Formality - odlehlejší řecké ostrovy

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

vojtaharok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 48
Kontaktovat uživatele:

Formality - odlehlejší řecké ostrovy

Příspěvekod vojtaharok » sob pro 15, 2018 12:34 pm

Ahoj,
vrtá mi hlavou, jestli, pokud člověk pluje z Atiky nebo ze Severních Sporád na odlehlejší řecké ostrovy jako je Kréta nebo Lémnos (Limnos) a zpět, musí se odhlásit a zase přihlásit, ohlásit a přihlásit? Něco takového jsem četl v jednom článku o plavbě na Krétu. Řecko má jen 6mílovou zónu teritoriálních vod, ale na druhou stranu, celé Egejské moře považuje za své... Bude potřeba taky u charterovky ověřit pojištění? V Chorvatsku jsem o pár mil vyplul z teritoriálních vod v místě mezi ostrovy a majitel lodi byl prý na prášky...
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 26

Re: Formality - odlehlejší řecké ostrovy

Příspěvekod kapo » pon pro 17, 2018 8:21 am

Ahoj, na Krétě v Chánii jsme se byli přihlásit na policii -doporučil nám to v Aténách majitel lodě, když jsme jeli z Kosu do Atén tak jsme se po příletu ptali a nikdo nic nechtěl.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 74

Příspěvekod Jarda885 » pon pro 17, 2018 8:39 pm

Byl jsem v Řecku letos v říjnu. V papírech pouze upozornění na Turecko. O řeckých ostrovech nic. Ani ústní povídání nic nenaznačovalo, že by uvnitř Řecka se mělo něco řešit.....

Na Rhodosu a Kosu jsem byl před lety. Nic nebylo potřeba. To teprve začínaly problémy s běženci.
martinp
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod martinp » pon pro 24, 2018 6:09 pm

Pravidelně si půjčuji loď v Athénách, za 15 let jsem se nikdy s tímto požadavkem nesetkal.

Zpět na