Kdo je Troll

Ptejte se co Vás zajímá a kdo ví nechť neprodleně odpoví. Když ne, budu se toho muset ujmout já a moderátoři fóra. Pozor bude se i hodnotit :-)

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2665
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Kdo je Troll

Příspěvekod Pepa » sob lis 24, 2007 11:54 am

KDO JE TROLL

Účastníci flamewar
Na základě dlouhodobých studií, se pro charakterictické způsoby v chování na online fórech vžila zvláštní označení některých jeho účastníků.

Flamer
Častý účastník flamewars,(plamenné, válečné diskuse), případě účastník jehož příspěvky flamewar často začínají, bývá označován jako flamer. Na rozdíl od trolla, který především vyhledává konflikt, flameři úporně hájí své názory v tzv. svatých válkách, někdy i přes generace.

Troll
Dalším podobným pojmem je troll, pro kterého je typická poťouchlost při zasílání příspěvků. Zatímco flamer může prostě jen agresivně hájit kontroverzní názory, účelem příspěvků Trolla je vyvolat nepřiměřené reakce online komunity, případně cílového jedince nebo diskusi nějak rozvrátit. Troll se přitom obvykle s názory ve svém příspěvku vůbec neidentifikuje. Obvyklou formou trollingu je zasílání příspěvků zcela nesouvisejících s tématem diskuse (off-topic), vulgarit, politických sdělení, argumentů s očividnou faktickou chybou, překroucení smyslu jiného sdělení a podobně. Tyto projevy mohou být ojedinělé nebo i systematické. Jejich základním cílem je jakkoli vyprovokovat cílovou osobu či skupinu osob k nepřiměřené rekci a z ní nadále těžit.

Trollhunter
Na provokaci trolla obvykle reaguje některý účastník diskuse, který se domnívá, že „toto není možné nechat bez odezvy“. V anglickém prostředí i pro tuto funkci v debatě existuje specifické označení trollhunter – lovec trollů. V horším případě má jeho příspěvek sám podobu flamu a konflikt se může dále rozrůstat.


Jak se bránit projevům trollů.

V angličtině pro vyjádření tohoto postoje existuje několik ustálených rčení, například
Don't feed the trolls!
Doslova „nekrmte trolly“ – význam je nedělejte to, co troll chce, t.j. rozhořčené reakce.
Jediným správným a účinným typem reakce je „toto je nejlepší ignorovat“ Podle tohoto názoru, pokud bude komunita Trolla ignorovat, přestane jej jeho činnost bavit.

Pokud prohrajete, můžete se dočkat odpovědi
YHBT. YHL. HAND. – You have been trolled. You have lost. Have a nice day. – Doslova Byl jste trollován. Prohrál jste. Užijte si to.. Používá se jako odpověď na příspěvek lovce trollů, který se nechal vyprovokovat k jakékoli reakci na projev Trolla

Jakmile identifikujete projev Trolla, jedinou účinnou rekcí je naprostá ignorace tohoto projevu. Troll prohrává, což jej pravděpodobně povede k ještě provokativnějším projevům. Kdo to nevydrží, a zaujme pozici lovce trollů prohrál, a Troll vítězí,

Jsme tu komunita lidí, jež si mají co říct, jež jsou ochotni si navzájem pomoci radou i skutkem. Nenechme se otrávit navzájem a nenechme znesvářit toto prostředí projevem Trollů.

Pepa

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů