Boatendurance - možnost nákupu použitého vybavení

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Vlastislav Vondracek
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Boatendurance - možnost nákupu použitého vybavení

Příspěvekod Vlastislav Vondracek » pát zář 21, 2018 11:32 am

Ahoj všem, rád bych se na vás obrátil s prosbou o informaci, zda neznáte nějaké místo v Evropě, kde by bylo možné koupit použité vybavení pro rekonstrukci plachetnice. Hledám už delší čas a nedaří se mi žádné takové místo najít. Našel jsem nějaké fyzické bazary se slušným výběrem v Americe, ale v Evropě ne. Mohu samozřejmě nakupovat na E-bay, ale mnohem raději bych měl kupovanou věc nejdříve v ruce. Navíc věci na E-bay jsou opět převážně z ameriky a je tam potom celkem vysoká cena za přepravu.

Mám dvanáctimetrovou ocelovou loď konstrukce Bruce Robertse, Offshore 38, viz. www.boatendurance.com

Potřebuji spoustu věcí. Některé věci nakonec asi budu muset koupit nové, nebo vyrobit, ale něco by se snad dalo sehnat použité a v dobrém stavu.

Co například potřebuji:

dvě vinšny, nejlépe Lewmar 40-45
stopery
kotevní vrátek
ráhno
kiking
kladky
nádrže na naftu a vodu
odsolovač
a další...

Děkuji všem za odpověď a za rady! :)
err_
bez hodnocení
Reputace: 150

Re: Boatendurance - možnost nákupu použitého vybavení

Příspěvekod err_ » pát zář 21, 2018 11:53 am

Videl bych to na vylet do Holandska. Urcite neco bude i v Polsku.

Ale napr. kiking si vyrobis nakoupenim kladek a dodani patricneho lana. Pokud nepotrebujes jeste zvedaci pist (resi topenanta). KLadky bych nakupoval VZDY nove! Bude na tom treba zaviset i tvuj zivot (cesta na stezen, urvany vytah pri bource apod.)

Kotevni vratek bych take bral novy. Obzvlast, pokud budes v jednom. Nadrze si nech svarit tady v Cesku na miru z nerezu. Bude to levnejsi nez bazarovka. MInimalne ta na vodu.
Naposledy upravil(a) err_ dne pát zář 21, 2018 12:08 pm, celkem upraveno 2 x.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát zář 21, 2018 12:04 pm

Ahoj, vítám tě na fóru a přeji ti úspěch ve tvém projektu :good: ... ohledně Polska ti doporučuji se zaregistrovat na Polském jachtařském fóru. https://www.sailforum.pl/index.php
Poláci jsou velice přátelští a ochotní pomoci zvláště nám suchozemcúm... :D
vojtaharok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vojtaharok » ned zář 23, 2018 12:33 pm

Ahoj, také přeji hodně úspěchů! Jsem nadšen, že člověk mého věku s praxí v jachtingu také pouhých několika let se může takto pokusit přepsat historii.

Přál bych Ti, abys měl více času (nejlépe několik měsíců) možnost před samotnou plavbou vyzkoušet loď (automatické kormidlo, antifouling, generátory energie...) přímo na oceánu, a abys nezpozdil start (Golden Globe Race začal už začátkem července!) a abys vybral vhodnou trasu (Indickým a Tichým oceánem ne příliš jižně; jen na rozhraní silného větru a extrémních vln jako Jean Luc Van den Heede).

Co se týče vybavení lodi, zdá se, že nejlevnější je vše v USA; posádka S/Y Victoria si na plavbě kolem světa zaskočila do Ameriky pro motor!

Možná tedy proplout přes Atlantik se základním vybavením a tam se dovybavit, a přitom vyzkoušet loď?
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 74

Příspěvekod Jarda885 » ned zář 23, 2018 12:57 pm

vojtaharok píše:...........
Možná tedy proplout přes Atlantik se základním vybavením a tam se dovybavit, a přitom vyzkoušet loď?

Přeplavba přes Atlantik není víkendový výlet k vyzkoušení co na lodi funguje a co ne.
Nenech se vyhecovat k hazardu se životem.
Vlastislav Vondracek
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vlastislav Vondracek » ned zář 23, 2018 5:39 pm

to err_ ...ahoj, děkuju za odpověď. Do Holanska to není daleko a moc rád bych tam zajel. Znamená to tedy jezdit od mariny k marině a ptát se zda tam nemají nějaké starší použité vybavení na prodej? Takových míst bude hodně. Trochu jsem doufal, že by někdo mohl vědět o nějakém konkrétním místě, nebo alespoň o konkrétnější oblasti, kam se vydat, abych tam nejezdil jako bludnej Holaňdan! :-)
Vlastislav Vondracek
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vlastislav Vondracek » ned zář 23, 2018 5:45 pm

to geronimo ... ahoj, děkuji za přivítání! :-) To polské fórum už jsem párkrát navštívil. Mám kamarádku, která pochází z polska, ta by mi mohla jistě pomoct s komunikací. Zkusím se na nějakej ten kamennej bazar pozeptat tam. Samozřejmě pokud by kdokoliv z vás tady měl něco na prodej, budu jen rád! :-)
Vlastislav Vondracek
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vlastislav Vondracek » ned zář 23, 2018 5:54 pm

to vojtaharok ... ahoj, děkuju za přání! :) Ano, nemohu se jistě svými zkušenostmi srovnávat s mnoha jinými ostřílenými mořskými vlky! :) Ale od první chvíle na plachetnici jsem cítil obrovské nadšení a nějak cítím, že už mi to zůstane. A něco napluto již také mám. Sjezdil jsem mnoho míst ve středomoří a s kamarádem jsme přepluli Atlantik. Já osobně udělám vše, co bude v mých silách, aby tento pokus již podařil. Petr Ondráček je členem mého týmu a jeho zkušenosti jsou pro mě cenné. Nemám však přehršel peněz a tak se snažím sehnat některé vybavení třeba použité. Kdybys o něčem z toho, co potřebuji věděl, budu moc rád za zprávu. Díky! :)
Vlastislav Vondracek
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vlastislav Vondracek » ned zář 23, 2018 6:02 pm

to Jarda885 ... ahoj, zkoušet loď na plavbě přes atlantik, navíc za účelem nákupu dalšího vybavení, nemám v úmyslu :) A máš pravdu, už jsem tu cestu plul a není to pravda výlet na týden :) Rád bych dával loď na vodu kompletně vybavenou a pár zkušebních plaveb mám v plánu uskutečnit z Hamburku před samotným vyplutím na cestu okolo.
err_
bez hodnocení
Reputace: 150

Příspěvekod err_ » ned zář 23, 2018 6:16 pm

Vlastislav Vondracek píše:to err_ ...ahoj, děkuju za odpověď. Do Holanska to není daleko a moc rád bych tam zajel. Znamená to tedy jezdit od mariny k marině a ptát se zda tam nemají nějaké starší použité vybavení na prodej? Takových míst bude hodně. Trochu jsem doufal, že by někdo mohl vědět o nějakém konkrétním místě, nebo alespoň o konkrétnější oblasti, kam se vydat, abych tam nejezdil jako bludnej Holaňdan! :-)

Ne ne, jsou tam male haly s bazarovym zbozim. Ja jsem v jedne uz byl, ale ted si nemohu vzpomenout, jak se to jmenuje. Jak tam budu (nekdy v listopadu), tak se zeptam a kdyz se pripomenes, napisu ti. Asi je to presne to, co hledas. A takovych tam je vic.

Taky se da koupit cela lod, ze ktere si to vymontujes (za stovky EUR), horsi je, co s tim zbytkem.
Vlastislav Vondracek
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vlastislav Vondracek » ned zář 30, 2018 8:17 pm

to err_ Moc děkuju za informace. Moc rád bych našel právě nějakou takovou halu, kde bych si mohl vybrat z vícero použitého vybavení, vše si na místě prohlédnout, zaplatit a odjet. Proto se ptám tady, poněvadž předpokládám, že mezi místními jachtaři by mohl být někdo, kdo bude vědět 8)
Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 30

Příspěvekod Stanislav » úte led 08, 2019 4:03 pm

Vlastislav Vondracek píše:to err_ Moc děkuju za informace. Moc rád bych našel právě nějakou takovou halu, kde bych si mohl vybrat z vícero použitého vybavení, vše si na místě prohlédnout, zaplatit a odjet. Proto se ptám tady, poněvadž předpokládám, že mezi místními jachtaři by mohl být někdo, kdo bude vědět 8)

Nasel jsi nejakou tu halu? (potrebuji se taky trochu dovybavit)
Vlastislav Vondracek
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vlastislav Vondracek » úte led 08, 2019 10:01 pm

Ahoj, zatím bohužel nic konkrétního. Jsem z toho dlouhodobě opravdu velmi překvapen. Očekával jsem naopak velký přísun informací a tipů, ale nic konkrétního jsem se zatím od nikoho nedověděl. Komunikuju i na polském fóru, dokonce jsem se osobně seznámil s jedním, který to polské fórum moderuje. Také staví ocelovku...na důchod s manželkou :-) Mám od něj jeden tip na takový malý bazar v Polsku, ale není to podle všeho nic, kde by byl nějaký větší výběr. Koncem roku jsem měl opravdu hodně málo času kvůli práci, ale za dva, tři týtdny už by to mělo být lepší. Mám pak v plánu vypravit se na několikadenní cestu po Polsku a holandském pobřeží a prostě něco zkusit najít na vlastní pěst. Pokud něco objevím, určitě se o to tady podělím :-)
V.
vili69
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 16

Příspěvekod vili69 » stř led 09, 2019 7:32 pm

Dovolím si přispět svou troškou do mlýna: po severní části NL se pohybuji už šest let, z toho čtyři roky na vlastní lodi. Na rozdíl od err_ nejezdím po moři, ale pouze po kanálech. V NL kotvím, hangáruji, jeřábuji a vůbec všechno. A hlavně servisuji - taky všechno. Přestože jsem měl poměrně hodně nabídek na různé práce od českých lidí (typicky: "přivez to, já to opravím/vyměním za zlomek NL ceny" nebo "vezmi mě (zaplať mi) tam dovolenou a já tam opravím zadarmo...), po zralé úvaze a mnoha výpočtech jsem musel uznat, že prakticky cokoliv shánět tady v CZE a vozit to tam je ekonomický nesmysl. Sice mi to zkazilo původní radost, že neušetřím laciným CZE nákupem, na druhé straně mi tato situace ušetřila hromadu starostí s logistikou.
To byl krátký OT úvod, aby bylo pochopitelné následující: vzhledem k tomu, že mě tam v mém okolí už znají a vědí, že jsem "cenově citlivý kluk z východu", tak pokud tam něco objednávám, nabízí mi většinou více variant (cenových) a mám možnost si vybrat, které řešení zvolím. Vždy je to ale řešení postavené na nových dílech, řeší se značka a tedy cena. Holanďani jsou obchodně velmi zdatní a vymyslí cokoliv, aby mi vyhověli a tedy prodali. Nikdy mi nic nenabídli z jakýchkoliv repasovaných dílů, přestože u mě by se to přímo vybízelo. A když už vidí, že mě nezlomí a obchod nebude, tak mi zatím vždy aspoň dali odkaz na eshop nebo ve kterém jejich watersport winkelu to seženu. Z toho usuzuji, že nejsou primárně zaměřeni na opravy svých lodí pomocí starých ND. Další důvod může být poměrně vysoká cena práce v NL. Aby nedošlo k mýlce, teď není řeč o servisu některých jejich historických kousků, kdy jiná možnost, než sehnat něco starého na výměnu už není. Navíc mi poměrně často připomínají oblíbenou frázi "safety first". A této fráze bych se držel, zvláště pokud bych chtěl vyjet někam, kde je břeh daleko... Takže za mě: na nákup do NL nebo BE (PL neznám) ano, ale staré, resp. repasované díly ne.
Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 30

Příspěvekod Stanislav » čtv led 10, 2019 7:05 am

No to je vec nazoru. Treba vinsny maji dnes vetsinou prevodova kolecka vylisovana z plastu. Ja mam k plastu neduveru hranicici s odporem a mam radeji vyrobky z bronzu, mosazi, nerezu. Celokovova vinsna, i kdyz stara, se da bez problemu repasovat a po bazarech se da sehnat za zlomek ceny te nove plastove.
Jinak k te schopnosti opravovat - v Angliii jsem mel zadrene vstrikovaci cerpadlo. Nejdriv mi tvrdili ze to opravi, potom ze sezenou repas, nakonec objednali nove. S vymontovanym cerpadlem jsem stal a cekal na opravu 45 dni v marine (a platil 35 liber /den) Nove cerpadlo + prace mechanika (velmi, ale opravdu velmi nekvalitni, musel jsem si nasledne sam serizovat na mori ventily, protoze mi prehodil mechaniky ventilu na valcich) cca 3000 liber. Kdyz jsem to puvodni cerpadlo privezl do servisu v CR, oprava 20000 Kc.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8

Příspěvekod packa » čtv led 10, 2019 3:05 pm

sehnat neco použiteho ale jeste použitelneho je problem i u nas-než by to nekdo dal na inzerci za rozumny peníz,radeji to necha zničit-pred vanoci se v kolinskem kovošrotu objevila bedna rozebranych motoru a kovaní z lodí-všechno upravene palicí a krumpáčem-malem jsem brečel nad zničenou převodovkou z Yamahy(Selva Antares 30) kterou už rok sháním a to jsem se u dotyčneho na podzim ptal
čirou nahodou-nemate ji někdo?
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 184
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » pát led 11, 2019 3:52 pm

Použité díly na lodě jsou třeba tady. Vinšny s kolečkama z plastu jsem ještě neviděl. Pokud nové tak jedině nerezové Andersen.
https://www.blocket.se/stockholm/Harken ... ?ca=11&w=3
https://www.blocket.se/goteborg/Julen_a ... ?ca=11&w=3

Zpět na