dovézt mnoho lodí a materiálu aby bylo na co koukat. Veletrh bude souběžně s veletrhem FOR CARAVAN.
Prý rozhodně bude stát za to se tam vypravit.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Felix » sob led 28, 2017 10:27 pm

Clouseau píše:Možnost získat volnou vstupenku
http://forboat.cz/vystavovatel/voucher? ... 100cf83277


Uživatel dále souhlasí s tím, aby jeho uvedené kontaktní údaje byly správcem osobních údajů předány dalším správcům osobních údajů za účelem nabízení obchodu a služeb. Správce osobních údajů i další správci mohou uvedené údaje za uvedeným účelem zpracovávat až do odvolání (nebo zániku) tohoto souhlasu. Dalšími správci mohou být jiné společnosti, se kterými správce uzavřel smlouvu o zpracování osobních údajů.

Uživatel souhlasí i s využitím jeho elektronické adresy a telefonního čísla pro potřeby šíření tzv. obchodních sdělení podle zákona č. 480/2004 Sb.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Felix » ned led 29, 2017 12:22 am

Lubor_reloaded píše:Dostala se ke mně informace že tento veletrh rozhodně nemá být exhumací Lodí na vodě. Nezávislí prodejci lodí a lodního příslušenství už nechtějí mít s pořadatelem Lodí na vodě nic společného kvůli poměrům a podmínkám, které okolo té akce vládly. APL předala pořádání veletrhu provozovateli výstaviště. Nezávislí prodejci veletrhu fandí a chtěli by prvním ročníkem založit novou tradici. Investují velké prostředky do svých exhibic a slibují si od toho oživení v této oblasti.
Na veletrh chystají dovézt mnoho lodí a materiálu aby bylo na co koukat. Veletrh bude souběžně s veletrhem FOR CARAVAN.
Prý rozhodně bude stát za to se tam vypravit.


Ehm... když pominu ten "ryze nekomerční" styl sdělení, tak kolik je v ČR "nezávislých prodejců" a jaká je jejich úroveň? Web výstavy zatím oznamuje účast prodejců v poměru 4/4:

Schön-Boot / TomBoats
Wavy Boats / Bohemia Marine
Schelkalin
Lodní servis Linhart

Bel - člen APL
Marine - člen APL
f.a.s yachting - člen APL
Boatservice - člen APL
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » ned led 29, 2017 8:55 am

S prodejci lodí mám společné jen to, že od jednoho z nich zrovna kupuju loď. Tím jsem se dozvěděl drb, co jsem uvedl. Vazbám prodejců a APL nerozumím a nebudu tím ztrácet čas.
Z informace co jsem získal jsem nabyl dojmu, že existují firmy z lodní branže, které nad lodními "veletrhy" ještě nezlomily hůl a možná naivně se pokouší o něco lepšího. Tento můj dojem podpořily i informace na webu veletrhu.

Informaci jsem zde uvedl ze dvou hlavních důvodů. Jednak abych vyvážil předchozí negativní příspěvky když si myslím, že je to jinak.
Druhým důvodem bylo, že bych rád, aby i u nás byl jednou za rok zajímavější veletrh lodí a ten může žít jen když o něj budou mít zájem vystavovatelé i návštěvníci. Vystavovatelé se zřejmě nyní snaží o jinou dimenzi a další ročníky budou záviset na zájmu návštěvníků, tedy nás.
Předpokládám, že i organizátor akci hodně podporuje, když např. nabízí volné vstupenky a na akci získal firmy, které lodě na vodě odepsaly.

To na co jsem tady upozornil můžete získat zadarmo, respektive za sdělení svého emailu, který není problém zřídit a použít jen pro tento účel. Proto jsem své sdělení nepovažoval za komerční a předložil ho.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod geronimo » ned led 29, 2017 11:30 am

Na sedmimetrovou loď budu potřebovat stánek 10 X 5 m to je 45.000 + 3500,- el. přípojka + 2500,- internet + 10.000,- koberec + parkování + doprava lodi + hotel a jsem na 80 - 90 tisících Kč .... :whist: Pak přijde návštěvník, který si rozmýšlí, jestli si koupí vstupenku za 200,-Kč a nebo si ji někde sežene zadarmo.... koupí si loď ? :?
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » ned led 29, 2017 3:27 pm

