Gumovy clun a elektromotor

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod StepanK » stř kvě 15, 2013 10:38 pm

Tak to netrvalo dlouho a našel jsem na inzerát (a rovnou koupil) téměř novou 80 Ah s 3letou zárukou a uchem (opravdu se pronese, zlatej kanystr). Tak jsem se tedy vydal 1. variantou - výhodná koupě netrakcni baterie. Děkuji. Jsem už tedy zvědav na vodu.
skyrider
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skyrider » čtv kvě 16, 2013 8:40 am

Tak to je skoro škoda ;) Tajně jsem doufal, že pořídíš trakční a za čas se tady podělíš o zkušenost a budeš referovat o úúúžasných vlastnostech, jak to vydrží 3x déle a má to nekonečnou životnost atd. :D Jestli mi i současná baterka vydrží 5 let (jako minulá) tak mi zbývá poslední sezóna a příští rok budu uvažovat, jestli koupit znovu to samé, nebo zkusit něco nového...
V každém případě přeji, ať ti to slouží.
StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StepanK » čtv kvě 16, 2013 10:02 am

No moje zkušenosti jsou obvykle neobjektivní - já jsem obvykle se vším spokojený. Kdybych kupoval novou, tak cenový rozdíl mezi trakční a normální je minimální, tak je jasné, že bych vzal trakční. Tím, že na vodě nejsem každý víkend, ale spíše 1x za měsíc, tak vlastně nic nemám šanci pořádně opotřebovat či porovnat. Určitě spokojený budu, díky.
StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StepanK » sob srp 03, 2013 11:40 pm

Uběhlo trochu vody, než jsem se vydal s elektromotorem na přehradu. Tady pár postřehů pro další, co budou řešit podobné :
- 3m gumový člun jezdí s elektromotorem 2 dospělými a 2 dětmi pěkně. Cim silnější, tím lepší, 62lbs motor na plný výkon s ním jede velmi slušně.
- Plynula regulace pro vyjíždku s dětmi není třeba. Pokud to šetří energii prima, jinak netřeba.
- Bezpečnostní elektropojistku jsem našel v balení motoru. Bez ní bych to neprovozoval.
- Plastovou krabici jsem nakonec koupil, v Avaryachtu za dvě stovky. Ochranu baterie i posádky to asi poskytuje, nevím, ale jsem takový klidnější, že jsou kontakty schované.
- 80ah baterie poskytuje dost energie na pěkné odpoledne u vody (vím, je to nepřesné, ale čas dětí je nepřesný)
- Baterinove svorky jsem koupil u pumpy a normálně se rozpadly při pouhém nasazování. Sunt skutečně. Koupil jsem následně v autopotrebach velmi pěkné (70kč / ks) s plastovou kridlovkou barevne odlisujicimi polaritu.

Tolik mých postřehů. Byl jsem mile překvapený, jak to hezky jede. Na rychle tekoucí řeku či velkou přehradu typu Orlík bych to nevolil. Tam jsem velmi rád za sílu ctyrtaktu. Na menší přehradu či rybník za hezkého počasí je to super.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » ned srp 04, 2013 8:47 am

Je fajn ze ti to jezdi, nezkousel jsi merit rychlost pomoci GPS?
Nikde jsem nenasel, co ze to mas za motor, mohl bys prosim upresnit (nejlip dat link)?

Pred tejdnem jsem byl na Seci a zase mne ta elektrika zacala vrtat v hlave. :)
StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StepanK » ned srp 04, 2013 12:15 pm

Ty rychlosti jsem nemeril a ani nemam odhad. Priste na to budu myslet a zmerim to. Je mi jasne, ze to muze zajimat i dalsi.
Co se tyka motoru, tak jsem koupil na ebay.de nejlevnejsi z nejsilnejsich na 12V. A s trilistou vrtuli. Vic jsem o tom neuvazoval, jak najdes vyse v tomto vlaknu. Navic moc rad nikde nenajdes, Minn Kotu Traxxis 70 vsichni chvali (urcite opravnene) a tim to hasne. Tak jsem to za 129 ecek risknul, postovne asi 15e. Jedna se o Excursion 62 lbs/Amazon.de. Po prvnim odpoledni nelituji - na Sec uplna parada. Zadne vibrace, krasnej tichejch chod. Uvidim, jak motor bude po dalsi sezone vypadat, kdyz se rozpadne, tak dam vedet. Ale zatim to vypada dobre. Na druhou stranu, jak jsem take zminoval, recenzi ode me take nelze cekat - jsem spokojeny temer se vsim, co funguje.
vasilacer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vasilacer » stř pro 25, 2013 10:11 am

Taky trocha přispěji do mlýna,používal sem celou sezonu minkotu enduru pouze 30 ,vlastně ta nejslabší,a s váhou cca 250 kg,člun 330,byla rychlost max 6 km podle GPS,a na 55ah baterku to jelo na plno 2 hodiny,když člověk jezdil ekonomicky dala se Slezká harta přejet tam i zpět celá :D ,baterku mam gelovou OPTIMA YELLOW.ale používám i obyčejne do auta ,rozdil je vtom že ta gelova postupně neslabne.
Perca
nováček na fóru
nováček na fóru

Re: Gumovy clun a elektromotor

Příspěvekod Perca » stř kvě 15, 2019 6:21 pm

Ja mam cln Kolibri 300 KM D, s hlinikovou podlahou a nafukovacim kylom, elektromotor Minn Kota Endua 45 Max (s pozvolnym pridavanim "plynu", bez prednastavenych stupnov) a trakčnú batériu Optima Blue Top 55 Ah. a k nej Minn Kota Power center, taky box na bateriu, ktory ma vyvedenu elektrinu na pripojenie baterky na dva kontakty von, tlacidlo na zistovanie stavu nabitia baterie a 12V zastrcku (pouziva na sonar, ale da sa napr. aj na nabijacku na telefon napr.) Cln ide s jednou osobou podla GPS rychlostou 6 km/h. Bateria vydrzi na jedno nabitie cca 5 hodin nepretrziteho jazdenia. Zatial som s touto kombinaciou uplne spokojny.
Voda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 14

Příspěvekod Voda » stř kvě 15, 2019 7:05 pm

Člun mám délkou zhruba stejný, baterku a motor taky, bez dalších ozdob a ptákovin. Pokud to máš na romantické projížďky po něčem jako je Domaša a Slnečné jazerá, tak je to naprosto výborné. Pokud to vezmeš na Oravskou přehradu, Liptovskou Maru, Šíravu a podobné, začne trochu foukat, tak tě to nadšení asi přejde. Mě taky. Jo, vezmi si plovací vestu. Ale to je snad jasné. Držím palce.
vojtaharok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vojtaharok » stř kvě 15, 2019 9:42 pm

Re: Perca. Díky za tip. Koupili jsme podobný člun a možná jej elektropohonem vybavíme. Ale z větru strach mít nebudeme... poreferuji až po zkušební plavbě :-)
Perca
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Perca » čtv kvě 16, 2019 11:03 am

Som z BA, takze nejaka Domasa nehrozi. Jazdim s nim hlavne po stojatych Dunajskych ramenach a zatial ok, pripadne po mensich jazerach, ako su strkoviska. Raz som ho zobral v tejto konfiguracii aj na Dunaj, na stare koryto pod Cunovom, boli sme v clne traja, chceli sme ist skusit so sonarom pohladat nejake jamy a v nich sumce. Splavili sme sa asi kilometer dolu prudom, otocim cln proti prudu, dam plny "plan" pampararam, stojime na mieste. Vykon motoru presne zodpovedal sile prudu Dunaja, aj to mimo hlavnej prudnice. Co teraz, vravime si, po hodine vybijeme bateriu a skoncime v Budapesti. Nastastie to bolo v useku, kde je hlbka vody asi 60 cm, nedalo sa nic robit, dvaja sme skocili do vody, jeden siel vpredu, cln tahal lanom, druhy siel vzadu za zrkadlom a cln tlacil drziac ho za balony a treti, ktory nevie moc plavat si dal vestu a zostal sediet v clne. Ked sme presli asi pol kilometra proti prudu spat a uz sme dost zomierali od unavy nam napadlo, ze ved mame predsa v clne motor, tak ten, co zostal v clne dal plny kotol a hned sa nam tahalo/tlacilo lahsie. Posledny usek, kde bola hlbsia voda nas nastastie vzali do vleku dvaja madari na pramici s 20hp spalovakom (ktorych tymto pozdravujem a dakujem) a odtiahli nas k brehu. Zazitok na cely zivot. Tento rok si idem, po tejto skusenosti kupit spalovaci motor, tak by som pripadne privital Vase navrhy, aky motor by bol na tento cln vhodny, predbezne som sa rozhodol pre Selva Piranha 5XS s kratkou nohou. Ci ?
Voda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 14

Příspěvekod Voda » čtv kvě 16, 2019 2:09 pm

Zkušenost je zkrátka nepřenositelná. Leckdo si to musí sám vyzkoušet i kdyby o tom víckrát četl. Já taky. Pak je nejlíp si v půjčovně vzít motor i s baterkou, na svém člunu otestovat. Vše je rázem jasné. Mimochodem ono je tu ještě jedno podobné téma, trochu rozsáhlejší : viewtopic.php?f=34&t=5454&start=75 a mám pocit, že právě tam někdo řešil Dunaj a odpovídající typ motoru. Ale 5-ka to asi nebyla. Tuším 15 až 20-ka jako takové minimum pro Dunaj a malý člun.

Zpět na