Česká námořní vlajka

Pokec. Možnost prvního představení se na fóru.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 74

Česká námořní vlajka

Příspěvekod Jarda885 » pon čer 26, 2017 3:23 pm

Ve středu nebo ve čtvrtek jsem potkal v chorvatsku na jižní straně Žutu nebo Iže českou posádku se speciální vlajkou. Na můj dotaz, co je to za vlajku jsem dostal odpověď "česká námořní". Vlajka se mi moc líbila a její název ještě víc.

Byl jsem na Bavarii 36 Proksima od Nautic Adria.
Poznávací znamení: opálené ženy na přídi; vystavená česká vlajka a vlajka jachting.info

Jestli dotyčný sleduje toto fórum, prosím, ozvi se.

Díky.

EDIT:
datum 21. nebo 22. června
Naposledy upravil(a) Jarda885 dne pon čer 26, 2017 3:37 pm, celkem upraveno 1 x.
err_
bez hodnocení
Reputace: 154

Re: Česká námořní vlajka

Příspěvekod err_ » pon čer 26, 2017 3:29 pm

Ahoj, mas ji vyfocenou?

Edit: ani jsem nevedel, ze nejaka Ceskoslovenska namorni vlajka skutecne existovala: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%A1_vlajka
Naposledy upravil(a) err_ dne pon čer 26, 2017 3:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pon čer 26, 2017 3:31 pm

Nemám. Bylo totální bezvětří, fotka by nic neříkala.
Krom toho. Dokud jsem neslyšel její pojmenování, nebyl důvod fotit. Pak už nebyl čas.

EDIT:

S tou vlajkou uvedenou tebou nemá nic společného.
Nejde o válečnou vlajku.
Naposledy upravil(a) Jarda885 dne pon čer 26, 2017 3:38 pm, celkem upraveno 1 x.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pon čer 26, 2017 3:37 pm

Jj, ja vim. Uvedl jsem to jen jako zajimavost. Netusil jsem, ze jsme kdy meli nejakou specialni statni namorni vlajku, at uz jakoukoli.
Koral
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Koral » pon čer 26, 2017 4:20 pm

Tak ještě by to mohla být vlajka Československé námořní plavby viz:
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk ... %AD_plavba
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pon čer 26, 2017 4:21 pm

Tu znam, ale ta neni statni :-)
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pon čer 26, 2017 4:28 pm

Není to ona. Ani si nemyslím, že by se by byla oficiální a dala se někde najít. Mám za to, že je to nápad dotyčného, kterého hledám.

Nehledám vlajku, hledám člověka.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon čer 26, 2017 4:34 pm

Na tu ČS válečnou jsem narazil už před časem a hned mě napadlo že by se to dalo předělat do trojcípého stavu, ubrat SK znak (bratři mají svou) a zavést jako CZ námořní.

Jenomže mám v pozadí trochu hořko po anabázi s vlajkou JI a nehýřím aktivitou jako když jsem byl ještě mladý. Myšleno před šedesátkou..... :lol:
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pon čer 26, 2017 4:38 pm

A hned potom bychom mohli vymyslet statni vlajku rybnicni, pripadne nadrzni :-)
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pon čer 26, 2017 5:28 pm

Baharis píše:...... mě napadlo že by se to dalo předělat ....... a zavést jako CZ námořní.

Teď jsi trefil hřebíček na hlavičku.
Někdo to již udělal a já jej hledám.
Prosím, nerozptylujme původní záměr.

HLEDÁM KONKRÉTNÍHO ČLOVĚKA.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pon črc 03, 2017 4:42 pm

Ve středu nebo ve čtvrtek 21. nebo 22. června 2017jsem potkal v chorvatsku na jižní straně Žutu nebo Iže českou posádku se speciální vlajkou.
Zkouším ještě jednou, jestli dotyčný sleduje JI.

Jarda885 píše:Ve středu nebo ve čtvrtek 21. nebo 22. června jsem potkal v chorvatsku na jižní straně Žutu nebo Iže českou posádku se speciální vlajkou. Na můj dotaz, co je to za vlajku jsem dostal odpověď "česká námořní". Vlajka se mi moc líbila a její název ještě víc.

Byl jsem na Bavarii 36 Proksima od Nautic Adria.
Poznávací znamení: opálené ženy na přídi; vystavená česká vlajka a vlajka jachting.info

Jestli dotyčný sleduje toto fórum, prosím, ozvi se.

Díky.

Hledám konkrétního člověka, kterého jsem potkal na moři.
DaGo
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod DaGo » čtv led 24, 2019 11:00 pm

Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pát led 25, 2019 9:13 am

Ani tato vlajka to není.
david
moderátor
Reputace: 158

Příspěvekod david » pát led 25, 2019 11:07 am

To je nějaký divný. Nebyla to náhodou vlajka ČNP ?
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pát led 25, 2019 11:54 am

Dotyčný námořník, kterého hledám se nechytá. Asi není členem JI.

Vidím, že téma zaujalo.

Zkusil jsem v PowerPointu namalovat, jak asi ta vlajka vypadala. V detailech se mohla lišit. Hlavně si nepamatuji tloušťku a barvu centrálního kříže.
Cítím tam inspiraci anglickou královskou vlajkou. Ten nápad mne zaujal.
CeskaNamorniVlajka.jpg
david
moderátor

Příspěvekod david » pát led 25, 2019 6:52 pm

Nemáme, tak docela náhodou, státní vlajku jen jednu, jedno provedení???? Ať visí kdekoli??
Libor
bez hodnocení
Reputace: 130
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát led 25, 2019 10:07 pm

Hnus a przneni statni vlajky.
Lidova tvorivost co by rada byla oficiální...

Jedine snad,pokud neexistuje cz namorni vlajka, tak uprava statni vlaky do plamence z praktickych duvodu...videl jsem na jedne slovenske lodi.
Myslim ze ji používá Ferenc.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pát led 25, 2019 10:21 pm

Dle mne je to hanobeni statni vlajky. Potazmo narodnosti. Co by tam ten kriz delal? Z ceho to vychazi? A co ta cerna? Barvy na vlajce a jejich puvod jsou mi jasne snad od sameho vzniku, ale NIKDY jsme nemeli ani cernou barvu, ani zadny kriz. Nekdo, absolutne nedotknuty heraldikou nekde neco videl. A misto hrdosti na svuj puvod kopiruje a mozna i leze do prdele jinemu statu. Coz tady jaksi nesmyslne ma tradici, bud to jsou Rusaci nebo Amici nebo Anglani, Nemcouri ... proc ne Cesi?
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát led 25, 2019 10:32 pm

Edit
Tak jeste jinak.Jedna se o vlajku Slovenskeho namorniho jachtingu.
Ono pravidla pro vyvesovani vlajky jsou jasne dana a salingy a vlajkove stozary,mimo registrave lode, mezi ne nepatri.
Je rozdíl statni vlajka = vlajka registrace apod kterou pluje lod a pak vlajka statni prislusnosti posadky.
Pred vznikem chartru toto neexistovalo vse byly majitelske lode a u lidi se signalizovala vlajkou jen prislusnost k jachtarskemu klubu.
O tom pravi etiketa jak a kdy se vyvesuje klubova vlajka atd.

V chartru kdy vetsina lidi nejsou cleny zadneho klubu a chteji vyjadrit jen statni prislusnost sw pouziva statni vlajka na miste urcenem pro klubové vlajky.Je tu o tom rozsahle vlakno...

No a protoze cz statni vlajka neni totez co klubova vlajka, prestoze plni v soucasnosti jeji funkci prenesene, snazi se ruzni "umelci" z ni nejakou namorni vlajku vytvorit.

Opustil bych velice rychle tyto marne snahy a inspiroval se u bratrů Slováků, kteri to maji hezky vyresene Stacilo by oslovit nejakeho heraldika aby podobny navrh s ceskym statnim znakem navrhl heraldicke komisi ke schvaleni.Klidne potrebna iniciativa a podpora muze vzejit odsud.
Obrázek

Vlajka na loď, označujúca prítomnosť slovenskej posádky. Patrí do kategórie klubových vlajok a správne sa umiestňuje pod ľavý saling alebo na ľavú stranu lode.

http://www.isemes.com

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že na náš návrh dňa 13.02.2006 Heraldická komisia Ministerstva vnútra SR schválila a odporučila na zapísanie do HR SR Vlajku Slovenského námorného jachtingu.
Doteraz ešte nikdy nebola úradne schválená v Slovenskej republike vlajka, ktorú by slovenskí občania mohli vztyčovať na prenajatých plavidlách bez rizika porušenia bežných pravidiel alebo zákonov iných štátov.
Vlajka bola schválená v tvare plamenca, t.j. vo forme klubovej vlajky (club flag, house flag), tak aby ju bolo možné vztyčovať na plavidlách registrovaných v inej krajine ako v Slovenskej republike. Schválením a používaním tejto vlajky na prenajatých rekreačných plavidlách sa predíde situáciám, kedy by bolo neprimerané ba až neprípustné vztyčovať Slovenskú vlajku na plavidle registrovanom v inom štáte.
Hlavným znakom Vlajky Slovenského námorného jachtingu je Štátny znak SR, podľa ktorého je na prvý pohľad zrejmé, že osoba, ktorá vlajku používa pochádza zo Slovenskej republiky. Vztýčením tejto vlajky na plavidle, na mieste primeranom je tvaru (klubová vlajka) môže prenajímateľ plavidla vyjadriť verejne svoju príslušnosť ku Slovenskej republike.
Oficiálny popis vlajky:
Vlajka Slovenského námorného jachtingu má podobu položeného rovnostranného trojuholníka s kratšou (rahnovou) stranou. Pomer strán šírky listu k jeho dĺžke je 2:3. List vlajky je modrý so zlatým (žltým) lemom. V strede listu je umiestnený štátny znak Slovenskej republiky v zlatom (žltom) leme. Výška štátneho znaku sa rovná polovici výšky listu vlajky. Lem je široký jednu stotinu dĺžky listu vlajky.
Doplnenie popisu:
1. Štátny znak nemá čierne lemovanie okolo kríža a vrchov – vrchy sú lemovane bielou farbou, kríž len biely (odôvodnenie – kríž neprechádza cez bielu farbu).
2. Pomer výšky znaku ku listu vlajky – polovica.(radšej väčší ako menší – tak ako bol vyobrazený – aby bol výrazný.)
3. MODRÁ FARBA – po dohode s Heraldickým registrom – modrá ma taký istý odtieň ako modrá farba na štátnej vlajke SR.
4. Lemovanie – Štátny znak – úzke, lemovanie – celá vlajka – dvojnásobok šírky lemovania znaku.
Symboly Slovenského námorného jachtingu sú zapísané v Heraldickom registri Slovenskej republiky pod signatúrou W-94/2006.
david
moderátor

Příspěvekod david » sob led 26, 2019 8:50 pm

Právě jsem to probral s námořním námořníkem a je to naprostá píčovina.
Na zádi se vyvěšuje úplně normální státní vlajka a podobnou věc, co byla na obrázku, v životě neviděl.
Někomu si sežral jógra.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » sob led 26, 2019 10:56 pm

TO david, err_, Libor

přesně k vůli těmto reakcím jsem rok a půl nevkládal představu jak, ta vlajka vypadala.
Viděl jsem ji minutu, možná pár minut. Ten kříž tam vůbec nemusel být. Několikrát jsem se v předchozích příspěvcích připomněl, že hledám člověka. nikoliv vlajku.

Protože jste začali vkládat různé vlajky, udělal jsem odhad toho, co jsem viděl, abyste zanechali zbytečných debat. Nechci to rozebírat ani heraldicky ani právně.
Mám vás, pánové rád. Není to ironie. Vážím si vašich názorů a chuti diskutovat, dělit se o názory.
Nechte toto vlákno spát.
Pouze, pokud by se objevil ten námořník zmiňovaný v úvodním příspěvku, prosím o kontakt.
Děkuji.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv led 31, 2019 11:37 am

Jardo víš jak to asi bude? Ti kluci něco někde opajcli.....Viděli vlajku ČYKu (nejstarší český yachtklub) a protože nejsou členy ČYku vyměnili bez bližší znalosti problematiky českého lva za českou vlajku.....

Symbolika
1) Klubovou vlajkou a znakem klubu je trojúhelníková vlajka, rozdělená modrým křížem na čtyři pole, z nichž horní u stěžně je červené, ostatní jsou bílá. Na červeném poli je zobrazen stříbrný český lev se zlatou korunou a drápy. Vzor znaku je znázorněn níže
cyk_nova_p.gif
cyk_nova_p.gif (3.1 KiB) Zobrazeno 1455 x

Zpět na