Plachetnice vs. Katamaran

Tipy a návody k výběru lodě. Zkušenosti druhých s výběrem lodě.

Moderátoři: Pepa, david, smike, vilma

prettorian
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Plachetnice vs. Katamaran

Příspěvekod prettorian » pon lis 19, 2007 3:31 pm

Chtel bych se zeptat na rozdily mezi plachetnici a katamaranem. Zajima me hlavne bezpecnost (prevraceni lode ve vlnach-katamaran nema kyl, co je bezpecnejsi), rychlost a treba prakticke zkusenosti...
Jasny rozdil je v cene. Katamarany stoji od 10 mega vys, zatimco 50 Vision od Bavarie stoji kolem 6 mega.
Diky za info
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Re: Plachetnice vs. Katamaran

Příspěvekod Bilardos » pon lis 19, 2007 3:47 pm

prettorian píše:Chtel bych se zeptat na rozdily mezi plachetnici a katamaranem. Zajima me hlavne bezpecnost (prevraceni lode ve vlnach-katamaran nema kyl, co je bezpecnejsi), rychlost a treba prakticke zkusenosti...
Jasny rozdil je v cene. Katamarany stoji od 10 mega vys, zatimco 50 Vision od Bavarie stoji kolem 6 mega.
Diky za info

Pěkná debata na toto téma byla na srazu. Laicky jsem si to přebral tak, že obecně by se dalo říct, že přijdou li problémy (počasí), tak na tom budeš mnohem lépe na kýlové plachetnici.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

katamarán

Příspěvekod pecho » pon lis 19, 2007 3:50 pm

Mrkni na http://www.roji.cz/index.php?id=20 kiamaráda kapitána Roberta Jiránka, ten tam něco píše
prettorian
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Re: Plachetnice vs. Katamaran

Příspěvekod prettorian » pon lis 19, 2007 3:59 pm

Bilardos píše:
prettorian píše:Chtel bych se zeptat na rozdily mezi plachetnici a katamaranem. Zajima me hlavne bezpecnost (prevraceni lode ve vlnach-katamaran nema kyl, co je bezpecnejsi), rychlost a treba prakticke zkusenosti...
Diky za info

Pěkná debata na toto téma byla na srazu. Laicky jsem si to přebral tak, že obecně by se dalo říct, že přijdou li problémy (počasí), tak na tom budeš mnohem lépe na kýlové plachetnici.

a neni mozne, ze nektere katamarany maji taky kyl? nekde jsem to tusim cetl, ale nejsem si jisty.. jinak kdyz jsem cetl neco o katamaranech Catana OC (coz jsou ale asi hooodne drahe lodicky), tak tyhle OC jsou vybaveny na cesty po oceanech.. I treba takovy Dean 441 po vyrobe pluje z JAR, coz je dobry kus cesty. Proto jsem si myslel, ze prave katamaran by mel byt mnohem bezpecnejsi a hure potopitelny. hlavne pro zacatecniky.
Anonym
bez hodnocení
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon lis 19, 2007 11:37 pm

Pěkná debata byla i v topicu Stavba katamaranu a zkušenosti s plavbou. Doporučuji pokračovat tam a zde to zamykám .

Zpět na