Můj prodejce tvrdí, že tam bude mít 7 lodí velikostí 4 až 7 metrů. Ostatní prodejci tam prý také přivezou více lodí. Vypadá to že bude na co koukat, čím se inspirovat.
Uživatelský avatar
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 416
Registrován: čtv zář 19, 2013 2:00 am
Reputace: 34
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Clouseau » ned led 29, 2017 4:25 pm

Myslel jsem to dobře a nekomerčně. Nemám žádné vazby na vystavovatele. Rádi se se synkem podíváme na hezké loďe a karavany. Tak proč nevyužít toho, že nemusíme za vstup platit? Myslel jsem, že to třeba někoho potěší...
Ani jeden komentář, v kterém by někdo poděkoval, a jen hledání negativ a posměch. Příště sem nic dávat nebudu.
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » ned led 29, 2017 4:54 pm

Ta Felixova poznámka o komerčnosti patřila mně.
Taky jsem ale čekal víc pozitivních reakcí. Myslel jsem, že je to pro nás svátek, když se tu objevuje naděje, že bychom mohli mít lepší veletrh.
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod RACEK » ned led 29, 2017 5:05 pm

Lodě na vodě posledními ročníky nebyl žádný ideál.

Kupující loď na vodě vnímali jako použitou. Lidé chtějí kupovat naleštěné lodě zabalené v igelitu a motory v zalepených krabicích. Loď namočená do Vltavského žabince, ještě když na ní ten víkend vozili kde koho, byla vnímána kupujícími jako bazar :D .

Nejisté bylo i počasí, a tak přesun zpátky do haly je asi logickým krokem. Píšu zpátky do haly, protože výstavy pořádané před Lodě na vodě byly v hale.

Spojení s For caravan je v pohoodě. Oni prodejci lodí vůbec nestojí o návštěvníky z řad jachtařů, ale o nové zákazníky - Karavanysty, rybáře, zemědělce, prostě každého, kdo má peníze a o lodích pokud možno nic neví :D .

Na For caravan jsem loni byl. Abych se tam vypravil a koupil si lístek, tak to né, to by se mi nechtělo. Ale v jednom karavan shopu jsem kupoval kempovací židle a dostal jsem k nim dvě volné vstupenky. Tak jsem tam na dvě hodinky zaběhl.

Nové karavany se v ČR prodávají rozhodně víc, než nové lodě :o . Výstava pro mě byla ale zklamáním :hmm: . Větší prodejce karavanů má skladem v ČR 15 aut v hodnotě 2 miliony každé. Na tu výstavu ale přiveze maximálně 2, protože je omezen drahým prostorem, malým stánkem na výstavišti.
Takže na výstavě získáte kontakt, vizitku či leták, a když si chcete prohlédnout jiný model, než co zrovna je na výstavě, musíte vyrazit do sídla k prodejci. Tam na Vás má prodejce čas a rád Vám ukáže všechny modely a s nikým se netlačíte.

Když se cítím jako zákazník, jako potenciální kupující, tak chci mít vstup symbolický, nebo zdarma. Když jdu do Teska, taky neplatím vstupné a hala je to velká :D . Proč mám platit vstupné, když si jdu koupit loď?

Zadarmo to být nemůže, to by tam měli sraz pražský bezdomovci, feťáci a jiní uliční zvědavci :D .

Ta nabídka co jsem dal Closeau je něco co hledám. Tedy samozřejmě bez toho, aby někdo šířil a přeprodával mé osobní údaje.
Uživatelský avatar
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 276
Registrován: úte dub 26, 2011 2:00 am
Reputace: 28

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Vicky7 » ned led 29, 2017 6:25 pm

Za mě osobně v bodech:
1) Docela mě irituje dělení na nezávislé obchodníky a obchodníky pod křídly APL. Je to i z důvodu, že stát se součástí APL snad není ani možné - pokoušel jsem se, ani mi neodpověděli. Nechápu proto, proč APL, která po celou dobu vedení Lodě na vodě zvýhodňovala svoje členy navíc dostala zvýhodnění pro své členy (opět) za to, že se "zbavila" pořádání stále se propadajícího veletrhu.

2) Lodě na vodě - budu opakovat ostatní - myšlenka byla úžasná. Ale měla se na začátku definovat její funkce. Půjde o silně marketingovou akci, kdy hlavním cílem je přizvat velké prodejce, aby vystavovali? Nebo si raději si opravdu říct, že obchod s loděmi v ČR není nic závratného a tedy raději pořádat "low-cost" akci, kam přizveme každého, kdo bude mít zájem, aby se širší veřejnost dozvěděla o našich aktivitách?

