Sailing team

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Lakomec

sailing team

Příspěvekod Lakomec » pát lis 30, 2007 7:14 pm

Ještě jednou pro všechny. Anio nevíte, jak moc jsem rád za všechny názory. I za ty od Denise. Existuje jedno čínské přísloví, které praví, že velké duše mají vůli, ty malé jen přání a touhy. Každý z nás jde svým způsobem za nějakým cílem, má vůli uskutečnit to, po čem zatím jen touží. Z téhle celé debaty mi vychází pořád jedno a to samé. V podstatě je jedno, kdo loď vlastní, důležité je, aby plula a byla v dobrém stavu. Je mnoho způsobů, jak mít loď, dobrou, sportovní. Řekové sami nabízejí, že pokud prodloužím dobu charteru z dvou měsíců na 3-4, dokoupí do flotily loď dle mých představ. Jenže to je jen Řecko, co dál? Pro mě je jachting ne jen o adrenalinu a zodpovědnosti, ale taky o poznávání a o kamarádech. Tak, jak jsme se přesunuli z Jadranu do Egejského moře, tak se pomalu začínáme přesouvat na Lipary, a pak směrem nahoru. To nám bude trvat 2-3 roky a pak zase někam dál. A teď už vím, že nejsem sám, že takových nás je víc. Proto o tom mluvím, proto jsem rozpoutal diskuzi. Proto chci najít 80-100 lidí, kteří chtějí jachtit, ví kde a jsou ochotni se na tom domluvit, aby z toho mohli i oni profitovat. A nejde jen o to loď vlastnit. Asi je to tím, že jsem zvyklý všechno udělat sám, i organizačně. Příčí se mi společnosti, kterým tady doma zaplatíte cenu lodě a pak všechny problémy řešíte jen telefonicky. Mám rád své zázemí a pocit, že jsem "doma". V tom jsem hodně náročný. Za peníze chci kvalitu, bez kompromisů. Myslím, že to je vše, abych se do toho nezamotal. Diskuze pokračuje a to je dobře. Hezký večer všem
Pepik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Pepik » sob pro 01, 2007 3:45 pm

Moc pěkná myšlenka Lakomce :good:
Ale velmi těžko ralizovatelná. Proč? Protože čas jsou peníze a opačně. Kdo má peníze má málo času, kdo má spoustu času má málo peněz.
Nezávidím ti, tedy ano, ale v dobrém. Není každý tak svobodný jako ty.
A v tom je kouzlo chartrových společností a jejich současný rozmach. Témeř ideální symbióza, klient má peníze , ale málo času. Vše mu připraví chartrová společnost, on jen pluje a nemá starosti. Taky za to zaplatí. No a pak je hodně (možná málo), těch druhých, co si loď postaví, nebo také dnes už koupí.
Ti mají tolik času, aby si svou loď užili v dobrém i zlém, tj. včetně starostí kolem lodi. Je to vykoupeno potom cenou, plují snad i levněji za cenu obětování svého času. Ta polemika se tu někde už vedla (i jinde) - co je lepší, charter nebo vlastnictví lodě. A k závěru se stejně nedošlo a asi nikdy nedojde, protože každému vyhovuje něco jiného.
Proč to píšu?
Nevěřím, že dáš dohromady 80-100 lidí co poplují na jedné lodi. Hlavně proto, že se sakra těžko skloubí čas x peníze.
Trochu sleduji jak si vede / nevede Pepa Dvorský se svou jachtou Princess. Nemá všechny týdny prodané a je to sakramentsky těžké naplnit loď, aby pořád mohla plout. U něj by jsi možná mohl posbírat nějaké informace pro srovnání nakolik je tvá myšlenka reálná.

Edit:
Na závěr něco pozitivního. Znám i případ co funguje. Společnost lidí kolem 9m lodě "Rollami" (GIAUR), 4 majitelé co se společně dělí o náklady i plavby. Jsou na tom lépe než při chartru, ale taky to není kdoví co. Pokud berou cizí, plují v podstatě za náklady.....
Umím si tedy představit velice dobře něco podobného. Někdo tu psal, že do 3 vlastníků by to mohlo fungovat.

Zpět na