Salon Nautique Paris

"Jachtaři sobě"
Vše kolem výstav lodí a lodní techniky. Tuzemské, zahraniční i zámořské. Hodnocení, recenze, doporučení, zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Salon Nautique Paris

Příspěvekod Surcouf » ned říj 30, 2011 9:06 pm

Od 3. do 11. XII. se koná v Paříži Salon Nautique International de Paris. Nechtěl by někdo jet se podívat na pořádné lodičky?


www.salonnautiqueparis.com
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř lis 02, 2011 8:14 am

Nejde o to zda by někdo chtěl....
Je to trošku dál, to by ještě tak nevadilo. Ale k tomu ta franina... pro našince trochu neznámé prostředí.
V okolí ještě konkurence jiných výstav.
Asi jich mnoho odsud nepojede.
A co ty? Chystáš se tam?
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » stř lis 02, 2011 3:47 pm

Láká mě to, ale nechce se mi samotnému, to ten benzin vyjde dost draho. Kdyby jsme byli čtyři, tak už je to o něčem jiném. O fráninu bych se postaral. JJR
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » pát zář 06, 2013 12:21 pm

Znovu oprašuji téma "Salon nautique Paris 2013" Koná se 7. - 15. XII. . Vstupné je 15,-€, pro skupiny nad 10 osob 8,-€ , studenti zdarma. Najde se pár zájemců - kyň, kteří - é by tam jeli se mnou?

Zdraví Surcouf

http://www.salonnautiqueparis.com/
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » pon zář 09, 2013 4:38 pm

pro oživení - fakt nikdo nechce jet do Paříže?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon zář 09, 2013 10:38 pm

Zkusím to navrhnout ženě.. ;)

Přidej pár info jakým způsobem chceš jet. Kdy vyjet z Prahy a kdy zpět.
Jak je to tam někde poblíž s ubytováním. Na otočku to nejde.
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » stř zář 11, 2013 7:39 pm

Moje představa by byla asi následující: jet autem buď ve čtvrtek na noc a mít v podstatě téměř celý pátek na špacír po Paříži, či vyrazit v pátek brzičko ráno, abychom aspoň navečer byli již na místě. Ubytování dvě noci ve Formuli 1 v Saint Denis na konečné metra, abychom nebyli závislí na autě při pohybu po městě, sobota na Salonu , večer město, návrat do Prahy nejpozději v neděli po obědě. Šoférování na střídačku ve dvou, aby to ubíhalo rychle. záleží pak na počtu lidí a aut a noclehy bych musel asi zarezervovat s předstihem, protože při takovýchto akcích jsou ubytovací kapacity většinou vyčerpány.

Surcouf
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř zář 11, 2013 9:14 pm

Do Paříže bych rád, ale bohužel. Navrhoval jsem ženě že by jsme tam mohli nakoupit Vánoční dárky, ale prý že Vánoce letos nebudou... :gun:

Nechci rozumovat, nebo učit orla létat, jenom sdělím zkušenost. Hotýlek v centrální Paříži, 450m od Náměstí republiky, 400m o metra, dvoulůžkáč za 41€. V době kdy jsme tam byli, vlastnil nebo spoluvlastnil hotel slovák. A měl tak i soukmenovce na recepci. Jediný problém je, tak jako v celé centrální Paříži, s parkováním. Není.
Kdyby jste to chtěli vyzkoušet, tak ZDE. (N48 52 12.7 E2 22 10.6) ;)
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » čtv zář 12, 2013 11:08 am

V té Formuli v St. Denis je ta výhoda, že je tam uzavřený parking a gratis. anavíc za 39€ se tam mohou vyspat 3 lidé Jediná nevýhoda - člověk musí stihnout poslední metro. JJ
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » čtv zář 12, 2013 2:59 pm

Baharis píše:Navrhoval jsem ženě že by jsme tam mohli nakoupit Vánoční dárky, ale prý že Vánoce letos nebudou...

No, pokud chceš k Vánocům pětačtyřicetistopou plachetnici, tak se Tvojí ženě ani moc nedivím. :lol:

L.

P.S. Co jsem to vlastně chtěl... Po letošní návštěvě Francie bych jel, ale pracovní dny jsou pro mě tabu. :(
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » čtv zář 12, 2013 3:46 pm

Linxi, bylo by řešení - zarezervovat si nízkonákladovou letenku na pátek večer a odlet v neděli a na letišti bych tě vyzvedl
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » čtv zář 12, 2013 4:16 pm

Hm, to nezní špatně. Našel jsem zpáteční letenku pod dva tisíce Kč.
(Jen pro jistotu, mluvíme o víkendu od 12. do 14. 12., že?)

Problém je, že já takhle dlouho dopředu nedokážu říci, budu-li mít volno.

To ubytování, o kterém píšeš, je v jaké cenové kategorii?

Lynx

(Pardon, musel jsem. :) )
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » čtv zář 12, 2013 5:02 pm

Jsou v podstatě dvě časové možnosti - buď 13. - 15. XII., nebo ten předchozí - 6. - 8. XII. Zatím nepadlo žádné rozhodnutí.
Ubytování v F1 je za 39,-€ za třílůžkový pokoj/noc, takže to vychází cca na 13,-€/osoba/noc.
Já s případnou doprovodkyní sice mohu spát na privátu u dcery, ale asi bych netrhal partu. Ten privát bych využil pouze v případě, že pojedu sám, nebo ve dvou. JJ
Uživatelský avatar
gryf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 258
Registrován: čtv led 27, 2011 1:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod gryf » čtv zář 12, 2013 5:54 pm

Ten hotel v centru (Baharis) vede pan Fundárek. Slušný hotel.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát zář 20, 2013 5:47 pm

Tak doma je to odsouhlasené. Žena chce vidět Paříž.

Jak se vrátím z Baltu doladíme detaily.

Vyber vhodný víkend. Termín odjezdu. Zbytek pak dohodnem. Alespoň den na Paříž a den na výstavu, jo.

Už se těšíme.
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » stř říj 30, 2013 7:22 pm

Znovu připomínám možnost návštěvy Salon nautique international de Paris 2013. Zatím je jasná účast Libora s manželkou. plánujeme odjezd z Prahy ve čtvrtek 12. XII. v podvečer a návrat v neděli po obědě. Zatím máme jedno volné místo v autě, tak pokud by nějaká osamělá námořnice měla zájem se podívat do Paříže a na lodičky, tak se domluvíme přes SZ.
Pokud by bylo více zájemců, dejte vědět, abychom případně zajistili ubytování, koordinaci dojezdu, atd...

Zdraví Surcouf
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » pát lis 01, 2013 4:40 pm

Jen pro oživení: Znovu připomínám možnost návštěvy Salon nautique international de Paris 2013. Zatím je jasná účast Libora s manželkou. plánujeme odjezd z Prahy ve čtvrtek 12. XII. v podvečer a návrat v neděli po obědě. Zatím máme jedno volné místo v autě, tak pokud by nějaká osamělá námořnice měla zájem se podívat do Paříže a na lodičky, tak se domluvíme přes SZ.
Pokud by bylo více zájemců, dejte vědět, abychom případně zajistili ubytování, koordinaci dojezdu, atd...

Zdraví Surcouf
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » ned lis 03, 2013 11:24 pm

Tak asi naposled pro oživení a pak se smířím s tím, že budu lichý: Znovu připomínám možnost návštěvy Salon nautique international de Paris 2013. Zatím je jasná účast Libora s manželkou. plánujeme odjezd z Prahy ve čtvrtek 12. XII. v podvečer a návrat v neděli po obědě. Zatím máme jedno volné místo v autě, tak pokud by nějaká osamělá námořnice měla zájem se podívat do Paříže a na lodičky, tak se domluvíme přes SZ. CESTU A UBYTOVÁNÍ MŮŽE MIT GRÁTIS.
Pokud by bylo více zájemců, dejte vědět, abychom případně zajistili ubytování, koordinaci dojezdu, atd...

Zdraví Surcouf
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » čtv lis 14, 2013 1:24 pm

Diskuze jsou zde dnes příliš plodné, takže jsem zmizel příliš rychle. Znovu tedy ještě připomínám možnost návštěvy Salon nautique international de Paris 2013. Zatím je jasná účast Libora s manželkou. plánujeme odjezd z Prahy ve čtvrtek 12. XII. v podvečer a návrat v neděli po obědě. Zatím máme jedno volné místo v autě, tak pokud by nějaká osamělá námořnice měla zájem se podívat do Paříže a na lodičky, tak se domluvíme přes SZ. CESTU A UBYTOVÁNÍ BUDE MIT GRÁTIS.
Pokud by bylo více zájemců, dejte vědět, abychom případně zajistili ubytování, koordinaci dojezdu, atd...

Zdraví Surcouf

P.S. Když už je jasné, že se jede, zdá se mi škoda nenaplnit kapacitu auta.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob pro 14, 2013 10:10 am

Tak jsme včera po noční jízdě, která byla náročná kvůli mlze, dorazili do Paříže. Ubytovali jsme se, zašli k něco málo pojíst a hůrá do víru velkoměsta.
Nejprve koupit v metru tzv. carnet (zvýhodněný set 10 jízdenek) byl docela zážitek. Ale vyplatí se to, pak jedna jízdenka stojí 1,3 EURa a jedete na ni 2 hodiny. Siˇt metra je dost hustá a lze dojet skoro kamkoliv.
Zajeli jsme do centra na nábřeží Seiny a odtud pěšky. Sorbona, Pantheon, katedrála Notre Dame, zástavka v knihovně Pompidou (mají WiFi zdarma), dále Louvre (ta skleněná špička pyramidy neukazuje na hrob Máří M..)
Královské zahrady, vánoční trhy na Champs-Elysees, na začátku egypstký obelisk......bylo toho na jedno odpoledne a večer dost.
Všudepřítomní bezdomovci a žebráci, ale pouliční prodejci všehomožného....ti se vždy před policií rozprchli, není zrovna příjemné. Policie tu má kolečkové brusle, kola a i vozítka Segway.
Na drouhou stranu prodavači všech zajímavostí a dobrot dotváří pěkný kolorit města. Slavní jsou tzv. bookinisti na nábřeží, ale už jich moc není. Obzvláště v tom vlhkém chladnu co zde panuje.
Za chvilku vyrážíme na výstavu do Parc des Exposition (zastávka metra Porte de Versailles). Počasí zdá se býti dnes lepší, slunko vyšlo a teplota je vyšší než včera. Teˇd je 8-9 stupˇnů ve s tínu.
Více zase zítra.
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » sob pro 14, 2013 7:01 pm

Tak jsem zjistil, ze Libor byl opet rychlejsi. dopredu se omlouvam ta tu cestinu, ale dcera nema pocitac co umi cesky.
Takze dnes jsme vyrtazili na vystavu. Dojem byl opravdu ohromujici, ti kdo znaji Tulln si pocet vystavenych lodi, hlavne plachetnic, vynasobi aspon desetkrat, na motoraky a prislusenstvi jsem jsem uz nemel silu, ale Libor tam neco stihl, takze urcite poreferuje podrobneji. Jinak predvanocni Paris je stejne blazniva jako jina velkomesta.

Prozatim koncim az budeme v Praze, tak pridame nejaka fota.

Zdravi Surcouf
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob led 04, 2014 5:30 pm

Přidal jsem pár fotek z výstavy do alba
modules.php?name=coppermine&file=thumbnails&album=377

Paříž samotnou jsem vynechal (ale můžu promítnout třeba v Hodoníně).

Výstava stojí v každém případě za návštěvu, zprávu o výletě připravím.
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Příspěvekod Surcouf » ned pro 07, 2014 11:46 pm

Je tu opět Salon Nautique 2014 v Paříži. Má někdo chuť jet se podívat na lodičky a předvánoční Paříž příští víkend?
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Re: Salon Nautique Paris

Příspěvekod Surcouf » stř lis 09, 2016 7:00 pm

Je tu opět Salon Nautique 2016 v Paříži. Má někdo chuť jet se podívat na lodičky a předvánoční Paříž od 3. do 11. XII 2016?
Uživatelský avatar
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 491
Registrován: ned lis 23, 2008 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Praha

Re: Salon Nautique Paris

Příspěvekod Surcouf » pát lis 11, 2016 3:35 pm

Je tu opět Salon Nautique 2016 v Paříži. Má někdo chuť jet se podívat na lodičky a předvánoční Paříž od 3. do 11. XII 2016?
Jednalo by se buď o víkend 3.-4. XII. , nebo 10.-11. XII.. JJR

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů