Tady je jerryxovo - optimalizace funkčnosti fora

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Tady je jerryxovo - optimalizace funkčnosti fora

Příspěvekod webholding » pát pro 08, 2017 9:57 pm

Téma vzniklo oddělením od jiného topiku a pročištěním od balastu, aby mělo +- nějakou návaznost.
Bylo založeno na přání jerryxe, aby ti, kteří maji odpovídající znalosti a chtějí se zapojit, mohli někam psát.
Prosím nevyjadřujte zde své subjektivní názory či případné nadšení, aby si topik udržel věcný pracovní ráz.
děkujeme Vilma

Nezlobte se na mě... Já fakt nechci rýpat a v žádném případě nemám zájem na svem projektu dělat konkurenci. Na to si zdejší komunity až moc vážím. Ale padlo zde několik návrhů a bez reakce.... Tak chce zde někdo pomoci nebo budete několikrát denně restartovat server, aby to ''nějak'' utáhl? Protože nyní fakt více nejede, než jede.

EDIT: Bez reakce již dřívějších příspěvků mě a dalších lidí více než 14 dní

Edit Vilma: odkaz na url tveho projektu (nikoli prvni na tomto webu) byl vymazan. Pripominam tez, ze dle Pravidel naseho webu neni dovoleno jej vyuzivat k organizovani sbirek atp. - neni mi znamo, ze bys to s kymkoli predem projednal a ze bychom to u kulateho stolu odsouhlasili - tak dekuji za pochopeni, Vilma
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

...................

Příspěvekod jerryx » ned pro 10, 2017 6:37 pm

2
webholding
:
1) nechces rypat, ale rypes
2) nechces delat konkurenci, ale reklamu si delas
3) padlo zde nekolik navrhu a bez odpovedi ?!?
k tomuto vice:
- ozvalo se mi docela dost lidi s nabidkami pomoci (a velice si toho vazim :-)), ale bohuzel zadny skutecny admin, resp. nikdo kdo by tomu rozumel trochu vice :-(
- byla nabidka od
err_
na server - na to jsem uz kdysi odpovidal, zelezo neni problem
- a jedine pripominky byly od tebe, ale sorry - sice tvrdim, ze nejsem odbornik, ale takova lama taky ne, proto jsem je ani nechtel komentovat, ale kdyz se toho teda dozadujes:
webholding píše:- Na tomto VPS, na kterém běží JI neběží pouze JI. Ale dalších x domén, u kterých samozřejmě nemám tušení, jak ony vytěžují celý VPS

- ano, bezi zde vice domen, ale serveru minimalne, opravdu si myslis, ze nevim ktera domena dela nejvetsi problem ? bohuzel je to stale nas portal ... a vzdy kdyz je problem, tak je to skoro 100%
- ostatni domeny nevytezuji, jeste trochu, ale zanedbatelne shop JI
- tzn. ze kdyz je vykopnu, tak se vubec nic nezmeni

webholding píše:- Server běží na ISP configu. Tento systém je sice super klikačka pro neznalé uživatele, ale sám o sobě bere značnou výkonost serveru samotného. Nehledě na to, že tam je bambilion služeb, které jsou spuštěny z defaultní instalace zbytečně.

- na ISP configu nic nerozbehas, to neni zadny sytem, to je jen ona klikacka + trochu monitoringu (mas-li ho napojen), server tim neni v podstate zatizen
- BTW ISP config mi na konfiguraci opravdu nestaci

webholding píše:- Také předpokládám že je server nastaven do defaultních hodnot přidělené paměti konkrétním službám.

- to opravdu je jen tvuj spatny predpoklad, to by to lezelo uz davno

webholding píše:- Předpokládám, že zde není naprosto žádná serverová ochrana proti robotům typu mod_evasive, mod_security a jiné základní moduly pro první linii firewallu.

- opet spatny predpoklad, bez techto modulu by to uz od zacatku opravdu neslo - bohuzel na tech modulech uz mi nejde vice pritlacit, takovy pokus uz skoncil vzdy banovanim normalnich uzivatelu :-( - ale zase, ja jen vlastne zkousim :-(

webholding píše:- Poslední a několikrát propíraný problém je samozřejmě celý systém sam o sobě. Ať už je to využití MySQL místo PostgreSQL, Extrémní náročnost generování samotné stránky (kdo je online, statistiky, součty příspěvků.... Všechno toto, co nikoho nezajímá ubírá hodně z výpočetní kapacity)

- MySQL vs PostgreSQL - to je jen flame a na to opravdu nemas, BTW jeden muj nedavny projekt mel nekolik TB dat na MySQL s opravdu velkym zpracovanim dat a stihal v poho - a zrovna pro tohle byl PostreSQL dost nevhodny ... a to ostatni - ono se to nepocita pokazde znovu a znovu, takze kdyz bych to vypnul, tak by to znamenalo hodne prace, budouci nekompatibilitu a usetril bych dost neznatelne a to uz nemluvim o tom, ze dost veci je kesovano ...

webholding píše:A upřímně by mě vážně zajímalo na kolika modulech tento VPS běží. Podle toho bych mohl minimálně říci, jeslti je opravdu někde problém s nastavením nebo server nestíhá.

- problem je s nastavenim, to vim, a kdyz necekam po tomto od tebe nejake moudrosti (a strasne rad bych ted nemel pravdu), tak modulu je 8

--

a jinak, samotneho me to taky dost stve, ale ja muzu jen laborovat s nastavenim, navic se to dost meni, momentalne jsou opet zase jine problemy - bohuzel nastaveni, ktere bylo predtim uz neobstoji.
ten problem nyni je v narazovem poctu pripojeni, proti kteremu se neumim dobre branit (pripojeni >> zvyseny pocet procesu >> a server nestiha (roste load average)):
v cislech je to cca : procesy: prumer 200, do 250 je server stale v poho, ale v tehle spickach to vylitne skoro k 900!, v pripojenich je to zvyseni z cca 16 na 80+ za sec

takze co tedy konkretne potrebuji:
- nastaveni vyse zminenych modulu, ale i apache jako takoveho
- nastaveni nejake lepsi ochrany na mailserver (SASL), to je nyni take dost velka zatez - v podstate kazdou hodinu je udeleno cca 20 banu
- nejake dalsi optimalizacni tipy

--

- v planu je prejit jeste na vykonejsi server (ale to bohuzel nevyresi zcela problemy, nepomuze to s optimalizaci a neni to tak jednoduche) a stale o tom navic nejsem rozhodnut :-(
- bude-li novy server, tak se vymeni i cast software na serveru - takze ma-li nekdo nejake zkusenosti/tipy na neco, tak sem s tim (cokoliv, co se tyka weboveho a mailoveho serveru + podpory)) - treba se neco ukaze jako lepsi napad, napr. monitoring uz mam v planu jiny, lepsi, detailnejsi - ale bude to pro me zase novinka
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Re: Je něco nefunkční?!

Příspěvekod Anonym » ned pro 10, 2017 6:47 pm

jerryx píše:- nejake dalsi optimalizacni tipy

Já jsem úplná lama, mě stačí jenom to KVÁKNUTÍ ( :P ). Jenom když to čtu, starší syn se zabývá optimalizací databázových serverů pro větší nadnárodní a zahraniční společnosti. Jednak nevím co to je a .......
Ale kdyby to mělo pomoci bavil jsem se s ním někdy před 14ti dny že by nezištně (asi jednorázově) pomohl.
webholding
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod webholding » ned pro 10, 2017 7:54 pm

Juchu. Tak konecne nejake odpovedi a da se o necem bavit . Omlouvan se za to rypnuti, ale kdyz se nikdo s nikym nebavi, tak se to vyeskalovat musi. Tak ted uz zbytecne ryti a blbosti bokem. Problemy serveru jsi specifikoval a zkusme to vymyslet. Muj navrch, zalozeni tematu jen "pro zvane", kde se bude ta bavit o konkretnich nastavenich. Prece jen bavit se o bezpecnostnich modulech a nastaveni verejne je dost nebezpecne. Nebo mail?

Odesláno z mého BV8000Pro pomocí Tapatalk
err_
bez hodnocení
Reputace: 146

Příspěvekod err_ » ned pro 10, 2017 7:59 pm

V MySQL bych problem skutecne nehledal. Nepotrebujes-li pokrocile funkce, jde o jednu z nejrychlejsich SQL databazi vubec. Je treba si hlidat triggery a vnorene funkce apod. Mnohe navic proti Postgresu chybi, ale muzes si je dopsat, pripadne v ramci jiz hotovych knihoven slinkovat nebo dokompilovat. Takze ve finale nejsi ochuzen. Postgres je jiz slon :-), ktery timhle vsim vladne. Ma doresene transakce, offline otisky tabulek apod. To tady asi neni treba.

Nejspis pujde o chybu v navrhu databaze a tabulek. Neco asi pomuze vyresit radne indexovani tabulek, rozsireni klicu a sikovne udelane joiny tabulek a samozrejme optimalizace jejich zakladniho navrzeni. Kdy misoto int se pouziva tinyint nebo nejaky z limitu, misto textu varchar a ostatni. Je to dulezite kvuli alokaci pameti. To ale jiste jiz nekdo resil, protoze bez toho by to jiz nejspis nejelo vubec. Samozrejme zvetsit pocet forku a slotu.

Mozna je take treba dopsat na vyhledavani casovy limit na opetovne hledani. Tzn., ze lze opetovne hledat az napr. za 10 vterin. Omezit vysledky vyhledavani rozumnym limitem. Podivat se, zda nekde nejsou vnorene selekty, ktere by se daly vyresit joinem atd.

Chapu, ze PHP a MySQL dela kazdy, kdo ma do prdele diru, ale ja si myslim, ze tak jednoduche to nebude. Jednak se prebralo jiz hotove prostredi, ktere samo o sobe jiz muze mit chyby v modelech pro praci s databazi, take asi nikdo neprochazel, co vsechno se pokazde vola. Nikdo asi neresi funkce frameworku, ktere take nemuseji byt napsany optimalne apod. A tusim, ze pokud by to mel nekdo prochazet cele, nebude rok delat nic jineho. Tohle je proste dan za pouziti pripraveneho opensource reseni. Tim ale nerikam, ze je to spatne. Jen, ze se pak proste podobne situace mohou stat a neni v lidskych silach to pak cele v kratkem case projit a problem najit.

Zpět na