NAVTEX příjem a přístroje

Vše o spojeni VHF, GPS, GSM, UMTS atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

windward
moderátor
Reputace: 45

NAVTEX příjem a přístroje

Příspěvekod windward » stř pro 19, 2007 7:50 am

MartinB píše:V Praze prý lze chytit Navtex Split (dnes možná i další)

Na "radnou" navtexovou krabicku se darilo chytat spravy z 9AS (stanice Q) do vzdalenosti 460 Nm. Praha je k 9AS cca o 100 blize.
toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toms » stř pro 19, 2007 9:25 am

NAVTEX... svyho casu jsem zvazoval nakup extra prijimace, konkretne to byl prijimac do USB - mala krabicka a antena, ale to je tak odhadem pet let a uz to nevyrabi

Obrázek

Delší dobu už pokukuji po tomhle přijímači NAVTEXu http://www.wetterinfobox.com/english/WIB2.htm. WEFAX to sice neumí, ale je hlavně je malý pro tahání po světě. Vyjma ceny mě hlavně vrtá hlavou schopnost příjmu na vnitřní anténu.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » stř pro 19, 2007 12:33 pm

jj, kor v plechovce to bude s tou interni antenou asi dost zajimavy...
Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

NAVTEX

Příspěvekod Beda » stř pro 03, 2008 3:06 pm

Zacal jsem hledat moznosti prijmu NAVTEX. Treba se to bude hodit i nekomu dalsimu, tak
to sem davam a rad se dozvim neco noveho.
V GOOGLE na to vyskoci hromada odkazu. Vybral jsem si jeden kde je srozumitelne popsano jak to funguje, je to na:
http://www.lode.cz/old-re/re/elektro/navtex1.html
Slusny SW ( uz se tady o nem psalo) je na:
http://www.dxsoft.com/en/products/seatty/
Tady se najde index a stanoviste vysilace NAVTEX:
http://www.icselectronics.net/NAVTEX.php
Dalsi frekvence GMDSS:
http://www.dxinfocentre.com/maritimesafetyinfo.htm
Tady jsou ukazky vysilanych textu, telegramu:
http://www.frisnit.com/cgi-bin/navtex/view.cgi
( je tam i SW NAVTEX Decoder v2.1.1 )
ukaze se mapa a kliknutim na 518 kHz se ukazou stanice ktere maji relace v anglictine a kliknutim na 490 kHz se ukazou stanice ktere vetsinou vysilaji v jejich narodni reci.
Trochu problem je ze ty NAVTEX stanice na 518 kHz maji maly vykon a tak u nas je
to slyset vetsinou az po setmeni do rana. Ja nemam specielni antenu, pouzivam HALF G5RV
coz je diplol 2 x 7.5 m a kus TV dvoulinky jako prizpusobeni a potom 30 m koaxu do bytu.
Na kousek dratu to asi nepujde. Pouzivaji se na to specielni anteny Magnetic Loop a nebo
anteny na feritovych tyckach, oboje za hodne penez. Posloucham na radio FT-847 . Chce to
trpelivost, vecer tam klidne i hodinu neni nic slyset. Jak se objevi na monitoru prvni signal,
tak to doladim a necham to potom bezet i do rana. Z toho je jasne proc se delaji stroje
na NAVTEX jednoucelove, nejspis proto aby to na dlouhy cas neblokovalo KV radiostanici.
Potom se podivaji co to prijalo.
Mimo jine tam ted byla informace o cviceni ponorek a vypousteni torped a jinde zase o zkouskach protiletadlovych raket na Baltu. O ochrane lodi okolo Somalska, vcetne cisel kam volat o pomoc.
K prvnimu seznameni se to ani nemusi projovat, radio s PC dratama, ale do radia dat
sluchatka a k nim prichytit mikrofon a ten dat do vstupu zvukovky. Pokud s tim uz mate nekdo zkusenosti, ozvete se. Delal jste si na to nekdo antenu ? Pravdepodobne by se k tomu hodila antena z letadla od radiokompasu. Driv ji servo natacelo na nejsilnejsi signal majaku. Stacila by jen ta antena bez serva.
http://hamradio.arc.nasa.gov/meetings/HFradioatsea.html
tady je popsano jak s HF radiem na mori.
Naposledy upravil(a) Beda dne ned pro 21, 2008 10:29 am, celkem upraveno 1 x.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVTEX

Příspěvekod Beda » ned pro 14, 2008 7:00 pm

[Delší dobu už pokukuji po tomhle přijímači NAVTEXu http://www.wetterinfobox.com/english/WIB2.htm. WEFAX to sice neumí, ale je hlavně je malý pro tahání po světě. Vyjma ceny mě hlavně vrtá hlavou schopnost příjmu na vnitřní anténu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
To by slo vyresit prodluzovacim kabelem USB. Ta komunikace PC-prijimac jde na nizkem kmitoctu a tak by to prodlouzit asi i o 10 m. Prijimac dat ven do nejake vodotesne umelohmotne krabicky na el. instalace. Do spodni casti udelat tak 3 mm dirku aby mohla odkapavat voda co se tam nasrazi.

Jeste k ladeni prijimace na 518 kHz. Pokud je prijimac prepnuty na USB tak na stupnici naladit 516 kHz a pokud je na LSB kHz tak naladit 520 kHz. Po naladeni tam nejspis nic neuslysis, stanice maji relace po 4 hodinach a vysilaji par minut. Me to posloucha dneska od 1850 SEC. Ne vsechny stanice, ale od nekterych je to bez chyb. Na mori to pude lepe.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » ned pro 14, 2008 7:06 pm

windward píše:
MartinB píše:V Praze prý lze chytit Navtex Split (dnes možná i další)

Na "radnou" navtexovou krabicku se darilo chytat spravy z 9AS (stanice Q) do vzdalenosti 460 Nm. Praha je k 9AS cca o 100 blize.

V Pardubicich beru stanice navtex NA 518 kHz J, L, P. Q, R, U a W. Posloucham to na FT-847 a 2 x 7.5 m dipol 40 mj vysoko. Chce to lepsi antenu, na kus drztu to asi nepujde. Na mori je to jine, bude se bliz k tem stanicicm a nebude prumyslove ruseni, ktere snizi citlivost prijimace.

Na Datova komunikace na lodi je vlakno NAVTEX, tak piste tam. Posloucha to nekdo a nebo se v tom placam sam ?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon pro 15, 2008 7:58 am

mysacek píše:jj, kor v plechovce to bude s tou interni antenou asi dost zajimavy...

Dělá se i verze s externí anténou ;) Určená pro ocelové a hliníkové lodě...
Obrázek
windward
moderátor

Příspěvekod windward » pon pro 15, 2008 8:54 am

Beda píše:V Pardubicich beru stanice navtex NA 518 kHz J, L, P. Q, R, U a W.

Jake konkretne stanice mas na mysli, myslim nazvy?
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon pro 15, 2008 11:08 am

windward píše:

Podivej se tady:
Ty ID se sice opakuji, ale je to udelane tak abys v te oblasti co jsi slysel jen jednu stanici s tim ID. Pisou ze to ma dosah 200-300 NM, tak to same ID daji stanici ktera bude v jine oblasti, ve vzdalenosti tisicu NM
Je tam i mapka jak ty oblasti jsou rozdelane.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon pro 15, 2008 11:50 am

Libor píše:
mysacek píše:jj, kor v plechovce to bude s tou interni antenou asi dost zajimavy...

Dělá se i verze s externí anténou ;) Určená pro ocelové a hliníkové lodě...
Obrázek

Ten ma v sobe i barograf, ale je potreba antena :
http://www.marinemegastore.com/shop-NASA.htm

NASA
518/490 kHz NavtexAntenna Unit
76.38 liber

Takze to vyjde na vetsi penize, skoro na dvakrat vic, ale v kazdem pripade je to soustroji lepsi.

Takze tato varianta se spis hodi na vlastni lod, kde das vic penez, ale mas to nafurt.
Pokud si nekdo vypujci lod, tak muze mit problem to namontovat a asi proto delaji to jednodusi provedeni co ma antenu uvnitr. To prezije tech par dni v igelitovem pytliku a chyti se to k necemu nekovovemu klidne isolackou, stahovaci paskou a k NB se da prodlouzovaci kabel USB.
Ty specielni prijimace maji vyhodu ze berou malo proudu, tak v desitkach mA a nemusi trvale bezet PC. Uklada si to do pameti a vejde se tam i vic dni.
To co mam ja, je na hrani, na seznameni s tim jak to chodi, na lod se to moc nehodi, urcite ne na trvalej provoz. Zere to hodne proudu.
To co mam ja FT-847 bere 1.5 A a NB 1.5 A, to by za cely den bylo 72 Ah a to je dost a jeste to blokuje NB.

Mate nekdo tu variantu s antenou uvnitr ?
Anteny k leteckemu radiokompasu delala Tesla Kolin. Starsi provedeni se natacelo za signalem a novejsi to elektronicky prepinalo anteny. Na ty pokusy se hodi oboje...bohuzel to nemam.
windward
moderátor

Příspěvekod windward » pon pro 15, 2008 1:20 pm

Beda píše:
windward píše:

Podivej se tady:
Ty ID se sice opakuji, ale je to udelane tak abys v te oblasti co jsi slysel jen jednu stanici s tim ID. Pisou ze to ma dosah 200-300 NM, tak to same ID daji stanici ktera bude v jine oblasti, ve vzdalenosti tisicu NM
Je tam i mapka jak ty oblasti jsou rozdelane.

To je mi znamo. Ja jsem se ptal na upresnen nazvu, protoze nevim, jak to chodi pri prijimani na suchu. Na mori je to veliky problem. Napr, v oblasti mezi Gibem a vychodoatlantickymi ostrovy nachytas na stejnych par pismen i Portugalsko, i Francii, i Britanii, i Nemecko (Peenemunde :lol: ), i Maroko, i Tunisko. A je houby platne, ze dosah vysilacu pry ma byt 200-300 mil. Dneska to asi s tim dosahem (anebo se ziskem ci citlivosti anteny) nebude uplne pravda, takze pristroj neustale prijima i ty stanice, co na nic nepotrebujes. Proto mne nebylo jasne, jake stanice muzes chytat.

K slovu, co je cilem tvych pokusu? Co te k tomu vede? Laska k veci? :)
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon pro 15, 2008 2:05 pm

Tady mam par hlavicek zprav:

ZCZC JA73
040820 UTC DEC
SWEDISH NAV WARN 459

ZCZC LB38
042001 UTC DES 08
NORWEGIAN GALE WARNING NO. 704

ZCZC QA19
211440 UTC NOV
SPLITRADIO/9AS NAV WNG NO268/08

ZCZC WL57
251540 UTC NOV 08
TTT AVURNAV TOULON 189/08

ZCZC DA87
241100 UTC NOV 08
ISTANBUL TURK RADIO

ZCZC GB76
GALE WARNING THURSDAY 04 DECEMBER 23

ZCZC OE53
EXTENDED OUTLOOK

ZCZC_CA25
260830 UTC NOV 08
UKRAINE COASTAL WARNING 557/08 ODESA

Chce si to vytisknout ty stanice a zkusit zjistit jejich schema vysilani.
Urcite v tom budou mit system aby to slo rozpoznat.
Nektere prograny na dekodovani NAVTEX hned zaznamenavaji cas kdy to bylo prijato.
Ty drazsi prijimace NAVTEX si muzes naprogramovat jake stanice chces prijimat ( to jsem jenom vycetl, Takovy bazmek nemam a ten SW co mam to neumi ). Ono to pred kazdou zpravou vysila nekolik vterin najake ridici znaky, kterym asi rozumi jen ten specialni prijimac. Me to SW nedekoduje. Nektere prijimace to i vytisknou a tak aby to nezralo papir tiskem neceho co nepotrebujes to musi umet nastavit, nejaky filtr toho co Te zajima.

Tady je seznam stanic a jejich vysilacich casu, ktere vysialji na jinych kmitoctech nez 518 kHz. Pouzivaji stejny mod pro vysilani jako NAVTEX.
http://www.dxinfocentre.com/maritimesaf ... avArea%20I

Co me k tomu vede??? Zkousim se v tom vyznat a potom to predat dal mladymu jednoho kamarada, ten je uz na mori a tak to s nim nemuzu konzultovat. Montuju se do radioamaterstvi uz pres 30 let. Poslednich 5 let se venuju digitalnimu provozu. Tak me je to blizke.
windward
moderátor

Příspěvekod windward » pon pro 15, 2008 2:57 pm

Beda píše:Zkousim se v tom vyznat a potom to predat dal mladymu jednoho kamarada, ten je uz na mori a tak to s nim nemuzu konzultovat. Montuju se do radioamaterstvi uz pres 30 let. Poslednich 5 let se venuju digitalnimu provozu. Tak me je to blizke.

Bedo, to je skvely duvod. :)

Dekuji za seznam stanic. Je videt, ze nejakych x00Nm nejsou zadnou prekazkou.

Varinatu "zapnout v case X" na lodi je mozne vynechat. Aspon ja si velice nerad prideluji dalsi povinnosti, ale to asi kazdy. Krasa navtexu pro mne spociva prave v tom, ze nic nemusim - staci ho mit zaply a zpravy mi naskakaji samy od sebe; precist je mohu kdykoliv.

Ja nejsem odbornik na navtex, proto nevim, zda vubec jsou nejake pristroje, ktere by slo naprogramovat na konkretni stanici. Mozna bylo to mysleno tak, ze naprogramujes stanici prave tim pismenem, coz je funkce asi vsech navtexu. Prave proto na to pismeno prijimas vice stanic.

Vyclenit konkretni stanici v navtexovem modu umi snad veskery software, ktery se da pouzit do NTB pro prijem We-Faxu. Nektere programy umi dokonce samostatne zapnout prijimac a naladit ho na pozadovanou frekvenci. Takovy software odfiltruje stanici dle volaciho znaku nasledujiciho po startovaci sekvenci. Tj. bylo by mozne zadat z tvych prikladnych stanic do filtru napriklad znak JA73, ktery nasleduje sekvenci ZCZC.

Toje hodne dobra debata. Dekuji. :)
toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toms » pon pro 15, 2008 3:26 pm

NASA

Jen taková drobnost. Tento Navtex anténa přijímač v jednom jsem už málem zakoupil. Ale. Zjistil jsem že software je určen pro Win2000, které už moc nefrčí (mám XP). Nepodlehl jsem lákání prodejce „ Na internetu se dá stáhnout novější“, naštěstí protože jsem nikde na nic nenarazil. Ale pochopil jsem že je několik provedení v závislosti na stáří a starší jsou asi jen pro Win2000 novější i XP a Vista ale problém je se vyznat v těch provedeních protože se to pokaždé jmenuje stejně což je problém při nákupu na netu.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon pro 15, 2008 3:47 pm

Tj. bylo by mozne zadat z tvych prikladnych stanic do filtru napriklad znak JA73, ktery nasleduje sekvenci ZCZC.
To JA73 znamena :
J je ID znak stanice, Sweden Gislovshammer
A znamena ze jde o Navigacni varovani,
73 je poradove cislo zpravy.

Tady jsou nejake zaznamenane zpravy NAVTEX:
Tady je vysvetleni te hlavicky:
http://www.gmdss.com.au/navtex.htm

To rizeni radia z PC pouzivam. Prave ten program MixW
http://www.mixw.net
Na prijem NAVTEX se pouzije mod AMTOR.
To umoznuje propojit NB a radio pres COM port, v mem pripade se tomu rika CAT, ten program ma MENU kde si vyberu typ zarizeni, nastavim rychlost komunikace PC-radio, nastavim port atd. Problem je ze kazdy vyrobce ( alespon radioamaterkych zarizeni ) pouziva jiny protokol. To zarizeni musi mit konektor RS-232 a nebo jiny a tam se zase musi dat prevodnik na RS-232, nejaka cerna skrinka. Stoji to okolo 2000,- kc. Co vyrobce to jiny prevodnik... V mem pripade je to nutnost. Kdyz jsem to nemel spojene tak jsem zjistil ze v logu mam jine pasmo nez na radiu....Ten nemec me v tom porad delal neporadek.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon pro 15, 2008 4:07 pm

toms píše:
NASA

Jen taková drobnost. Tento Navtex anténa přijímač v jednom jsem už málem zakoupil. Ale. Zjistil jsem že software je určen pro Win2000, které už moc nefrčí (mám XP). Nepodlehl jsem lákání prodejce „ Na internetu se dá stáhnout novější“, naštěstí protože jsem nikde na nic nenarazil. Ale pochopil jsem že je několik provedení v závislosti na stáří a starší jsou asi jen pro Win2000 novější i XP a Vista ale problém je se vyznat v těch provedeních protože se to pokaždé jmenuje stejně což je problém při nákupu na netu.

Tady ten umi jak 2000, tak XP i VISTA
http://www.wetterinfobox.com

S tim systemem jsou problemy, necha se to resit rozdelenim HDD na dve casti, ne jedne je WIN98SE a na druhe XP SP3.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon pro 15, 2008 5:53 pm

Vypadá to, že všechny přístroje firmy MÖRER SCHIFFSELEKTRONIK budeme moci brzy nabídnout v eshopu. Pilně na tom pracujeme a je to na dobré cestě.
windward
moderátor

Příspěvekod windward » pon pro 15, 2008 6:32 pm

Beda píše:To JA73 znamena: J je ID znak stanice, Sweden Gislovshammer, A znamena ze jde o Navigacni varovani, 73 je poradove cislo zpravy.

No prosim. :lol: Ja jsem se domnival, ze se jedna o volaci znak. To jsem teda pekny pitomec. :lol: Promin.
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » pon pro 15, 2008 7:25 pm

Libor píše:Vypadá to, že všechny přístroje firmy MÖRER SCHIFFSELEKTRONIK budeme moci brzy nabídnout v eshopu. Pilně na tom pracujeme a je to na dobré cestě.

Zkuste se podivat na:
Tam se ty zpravy z NAVTEX ukladaji. Je tam moznost volby stanice ktera to posloucha, ale ted asi posloucha jen:
HARTBUSHES - Station Town
Je tam`i filtr kde jde nastavit od ktere stanice se nam maji ukazat zpravy. Je tam i archiv starych zprav.Chce si to s tim pohrat, aby nekdo potom nebyl zklamany.
Tady je take NAVTEX prijimac za dobrou cenu:
http://www.marine4u.cz/lodni-palubni-pristroje/
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát pro 19, 2008 5:45 pm

Tak už první z přístrojů firmy MÖRER SCHIFFSELEKTRONIK GmbH máme v nabídce eshopu:
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... cts_id=811
Obrázek
Naposledy upravil(a) Libor dne pát pro 19, 2008 6:08 pm, celkem upraveno 1 x.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát pro 19, 2008 6:02 pm

Vypadá to zajímavě. :?
Co to vzít sebou do Hodonína :?: Že by jsme se tomu mrkli na zoubek :?: ;)
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát pro 19, 2008 6:12 pm

I když jsem právě přidal levnější varinatu, tak to asi nepůjde ani s jedním přístrojem. Tedy dokud ho nekoupíš ;)
V eshopu znamená v nabídce.
Takové drahé přístroje jsou na objednávku, to si nemůžu dovolit brát "na sklad" a k zapůjčení a testování firma MÖRER zatím nic neposkytla.
Naposledy upravil(a) Libor dne úte led 20, 2009 9:45 am, celkem upraveno 1 x.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát pro 19, 2008 7:40 pm

Libor píše: k zapůjčení a testování firma MÖRER zatím nic neposkytla.

Copak mě je to celkem fuk. Stejně spíš pomýšlím na něco takového:

Obrázek
Taktéž v jachting-shopu.

Je ale smutné když mateřská firma (výrobce), nemá prachy na presentační akci. :hmm:
No; třeba je krize naučí, na housle hráti. :D
alffa
Beda
radioamatér
radioamatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » sob pro 20, 2008 4:59 pm

Libor píše:I když jsem právě přidal levnější varinatu, tak to nepůjde ani s jedním přístrojem. Tedy okud ho nekoupíš ;)
V eshopu znamená v nabídce.
Takové drahé přístroje jsou na objednávku, to si nemůžu dovolit brát "na sklad" a k zapůjčení a testování firma MÖRER zatím nic neposkytla.

Pokud budete poradat nekde setkani kde bude hodne lidi, tak tu firmu pozvete. Na setkani radioamateru do Holic prijede takovych firem i 20 a jeste si plati misto....
Pokud budou mit zajem, tak neco narovnaji do auta a prijedou se ukazat. Zkusit je pozvat.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte led 20, 2009 9:37 am

Pro ty co se ptali, struktura zpráv Navtexu:

Vysílání zpráv
Pro vysílání zpráv v rámci GMDSS se používá jednotného kmitočtu 518 kHz, který platí po celém světě. Pro zamezení vzájemné rušení je v každé oblasti stanoven pevný časový vysílací řád. Rozmístění a výkon jednotlivých vysílačů je zvolen tak, aby byla plně každá oblast pokryta nejen místním vysílačem, ale i sousedními. Tento požadavek plyne i z nároků na zajištění bezpečnosti plavby. Přenášená data jsou kódována ve standardizovaném protokolu se zabezpečením (FEC) a vysílána pomocí úzkopásmové kmitočtové modulace s dolním postranním pásmem (SSB).

Vysílané zprávy jsou vždy napsané v anglickém jazyce a někdy se mohou opakovat i v jazyce místním.

Formát vysílané zprávy má obvykle toto standardní uspořádání:

ZCZC | kód stanice | kateg. zprávy a číslo | den a hodina | text zprávy | NNNN
(začátek zprávy)................................................................................(konec zprávy)

Začátek zprávy - ZCZC
Kód stanice – každá stanice v oblasti NAVAREA má své identifikační písmeno A až Z
Kategorie zprávy – A (navigační varování), B (meteorologické varování), atd.
Den a hodina
Text zprávy
Konec zprávy – NNNN

Kategorie zpráv
Vysílané zprávy jsou v systému NAVTEX podle svého obsahu rozděleny do jednotlivých kategorií tímto způsobem:
A - navigační varování
B - meteorologické varování
C - pohyb ledovců
D - informace o vyhledávacích a záchranných operacích
E - meteorologická předpověď
F - zprávy pilota
G - zprávy pro navigační systém DECCA
H - zprávy pro navigační systém LORAN-C
I - zprávy pro navigační systém OMEGA
J - zprávy pro navigační systém SATNAV (GPS)
L,V - seznam a zprávy o pohybu umělých objektů na moři.

Další písmena abecedy jsou vyhrazena pro budoucí použití.

NAVAREA
Svět je pro potřeby tohoto systému rozdělen na 16 oblastí označovaných jako NAVAREA I až XVI.

Obrázek

Charakteristika lokálního vymezení jednotlivých oblastí NAVAREA

Metarea Vymezení oblastí

• I Severní Atlantický oceán východně 35° západní délky, od 48°27' severní šířky k 71° severní šířky včetně Severního moře a podoblasti Baltského moře.
  • II Atlantické vody východně 35° západní délky, od 7° severní šířky k 48°27' severní šířky, a východně 20° západní délky od 7° severní šířky k 6° jižní šířky.
  • III Středozemní a Černé moře, na východ od Gibraltarského průlivu.
  • IV Západní část severního Atlantického oceánu na východ od severoamerického pobřeží ke 35° západní délky, od 7° severní šířky k 67° severní šířky, včetně Mexického zálivu a Karibského moře.
  • V Atlantické vody západně 20° západní délky od 35°50' jižní šířky k 7° severní šířky, zužující se v pobřežních pásech v mezní oblasti k hranici mezi Urugvají / Brazílií v 33°45' jižní šířky a k hranici mezi francouzskou Guyanou / Brazílií v 43°00' severní šířky.
  • VI Jižní Atlantik a jižní oceány jižně 35°50' jižní šířky, od 20° západní délky do zeměpisné délky mysu Horn, 67°16' západní délky.
  • VII Jižní Atlantik a jižní oceány jižně 6° jižní šířky od 20° západní délky k pobřeží Afriky, odtamtud Jižně k Mysu Dobré Naděje; jižní Indický oceán a jižní oceány 10°30' jižní šířky od Mysu k 55° východní délky, odtud 30° jižní šířky k 80° východní délky.
  • VIII(N) Oblast Indického oceánu sevřená hranicemi Indo-Pakistanskými od 23°45' severní šířky 68° východní délky k 12° severní šířky 63° východní délky, odtamtud k mysu Gardafujskému; Východnímu Africkému pobřeží jižně k rovníku, odtud k 95° východní délky, k 6° severní šířky, odtud severovýchodně k pohraniční oblasti mezi Myanmar/Thailand u 10° severní šířky 98°30' jižní šířky.
  • VIII(S) Východní Africké pobřeží od rovníku jižně 10°30' východní délky, odtud k 55° východní délky, k 30° jižní šířky, k 90° východní délky, k rovníku, k východu afrického pobřeží.
  • IX Rudé moře, Adenský záliv, Arabské moře a Perský záliv, severně od oblasti VIII.
  • X Jižní Indický oceán a jižní oceány východně 80° východní délky a 30° jižní šířky k 95° východní délky, k 12° jižní šířky , k 127° východní délky; odtud Timorské moře, jižní Pacifik a jižní moře na jih k 10° jižní šířky k 141° východní délky k rovníku, k 170° východní délky, k 29° jižní šířky, odtamtud severozápadně k 45° jižní šířky, 160° východní délky, pak 160° východní délky poledníku.
  • XI Indický oceán, Čínské moře a severní Tichý oceán na východ od oblasti X a na rovníku k zeměpisné délce 180°, východně od oblasti VIII a Asijský kontinent k severu pohraniční oblast Koreii / Ruské federace u 42°30' severní šířky 130° východní délky, odtud k 135° východní délky, severovýchodně k 45° severní šířky 138° východní délky, k 45° severní šířky 180°.
  • XII Východní část Tichého oceánu, západ ze Severního a Jižního Amerického pobřeží a východně 120° západní délky, od 3°24' jižní šířky k rovníku, odtud k 180°, k 50° severní šířky odtud severozápadně k 53° severní šířky 172° východní délky, severovýchodně následující námořní hranice vod mezi Spojenými státy a Ruskou federací k 67° severní šířky.
  • XIII Mořské oblasti sevřeny severně oblastí XI a západně oblastí XII; také všechny arktické vody od 170° západní délky na západ k 20° východní délky.
  • XIV Jižní Pacifik a Jižní oceány na jih od rovníku, ohraničený oblastí X směrem na západ, oblastí XII k severu a oblastí XV na východ.
  • XV Jižní Pacifik a jižní oceány jižně 18°21' jižní šířky následující pobřeží Chile k zeměpisné délce mysu Horn 67°16' západní délky a 120° západní délky.
  • XVI Jižní Tichý oceán mezi 18°21' jižní šířky a 3°24' jižní šířky ohraničený pobřežím Peru a 120° západní délky.

Zpět na