FAJN regatka portálu 2017

Nová sekce pro naši první větší akci na moři.
Pokyny, seznamy účastníků, oddíl pro přípravu kapitánů atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Re: FAJN regatka portálu 2017

Příspěvekod pavelmicek » čtv dub 27, 2017 1:23 pm

Baharis píše:..Plujeme na genu cca 7 knt ..

Když jede loď čistě jenom na genu, není zbytečně závětrná a musíš to na úkor kormidlování/rychlosti korigovat vychýleným kormidlem do návětří?
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv dub 27, 2017 1:27 pm

Plujeme téměř na čistý zaďák. 10-20 stupňů ze zadu...

Ťapkám z Galaxy S7
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavelmicek » čtv dub 27, 2017 1:30 pm

sakryš...jak vám "závidím" :-)
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » čtv dub 27, 2017 3:14 pm

Tak jsme se před půl hodinou vyvázali v Bukašin. Plavba dobrá, na zadní vlny náročná na kormidlování, jenom kdyby "censored". Matt po poledni psal SMS že jich to drží na Molatu a že dnes asi nevyplují, před chvílí volal že to dají, ať jim držíme místo.
Tak se těšíme.

Ťapkám z Galaxy S7
Veca
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Veca » čtv dub 27, 2017 6:14 pm

Ahoj zdravim namornici.

Doufam, ze nejsem offTopic.

Dnes jsme si dali Murter - Biograd. Nejak mi toto vlakno uteklo, tak jsem netusil ze vas tu je :).
Je to moje prvni kapitanovani na mori. Uzili jsme si to moc pekne. Jeli jsme se v utery schovat do Betiny a ztvrdli tam dve noci. Dnes to jugo trochu polevilo, tak jsme se stahli do domovske mariny. Zdravim vsechny Martin
P.S. Potreboval jsem se vykecat.

Sent from my iPhone using Tapatalk
matt
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod matt » pát dub 28, 2017 2:21 pm

Vcera jsme dopluli z Molatu Za Baharisem na dugi otok do Bokasinu.

Dnes uz mel byt klid, ale foklo nam i 49,7kn.

Ted jsme na Ugljanu v marine na mole v zatoce Suromiscica a cekame a vymyslime co dal.

Pred chvilkou se tu v zatoce otocil vitr o 180 a ted nam fouka bora 15-20kn. Ze zavetrne strany se nahle stala navetrna, ale jinou moznost jsme nemeli.

Tezko říct,co to udela dal. Do mariny v Biografu to mame cca 3,5hodiny
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pát dub 28, 2017 4:31 pm

My se kolem půl třetí vyvazovali v Sukošanu. Za chvili pojedeme domů.
Myslel jsem že poplujete spodem, to jsme pluli kolem vás.
Vteřinovou změnu Juga v Boru při najíždéní k molu popíšu až doma.
dakar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod dakar » úte kvě 02, 2017 8:29 pm

ahoj všichni tady dakar ,až budu moci psát tak tu hrúzu popíšu :crazy:
dakar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod dakar » stř kvě 03, 2017 7:21 pm

zdravím a tak píši o letošní Fajn regatce.V sobotu jsme převzali v marině Zaton nad Šibenikem katamarán Lagoon400,odpoledne jsme na motor vypluli
po řece Krka na Prokjansko jezero,kde jsme cvičili plachty a réčka a couvání atd..bo katik jsme měli poprvé.Super plavba -noc na kotvé malá sv zátoka.Neděle na motor přes sibenik a kanal sv.Ante na moře-celý den jugo na zaďák pohoda,kotvení ostrov Pašman zátoka Nevidane.přes mobil jsem se spojil s Mattem.který kolem nás celý den kroužil na Bavárce a přivázal se na noc z boku na katik.Kotvil jsem kotva-mooring.Předpověd počasí jak z mariny tak z wifi-měli jsme celý týden data po-ut-st jugo -čt-pa-so bora.Super koukneme se na sever a potom ve čtvrtek nás to zfoukne na jih k Šibeniku.V pondělí jsme vypluli na sever pohodová plavba silnější jugo katík mazal jako raketa večer volá Matt jsme na severu ostrov Olib zátoka Olib. Za světla kotvíme klasika mooring na betonové molo zadkem .cena za el,vodu,kotvení 100 lasiček.Uterý opět na sever Malý Lošin zátoka lisky na bojku.Středa nutno změnit kurz a pomalu se proti větru tlačit na jih.Jak jsme se vystrčili čumák ze zátoky ostré jugo tlačilo katamarán až začal couvat.Foukalo stále 35 knt v nárazech až 45. Oblékl jsem si 6 vrstev prádla a pláštěnku brýle proti vodě a na skoro plný motory pomalu dolů k nejbližšímu ostrovu Ilovik.Nekonečná plavba vlny do dvou metrů Na jižní špičce otrovu Lošin lítali kolem nás windsurfaři metr nad vodou.Doprostřed
Iloviku na betonové molo na bok jsme zakotvili kolem 15.hodiny.nikde žádná loĎ.V betonovém bazénu byla zakotvená loĎ místní .její kapitán mi říká dneska a zítra bude dobrý nikam neplout,ve čtvrtek 45 až50 jugo.V pátek to lehne před polednem.podle našich dat čt,40ráno v poledne45 ostré jugo. Čas utíká v pátek vyplováme v 6 00,a tlačíme se zase proti větru na motory proti vlnám na plachty to nejde bo jedeme z boku na vlny,každá pátá vlna
má přes 3 metry.plavba je neklidná nad hlavou to fouká ze tří stran 35 až45 v názazech do 50. peklo.Plný výkon motorú posádka-vole-vole jachting.GPS rýchlost 0.5-až 3 uzle.Každá hodina je nekonečná tlačim to na ostrovy, kde to je trochu volnější .kolem 14.00 ta začíná padat a hustě prší jako z konve sladká voda huráááá.super sprcha.v 16 00 kotvíme Pašman Pašman na městském molu usušit a na pivo :whist: Brzo ráno rychle do domovské mariny Záton :smash: :smash: :smash: Zdraví Dakar
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » stř kvě 03, 2017 8:16 pm

To vám vůbec nezávidím. Byl jsem na katoši mnohokrát a vím co to je plout proti vlnám. Bouchaly vám vlny do dna salonu? To bývá nepříjemné, člověk si myslí že se katoš rozskočí.

Já vím, po bitvě každý generál, ale toto si neodpustím. Jak můžeš říci, že jste měli rozdílnou předpověď od reality? Podívej se co jsem vám psal v pondělí o půl sedmé ráno!!! Aj s obrázkem. Nevím no, možná přeci jenom trochu více uvažovat o návratu.

Když pominu to co jsem vám psal já, je otázkou odkud jste brali informace. Já používám čtyři poskytovatele a většinou se tři z nich shodli, podle toho jsem se řídil a perfektně to sedělo. Jenom to Jugo v pátek předpovídali konec na poledne a ve čtvrtek to posunuli na druhou odpoledne a v Sukošanu skončilo přesně o půl třetí. Jako když vypneš kohoutek. Ale poslední cestu Zadarskim kanálem jsme motorovali. Nebyl čas na hrdinství.
Ti poskytovatelé: WindyTV, Weather Wunderground, Morecast a počasí v HR aplikaci nIS.

Naše plavba:
Obrázek

EDIT:
dakar píše:..plavba je neklidná nad hlavou to fouká ze tří stran 35 až45 v názazech do 50.
Ty jó, tak to bylo vo fous. Napsat že fouklo 60, byl by jsi pod palbou jestli jsi měl zkalibrovaný windmetr, jestli jsi to kontroloval anemometrem, kdo ti to může dokázat a že nakonec na Jadranu takový vítr ani nefouká.
Takto to je dobré, padesátka se tu ještě bere. :lol: :lol: :lol:
Al_Pako
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Al_Pako » pon črc 17, 2017 3:22 pm

Ahoj, mám poznámku k těm šedesáti uzlům:

Loni 16. června jsem vyplouval z Korčuly a pěkného Juga. Mířil jsem do Splitu s posádkou dcera, vnučka a jeden kamarád - jachtař. Jugo jsme si užívali na zaďák, ale když jsme od severního konce Hvaru křižovali Brački kanal směrem na Splitska vrata, dostávali jsme pěknou čočku z boku - vítr 50kt a vlny jistě 3, možná 4 metry. Utekli jsme se schovat do Milny na Brači. Druhý den ráno jsme se dověděli, že v noci to jugo šlo i přes šedesát kt.
2016-06-16 19.37.06.jpg
Po nás přijela do Milny ještě jedna jachta - bez geny. Urvali ji v těch poryvech.

Zpět na