Dotaz ohledně těsnění

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Dotaz ohledně těsnění

Příspěvekod Fum » stř črc 04, 2018 10:30 pm

Koupil jsem novou plastovou nádrž k přívěsnému motoru (používám na plachetnici), která má plastové vyústění přívodu paliva se závitem. K tomu jsem koupil ocelový bajonet na připojení hadice, samozřejmě s odpovídajícím závitem. Můj dotaz zní: Čím utěsnit závitový spoj mezi plastovým vyústěním a kovovým bajonetem. Používat budu klasický benzín Natural 95 a řeším jestli použít gumové těsnění nebo raději teflonovou pásku, vše s ohledem na "agresivní prostředí" benzínu. Možná je to hloupost, ale nechci, aby mi zbytečně v lodi smrděl nebo tekl benzín. Předem díky za rady, nebráním se ani jinému řešení než ta, o kterých uvažuji.
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 164
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně těsnění

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř črc 04, 2018 11:49 pm

Ahoj mám dobrou zkušenost s teflonovou páskou na plyn, je silnější a širší než klasická páska na vodu.
Používám na vodu, bezín i naftu.
Koupil jsem jí v Bauhausu, je to žlutá cívka NASTRO PROFESSIONALE TENUTA FILETTI RM575
Profitěsnící teflonová páska pro plyn 15m x 19mm x 0,20mm
Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Re: Dotaz ohledně těsnění

Příspěvekod Fum » čtv črc 05, 2018 8:00 am

Ahoj Pavle, děkuji za odpověď. Teflonová páska (širší na plyn) se Ti tedy jako těsnění na benzín osvědčila, tak ji zkusím. Ono ve finále o moc nejde, pokud by se ukázalo, že to netěsní, tak to můžu kdykoliv předělat, je to dobře dostupné.

Zpět na