Výmena gufera Trim.Honda 90 BF

Firmy, technika, servis, údržba, zkušenosti apod.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Výmena gufera Trim.Honda 90 BF

Příspěvekod PEPO » čtv úno 06, 2020 11:40 am

Zdravím.
Mám v pláne vymeniť guferá na trime..A ked to už budem mať rozObraté, tak aj všetky ostatné gumičky.
Chcem sa spýtať či to tu robil niekto svojpomocne doma.
Lebo povoliť tie matky s vonkajším závitom nie je sranda. :roll: .Zatial čo som si doma vyrobil, tak všetko sa lámalo a krútilo.
A zasa dať za jeden klúč cca 70 eur neplánujem investovať a potrebujem dve velkosti.A na nič iné
No a tak asi ako skoro všetko, najradšej si spravím sám doma ;) . Preto ma zaujímalo či si niekto taký klúč/prípravok nevyrábal doma.
Jedná sa o povolenie týchto matíc..
Foto nie je moje,ale je to presne to isté ;)
Přílohy
WhatsApp Image 2017-06-21 at 17.12.29.jpeg
martin76
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Re: Výmena gufera Trim.Honda 90 BF

Příspěvekod martin76 » čtv úno 06, 2020 5:03 pm

Ahoj,ja som to menil minulú zimu na Yamahe 150,ale to je jedno tá hydraulika je rovnaká a použil som kľúč s ktorým sa povoľuje alebo doťahuje kotúč ma karbobrúske asi to bola iba náhoda ale akurát mi tam pasoval.
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod PEPO » čtv úno 06, 2020 5:14 pm

martin76 píše:Ahoj,ja som to menil minulú zimu na Yamahe 150,ale to je jedno tá hydraulika je rovnaká a použil som kľúč s ktorým sa povoľuje alebo doťahuje kotúč ma karbobrúske asi to bola iba náhoda ale akurát mi tam pasoval.

Ja som si vyrobil o niečo pevnejšie ako je ten klúč na karbošku- no bolo to slabé....Ono má motor 20 rokov, a myslím že to ešte nebolo menené, tak tá matka asi bude dobre držať...
Najskôr to vyskúšam s týmto-a uvidí sa že čo dalej.
Guferá si kupoval originál?
Přílohy
pre117429.jpg
pre117429.jpg (86.53 KiB) Zobrazeno 275 x
martin76
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Příspěvekod martin76 » čtv úno 06, 2020 6:31 pm

Áno kupoval som originál a tie matice išli povoliť pomerne ľahko a to boli veľmi skorodované!
Taurus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod Taurus » čtv úno 06, 2020 6:53 pm

Udělal jsem si na to podobnou věc jako na fotce výše. Plochý klíč (tuším asi okolo čtyřicítky), na rozteč otvorů vyvrtat odpovídající díry a do nich pevně utáhnout šroubky podle průměru otvorů v matici. Je to opravdu pevné a "nežvejkne" se to. Horší je výměna kroužku v matici pístnice. U Mercury 90 je horní oko navařené a spodní hlava je (asi) zalisovaná. Takže i když to vyndáš tak si v ... - a tam to většinou teče. Zatím jsem výměnu vzdal, ale asi uříznu oko a pak znovu svařím. Prostoru na svár je tam dost mimo činnou plochu. Do vyndavání spodku pístnice se mi moc nechce, je to o zničení. Má-li někdo lepší nápad tak sem s ním.
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 23

Příspěvekod Andrejjeep » čtv úno 06, 2020 7:23 pm

Niečo podobné skôr také Y sme používali ako páku na pridržanie unášača na diferáku na jeepy.
Akurát tam najmenšia skrutka bola 5/16".
Masívne sme to mali z 10mm plocháčov + navarené výstuhy.
Muselo sa to veľmi dobre pritahnuť k unášaču skrutkou ináč bežné skrutky som pri povolovaní alebo doťahovaní bortiacej podložky ustrihol.

Ak je miesto tak to sprav čo najmasívnejšie a ako kolíky použi imbus skrutky 10.9 pevnosti a viac. Paku si sprav čo najdlhšiu, mi to mali celé cca 1100mm.

A predtým to striekaj povolovákmi, takto sme dokázali povoliť skrutky aj na 30r aute, ale je pravda že to trvalo skoro týždeň .o)
Hlave postupne skušať v jednom aj druhom smere.
Niekedy pomohlo par krát poklepať po hlave skrutky, to u Teba nehrozí ale cez niečo by si to mohol skúsiť.
Prípadne niekedy paradoxne pomohlo to dorvať ešte viac a potom to povolilo.

A.
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod PEPO » čtv úno 06, 2020 8:21 pm

Taurus píše:Udělal jsem si na to podobnou věc jako na fotce výše. Plochý klíč (tuším asi okolo čtyřicítky), na rozteč otvorů vyvrtat odpovídající díry a do nich pevně utáhnout šroubky podle průměru otvorů v matici. Je to opravdu pevné a "nežvejkne" se to. Horší je výměna kroužku v matici pístnice. U Mercury 90 je horní oko navařené a spodní hlava je (asi) zalisovaná. Takže i když to vyndáš tak si v ... - a tam to většinou teče. Zatím jsem výměnu vzdal, ale asi uříznu oko a pak znovu svařím. Prostoru na svár je tam dost mimo činnou plochu. Do vyndavání spodku pístnice se mi moc nechce, je to o zničení. Má-li někdo lepší nápad tak sem s ním.

Tu to chvala bohu tak nie je.
Je len závit a matka.....
Přílohy
WhatsApp Image 2017-06-21 at 17.25.25.jpeg
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod PEPO » čtv úno 06, 2020 8:26 pm

Andrejjeep píše:Niečo podobné skôr také Y sme používali ako páku na pridržanie unášača na diferáku na jeepy.
Akurát tam najmenšia skrutka bola 5/16".
Masívne sme to mali z 10mm plocháčov + navarené výstuhy.
Muselo sa to veľmi dobre pritahnuť k unášaču skrutkou ináč bežné skrutky som pri povolovaní alebo doťahovaní bortiacej podložky ustrihol.

Ak je miesto tak to sprav čo najmasívnejšie a ako kolíky použi imbus skrutky 10.9 pevnosti a viac. Paku si sprav čo najdlhšiu, mi to mali celé cca 1100mm.

A predtým to striekaj povolovákmi, takto sme dokázali povoliť skrutky aj na 30r aute, ale je pravda že to trvalo skoro týždeň .o)
Hlave postupne skušať v jednom aj druhom smere.
Niekedy pomohlo par krát poklepať po hlave skrutky, to u Teba nehrozí ale cez niečo by si to mohol skúsiť.
Prípadne niekedy paradoxne pomohlo to dorvať ešte viac a potom to povolilo.

A.

Skoda že tie klešte majú kolíky len s priemerom od 2 do 4mm a potom čo su väčšie kliešte tak sú od 5 tuším do 7mm.A už rozteč klieští by mi nepasoval na oba priemery matíc..
No a ved trochu sa vytrápim,ale snád to nejako poriešim.No neviem či nejaké spreje sa dostanú na závit, ked hned na vrchu je gumička aby tam nezatekala voda.
Plánujem to z 10 mm nereze a ak nerezové kolíky do toho navariť...
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 23

Příspěvekod Andrejjeep » čtv úno 06, 2020 9:21 pm

Na nerezové kolíky sa vy... je to mäkké.
Radšej tam navar kolíky z imbus skrutiek, alebo ložiskové valčeky.

A.
PEPO
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod PEPO » pon úno 10, 2020 10:35 am

No tak s tými kliešťami to nešlo :x :x :x .
Tak nezostáva nič iné,ako vyrobiť niečo poriadne masívne :? :?

Zpět na