PLAVBA KAPITÁNŮ 2008 GR

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Pepa
moderátor
Reputace: 17

Re: dopravaa Řecko

Příspěvekod Pepa » ned pro 02, 2007 11:05 am

pecho píše:Ale jo, souhlas, protože bydlím kousek od HK, tak změním názor, až to bude do Atén lítat z Pardubic.....

Pokud si maličko připlatíš na pohdlí-tak to úplně nejmenší je. vzít si v HK areotaxi a za 25 minut tě vyloží v Ruzyni přímo pře halou. :)
Já se také nechávám na letiště vozit, od toho je přeci ochotná rodina a přábuzenstvo. :mad:
Mimochodem, jsem od tebe asi 40 km :)
Pepa
Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned pro 02, 2007 11:20 am

Jak rád bych sVámi. Hlásím se jako náhradník, protože mám problém s plánováním. Nevím přesně plán na 3 týdny dopředu, ne tak co budu dělat příští rok na podzim. Není problém pro mě plout 2 - 3 týdny v kuse. Problém pro mě rezervace termínu tak dlouho dopředu.

A tip pro letadlo. Už nějaký rok volím pro služební cestu raději letadlo (nízkonákladové), než auto.
Je to levnější, rychlejší a pohodlnější. A ten čas čekání na letišti a jinde lze strávit příjemněji než za volantem ;)

Na Ruzyň to mám přes 300km. Dojedu na Pendolino a ČD prodávají lístek až na letiště, není co řešit.
Pecho dojeď do Pardubic (nech se zavést) a dál je to brkačka. Pendolino cca 1 hod, AE (Aerport expres) autobus jede každou půlhodinu a jede půl hodiny a jseš tam.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

dorava na letiště

Příspěvekod pecho » ned pro 02, 2007 11:58 am

A propos Liboříku, dovezou mě ty dopravní prostředky, co jsi vyjmenoval až do odbavovací haly na letiště? A Pepo jestli můžu bejt zvědavej a odkadže to že jsi - 40 km od HK, já jsem původem hradečák, ale už leta bydlím, v Těchlovicích tj. kousek od toho zámku Hrádek u Nechanic, ale mám hrozně ochotné příbuzenstvo, takže bych se toho odvozu někam dočkal, spíš je to obráceně, toho blba dělám já.
Zdraví Vás ffffffšechny při neděli Pecho.
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned pro 02, 2007 2:14 pm

To Pecho
Google a jiní, jsou mocný vyhledávač. Např. stránky Českých drah.
Ano doveze tě to (ale zpět i odveze) až před odletovou halu. Pendolíno končí v Holešovicích, ujdeš celých 50m k zastávce AE a ten staví před halou. Zpět v opačném pořadí. Nikdy neber taxíka, je pomalejší. AE má vyhrazený jízdní pruh a zvládají to ostří hoši z Ruzyně na nádr. Holešovice pod 35min !! i v páteční dopravní situaci :good: (dle jízdního řádu to má být 40 min). Ještě mi nikdy vlak neujel, a že to bylo někdy těsně. ;)
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

na letiště

Příspěvekod pecho » ned pro 02, 2007 2:32 pm

Libore díky, začnu to zkoušet googlovat. abych, až to bude aktuání se dokázal rychle orientovat. Zdraví Pecho
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » ned pro 02, 2007 3:54 pm

Pepa píše: Netvrdím, že to bude Palagruža /ten spinakr si také můžeme vzít/, ale velmi rád bych prověřil zásoby šampusu na lodi Baharise. Takže na 17.5.2008 objednám loď.
Už jsme čtyři, z toho dva adepti na chorvatský průkaz.
Do 8 osob auta zajištěna.
Je ještě někdo zvědavý na zásoby Baharise?
Případně si chce udělat chorvatské papíry?
Zdá se, že to nebude plavba, ale konvoj Jachting info. :whist:
Pepa

Libore, pokud by ti ten podzimní termín vyšel, tak to bude vynikající.

Nyní trošku rána pod pás. Jak se hodláš postavit ke konvoji jachtin info??? :mad:
Na lodi budeš mít místo, i kdybych měl spát na ráhnu a samozřejmě pro tebe dojedeme kam bude potřeba.
Tedy to je již jen na tobě????? :)
Pepa
Libor
bez hodnocení
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned pro 02, 2007 4:54 pm

Sorry za moji nepozornost, spojil jsem si dvě plavby :whist: na podzim je Řecko a to mě hodně láká. Napoprvé bych tam nerad sám, tolik napluto jako kpt. Baris nemám :)
Ovšem jarní plavbu také nevylučuji. Prostě v termínu buď budu mít volno a přidám se, nebo příště :cry:
Nikam pro mě netřeba jezdit, odvezu se sám.... ;) nebo se přidám, nebo někoho přiberu (detail).
Konvoj jachting.info budu, pokud nepojedu, nepřetržitě sledovat přes satelit online :D
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

To Lakomec

Příspěvekod Meryl » úte pro 04, 2007 3:04 pm

Ahoj Petře,

mám dalšího zájemce o Plavbu kapitánů 2008 do Řecka (podzimní termín).
Ještě zvažuje, ale je hodně nalomen... :)
Je to dobrej kluk, znám ho z Cvičný plavby.

Zdraví Meryl
Lakomec

plavby kapitánů

Příspěvekod Lakomec » úte pro 04, 2007 4:16 pm

takže malá rekapitulace účastníků zájezdu:
Meryl + jeden, Pecho, Pepa, Petorior + bezpečnostní technik, Libor o tom vážně uvažuje, Lakomec. vypadá to že do 10.12. je to hotové. Mějte se všichni fajn
Lakomec

plavba

Příspěvekod Lakomec » pon pro 10, 2007 10:14 pm

ahoj všichni, je 10.12. a to by měl být datum, kdy bude jasno o plavbě. Chtěl bych se s vámi všemi domluvit na objednání lodě, jestli ji někdo chce objednat, anebo poplujeme na Bav 44, kterou budu mít k dispozici. jestli polujeme z Kosu do Atén, přes Turecko, jestli to bude v tom termínu 30.10 - 8.11.2008 a pod. Bylo by fajn, kdyby jsme si teda řekli závazně, kdo jede, já vám všem můžu rozposlat info o mnou navrhované plavbě, včetně jednotlivých ostrovů, aby jsme vytvořili prostor pro upřesňování. Každopádně letenky by se měli objednat do konce února, pokud teda poletíte. Autem se dá jet vždy a bez příprav.
Ahoj
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pon pro 10, 2007 10:58 pm

Vyzerá to tak, že my /yachtári z BA/ pôjdeme samostatne na lodi, ak my môžeš poslať info o tvojom plane plavby budem rád. Napíšem ti SZ.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

To Lakomec

Příspěvekod Meryl » úte pro 11, 2007 8:29 am

Ahoj,

prosím pošli bližší info mejlem.
Já přepošlu kámošovi z Vyškova a hlavně ho přinutím k rozhodnutí. :)

Mně osobně Bavaria 44 nevadí - doposud jsem jezdila jen na max. 12 m lodích.
Termín vyhovuje, ale nevadí mi když se posune.
Můžu se přizpůsobit, akorát září mám už obsazené.

Zdraví Meryl
Lakomec

Řecko

Příspěvekod Lakomec » úte pro 11, 2007 12:25 pm

Ahoj, omlouvám se Denisovi za češtinu, ale píši i Meryl, tak to nechám v češtině. Rozhodně jsem nechtěl být organizátorem, protože vím, co to pak znamená, ale z fóra tak nějak vyplynulo, že řecko znám asi nejlépe, asi 4500 NM od roku 2005. Můj návrh plavby vychází z předpokladu, že se budeme resp. budete chtít podívat na nejkrásnější ostrovy v Egejském moři, když budeme na Kosu, do Turecka do města Bodrum je to 11 NM a stojí to za to vidět. Jinak plavba – vždy ji plánuji na 10 dní, z toho jeden den volno – ostrov Santorini (Thira), což je perla egejského moře. Samozřejmě se dá přeplavba udělat za méně dní, ale je to na úkor poznávání. Není problém plout v noci a pak přes den být na ostrovech, tak to dělají mí polští kamarádi, se kterýma se pravidelně v Řecku na podzim potkávám. Takže pokud bych já navrhl plavbu, vypadala by takhle i s ohledem na to, aby jste poznali Řecko, kotevní místa, zázemí a mohli ho pak nabízet kamarádům, se kterýma plujete.

D1 KOS – BODRUM 11 NM

D2 BODRUM – NISYROS 30 NM. Nisyros je aktivní vulkán, vstup přímo do vulkánu, myslím že jedinečný zážitek. Z Maríny nahoru na vulkán autama – 2x 30 EUR anebo skútrem, jeden ks za 7 EUR. V půjčovně je kamarádka, stačí jen zavolat

D3 NISYROS – ASTYPALEA 40 NM. Na Astypalei si půjčujeme terénní motorky nebo jeep a projedeme ostrov křížem krážem, ale safary, žádné cesty. Na druhé straně ostrova krásné pláže, bez lidí. Vzhledem k vysokému datu už asi motorky nebudou, jsou pojištěné jen na sezónu, ale auta budou. Náklady jako na Nisyrosu, vychází to na cca 8-10 EUR na osobu

D4 ASTYPALEA – SANTORINI 55 NM

D5 SANTORINI Město Fira, postavené ve srázu po propadu ostrova, vesnička Oia, FAROS – největší maják v egejském moři. Podle mě je potřeba nechat na Santorini jeden den

D6 SANTORINI – MILOS 60 NM O Milosi píše Baharis ve svém deníku, je to fakt pěkný ostrov

D7 MILOS – NAXOS 60 NM Naxos je potřeba vidět, Apollónův chrám, staré město a pevnost z časů benátčanů, jedinečné

D8 NAXOS – SYROS 32 NM Syros hlavní ostrov Kyklad, vše v mramoru, moc pěkné

D9 SYROS – KYTHNOS 40 NM Jedinečná zátoka na západní straně ostrova Syros, skákání do vody ze skal výšky 6 – 20 m dle uvážení jedince, hloubka 20 m a víc. Pak plavba a na Kythnosu opět jedinečná zátoka, písečná, spojující dva ostrovy, kotvení z obou stran.

D10 KYTHNOS – SOUNION – ATHENS 50 NM Dopolední plavba na Sounion s chrámem Poseidona, kotvení v zátoce, odpoledne anebo večer plavba kolem pobřeží do Atén. Připlutí večer cca 21:00 hod. Druhý den domluvím, že si necháme věci na lodi a budeme v Aténách, na lodi se vyspíme a nad ránem odletíme domů.

Takže taková by byla moje představa a návrh. Já si půjčuji jachty od ORION Yachts, už jsme jako rodina, kamarádi, takže pohoda. Vše řešíme rychle a dobře, ale hlavně mě znají a vědí, co můžou čekat. Můj návrh je jednosměrná plavba, využiji toho, že tam budu a tudíž nebude problém s dopravou lodě tam, resp zpět. Také mohu postoupit slevu, kterou dostanu, protože tam budu déle, proto jsem psal, že 10% je automaticky. Pokud Denisi budeš chtít, tak bych se mohl pokusit Ti zorganizovat loď taky z Kosu do ATH, abychom pluli spolu. Ale je mnoho variant, dá se plout i z ATH rovnou na MILOS, pak směr východ až do Turecka a z Turecka noční plavba na NAXOS, a pak dále podle mého návrhu, takže není bezpodmínečně nutné mít loď z Kosu, je to možné udělat i jako ATH – ATH.

Poplatky: za marínu se platí v Kos, Bodrum, pak Santorini, Naxos a Milos. Kos a Bodrum je klasická marína, tam se platí za loď. KOS – na městském molu 21 EUR za loď a 6 EUR za vodu, Bodrum 60 EUR loď, 35 EUR permit a 3 EUR internet Access WIFI 24 hod., na Naxosu, Milosu a Santorini za vodu a elektriku, 10 EUR za loď. Teď se buduje marína na Santorini, ale snad se to nezmění, a nebudou vybírat poplatky, chtějí budovat i na Naxosu, ale nemůžou se řeci domluvit mezi sebou, tak uvidíme příští rok.

Jinak platí, že poplatky v rozpočtu nebudou překročeny, nemusejí se půjčovat auta, ale těch 25 EUR za to stojí. A pokud nás bude 9, tak se to zase zlevní.
Pokud bude mít zájem někdo další, pošlu emailem podrobnosti o jednotlivých ostrovech, nějaké fotky, aby jste věděli, do čeho jdete.
Mějte se, Lakomec
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

To Lakomec

Příspěvekod Meryl » úte pro 11, 2007 12:51 pm

Díky moc za informace.
Pokud máš zpracované další informace o ostrovech, pošli, zajímá mne to.
Já to vidím jako velmi dobrou a korektní nabídku, a už se těším.
Jsem moc ráda, že poznám Řecko.
Obratem posílám informace do Vyškova.

Plavba dvou lodí je super. Plachtili jsme takto tento rok na Vis a bylo to fajn.

P.S. Slovenština mi nevadí. Než mě postihla "jachtařská vášeň" byla jsem každou
chvíli někde na slovenských horách...

Zdraví Meryl
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » úte pro 11, 2007 7:36 pm

Do Atén lietadlom a na Kos trajektom z Pirea? , alebo na Kos sa lieta?
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte pro 11, 2007 8:41 pm

Hallo kapitáni. Zdálo se mě to trochu nepřehledné, tak jsem si vás dovolil oddělit. Doufám, že vám to nevadí.
Je mě líto, že se nemůžu zúčastnit. Hlavně proto, že plout s někým kdo to tam dobře zná, má zase jinou dimenzi. Ale už toho mám na příští rok opravdu moc a to by doma neprošlo...
Lakomec

Řecko

Příspěvekod Lakomec » úte pro 11, 2007 10:41 pm

Ahoj Baharis, myslím, že jsi se trefil s tím oddělením úplně přesně. Nevěš hlavu, nic není tak horké jak se může zdát a třeba se tam potkáme.
Posílal jsem Denisovi email, Meryl ho dostala a Denis ne, adresa neznámá. Lítá se do Atén a na Kos se pluje trajektem z Pirea. Jinak se nám to zase komplikuje, Pecho a Pepa mají obavu z pozdějšího termínu, raději by v září. Jenže v září nemůže Meryl, protože to má plné. Já bych zůstal u konce října, počasí je fajn, voda taky, ale rád se přizpůsobím. Tak uvidíme, jak to dopadne, třeba pojedeme s Denisem, oni jsou 4, tak to nějak snad dopadne.
Kdo chce jet, ať dá vědět, uděláme virtuální setkání a domluvíme termín, aby to vyhovovalo všem.
Lakomec

Řecko podzim 2008

Příspěvekod Lakomec » úte pro 11, 2007 11:43 pm

Ještě jednou všem, můj návrh termínu není dogma, jen připomínám: Meryl nemůže v září, mě je to jedno, Pepa a pecho preferují říjen, kdy je přeci jen tepleji než v listopadu. Pokusme se to uzavřít s tím, že pojedeme v říjnu, upřesníme to podle všech účastníků zájezdu. Nic složité to není, posuneme to o 10 nebo 20 dní, jak budete chtít. TAkže pokud smím prosit, Pepa, Pecho, Meryl + 1, Lakomec jsou jasní. Bezpečnostní technik petorior + 1, možná Libor, potvrdte účast a domluvíme termín, aby to vyhovovalo i denisovi, pojede taky s kamarády a tak možná budeme dvě lodě. Ahoj
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Plavba kapitánů GR 2008

Příspěvekod Meryl » stř pro 12, 2007 8:40 am

Ahoj Petře, ahoj ostatním,

tak kapitán z Vyškova potvrdil závazně účast.
Mám dalšího vážného zájemce, také kapitána, který účast závazně potvrdí 21.12. na naší slezině.
Můžeme ho přibrat ?

Ohledně termínu - je mi to jedno, jen je potřeba se rychle dohodnout.
Přikláněla bych se o posun maximálně o 1 týden, např. poslední týden v říjnu.
Tento rok poslední týden v říjnu bylo v Chorvatsku léto - vedra, koupačka a bezvětří...

Hlavně se nějak dohodněte, protože každý potřebuje plánovat.
Jináč se nám to rozpadne a to by byla škoda.

Zdraví Meryl
petorior
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod petorior » stř pro 12, 2007 6:28 pm

ahoj Lakomec a ostatní,preberal som to s kamaratom a chceli by sme zohnat partiu a zobrat si mensiu lod do 12m,a plavit sa spoločne,takže by sme si len vypracovali nejaky plán plavby,stretli sa v určeny den v maríne a vyrazili.Čo sa týka dopravy,prehodnotili sme názor a vyhralo auto.Taktiež
si myslím.že zjednotiť termín plavby už teraz je nemožné./aspon pre nás/ Spolocna priprava na tento
projekt by okrem lepsej zabavy mohla priniest vela pozitivneho

prepacte ze sa mi nechce pisat pravopisne petorior
Lakomec

Plavba GR

Příspěvekod Lakomec » stř pro 12, 2007 7:01 pm

Ahoj, tak ještě jeden návrh, mohli by jsme plout od 11.10 do 21.10.2008 Je to kompromis, aby mohl jet i Pecho, počasí bývá pěkné, teplo. Jenže nevím, jak na tom bude Meryl, jestli bude moct. A bez ní já na tuhle plavbu nepojedu. Je to holka, která drží lajnu, řekla že jede v navrženém termínu a jede, bez problémů, já ji chci na lodi vidět. Slováci nejedou s náma, budou mít svoji loď a pokud to klapne, tak se potkáme až na moři. Takže vás prosím, kdo jede, ať napíše že jede, a kteý termín preferuje. Od 11.10.2008 anebo od 31.10.2008. Můj názor znáte, já raději v listopadu
Lakomec

Plavba GR - termín 11.10. do 21.10.2008

Příspěvekod Lakomec » stř pro 12, 2007 7:28 pm

Mluvil jsem s Meryl, chci vyjít vstříc všem, i Pechovi, takže poplujeme od 11.10. do 21.10. Doufám, že se nás sleze aspoň 8. V lednu kouknu na letenky a dám vám všem vědět, jestli si je chcete koupit nebo ne, jestli pojedete autem atd. Ahoj
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Plavba kapitánů 2008 - Řecko

Příspěvekod Meryl » stř pro 12, 2007 8:01 pm

Ahoj kapitáni,

až bude vše jasné, tak jsem ochotná, pro ty, co chtějí letět letadlem
zajistit hromadně letenku (asi v únoru).
Případně se podívám i na ten trajekt, protože pokud to funguje jako
na Korsiku, tak se vyplatí to také koupit co nejdříve.

Tak se mi hlaste.

A moc dlouho neváhejte, protože to bude super akce.

Báječný večer přeje

Meryl
1thais
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 1thais » pon pro 17, 2007 11:37 am

..krásná akce,tiše závidím.Škoda,že mám doma batole, hned bych plula taky. Řecko miluji,ale znám ho jen autem. Z ostovů jen Skiatos,Skopelos,Zakyntos a Aeginu. :good:
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon pro 17, 2007 1:58 pm

A co babička, nenašla by se k pohlídání na 10 dní ?
No, pokud nám ta plavba dopadne dobře, tak bych tam chtěla v roce 2009
vzít kamarády z našeho nově vznikajícího jachtařského klubu.
Případně se tedy můžeš přidat.

Zdraví Meryl

Zpět na