Ahoj.
Pokud si dobře pamatuji, tak "radiokomunikační" mezinárodní smlouvy podepsaly skoro všechny státy světa (mimo socialistické Korey, nějaký africký stát, možná ještě někdo), a všichni napříč pásma a průkazy uznávají (s drobnými odchylkami).
Důvodem prý je, a to celkem logickým, že kdyby tomu tak nebylo, vznikl by v frekvencích a všem navazujícím takový zmatek, že by si nikdo nikde nepustil ani obyčejné rádio k poslechu.
Taky RYA SRC mám, a tak bych z Brexitu až takové obavy neměl, není to jen EU záležitost.
Ale jak se říká, důvěřuj ale prověřuj, někde na International Telecommunication Union (ITU) to bude určitě k dohledání, jenže to hledání.... zkusil jsem a ztratil celkem rychle elán

Na ČTÚ je text o "Uznání odborné způsobilosti držitele průkazu členské země EU", ale to není o tom, že nonEU nesmí v EU VHF používat ale o tom, že pokud má držitel průkaz EU, může požádat o průkaz ČR. (pro úplnost, RYA-SRC (a jakákoliv SRC) neopravňuje využívat VHF lodní pásma na vnitrozemských vodách ČR, např. angláni toto samozřejmě neřeší; jsme doma)
(tedy pokud se zase něco nezměnilo a uniklo mi to, nebo jestli si nepamatuji chybně, mám ale ČR VHF všeobecného, RYA-SRC a ještě radioamatérskou, tak snad si z těch všelijakých textů a kurzů pamatuji dobře)