Univerzální stříbrná páska

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 87

Re: Univerzální stříbrná páska

Příspěvekod olin » pát led 24, 2020 9:13 pm

Říká se tomu taky kartonplast a s makrolonem či polykarbonátem to nemá nic společnýho. Je to mnohem měkčí, tvárnější a snáž se to řeže (stačej i nůžky). Často se to používá jako proklady na paletách (ve sklárnách), nebo to je k vidění na zadní straně lednice. Kde to koupit jsem ale nedokázal zjistit. Mám doma už jen nějaký zbytky, ale můžu potvrdit že je to vážně šikovnej, univerzální materiál pro všestrané použití.
Naposledy upravil(a) olin dne pát led 24, 2020 9:18 pm, celkem upraveno 1 x.
pan.fotograf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod pan.fotograf » pát led 24, 2020 9:17 pm

U jsem to hledal také neúspěšně - ten CoroPlast je nějaká americká chráněná značka. U nás dej do vyhledávače "dutinkové polypropylenové desky" a uspěješ. Jsou v tlouštce 2,3,4,5,6mm a jsou to desky 2x3m. Začínají na těch 100,-/m, ale ty vyšší gramáž budou za víc, ale stále je to podle mne za půlku oproti překližce.
Kdyžtak napíšu soukromou zprávu, abych nebyl osočen z reklamy.
pan.fotograf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pan.fotograf » pát led 24, 2020 9:20 pm

Jasně, Oline, k nám do podniku tím prokládají věci na paletách. Už jsem s chlapy na dílně domluven, budou mi to schovávat.
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod olin » pát led 24, 2020 9:25 pm

pan.fotograf píše:U jsem to hledal také neúspěšně - ten CoroPlast je nějaká americká chráněná značka. U nás dej do vyhledávače "dutinkové polypropylenové desky" a uspěješ. Jsou v tlouštce 2,3,4,5,6mm a jsou to desky 2x3m. Začínají na těch 100,-/m, ale ty vyšší gramáž budou za víc, ale stále je to podle mne za půlku oproti překližce.
Kdyžtak napíšu soukromou zprávu, abych nebyl osočen z reklamy.

Na rozdíl od překližky je to hodně ohebný, měkký, neslepitelný a neopracovatelný.
Je to spíš takovej jednorázovej materiál jako třeba karton, igelit s podobně. Chybí tomu i tuhost.
pan.fotograf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod pan.fotograf » pát led 24, 2020 9:33 pm

Nepotřebuješ stavět ledoborec ! Tohle jsou ultra-light plavidla (něco na způsob eskymáckých kajaků) - nad žeboro potřebuješ potáhnout něcím vodě nepropustným. Váhu těla rozložíš podlážkou a do žeber. Ten chlápek to spojuje vruty a širokými podložkami do latí. Hnedle postavené, loď uneseš jednou rukou, je to z 1 desky toho plastu a pár latí + stříbrné pásky !!! ZNAČKA IDEÁL
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod olin » pát led 24, 2020 10:00 pm

Jo ale výsledek a trvanlivost je asi jako když do igelitovýho pytle narveš fasádní polystyren vezmeš si hodně velkou vařečku a budeš tvrdit že máš paddleboard.
:sorry:
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 28

Příspěvekod Andrejjeep » sob led 25, 2020 11:45 am

Coroplast je v podstate vynález onehda dávno z poza mláky.

Mi z toho materiálu mali postavené lietadlá zo stavebnice. Lepiť to šlo jedine tavnou pištoľou a skrutkovať.
Kupodivu je to odolné metylom olejom atď, lietadlá prežili hafo rokov a pádov.
Akurát tam nešlo o nasiakavosť lebo čo aj vošlo dutinkou na druhej strane vyšlo :D

Hodene treba premíšľať nad strihom, kvoli otvorenej hrane, ale postaviť sa z toho dá kadečo.

Ináč v dobe ďalekého socíku čo som mohol mať tak pod 10r. sme u nás na jazere videli kajak postavený z ohnutých hliníkových plocháčov a trubiek, potiahnutý normálnym bielym plátnom a vylakovaný. Jazdil na tom malý chalanisko nakoľko to nebolo veľké, ale plávalo to dobre a majiteľ aj v predu vzadu spravil komory, takže nepotopiteľné. Akurát háklivé na prerazenie.

A.

Zpět na