Zprávy z Boat Brno 2009

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Zprávy z Boat Brno 2009

Příspěvekod Macek0585 » čtv lis 05, 2009 4:52 pm

Založil jsem toto vlákno, aby sem přispívali účastníci výstavy a případně tady byly informace ze setkání JI v sobotu.
Já jsem byl na výstavě dneska. Musím říct, že mé cíle byly tyto:
1. setkání s Liborem a chvilkový pokec o JI a hlavně jachtingu na Hartě
2. koupě nožní pumpy na bajbot
3. setkání s pár dalšíma známýma na stáncích TPS Centrum, Yachting revue, Baotič
Kromě toho jsem doufal, že si projdu pár jezerních plachetnic, abych zjistil co současná výroba nabízí.
Myslím si že cíle nikterak závratné a splnitelné. Body 1 a 3 se mi podařilo splnit bezezbytku. Koupě pumpy se ukázala jako nereálná, ale s tím jsem tak trochu počítal. Bohužel plachetnice kajutová, na jezera a převozitelná (a tím pádem i se snadným transportem na výstavu) ani jedna :-((((( Bohužel je na výstavě vidět nedostatek peněz, který postihl všechna odvětví. V i tak malém pavilonu jakým je Z na výstavišti se našel prostor pro prodejce aut, nožů a kdoví čeho všeho.
Přesto beru kontinualitu v pořádání výstavy jako věc přínosnou, ukončit se dá cokoli, ale nastartovat znovu už tak jednoduché není. Takže po dnešní návštěvě držím palce vystavovatelům, aby vytrvali do dalších let a aby jim přibyla hromada kvalitní konkurence, na čemž my zákazníci můžeme jenom vydělat.
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » čtv lis 05, 2009 7:15 pm

Takže to je jako jen o fousek lepší než výstava "Lodě a karavany" na jaře v Letňanech?
Kde jsem v hale věnované lodím našel expozici automobilů Subaru a Mercedes, dva ultralight vrtulníky, jeden bazén Desjoyaux a pak Martina Hacmace z AZ Euro Jachting, pana Voženílka z Yachtnetu a prodejce asi čtyř triček od Avarů a to bylo vše?
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » čtv lis 05, 2009 7:26 pm

Je k vidění nějaká plachetnice?
Uživatelský avatar
Hovez
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: pát pro 21, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Boat Brno 2009

Příspěvekod Hovez » čtv lis 05, 2009 7:56 pm

Macek0585 píše:Bohužel plachetnice kajutová, na jezera a převozitelná (a tím pádem i se snadným transportem na výstavu) ani jedna :-(((((


Minimálně jednu bude asi na jaře ukazovat Milos na vystave v Blave...
Jinak plachetnice těchto parametrů snad nebyla na výstavě ani loni... Avar vystavoval Costu 24 jen zaparkovanou na voziku pred halou a to bylo z malych kajutovek asi tak vsechno...
Uživatelský avatar
leguan
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 103
Registrován: sob lis 22, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod leguan » čtv lis 05, 2009 8:45 pm

to Bilardos : něco málo tam vidět je (nafukovací katy, dřevěná plachetka..), Ale v centru dění je dílo Milana Koláčka - dá se s ním i pěkně pokecat a všechno ochotně vysvětlí a ukáže
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » pát lis 06, 2009 7:33 am

Plachetnice typu exponátu na kouknutí tam byly - krásná Beluga na stánku YR, koláčkův speciál.. Ale pro člověka chtivého koupě mebo aspoň pro získání představy o současné produkci pro lidi je pár nafukovacích katamaranů asi málo. A ty Mercedesy tam byly taky:-((. Nicméně když tam nebudou a ta plocha zůstane volná, příští rok už by tam nemusely být ani ty lodě, které tam byly letos..
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát lis 06, 2009 10:22 pm

Fotky z výstavy jsou již v galerii http://jachting.info/modules.php?name=c ... &album=249
Aby jste věděli co Vás čeká ;)
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

Re: Boat Brno 2009

Příspěvekod Milos » pát lis 06, 2009 11:42 pm

Hovez píše:
Macek0585 píše:Bohužel plachetnice kajutová, na jezera a převozitelná (a tím pádem i se snadným transportem na výstavu) ani jedna :-(((((
Minimálně jednu bude asi na jaře ukazovat Milos na vystave v Blave...
Jinak plachetnice těchto parametrů snad nebyla na výstavě ani loni... Avar vystavoval Costu 24 jen zaparkovanou na voziku pred halou a to bylo z malych kajutovek asi tak vsechno...
Aj som zvažoval prezentáciu trailersailera či motorsailera MacGregor26M teraz v Brne, termín je vhodnejší lebo na marcovej Boat BA je už na objednávky trochu neskoro (minimálne začiatok sezóny s novou loďou záujemca nestíha). Mám tieto lode ako bočné, zatiaľ absolútne nekomerčné hobby, takže účasť by som časovo nezvládol aj z dôvodu zaneprázdnenosti v mojom hlavnom zamestnaní. Určite ale - ako predošlé 2 ročníky, bude MG26 na marcovej Boat Show Bratislava 2010.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » sob lis 07, 2009 1:03 am

A co "LODĚ NA VODĚ" Praha 2010 :?:
Neuvažuješ o tom :?:
Zdravím Tě, alffa
Uživatelský avatar
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv lis 29, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod kzeman » sob lis 07, 2009 7:10 am

Na výstavu jsem se vydal v naději, že oproti loňsku uvidím výstavu a prodej příslušenství ke člunům, bohužel nejenže ukázka příslušenství nebyla, ale i výstava lodí se mi zdála oproti loňsku ještě poněkud chudší.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » sob lis 07, 2009 10:31 pm

Boat Brno:
Plachetky:
Uvnitř jedna krásná Beluga (fakt krásná!), jedna kompozitová jachta třídy open 650, jedna okruhovka, pár nafukovacích katamaránů. U avaru malinká plastová plachetnička. Jeden bazén s RC lodičkama, několik stánků s příslušenství, kite boardingem, potápením. Úžasný stánek jachting.info s okouzlující obsluhou! :D A tak dále - vesměs společnosti známe z internetu a ze svých aktivit na poli charteru.
Venku: jedna Bavárka 38 a jedno regatové Cafe 26 (na bazaru).
A zbytek - motorové čluny, motorové čluny, motorové čluny a pokud někdo nemá dost, tak nějaké motorové čluny.

Večer setkání v Pivovarské restauraci - velmi příjemné. Tímto pozdravuji všechny., se kterými jsem se tam stačil seznámit! :)
Uživatelský avatar
Hovez
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: pát pro 21, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hovez » sob lis 07, 2009 10:53 pm

Ach jo, vážně to bylo ještě horší než jsem čekal :hmm:
Bohužel nejen co se týče lodí, ale ani v karavanové sekci to bylo mnohem slabší než loni. Příslušenství veskrze žádné nikde.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » ned lis 08, 2009 12:21 am

Presne - prosli jsme samozrejme i karavany a s prislusentsvim tam byly slovy dva stanky :(
Ale aspon jsme se projeli na elektrokolech ;)
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » ned lis 08, 2009 9:22 am

dočasné upozornění :
z důvodu lepší dohledatelnosti byly odkazy na polské výstavy odděleny do samostatného topiku
- viz sekce AKCE, vlákno Výstavy v Polsku (Poznaň, Varšava)
Uživatelský avatar
dfogel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 198
Registrován: stř říj 08, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: trebic

Příspěvekod dfogel » ned lis 08, 2009 10:24 am

:(
Tohle byla moje 2vystava.ta prvni byla lode na vode.uz pred touto vystavou jsem se tesil na plachetnice a katy.dopisoval jsem si z panem Jandou jestli take bude vystavovat sve katy.bohuzel ne.tak trozku sklamani ale doufal jsem ze i tak narazim na zajimavosti.a kromne p.Kolacka par nafukovacich katu a krasne belugy mne to moc nenadchlo.pozityvni vec na tom byla ze u p.Kolacka jsem se neco dozvedel o jeho stavbe.hlavne jsem si mohl osahat material.a na konec jsem chtel navstivit stanek JI.Hlavne pozdravit a podat si ruce z Liborem-timto zdravim
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned lis 08, 2009 11:53 am

Díky za pozdravy. Také zdravím, přímo ze stánku.

Vidím co tu, slyším co říkají lidé. Pamatuji všechny ročníky až do roku 2003, mám tedy celkem srovnání.

I tom se "v zákulisí" povídá. A holá pravda je, stroze řečeno, že když lidi nekupují, firmy živoří a tedy šetří.

Můj skromný názor, bude to ještě horší, bude to časem (možná už další rok) jen něco jako lednový cestovatelský / turistický veletrh GO.
Lodě v reálu bude možné vidět jen na výstavě "Lodě na vodě" (nebo v zahraničí).
Bohužel.
Český trh je malý a momentálně ještě menší........
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned lis 08, 2009 2:14 pm

Právě tuto minutu proběhlo losování na stánku YachtNet a jachting.info

Kapitánský kurz vyhrává:
Vladimír Bisaha

Týdení pronájem lodě vyhrává:
Přemysl Nos

Obrázek

Výhercům blahopřejeme.
Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » ned lis 08, 2009 3:44 pm

Zdravím všechny příznivce jachtingu, se kterými jsme se na výstavě viděli i neviděli. Co se týče veletrhů, máme s JardouF zkušenosti coby vystavovatelé i z veletrhů jiného zaměření. Třeba Biostyl, na kterém jsme již poněkolikáté byli a našimi knížkami, nás letos velice zklamal a zvážíme účast příští rok. Návštěvník, který hledal zboží a informace o biopotravinách a zdravém životním stylu, byl oprávněně zklamán. Oproti předchozím ročníkům ubylo prodejců této tématiky a přibylo mnoho oněch okrajových - V-krouhače, zázračné pánve, omlazující masti atp. A tak zdá se to je i v jachtařině - frčí motorové čluny a V-krouhače a možná ještě trochu chartery, a tito si mohou stánek dovolit (není to žádná láce). Normální prodejci či výrobci, kvůli kterým jsme tam mnozí jeli, již toto podnikat nechtějí, protože většinou se jim sotva ztěžka vrátí náklady, o čase ani nemluvě.
Proto moc děkuji těm co vydrželi a doufám, že i nadále vydrží. Těch pár stánků jsme několikrát navštívili a snad u každého alespoň něco malého koupili - pro povzbuzení.

Jinak se chystáme naštívit Vienna Boat Show 19.-22.11. v Salzburgu (opravdu ne ve Vídni, jak by se zdálo, letos je přesunut do Salzburgu, snad prý tam něco bude i přímo na jezeře u výstaviště). Po návratu napíšeme report.
Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » ned lis 08, 2009 5:35 pm

Tak možná jsem vyslala do světa špatnou informaci - hledám stránky, kde jsem se dočetla, že Vienna Boat Show bude letos v Salzburgu a nemůžu je znova najít. Všude píší že to bude ve Vídni, nicméně stránky viennaboatshow.at jsou velmi neaktuální a na stránkách vídeňského výstaviště tato výstava uvedena není. Budu hledat dál.
Uživatelský avatar
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 299
Registrován: stř říj 21, 2009 2:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod MalyBob » ned lis 08, 2009 6:28 pm

Taky jsem to nikde nenašel
http://www.messesalzburg.at/index.html
Uživatelský avatar
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 689
Registrován: úte bře 18, 2008 1:00 am
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » ned lis 08, 2009 6:35 pm

Jestli jsem to dobře pochopil,tak Viennaboatshow 2009 letos kvůli krizi není.


http://www.viennaboatshow.com/
Uživatelský avatar
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: úte říj 06, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » ned lis 08, 2009 6:36 pm

Tak aby se v tom jeden vyznal...
Salzburg: http://eventful.com/events/vienna-boat- ... 17510554-9
Vídeň: http://www.eventseye.com/fairs/f-vienna ... 293-1.html

a dokonce i Austrálie!!! : http://www.confabb.com/conferences/6841 ... -show-2009

Asi zítra tam přímo napíšu a poptám se.
Uživatelský avatar
pcworker
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 54
Registrován: pon srp 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod pcworker » ned lis 08, 2009 8:31 pm

Aj podľa mňa bol tento ročník "chudobnejší" ako predošlý, ale napriek tomu neľutujem že som ho navštívil lebo:
1. manželka mi kúpila knižku od Romana Verbu. Mám už dve podobného zamerania, ale táto je jednoducho výborne napísaná.
2. osobne som sa zoznámil s Liborom a Designerom a príjemne sme podebatovali.
O rok sa pôjdem pozrieť znova ...
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » ned lis 08, 2009 9:29 pm

JardaF píše:Boat Brno:
Plachetky:
Uvnitř jedna krásná Beluga (fakt krásná!), jedna kompozitová jachta třídy open 650, jedna okruhovka, pár nafukovacích katamaránů. U avaru malinká plastová plachetnička. Jeden bazén s RC lodičkama, několik stánků s příslušenství, kite boardingem, potápením. Úžasný stánek jachting.info s okouzlující obsluhou! :D A tak dále - vesměs společnosti známe z internetu a ze svých aktivit na poli charteru.
Venku: jedna Bavárka 38 a jedno regatové Cafe 26 (na bazaru).
A zbytek - motorové čluny, motorové čluny, motorové čluny a pokud někdo nemá dost, tak nějaké motorové čluny.

Večer setkání v Pivovarské restauraci - velmi příjemné. Tímto pozdravuji všechny., se kterými jsem se tam stačil seznámit! :)


chodim na boat brno tradicne s detma, takze bych stejne sel, uz jim to slibuju mesic :), ale kdybych to cetl driv, tak bych to hodne rozmyslel ... z meho pohledu tam byla jedina zajimava lod a to ona krasna beluga. Dalsi v poradi co me zaujalo byl az ten surfo-plachetnico-plovak, coz jen naznacuje jaka to byla bida :)
...skoda, oproti lonsku vyrazne zhorseni :(, mit na vystave lodi jedinou plachetnici je proste ostuda.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned lis 08, 2009 9:42 pm

Ale že ta Beluga byla kus....co?
Obrázek

Zlaté ručičky elana3. Vynikla by , jako všechny jeho lodě již dříve vystavené v Brně či Praze, i kdyby tma byly jiné plachetnice.
Elan prostě umí :good:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti