Je Egejske more vhodne pro zacatecnika?

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

ZacatecnikDan
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Je Egejske more vhodne pro zacatecnika?

Příspěvekod ZacatecnikDan » pon srp 13, 2018 10:02 am

Ahoj
Chci se zeptat, kdyz bych si pohlidal sezonu, je egejske more vhodne pro zacatecnika? Mame se zenou proste radi recko, rozhodne moc radsi nez chorvatsko, ale nevim jestli je to vhodny do zacatku? Planujeme si vzit Charterovou plachetnici, treba neco jako Bavaria, atd.
Je nejaka trasa kterou by jste mi mohli na zacatek doporucit?
Diky moc,
Dan
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Re: Je Egejske more vhodne pro zacatecnika?

Příspěvekod PetrC » pon srp 13, 2018 10:37 am

Egejské moře, pokud bys přemýšlel o Kykládách, tak podle mne pro začátečníka vhodné není. Oproti HR tam jsou mnohem větší vzdálenosti mezi ostrovy, jiný způsob vyvazování v marinách, a hlavně počasí - dobře fouká květen - červen, pak už Meltemi nabírá na síle a na podzim to už je na zkušenou posádku. S ostatními destinacemi mimo Kyklád nemám zkušenosti.
ZacatecnikDan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod ZacatecnikDan » pon srp 13, 2018 2:14 pm

Dival jsem se na obecne info o pocasi, a vyslo my ze bych musel v nejpozdeji cervnu jak pises, vitr by mohl byt az 4 max 6 (a i to uz je safra hodne na zacatek) ale chytit narazovy udajne az 4denni vytr az 8 to bych rozhodne nechtel. Kykladama jsem chtel prave zacit, ale rozhodne si necham poradit, nechci aby moje prvni poradna cesta byla ta posledni :)
Co zacit na vychode, Korfu a ostruvky okolo, ma s tim nekdo zkusenosti?
Akrastan
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Akrastan » pon srp 13, 2018 3:09 pm

Západní Egejské moře (Saronský a Argolský záliv) je podle mě vhodné i pro začátečníka, do východního bych se (vzhledem k výše uváděnému) nepouštěl. Tedy dle mých skrovných zkušeností - půjčit si loď v Athénách ano, plout na východ od Athén v sezóně Meltemi raději ne.
PetrC
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Příspěvekod PetrC » pon srp 13, 2018 3:16 pm

Jónské moře rozhodně pro začátečníka lepší. Korfu, Paxi, Antipaxi, Lefkada, Kalamos, Kastos, Kefalonia, Ithaka, Zakynthos. Zde jsem byl vícekrát, mohu případně poradit. Nevýhoda je drahá letenka do Prevezy - aktuálně již okolo 10tis. Dá se jet i autem - vyzkoušenou trasu mám přes Itálii a pak trajektem. Cenově to vyjde líp než letenka, ale jsou to dva dny cesty. Máme vyzkoušené i přeplavby s jachtou z HR i z Itálie, ale to většina charterovek nepovoluje. Obecně vždy a všude je lepší termín květen - červen z důvodu delšího dne o několik hodin, oproti září říjnu.
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod jirkaM » pon srp 13, 2018 6:13 pm

Bez obav bych vyplul z Rhodosu nebo Kosu - v okoli je spoustu ostruvku, Meltemi sem zasahuje vetsinou jen okrajove, vzdalenosti jsou male a letenky do obou destinaci bezne dostupne za par korun. V zari - idealni.
ZacatecnikDan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod ZacatecnikDan » pon srp 13, 2018 9:00 pm

Tak to zni dobre dik moc, plan je az na pristi rok, ted me hlavne ceka sprtani a priprava :D
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod Rumex » úte srp 14, 2018 8:47 am

Zdravím,
podotýkám, že když jedu s „rodinou“ jsem koupač, a tohle je jen můj osobní názor, samozřejmě tady jsou lidi, co budou psát že Egej, je v pohodě, já jen čerpám z mých plaveb.
Než jsem se pustil do Řecka tak už jsem měl odkrouceno jako kapitán cca tisícovku a udělal jsem dobře, Je to, jak píšou výše, Egej pokud už srovnávám s Jónským mořem, je mnohem náročnější na zkušenosti, které ti zřejmě chybí.
Mé doporučení na Řecko je Lefkáda, velká marína, male vzdálenosti mezi ostrovy, menší dopravní ruch, dosažitelnost autem cca 19-20H-nemusíš na trajekt, všude dost místa. Možná jsem tragéd, ale jako kapitán neriskuji jen můj krk, ale celou posádku, loď není auto, nejde ji odstavit u krajnice a počkat.
Hodně štěstí
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 73

Příspěvekod Richard » úte srp 14, 2018 9:23 am

Pro začátečníka je vhodné některé z českých moří ... Lipno, Slezská Harta ... popř. v Polsku Mazury. Půjčit si loď, vyzkoušet, co to vůbec je - plout. Vyzkoušet co znamená odplouvat, přistávat, jak s plachtami, co s kormidlem, lanem. Využít klidnou vodu a blízkost břehu. A pak teprve hurá na moře ... a možná prvně s někým zkušeným a pak až teprve s rodinou, ženou, dětmi.
Nic Ti, Dane, tímto postupem neuteče; naopak budeš mít větší prostor a šanci si TO užít.
ZacatecnikDan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod ZacatecnikDan » úte srp 14, 2018 1:17 pm

Jasne :) aby tady nevznikl chybny dojem, ja mam z vody fakt respekt a z more totalni :)
rozhodne neni plan jet na tydeni kurz, udelat zkousku pujcit lod (kterou by mi stejne ani s cerstvima papirama bez kapitana nepucili) a jeste tam narvat rodinu :)
Letos chci jezdit s nekym zkusenym na prehrade, to samy na jare, pak tedy kurz, po kurzu lod s kapitanem a pak se uvidi, resime s kamaradem co to budeme delat jesti si nepriplatime navic a nenajezdime s tim kurzem nekolik set mil navic.
To co vim, je ze chceme jezdit recko, klidne to muze vypadat tak ze lod pujcime, budeme v marine, na prejezd mezi ostrovama najmeme kapitana a pak zas sami v marine.
My celkem vime co chceme, ale jak pisete chybi nam zkusenost, takze si rozhodne nechame poradit.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod tatinecek » úte srp 14, 2018 3:22 pm

Řecko je skvělá země pro jachting. Pro začátečníka určitě jednodušší oblast Iónského moře. Saronský záliv kolem Athén. Oblast Kos a Rhodos.
Kyklady jsou pod největším vlivem Meltemi a je třeba zvažovat odkud kam a kdy podle předpovědi.
Se zkušeným kapitánem a vhodnou lodí , vzhůru na moře.
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 26

Příspěvekod kapo » čtv srp 16, 2018 11:31 am

Urcite by se dalo sjet na jih na mys Sounion a pak na nejbližší ostrovy -Kea - Kythnos ( krásná dvojitá zátoka na západní straně)

Zpět na