LODĚ & KARAVANY 2007+2008 + 2009

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

LODĚ & KARAVANY 2007+2008 + 2009

Příspěvekod Libor » čtv lis 09, 2006 8:47 am

9. ročník výstavy LODĚ & KARAVANY se koná v termínu
16. - 18. března 2007 na výstavišti v Praze Letňanech.
Pozvánka: http://www.yacht-magazine.cz/vystava.php?v=lk

Tak jak to vidíte pánové. Opět to bude fraška, nebo už to bude lepší?
Naposledy upravil(a) Libor dne sob pro 13, 2008 3:30 pm, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
olaf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 58
Registrován: ned úno 04, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod olaf » pon bře 05, 2007 11:46 am

zdravím všechny
doufejme že to bude letos lepší
ozvěte se kdo tam pojedete můžeme poklábosit
olaf
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon bře 05, 2007 12:57 pm

Přeju nám všem zlepšující se výstavu :wink:
Budu tam asi v pátek po obědě ...
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pon bře 05, 2007 1:50 pm

Také bych nám všem přál, aby to mělo konečně alespoň trochu, lepší úroveň.
Docela se divím že to organizátoři situovali do Letňan a ne do Prahy na výstaviště.
Atraktivnější poloha by jistě přilákala více vystavovatelů i návštěvníků.
Kolik asi lidiček v cizině ví, že existují nějaké Letňany. :?:
alffa
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon bře 05, 2007 2:34 pm

alffe, spíš tomu chybí propagace.
Nebo třeba úsilí pořadatelů natáhnout i malé výrobce atd. (?)
Nevím, jsou-li ochotni o cenách výstavních ploch smlouvat (asi ne), ale český malovýrobce (a těch je určitě víc než "velkovýrobců") na českém malotrhu si sakra rozmyslí výstavu za 50000,- (900-1100,-/qm). Kdyby mu poskytli slevu, tak věřím, že se vrátí i v dalších letech a veletrh půjde nahoru ...

Pro srovnání ceny vstupů a kvality > v Tullnu je vstup cca 170,- v Praze je 100,-. Tulln je kvalitou o pár set % lepší.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Letňany.

Příspěvekod Ferdinand » pon bře 05, 2007 2:55 pm

Lidi tam nechodí né proto, že je to v Letňanech, ale hlavně proto, že tam nejsou vystavené ŽÁDNÉ lodě. Loni jsem už musel fakt vynechat. Předloni tam byla myslím JEDNA plachetnice a asi 200 karavanů. Měli by to nazvat Výstava LOĎ a karavany. Jsem optimista , třeba se to letos zlepší. :-)
Uživatelský avatar
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 526
Registrován: úte dub 11, 2006 12:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pon bře 05, 2007 3:48 pm

Souhlasím s Vámi, my jsme tam byli před rokem a shodli jsme se, že to nemá cenu. :? Jenom karavany a občas něco, co mělo cosi společné s loděmi. Tak nás to odradilo, že tenhle rok nepojedeme.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: Letňany.

Příspěvekod alffa » pon bře 05, 2007 3:57 pm

Ferdinand píše:JEDNA plachetnice a asi 200 karavanů. Měli by to nazvat Výstava LOĎ a karavany. Jsem optimista , třeba se to letos zlepší. :-)


No můžeme být rádi, že organizátor nevydává třeba časopis „LOKOMOTIVA“.To by jsme si teprve užili..
Jinak vše co píše ficcus, je pravda. Jen jsem to nechtěl tolik rozvádět. Ono by se toho našlo jistě ještě mnoho.
Nezbývá než věřit, že se organizátor za pár desetiletí probudí.
Jinak jestli mě to vyjde, tak tam hodím „kontrolního chrousta“.
Naděje umírá poslední. Pak případně poreferuji. :wink: alffa
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Letňany.

Příspěvekod Anonym » pon bře 05, 2007 10:08 pm

alffa píše:Nezbývá než věřit, že se organizátor za pár desetiletí probudí ..... Naděje umírá poslední....

Těch "pár" desetiletí opravdu sedí. Odebírám časopis Yacht sedmou sezonu a snad nikdy jsem se nedočetl, že by ta výstava byla o lodích. Jen karavanů tam vždy bylo habakuk.
V r. 2003 jsme se zrovna vraceli přes Prahu z Francie a tak jsem si řekl, že to jednou musím vidět na vlastní oči. Své pocity vyjádřím raději smajlíkama, slov je škoda.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » ned bře 18, 2007 2:12 pm

Tak jsem si na pátek náplánoval "služebku" do PH. S nadějí na hoďku volného času pro návštěvu výstavy. Nakonec jsem měl ten den v PH tak nabitý, že jsem nevyšetřil ani minutu :(

Byl jste tam někdo? Jáká byla úroveň? Obvyklá? Nebo lepší než loni?
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned bře 18, 2007 2:16 pm

ficcus píše:Tak jsem si na pátek náplánoval "služebku" do PH. S nadějí na hoďku volného času pro návštěvu výstavy. Nakonec jsem měl ten den v PH tak nabitý, že jsem nevyšetřil ani minutu :(

Byl jste tam někdo? Jáká byla úroveň? Obvyklá? Nebo lepší než loni?

Ahoj,
byl tam Libor a docela chválil. Také jsem se tam nedostal, tak jsem napnutý na obšírnou zprávu a foto. :wink: alffa
Uživatelský avatar
olaf
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 58
Registrován: ned úno 04, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod olaf » ned bře 18, 2007 7:09 pm

ahojky všem
na výstavě v praze jsem byl, myslím že byla dobrá ale málo plachetnic a hodně motorových člunů, myslím že bylo na co se dívat.
co jsem velice postrádal, různé doplňky, kotvy, vařiče,vesty atd. skoro nic tam nebylo, zřejmě drahá výstavní plocha a proto se malým výrobcům nevyplatí tam jet
olaf
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

výstava

Příspěvekod Sarah » úte bře 20, 2007 6:18 pm

My jsme si výstavu užili, koupili jsme dětem vesty (na místě jsme porovnávali Plastimo a Marine Pool), ale hlavně jsme si pořádně prohlédli Jeanneau Sun 2500, což je náš sen (vím, že to patří jinam :lol: ). Zajímavé bylo srovnání tří plachetnic přibližně stejné velikosti: už zmíněné Sun, Costa 23 od Avar Yacht a Hunter 25.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: výstava

Příspěvekod Libor » úte bře 20, 2007 10:03 pm

Sarah píše:My jsme si výstavu užili, koupili jsme dětem vesty (na místě jsme porovnávali Plastimo a Marine Pool), ale hlavně jsme si pořádně prohlédli Jeanneau Sun 2500, což je náš sen (vím, že to patří jinam :lol: ). Zajímavé bylo srovnání tří plachetnic přibližně stejné velikosti: už zmíněné Sun, Costa 23 od Avar Yacht a Hunter 25.

Malé zamyšlení.
To srovnání je opravdu velmi přibližné. Sun a Hunter 25 lze délkou srovnávat. Costa je o stopu (obrazně :D ) níž. Zato má lepší přepoklady pro transport (moje slabost). To bylo podle délky, v šířce je už situace jiná. Costa 23 - 2,55m, Hunter 25 - 2,55m, Sun 2500 - 2,9m. Takže v pohodě vezu Costu a Huntra. Ale Sun už nepůjde tak hladce.
A váhově? Costa 1100kg, Hunter 1678kg, Sun 2240kg.
Cenově? Jako schodečky cca - 450 000, 650 000, 850 000.
Resume. Z tohoto srovnání (dle mne) asi nejlépe vychází Hunter. Délka jako Sun, šířka jako Costa, cena něco mezi.
Velmi ale záleží k čemu ji kupuji a jestli ji budu převážet. Na Costu Vám bude stačit "průměrné" auto s "koulí" 1,6 tuny. :wink:
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » stř bře 21, 2007 6:20 pm

Ve všem máš naprostou pravdu. Taky máme všechny katalogy nastudované i pozpátku. Ale pořád se nám tam nějak vkrádá ta srdeční záležitost. Prostě ta loď musí být krásná. Když už, tak už. Bohužel to má zatím za následek, že nic. To, co se nám líbí, se nedá a to, co se dá, se nám nelíbí. :(
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » stř bře 21, 2007 9:08 pm

Ahoj,
ta letošní výstava byla jistě velkolepější než loňská, ale plachetnic pomálu. Potkal jsem tam kamaráda potápěče, který řičel nadšením, kolik věcí tam sehnal v akčních cenách.Já jsem tam našel pro mne novou řeckou charterovku se zastoupením v Praze. Najdete jí na atlantisyachting.cz. Jo a mají do češtiny legračně přeložené stránky.
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » stř bře 21, 2007 10:15 pm

Po zkušenostech z minula jsem po výstavě ani moc netoužil. Nakonec jsem musel stejně do Prahy, tak už jem vyrazil i na výstavu. Chtěl jsem vidět Skipi 650. Nenadchla mně. Nechci podkuřovat, ale Corvette je lepší.
Jinak, když člověk nic nečeká, není až tolik zklamán. My jsme si koupili levné neoprenky(boty) na loď. Nejvíc jsme asi prohlíželi karavany, mohla by se tam najít některá řešení použitelná i na lodi.
Závěr: kdybych tam nebyl, nic by se nestalo, což bych ovšem nevěděl, kdybych tam nebyl :D .
Uživatelský avatar
elan3
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 02, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re výstava

Příspěvekod elan3 » čtv bře 22, 2007 12:04 pm

Ahoj,čtu tady zprávy o výstavě a přemýšlím,jestli jsem vůbec na serveru,který má v názvu Jachting!!! Zatím jsem jen zjistil,že tam šel koupit levnější šnorchl a jak mají karavany zapojené topení,ale že jsme tam s velikým úsilím vystavili Sveu, loď která pamatuje začátky českého jachtingu,včetně její historie,doložené fotografiemi a poháry,tak ani slovo.Děkuji V.Janouš.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Re: Re výstava

Příspěvekod Libor » čtv bře 22, 2007 12:10 pm

elan3 píše:Ahoj,čtu tady zprávy o výstavě a přemýšlím,jestli jsem vůbec na serveru,který má v názvu Jachting!!! Zatím jsem jen zjistil,že tam šel koupit levnější šnorchl a jak mají karavany zapojené topení,ale že jsme tam s velikým úsilím vystavili Sveu, loď která pamatuje začátky českého jachtingu,včetně její historie,doložené fotografiemi a poháry,tak ani slovo.Děkuji V.Janouš.

To čeká na mě, ale ještě jsem se nedostal k tomu abych udělal článek.
Foto jsem dal do galerie zatím bez textu. Moc lidí odsud tam nebylo a dřevěná klasika asi každého nebere. S alffem jsme se shodli, že to byla nejhezčí a nejlepší vystavená loď. :wink:
Dej mi ještě trochu času. Škoda, že jsme se nepotkali. Okukoval jsem okolo, ale bohužel. :(
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Re výstava

Příspěvekod jerryx » čtv bře 22, 2007 12:44 pm

elan3 píše:Ahoj,čtu tady zprávy o výstavě a přemýšlím,jestli jsem vůbec na serveru,který má v názvu Jachting!!! Zatím jsem jen zjistil,že tam šel koupit levnější šnorchl a jak mají karavany zapojené topení,ale že jsme tam s velikým úsilím vystavili Sveu, loď která pamatuje začátky českého jachtingu,včetně její historie,doložené fotografiemi a poháry,tak ani slovo.Děkuji V.Janouš.


to je tim, ze na ty vystave bylo z hlediska jachtingu fakt kulovy - i kdyz lepsi nez loni.
BTW u ty svey jsem byl nejdele ;-) a musim rict, ze moc dobre odvedena prace :-)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob bře 31, 2007 9:53 am

Aby jste jen nenaříkali, dal jsem si práci a dopsal konečně článek o výstavě v Praze: Ještě bude následovat jeden asi ve středu nebo ve čvrtek o lodi SWEA. Tak hodnoťte a kritizujte.
Uživatelský avatar
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 134
Registrován: pon led 28, 2008 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » stř úno 20, 2008 10:50 pm

Sháněl jsem tam doplňky na Něvu a pohrdavý smích vystavovatelů si pamatuju do dnes :evil: Jsem zvědavý, kdo tam bude letos http://www.lode-karavany.cz/
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Re: Re výstava

Příspěvekod simon » čtv úno 21, 2008 12:09 pm

elan3 píše:Ahoj,čtu tady zprávy o výstavě a přemýšlím,jestli jsem vůbec na serveru,který má v názvu Jachting!!! Zatím jsem jen zjistil,že tam šel koupit levnější šnorchl a jak mají karavany zapojené topení,ale že jsme tam s velikým úsilím vystavili Sveu, loď která pamatuje začátky českého jachtingu,včetně její historie,doložené fotografiemi a poháry,tak ani slovo.Děkuji V.Janouš.


pozde ale prece
....svea byla vynikajici, byl to jedinej zajimavej exponat (jeste ten velkem motorak usel), byla to jedina lod u ktere sme se s malym zastavili na delsi dobu .... jen mela byt niz :)

diky za to!
Uživatelský avatar
petorior
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 08, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Námestovo

Příspěvekod petorior » čtv úno 21, 2008 5:06 pm

ak chce niekto vstupenku,nech mi napíše na SZ adresu,kde ju mám poslať
ahojte Peter
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv úno 21, 2008 5:46 pm

To all,
Pokud by měl ještě někdo jednu na víc, písněte prosím.
Dík, alffa

Adresu pošlu po SZ. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů