Boat Show Bratislava

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 199
Registrován: pon bře 08, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Boat Show Bratislava

Příspěvekod Gargi » pon bře 14, 2011 7:36 am

Namlsán Tullnem přemýšlím, že bych se jel podívat o víkendu do Bratislavy.
K mému velkému překvapení jsem tady na foru nenašel ani řádku, ani záznam v kalendáři, jen pár odkazů někdy z roku 2009.
A co mne překvapilo ještě víc, že i stejda gůgl nenašel kromě krátkého odkazu na stránkách Icheba taky skoro nic...

Zřejmě dobře utajená výstava, nebo neumim hledat, nebo je to naopak už tak profláklý, že to každý zná a všechno ví a je zbytečné o tom psát??
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon bře 14, 2011 7:48 am

Nosná výstava sú motorky, tá stojí za to. Popri nej, zodpovedajúca velkosti trhu, je aj výstava lodí a rybárstva. Pár lodičiek tam vždy je.
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » pon bře 14, 2011 7:49 am

Boat Bratislava bude usporiadaná spoločne s výstavou motocykel. samozrejme budú tam prevládať motorky a ich fanúšikovia.
Ja osobne po Tullnu neidem na žiadnú výstavu.
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » čtv bře 17, 2011 6:40 pm

A samozrejme všetko je inak. Dnes som bol na výstave Bratislava Boat Show. Je to malá výstava, ale čakal som horšie. Motorákov dosť, motorov dosť. Sú tam aj pekné jachty. Plachetnice tam zastupuje jedno oplachtené kanoe. Čo je velmi zaujímavé, vystavuje tam Česká firma značku Suzuki a majú ozaj bezkonkurenčné ceny. Napríklad gumák Suzumar 350 RIB za 1.299.- EURO. Aj motory majú za normálne ceny. dajú sa tam porovnať hliníkové člny Marine a Linder. Videl som motory Selva. Motoriek je dosť, sú tam nádherné chopre a customy. Dlhšie som sa zdržal na stánku TRIUMPH. Pri motoriek hrala živá hudba, tentokrát trojčlenná kapela a hrali retro hudbu. Boli ozaj skvelí, škoda, že asi nikdy nebudú v televízii. Tož asi tolko.
Uživatelský avatar
MilanTom
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 28, 2010 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod MilanTom » pát bře 18, 2011 4:26 pm

Veru cakal som skromnejsiu expoziciu lodi ale bol som milo prekvapeny (samozrejme nemozno ani len radovo porovnavat napr. s Tullnom).

Viacero vystavovatelov predvadza hned niekolko modelov, napr. su k videniu 3 x Bavaria (Beata Yacht), 3 x Jeanneau, tusim 5x Bayliner (Hlavacek).
Napriek mnozstvu vodnych ploch v SK zjavne nie su preferovane plachetnice, kedze som nezazrel ani len jedinu.

Vystavovatelia zodpovedne pristupili k hostessingu - aspon v tomto ohlade je Boat Show BA lepsi nez Tulln (to uz nehovoriac o vystave motocyklov) ;)
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » pát bře 18, 2011 5:04 pm

Včera som svoj príspevok písal v rýchlosti a zabudol som na ozaj krásné a milé hostesky. Určite pozdvihli profesionálnu úroveň výstavy.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát bře 18, 2011 7:01 pm

Milá výstavka to je, ani sa moc nenachodíš. Stretol som tam dnes Dedka, potom Gaba, Radku a Červíka.
Dozvedel som sa zaujímavé veci, od predajcu. Laminátová loď. keď sa po sezóne vyberie z vody, tak je o 10% ťažšia, lebo laminát nacucia vodu. S toho dôvodu olaminovaná preglejka v lodi rýchlo zhnije a preto sa nestavajú lode z preglejok. A ešte pár vecí, ale to si už nepametám presne.
Češi ktorý tam vystavovali gumáky Suzumar sú vlastne Rusy :lol:, ale bol to príjemný chlapík. Povedal že nech sa na vykašlem na Volgu, je to vraj špinavá rieka a idem k nim do Karélie. Príroda je tam ako vo Fínsku a absolútna sloboda, divočina. Suzumar s laminátovým dnom / RIB / dlhý tuším 360 cm? bol za slušných cca 1200 eur.
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 869
Registrován: pát pro 03, 2010 1:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Hrušovská Zdrž

Příspěvekod dedko » pát bře 18, 2011 10:51 pm

Výstava motoriek ma nezaujímala, ale moc zaujala. Lode člny pohoda,personál taktiež,
Najvedčie sklamanie rybárstvo. :cry: A največie prekvapenie,stretol som ženskú osádku ktorá absolvovala v roku 2008 - 2 000 km po dunaji za 3 týždne. Samozrejme pod prísným
dozorom svojích kapitánov :D
Uživatelský avatar
Marty
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 25, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Marty » sob bře 19, 2011 7:51 am

Denisi, ta informace o 10% navýšení váhy lodě o vodu "nacucanou" v obšívce z laminátu mi přijde, když jsi to spočítáš k objemu laminátu na lodi, jako mírně řečeno nesmysl, ...kdo to povídal z těch prodejců? A myslel jsem si doteď, že se lodě z překližek s následným olaminováním sériově nevyrábí hlavně proto, že taková výroba by byla velmi pracná, pomalá a tudíž nerentabilní, ale že by to bylo proto, že laminát "nacucává" vodu :?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob bře 19, 2011 9:18 am

Marty, samozrejme že to sú blbosti a súhlas s tebou prečo sa nestavajú preglejkové lode. Ale ako to povieš niekomu na výstave a chceš pritom zostať slušný. :) A mal tam viacero "vtipných postrehov", škoda že nepíše tu na jachting.info Predávali tam člny Gália, 4,5 m otvorený čln šírky cca 185 cm váži asi 260 kg. Jeho reakcie boli na moju poznámku, že obdobný preglejkový čln váži približne 100 kg, maximálne 150.
Uživatelský avatar
Marty
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 25, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Marty » sob bře 19, 2011 11:29 am

Denisi, já jsem si ani na chvíli nemyslel, že by jsi to uváděl jako seriózní informaci, myslel jsem si, že to myslíš ironicky - ty informace od toho prodejce. Proto jsem se ptal na jeho jméno :)
Jen tak pro zajímavost jsem to zkusil vypočítat a vychází mi, že u lodě hmotnosti cca 800 kg by to znamenalo, že by musel laminát absorbovat 80 l vody, což odpovídá při objemu cca 0,24 m3 laminátu na lodi odpovídající velikosti k hmotnosti nasákavost přibližně 30%......taková plovoucí houba :D
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » sob bře 19, 2011 3:16 pm

Lode GALIA tam predávala firma Yachter. sk, Stará vajnorská 37. Bratislava.
Uživatelský avatar
hrad66
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: čtv zář 02, 2010 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod hrad66 » ned bře 20, 2011 9:37 pm

Na tuto výstavku jsem se bohužel nedostal. Ale jak tak sleduju postřehy, jsem překvapený, že tam nikdo nezmínil McGregora. Docela rád bych si ho někdy prohlédl z blízka a myslel jsem, že zrovna tady bude.To už na Slovensku není prodejce této firmy??? :?
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

MacGregor26M

Příspěvekod Milos » ned bře 20, 2011 10:41 pm

Vystavovali sme powersailer MacGregor26M na domácom inchebáckom Boat Show v Bratislave dva krát (2008 aj 2009) - zakaždým bolo dohodnuté miesto v ose haly tak aby sa dal postaviť sťažeň, no reálne zakaždým sme skončili niekde v kúte. Sťažeň horko-ťažko šikmo. :(
Preto sme minulý rok namiesto v Bratislave prezentovali mekáča na akcii Lode na vode v Prahe. A plánujeme tam účasť aj teraz.
MacGregor26M vlastním a používam, slúži ale aj ako demo - dá sa pozrieť či vyskúšať samozrejme aj mimo občasných výstavných aktivít.

MacGregor bol aj na výstave v Tullne, ale bol rakuskym predajcom pasivne vystavený iba vonku a bez možnosti sa pozrieť do lode.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pon bře 21, 2011 8:48 am

Marty píše:.... že by musel laminát absorbovat 80 l vody, což odpovídá při objemu cca 0,24 m3 laminátu na lodi odpovídající velikosti k hmotnosti nasákavost přibližně 30%......taková plovoucí houba :D

A nemyslel tim nasakavost do preklizky? To je plovouci houba ne?
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » pon bře 21, 2011 8:57 am

To Milos: V Tullnu boli dva Mekáče a boli jazdené. Na oboch bola cena a kontakt na majitela.
Uživatelský avatar
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 668
Registrován: pát zář 14, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos » pon bře 21, 2011 12:56 pm

Ozzie píše:To Milos: V Tullnu boli dva Mekáče a boli jazdené. Na oboch bola cena a kontakt na majitela.

Minimálne jeden MacGregor26M bol nový alebo mierne jazdené demo, dealer-predajca tam mal skrinku s letákmi.
Môj MacGregor už má tiež 3 plné sezóny za sebou čo prináša istú patinu, ako demo už medzi nablýskanými funglovkami má viditeľný handicap. Aj preto ideme radšej na akciu Lode na vode ... ;)
Uživatelský avatar
Marty
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 25, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Marty » pon bře 21, 2011 6:17 pm

Viky_CZ, Denis píše cituji: "Laminátová loď. keď sa po sezóne vyberie z vody, tak je o 10% ťažšia, lebo laminát nacucia vodu", tudíž mě to zarazilo, ale byla by to blbost i v případě překližkové lodi s olaminováním, pokud nebudeme usuzovat, že by byla nějak poškozená, měla v olaminování trhliny, kterými by skutečně mohlo zatékat do překližky.
Pokud to úsměvný téma, které jsem bral spíš jako folklór prodejců na výstavách (protože jsem toho už také hodně zábavnýho slyšel) převedeme do skutečné úvahy tak musím tedy napsat relevantní informaci o nasákavosti laminátu. Laminát skutečně do jisté míry vodu skutečně obsorbuje. Na základě zkoušek, kde se testovala běžná polyesterová pryskyřice byla nasákavost cca 60 mg vody na 1 kg pryskyřice bez tkaniny. Pokud se testovala deska kontaktního laminátu - běžné polyesterové pryskyřice se sklovýztuží (rohož) byla nasákavost někde kolem 0,4% a to bez gelcoatu nebo topcoatu na povrchu. Tudíž pokud by byla loď dobře olaminována, není možné aby z tohoto důvodů shnila. Nemluvě o tom, že kontaktní dýha překližky je většinou primerována nebo je nasycená vlastní pryskyřicí při laminování. Hniloba překližky nastává většinou z důvodů mechanického poškození olaminování, nebo prasklinou na příliš ostrém ohybu, někdy i pohybem materiálu pod laminátem. Pak dochází k deformacím a separaci laminátu od překližky a v tomto prostoru následně ke kondenzaci vlhkosti + vlhkost nasákávání vody prvotní prasklinou až dojde i vlivem vzlínání k hnilobě celé desky, nebo části lodě. Nejpatrnější to bývá právě v exponovaných místech jako je zaoblení, rohy atd...
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon bře 21, 2011 6:40 pm

Priestup vlhkosti, vodných pár je hodnota udávané pri mnohých materialoch, napríklad aj pri igelite. A aké máš Marty informácie o vodoodolnosti epoxidového laminátu?
Uživatelský avatar
Marty
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 25, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Marty » pon bře 21, 2011 6:40 pm

Marty píše:Viky_CZ, Denis píše cituji: "Laminátová loď. keď sa po sezóne vyberie z vody, tak je o 10% ťažšia, lebo laminát nacucia vodu", tudíž mě to zarazilo, ale byla by to blbost i v případě překližkové lodi s olaminováním, pokud nebudeme usuzovat, že by byla nějak poškozená, měla v olaminování trhliny, kterými by skutečně mohlo zatékat do překližky.
Pokud to úsměvný téma, které jsem bral spíš jako folklór prodejců na výstavách (protože jsem toho už také hodně zábavnýho slyšel) převedeme do skutečné úvahy tak musím tedy napsat relevantní informaci o nasákavosti laminátu. Laminát skutečně do jisté míry vodu skutečně obsorbuje. Na základě zkoušek, kde se testovala běžná polyesterová pryskyřice byla nasákavost cca 60 mg vody na 1 kg pryskyřice bez tkaniny. Pokud se testovala deska kontaktního laminátu - běžné polyesterové pryskyřice se sklovýztuží (rohož) byla nasákavost někde kolem 0,4% a to bez gelcoatu nebo topcoatu na povrchu. Tudíž pokud by byla loď dobře olaminována, není možné aby z tohoto důvodů shnila. Nemluvě o tom, že kontaktní dýha překližky je většinou primerována nebo je nasycená vlastní pryskyřicí při laminování. Hniloba překližky nastává většinou z důvodů mechanického poškození olaminování, nebo prasklinou na příliš ostrém ohybu, někdy i pohybem materiálu pod laminátem. Pak dochází k deformacím a separaci laminátu od překližky a v tomto prostoru následně ke kondenzaci vlhkosti + vlhkost nasákávání vody prvotní prasklinou až dojde i vlivem vzlínání k hnilobě celé desky, nebo části lodě. Nejpatrnější to bývá právě v exponovaných místech jako je zaoblení, rohy atd...


...ale asi to nepatří do tohoto tématu, možná někam k laminátům, tady je to o výstavě v Bratislavě. Jenom k tomu, ...možná kdyby se spojily všichny konkurenční výstavy lodí z Čech, Slovenska a Polska mohla by vzniknout opravdu jedna velká výstava, tohoto regionu, která by měla možná i obchodní význam pro vystavovatele, ale to je spíš utopie... :)
Uživatelský avatar
Marty
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 25, 2007 1:00 am
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Marty » pon bře 21, 2011 6:45 pm

Denisi, u epoxidových pryskyřic to nevím. Ale můžu to zjistit.... , také mě to zajímá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů