Koupě lodi ve Francii a převoz do ČR

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Koupě lodi ve Francii a převoz do ČR

Příspěvekod mikiviki » pát lis 30, 2018 10:33 am

Ahoj, chystám se pořídit ve Francii plachetnici. Příští víkend se na ni letím podívat. Má tady někdo z vás zkušenost s koupí lodě ve Francii a její odhlášení. Místní brooker co to zařizuje mi tvrdí že abych u nich mohl koupit loď, musím mít povolení k pobytu ve Francii a delší než 6 měsíců. Když mu oponuji , že jsem občan EU a že loď nechci ve Francii provozovat, ale chci ji odvést a registrovat u nás, tak neví jestli to půjde . (24stopá transportovatelná plachetnice) Není to spíš tak, že neví jak atd? Díky za každou odpověď. Miki
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2

Re: Koupě lodi ve Francii a převoz do ČR

Příspěvekod Surcouf » pát lis 30, 2018 1:26 pm

Ahoj, já si myslím, že neví, podle mne to je normální procedura. Neuvažoval jsi o ponechání na francouzské vlajce, či registraci v Belgii?
Přes kterého prodejce to kupuješ? pokusím se projít francouzskou legislativu, ale jsem přesvědčen, že tam problém není.

Zdraví JJR
err_
bez hodnocení
Reputace: 149

Příspěvekod err_ » pát lis 30, 2018 3:05 pm

Doporučuji nejprve nechat vlastníka loď vyjmout z registru a chtít doklad. Potom dle stáří požadovat případně doklad o zaplacení DPH. A zbytek se s menší nebo větší námahou dá zařídit. Také zvaž náklady na cestu a případně nákup blíže místu, kde loď pak bude.

Cokoli z toho neuděláš ti může pěkně znepříjemnit nabytí lodě.
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » ned pro 02, 2018 12:10 am

Děkuji za odpovědi! S tím pobytem to byl jen komunikační šum! :) Potřeboval jen doklad , né starší 6ti měsíců, že opravdu žiji v ČR. Prý to celní úřad bude vyžadovat. Je to dálka, to jo( 1600km) . Jaké výhody a nevýhody to bude mít, když si loď nechám zaregistrovanou ve Francii a budu s ní plout po českých vodách.? V registraci v ČR nevidím problém... úřad hlavně potřebuje homologaci CE a případné prohlášení o shodě od výrobce ( to mám už pořešeno) Mám to vymyšlené, že pokud ji koupím, pojedeme s rodinkou na začátku léta na výlet k moři, týden pojezdíme po moři a pak se budu pomalu s lodí na vozejku přibližovat k domovu. Tak jěště uvidíme..:)
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » pon pro 03, 2018 2:29 pm

Co to je pomalu priblizovat. Kdyz ji mas nalozenou tak jsi za 22hodin doma i s lodi
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » úte pro 04, 2018 10:28 pm

Myšleno, že bych ji ještě po cestě někde namočil a povozil se. Jezero, řeka atd.. ;)
Fum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod Fum » sob pro 08, 2018 6:44 pm

Ahoj,

koupě lodi ve Francii bych se nebál, auta se tam kupují stejnou procedurou jako jinde v EU, takže s loděma to nebude jiné. Máš-li pořešené CE a výmaz původního vlastníka z registru (pokud byla loď registrovaná), tak nemůže nastat problém. Vzhledem k tomu, že chtěli potvrzení o Tvém bydlišti v ČR (tedy v EU), tak to jenom potvrzuje. Prodej mimo EU už by pro ně byl složitější.
Normálně bych ji registroval na SPS (24 stop je bez problémů), ty náklady s tím spojené nejsou nijak velké a registrací v jiném státě tak extra neušetříš. Pravda je, že seznam povinné výbavy není malý, ale zase to není nijak dramatické. Pokud tam nemáš plynový vařič napevno s rozvodem plynu (já to vyřešil plynovým vařičem přenosným, který vypadá vizuálně podobně jako ten na pevno), tak nebudeš potřebovat žádnou revizi. Jenom si myslím, že ji nepřihlásíš, dokud ji nepřivezeš do ČR, protože ji na SPS budou chtít vidět.
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » úte pro 11, 2018 8:50 pm

Ahoj Fum-e
Díky za informace.O víkendu jsem loď koupil a vše proběhlo bez problémů. Na jaře pro loď pojedu a do té doby mi snad Frantíci pošlou dokumenty o vyřazení z jejich registru. :)

Zpět na