3) Náplavka - myslím, že náplavka byla pro to perfektně určená (a věřím, že stále je). Pokud se nepletu, problém byl v konfliktu pronájmu prostor soukromému subjektu. Akce měla mít kulturní charakter tak, aby bylo v zájmu náplavku pronajmout za co nejnižší cenu. Nebo se dle mého názoru měla celé akce ujmout například SPS jako státní orgán. Všechny ty věci kolem jako jednotné stánky, elektrika apod se dala vyřešit mnohem jednodušším způsobem. Vždyť na náplavce nebo náměstích fungují víkendové trhy, které nepotřebují velké a drahé produkce k zajištění.

4) Velikost - každá produkce u nás zatím vždy měla pocit, že když se jedná o lodě, tak to musí být ohromného rozměru, protože loď = velká finanční náročnost. A platí to tak, ale na západ od nás. Dokázal bych si proto představit pouze malou akci (pátek-neděle), na jednom břehu Vltavy, bez všech těch věcí kolem jako jsou pódia, hostesky vystavovatele, zábrany apod., kde by každý vystavovatel za poplatek (pronájem plochy) měl svůj plácek, kde by si postavil vlastní stan a bylo by... plus samozřejmě kdo by chtěl, měl by loď na vodě. A basta... proč to nejde tak jednoduše? Média - produkce se ohání, že má náklady na prezentaci. Jakou? V ČR máme už jen pár periodik s tématikou - MyBoat, Lodninoviny.cz, iRegata, Yacht. Tím to končí. A každý z nich dá ve výsledku cokoliv mít námět na napsání článku...

Problém v ČR v tomhle vidím v tom, že každá produkce prostě vnímá, že loď = prestiž. V ČR tomu ale nemusí nutně být. Kolik "prestižních" lodí u nás jezdí na Slapech, Orlíku, Lipně?

5) Letňany - spojení s karavany je samozřejmě logické. Znám plno jachtařů, kteří jezdí okruhový jachting a zajímá se o karavany kvůli ubytování... interiéry, nebo vybavením jsou si velmi často podobné. Smůla je, že trh s karavany je u nás perspektivnější a tedy bude převládat. I tak je to asi lepší než drátem do oka...


Závěr:
Lodě na vodě byla super akce, neměla ale mít takový megalomanský charakter. Měla by být spíše komorní a skromná. Stejně jako v mnoha případech český jachting je!
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Felix » ned led 29, 2017 8:55 pm

Lubor_reloaded píše:... Z informace co jsem získal jsem nabyl dojmu, že existují firmy z lodní branže, které nad lodními "veletrhy" ještě nezlomily hůl a možná naivně se pokouší o něco lepšího ... Předpokládám, že i organizátor akci hodně podporuje, když např. nabízí volné vstupenky a na akci získal firmy, které lodě na vodě odepsaly ...

Poněkud nesmyslné tvrzení. Aby "nezávislí prodejci" mohli něco takového prohlásit, museli by být ve spojení a mluvit "jedním hlasem," aby se dalo říci to, co je v původním příspěvku, totiž že "nezávislí prodejci veletrhu fandí a chtěli by prvním ročníkem založit novou tradici. Investují velké prostředky do svých exhibic a slibují si od toho oživení v této oblasti. Na veletrh chystají dovézt mnoho lodí a materiálu aby bylo na co koukat."

Z oněch "nezávislých prodejců," o jejichž účasti zatím pořadatel informoval, polovina vznikla před necelými dvěma lety (září, resp. říjen 2015), mohli tedy jen těžko "zlomit hůl nad lodními veletrhy."

Poznamenávám k tomu, že jednou z nutných podmínek účinného guerilla marketingu je PŮSOBIT VĚROHODNĚ.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Felix » ned led 29, 2017 9:00 pm

Clouseau píše:... nevyužít toho, že nemusíme za vstup platit?


Clouseau: nic osobního, jen jsem upozornil, že "není jídlo zdarma" a že za tu volnou vstupenku se platí osobními údaji a souhlasem s komerčním obtěžováním.
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Felix » ned led 29, 2017 9:16 pm

RACEK píše:Kupující loď na vodě vnímali jako použitou. Lidé chtějí kupovat naleštěné lodě zabalené v igelitu a motory v zalepených krabicích. Loď namočená do Vltavského žabince, ještě když na ní ten víkend vozili kde koho, byla vnímána kupujícími jako bazar :D .

