OK1LO/mm

Seznam lodí a jachtaři s radioamatérskou značkou OK***. Kontakty, zkušenosti, radioamatérská výbava a vše kolem.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

OK1LO/mm

Příspěvekod Beda » stř srp 24, 2011 9:35 am

Ted je na lodi v HR s Baharisem.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » čtv srp 25, 2011 7:49 pm

Lada pouziva znacku 9A5LO
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned srp 28, 2011 6:36 pm

Jsa bezprostředním svědkem vysílání, udělal jsem pár dokumentárních foto.

Horizontálka na Molatu:
Obrázek Obrázek

Vertikálka na Rávě:
Obrázek Obrázek Obrázek

Pak bylo ještě vysílání na Žutu, ale to se nezaznamenalo.

Ten z Austrálie byl tuším Otto. Byl výborně slyšet, ale od Ládi pobral jen volačku. Pak se prý už uzavíral nějaký "kanál". Díval jsem se kolem, nic se nezavíralo, ale dělal jsem že tomu rozumím.
Jinak musím říct, že Láďa to vysílání pěkně flákal. Místo toho si procházel mapy, osmičky a něco kutil s odpichovátkem. :lol:
Že prý na vysílací plavbu bude potřeba sólo akci. Jsem říkal, že můžete vyplout po ostrovech někdy spolu. Myslím si že po jarním kurzu a tomto skipper treningu (v podstatě to celé odkormidloval sám, vyplouval, zaplouval) to v pohodě zvládne.
Hamradio
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod Hamradio » úte srp 30, 2011 10:31 pm

Baharis píše:Jsa bezprostředním svědkem vysílání, udělal jsem pár dokumentárních foto.

Horizontálka na Molatu:
Obrázek Obrázek

Vertikálka na Rávě:
Obrázek Obrázek Obrázek

Pak bylo ještě vysílání na Žutu, ale to se nezaznamenalo.

Ten z Austrálie byl tuším Otto. Byl výborně slyšet, ale od Ládi pobral jen volačku. Pak se prý už uzavíral nějaký "kanál". Díval jsem se kolem, nic se nezavíralo, ale dělal jsem že tomu rozumím.
Jinak musím říct, že Láďa to vysílání pěkně flákal. Místo toho si procházel mapy, osmičky a něco kutil s odpichovátkem. :lol:
Že prý na vysílací plavbu bude potřeba sólo akci. Jsem říkal, že můžete vyplout po ostrovech někdy spolu. Myslím si že po jarním kurzu a tomto skipper treningu (v podstatě to celé odkormidloval sám, vyplouval, zaplouval) to v pohodě zvládne.

Vysílání z ostrova Žut je zaznamenané, ale k pokročilému času je nutná úprava fotky. Konec vysílání, balení a přeprava společně s Baharisem na loď již probíhala v naprosté tmě, naštěstí bez následků na zařízení ...
Jako zařízení jsem používal ICOM IC-7000 napájený z ext. autobaterie a aut. ant. členem IT-100, jen na upřesnění, jako "lodní" anténa byl použit ant. člen ICOM MN-100 (lodní provedení), vytažený výtahem spinakru (viz foto) a originálními rameny (9.4m). Pro vysílání z pevniny byl použit aut. ant. člen ICOM AH-4 s drátovou anténou 20m.
Australské stanice v kroužku na 14320 Mhz byly slyšet docela dobře (55 - 57), ale se 40W do antény se těžko odpovídalo.
Hamradio.
Hamradio
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod Hamradio » úte srp 30, 2011 10:47 pm

Beda píše:Lada pouziva znacku 9A5LO

Jak Béďa správně uvedl, kromě své radioamatérské značky OK1LO používám pro vysílání z ostrovů svoji chorvatskou licenci 9A5LO, coby registrovaný člen radioklubu JAN HUS v Daruvaru.

Díky Béďovi jsem se vlastně stal nováčkem v jachtingu. Minulé roky jsem vysílal z chorvatských ostrovů, kam jsem se přesunoval buď trajektem a nebo pomocí místních "ochotných" majitelů rybářských člunů. Loni jsem se díky Béďovi seznámil s Martinem a Standou z ČANY a po společném posezení jsem měl jasno - je třeba udělat změnu. Na jaře se mi povedlo udělat zkoušky na SPS a následně absolvovat společně s Baharisem kapitánský kurz v Šibeniku. Nový koníček mě zcela spolknul, takže při srpnové plavbě jsem si opravdu více hleděl ovládání lodi, "osmiček" map a "hraní" si s odpichovátkem a vysílání jsem trochu zanedbával. Při plavbě jsem zkoušel kromě využití ant. členů a antén i různé možnosti uzemění, ale to rozeberu v jiném článku.
Láďa Hamradio.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » stř srp 31, 2011 1:35 am

Hamradio píše:
Díky Béďovi jsem se vlastně stal nováčkem v jachtingu.

Vidis co udelal Tvuj inzerat...prodam modem na Pactor. Dohodil jsem to Martinovi a je z toho novy jachtar.

Pokud udelas popis zarizeni, bude to OK.

Zpět na