Myslím, že to vnímání je trochu jiné:

v hale je loď "předváděcí." Potenciální zákazník ochotně vezme na vědomí, že již někomu patří a je vystavena jako ukázka, co by pro něho mohl výrobce či prodejce obstarat.

Na vodě je loď "testovací," buď charterová, nebo firemní či osobní prodejcova. Na té mi předvede, jak se chová a co všechno umí.

Ani o jedné z těchto lodí nepředpokládám, že je na prodej.

RACEK píše:... prodejci lodí vůbec nestojí o návštěvníky z řad jachtařů, ale o nové zákazníky ...

Pro prodavače lodí jsme zajímaví dvakrát, třikrát za život, ale pro výrobce a prodejce všeho ostatního, motory a plachtami počínaje a pruhovanými tričky konče, jsme zdrojem živobytí :-)
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 8:22 am

Ach jo. Koukám, že za těch pár let co jsem se držel stranou se tu nic nezměnilo. Nikdo nepřemýšlí nad pointou sdělení diskutujícího, stále se tu chytá za slovo a píši teoretické úvahy o tom co jak je. Každý má patent na rychlou a rozsáhlou odpověď, ale to na co reaguje si ani pořádně nepřečte, natož aby se to snažil pochopit a případně položil jednoduchou otázku když něčemu nerozumí.

Léta tady brečíme, že výstavy stojí za prd, že tam nebyla loď co jsem zrovna chtěl vidět, že bylo vstupné drahé, výstava byla v blbý termín atd.
Termín "nezávislí prodejci" jsem převzal jak jsem ho slyšel. Není pro mne vůbec důležité kdo to je a nebudu okolo toho nic zjišťovat. Pochopil jsem to a snažil se předat dál tak, že se tím nějaká skupina obchodníků snaží zdůraznit, že se distancují od minulých ročníků pořádaných APL a že to chtějí dělat jinak. Proč to sáhodlouze rozebírat?

Očekával jsem, že se na základě mé informace o možném novém formátu veletrhu rozvine diskuse o tom, co asi na výstavě bude k vidění. Jsou tady vůbec ještě loďaři, nebo jen chroniční přispěvovatelé?
Podíval se vůbec někdo na stránky veletrhu na jejich www či na facebooku, kde vystavovatelé uvádějí co na výstavě předvedou? Nebo je to nepřípustná komerce, kterou správný uživatel fóra nečte?
Více lidí tady s nostalgií vzpomíná na veletrhy v Brně. Nyní je naděje na pokračování.
Z toho co vím, tak veletrh bude nevídaný počtem lodí. Dostal jsem pozvánku od jedné firmy, která uvádí výčet vystavovaného:
Seznam co budeme vystavovat na 400m plochy z toho budou 3 novinky - premiéry:
1. Balt 818 Titanium
2. Coaster 720 GT
3. Agualine 645 Pilot
4. Coaster 600 DC
5. Coaster 600 BR
6. Corsiva 565 New Age
7. Corsiva 500 Tender
8. Coastliner 474 Console
9. Ranger 370
10. Fisch 270
11. Lodní echoloty - navigace 3 panely, celkem asi 14 přístrojů od 3" po 12" budou jak tlačítkové tak dotykové, vše zapnuté ( bude možné si je otestovat).
12. lodní nádobí + doplňky

Na stránkách veletrhu jsem viděl informace, že tam budou firmy co prodávají plachetnice (minimálně jeden exponát), vestavné malé motory, přívěsné motory. U další firmy jsem tam viděl přislib přivézt 3 lodě.

Už jenom toto je 14 lodí, což na výstavě v ČR dávno, nebo možná nikdy nebylo.

Nežli tady začnete rozvíjet diskusi o komerci a mazat příspěvky, tak si prosím uvědomte, že soužití veletrhu a jeho návštěvníků je symbiotické, což znamená že jsou si navzájem prospěšní. Vazba je dokonce více jednostranná v neprospěch veletrhu. Nebudou-li návštěvníci, nebude veletrh....
Agitace, kterou tady provádím, je výhradně v náš prospěch. Budou-li tyto informace, pak budou návštěvníci a veletrh.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod geronimo » pon led 30, 2017 9:15 am

Lubor_reloaded ..... Každý má právo na svůj názor, ať se ti to líbí nebo ne.....veletrhů už tu bylo dost a tento se podmínkami a cenami pro vystavovatele ničím neliší od předešlých, proč by tedy měl být v něčem vyjímečný ? Nakonec, uvidíme po výstavě... do té doby je to všechno věštění..... :)
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 9:30 am

Vypsáno z facebooku výstavy z informací prodejců co budou ukazovat:
nafukovací čluny GRAND G500LF a GRAND S650LF
Vodní skútry
minimálně jedna z řady lodí Atlantic marine
motory Evinrude G2 pro rok 2017
hliníkový motorový člun S600-MULTI s výklopnou přídí
Jeanneau Cap Camarat 6.5 BR
Jeanneau Merry Fisher 795
Jeanneau Cap Camarat 7.5 WA
Crownline 275 SS
Lodní motory značky Perkins
MAZURY M700 CAMPING CRUISER
Motorové čluny a lodě Quicksilver
Uživatelský avatar
Lubor_reloaded
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 04, 2015 2:00 am
Reputace: 5

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Lubor_reloaded » pon led 30, 2017 9:38 am

geronimo píše:...... veletrhů už tu bylo dost a tento se podmínkami a cenami pro vystavovatele ničím neliší od předešlých, proč by tedy měl být v něčem vyjímečný ?

Já to chápu tak, že už nyní je výjimečný snahou vystavovatelů. Pokud tam předvedou co slibují, tak bude výjimečný i rozsahem.
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod RACEK » pon led 30, 2017 9:51 am

Loňský FOR CARAVAN přišel rozpačitý návštěvníkům i vystavovatelům.

Ze čtyř hal na výstavišti byli obsazené jen dvě. Ty další dvě byli prostě prázdné.

Návštěvníci chtěli vidět víc, vystavovatelé mohli a chtěli ukázat víc. Ale nemohli, protože výstavní prostor je příliš drahý.

Výstavu FOR CARAVAN tedy kazí organizátor, protože raději má dvě haly prázdné, než aby je nabídnul vystavovatelům.
Uživatelský avatar
Danar
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 294
Registrován: pát zář 11, 2009 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Plzeň

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod Danar » pon led 30, 2017 10:05 am

Clouseau: Máš pravdu a sám se stydím. Díky tvému příspěvku jsem si vstupenku objednal a nenapsal ani čárku vděčnosti. Děkuji ti tedy alespoň opožděně :good: (aby to nechápal někdo jako sarkasmus, myslím to opravdu vážně!)

Jak někdo psal o vstupném, tak podle mého názoru ze vstupného náklady na pořádání těžko někdo ufinancuje, to je jasné. Když se vstupné nasadí vysoké, přijdou pouze lidé, kteří se o obor vážně zajímají, je to jejich dlouhodobý koníček, případně jsou rozhodnuti něco v blízké budoucnosti koupit. Dle mého názoru by bylo lepší nulové vstupné, čímž se na výstavě objeví i "zvědaví náhodní kolemjdoucí", kterým obor může učarovat a tím pádem se z nich stanou zákazníci. Vzpomeňte si, kolikrát jste něco nutně "nepotřebovali" koupit, dokud jste nevěděli, že to vůbec existuje ;). Pokud bude vystavovatel argumentovat proti tím, že to tam budou očumovat neznalí lidé, otravovat ho s hloupýma otázkama (namísto, aby přišli již patřičně vzdělaní v oboru) a okrádat ho tím o čas, tak to není obchodník. Nové zákazníky vystavovatel nezíská tak, že bude výstava zajímavá jen pro ty současné...
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Re: FOR BOAT 2017

Příspěvekod ferdas » pon led 30, 2017 11:25 am

Lidi.. vždyť lubor_reloaded neudělal nic špatného. Propaguje novou akci, na které bude hodně k vidění - to je přece dobré. Je možnost se podívat i zdarma - to je taky dobré. Není agentem pořadatelů, sám si od jedné z vystavujících firem kupuje loď - i to je dobré.

Nebylo by lepší to vzít pozitivně a skutečnost zhodnotit až pak? Není nic jednoduššího. A Lubor se určitě rád pochlubí, jakou loď si pořídil.

Hezký den všem :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů