16 stop z Nového zélandu

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv říj 25, 2007 10:48 pm

Tak to vyzerá že som asi skončil. Teda nie definitívne, ale s prácami na lodi. :) Posledné čo som spravil s epoxidom bolo prilepenie čela kajuty.
Obrázek

Ešte som lepil poleuretánovým tmelom rebrá stropu kajuty, ale tento vytrvalý dážď ukončil aj tieto práce. Za chvílu sú dušičky a to je koniec, možno sa mi podarí ešte dolepiť tie stropné rebrá. Je mi to trochu lúto, lebo už som kúsok pred cielom. Škoda že som nemohol robiť tento rok už od jari, bol by som to zmákol. Takže cez zimu nejaké kovania, kormidlo, formu na odliatie olova, môžem ušiť madrace na kóje. Možno dám ušiť nové plachty. Neviete niekto nejaký kontakt na Poliakov?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv říj 25, 2007 10:59 pm

Denis píše:. Možno dám ušiť nové plachty. Neviete niekto nejaký kontakt na Poliakov?


Já mám plachty Narwal: http://www.narwal.gd.pl/

Ještě vím o Żaglownia T&J Sails w Giżycku: www.zagletijsails.pl/ ale nějak jim nejde web
Projdi si odkazy zde: modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=5
a snad něco najdeš.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Plachty.

Příspěvekod Ferdinand » pát říj 26, 2007 7:52 am

Denisi, prodejna Avaru je i v Bratislavě, (to jistě víš) zajdi si tam, budou mít urkytě telefon na pana Navrátila a ten Ti poradí, kdo šije plachty v Polsku. Tak bych to řešil já.
Hezký den bez deště. :)
Uživatelský avatar
Sarah
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 01, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Sarah » pát říj 26, 2007 7:55 am

A proč chceš, Denisi, zrovna polské plachty?
Uživatelský avatar
Ludek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 191
Registrován: stř dub 18, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Ludek » pát říj 26, 2007 8:22 am

To by me taky zajimalo. Proc plachty z Polska?
Ludek
Uživatelský avatar
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 145
Registrován: úte dub 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stefin » pát říj 26, 2007 7:58 pm

Denisi,
pokud bys chtel telefon na pana Navratila z Avaryachtu, ani nikam nemusis chodit. Telefon je uveden na strankach Avaryachtu www.avaryacht.cz v sekci bazar. Je na pana Navratila ml., ale to by Ti nemelo vadit, poradi Ti stejne dobre jako starsi, ci Ti na nej da telefon.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát říj 26, 2007 8:57 pm

Prečo plachty z Polska? Nikoho nepoznám kto šije plachty v Bratislave a keď ich nikto nešije v Bratislave, tak ich musím kúpiť niekde inde a počul som že v Polsku plachty šijú.
Navrátilovci dávajú šiť plachty niekde v Slovinsku, ale možno majú ešte aktuálne kontakty, spýtam sa. Dík za radu.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát říj 26, 2007 9:04 pm

Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Příspěvekod smike » ned říj 28, 2007 1:08 pm

to denis: možná znáš tento link http://members.optusnet.com.au/~upwindo ... llery.html
mě tam v závěru (pár fotek od konce) zaujal přístřešek (kočárek)...
ten by se ti mohl líbit. Určitě při Tvých cestách po Dunaji, kdy ts16 využiješ jako motorák :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned říj 28, 2007 4:42 pm

Nad slnečnou strieškou sa ešte nezamýšlam, budem to riešiť až tam bude sťažeň a ráhno. Ale istotne tam niečo bude. Po tohtoročných letných skúsenostiach na malej plachetnici v Chorvatsku považujem striešku, ktorá je ale funkčná aj pri plachtení, za nevyhnutnosť. Ja som tú obedňajšiu pálavu ešte ako tak zniesol, ale manželku to úplne likvidovalo. Tak sme to asi o 11 zakotvili a pokračovali sme až po 15 hod. Takže moc plachtenia nebolo.
Na Dunaj sa až tak nechystám s touto loďou, skorej na priehradu Králová a na Rakúsky Neusiedelsee. Ale najviac sa teším na návštevu plachtárskych revírov v okolitých štátoch, hlavne ČR, Polsko, Nemecko a Maďarsko. Preto sa tolko prtkám s bakystami, odkladacími priestormi, tepelnou izoláciu kabíny, vyťahovacím kýlom a vlekom. Musí to byť turistická loďka každým cólom. Dovolím si tvrdiť, že inak by už loď bola hotová. Volba padla na takú malú loďku aj preto aby neboli problémi v cudzine s hladaním miesta na spustenie, žeriavom a podobne. 400 kg loďku nebude problém spustiť hocikde aj ručne a vytiahnuť sa bude dať aj navyjákom, alebo na dlhom lane autom.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

No, Denisi

Příspěvekod halladin » ned říj 28, 2007 5:35 pm

když mluvíš o jachtařských revírech v ČR, tak na Nové Mlýny to máš z Blavy po dálnici kousek ;)
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte říj 30, 2007 4:44 pm

Právě jsem si dočetl vaší (myslím dennis a spol.) skoro už několikaletou diskuzi a výsledek - jste úplní šílenci. Ale strašně nakažliví. Už ve mě hlodá, kde si na zahradě postavím přístřešek....
Uživatelský avatar
pietro070
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: čtv říj 11, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvekod pietro070 » úte říj 30, 2007 5:42 pm

Designer napísal:

"Právě jsem si dočetl vaší (myslím dennis a spol.) skoro už několikaletou diskuzi a výsledek - jste úplní šílenci. Ale strašně nakažliví. Už ve mě hlodá, kde si na zahradě postavím přístřešek...."

Nie si sám, ktorý sa "nakazil" vírusom zvaným "Postav si malú lodičku" :-)) už začínam surfovať po nete a zháňať dostupné plány...
Možná rozšírime počet tých "šílencu" ako si napísal ja už ako také skúsenosti mám, lebo som postavil poctivo rebrá, obšívka ..dve RC plachetnice a plávajú pekne len ja stojím na brehu :-))
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte říj 30, 2007 9:56 pm

Dlho som uvažoval, či ludia sem len kliknú lebo je to najčítanejšia diskusia, alebo si to aj prečítajú. Normálne si mi spravil radosť Designer, že to niekto aj číta ako ucelenú informáciu.
A s Pietrom ste ma skoro aj šokovali s vašimi úvahami o stavbe. Musím Vás upozorniť že to je beh na dlhú trať. Ale je to aj velmi príjemný koníček. Ale kúpiť hotovú, aj keď staršiu loď, je rozhodne rýchlejšia cesta k plachteniu. Avšak ako hovorý môj kamarát:" nie je dôležitý ciel ku ktorému kráčaš, ale cesta po ktorej ideš ". ;)
Uživatelský avatar
pietro070
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 53
Registrován: čtv říj 11, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvekod pietro070 » stř říj 31, 2007 10:53 am

Pre Denisa, dakujem za povzbudivé slová ...
Denis napísal : " nie je dôležitý ciel ku ktorému kráčaš, ale cesta po ktorej ideš "
Ja som niekde tiež čítal : " Sny a ideály sú ako hviezdy, nedotkneš sa ich, ale ukazujú ti cestu " Tak ako za dávnych čias tzv. "pionierom morí" na plachetniciach keď plávali podľa hviezd splniť si svoje sny a objavovať neobjavené.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » stř říj 31, 2007 12:30 pm

pietro070 píše:Pre Denisa, dakujem za povzbudivé slová ...
Denis napísal : " nie je dôležitý ciel ku ktorému kráčaš, ale cesta po ktorej ideš "
Ja som niekde tiež čítal : " Sny a ideály sú ako hviezdy, nedotkneš sa ich, ale ukazujú ti cestu " Tak ako za dávnych čias tzv. "pionierom morí" na plachetniciach keď plávali podľa hviezd splniť si svoje sny a objavovať neobjavené.


k tomu se připojuji a ještě pro denisa a ostatní "staříky", jsem roč. 64, takže mám spoust času (a dvě malé děti k tomu)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 31, 2007 7:22 pm

Denisy už jsi dlouho neaktualizoval svoji fotogalerii. Co kdybych ti ty fotky odsud nakopíroval do galerie, ať je ta stavba pěkně pohromadě?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř říj 31, 2007 7:55 pm

Libore, myslel som že keď bude trochu času, tak by som sa do toho pustil a doplnil by som nejaké fotky k textom a tie by sa potom mohli dať aj do galérie.

Designer, ak si myslíš že ťa to bude baviť a manželka sa s tebou nerozvedie, tak sa pusti do toho. Ak by som ti mohol poradiť, tak začni z nejakou dosť jednoduchou stavbou, nejakú otvorenú plachetničku na ktorej sa povozíte celá rodina, nebude drahá a časovo ju zvládneš za jeden rok. Na nej si odskúšaš stavebné postupy a získaš zručnosť. Potom uvidíš čo vlaste potrebuješ, akú loď, či ju stavať, alebo kúpiť. Pozor, je kopa inzerátov kde predávajú nadšenci rozostavanú večšiu loď. A z loďou predávajú aj svôj sen. A to je največšia škoda.
Osobne považujem túto loď na začiatok za velmi dobrú. Ak ju budeš chcieť po čase predať, tak nejakého rybára vždy nájdeš čo ju kúpi.
http://www.bateau.com/proddetail.php?prod=CV16

Ja som dlho rozmýšlal či nezačať stavať túto: http://www.bateau.com/proddetail.php?prod=AR15
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 31, 2007 8:06 pm

Denis píše:Libore, myslel som že keď bude trochu času, tak by som sa do toho pustil a doplnil by som nejaké fotky k textom a tie by sa potom mohli dať aj do galérie.

Dobrý počin Denisi :good:
Nechám tě tedy tvořit, s popisky to bude lepší a pro ostaní přínosné. Ale nezapomeň na to.
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » čtv lis 01, 2007 11:42 am

Díky Denisi, obě vypadají moc pěkně a - máš pravdu, že začít se 40ti stopama asi není úplně ideální. A s těmi sny. měl jsem kamaráda (před několika lety zemřel) a ten zdědil statek po svém strýci v jižních čechách (strýc ho udržel přes všechny bolševický zrůdnosti). A ten můj kamarádmimo chov koní a přidružené práce, které zaberou asi 18 hodin denně, stavěl loď - cca třicítku. A protože mu docházelo všechno - peníze, síla, čas...tak jsem mu ve své nebetyčné idiocii poradil, že by mohl rozestavěnou loď prodat...musel jsem překonat rekord ve sprintu a slalomu (lítalo za mnou všechno, co nebylo přibité). Bylo to před lety, byl jsem hloupej kluk a dneska ho chápu. A od nikoho bych nenapľněný sen nemohl koupit...
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » čtv lis 01, 2007 1:29 pm

designer píše:od nikoho bych nenapľněný sen nemohl koupit...

Co je s tou lodí teď? :?
Uživatelský avatar
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1581
Registrován: sob říj 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » čtv lis 01, 2007 2:28 pm

Vůbec nevím, statek má (anebo měl) jeho syn a já tam roky nezajel. Až budu mít někdy cestu kolem, zastavím se. Myslím, že se to jmenuje Malenice nebo Malín. Už si přesně napamatuji.
Doplnění:
díval jsem se na net - vesnice se jmenuje malenice nad Volyňkou, statek má Roman Mráz (syn) a jeho telefon je 603476877.
můžeš mu zavolat a zeptat se ho
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pát kvě 30, 2008 11:02 am

Denisi, tak jak pokračuješ? Pokračuješ?
Léto za rohem, možná bych zase jel kolem ...
:)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát kvě 30, 2008 4:14 pm

Opakuje sa scenár z minulého roku, kopa inej práce a neviem, nemôžem sa z nej vyzuť. A cez výkendy sa mi nejak nechce, radšej idem na Dunaj s gumákom. Pokial mrzlo tak som sa šťúral v nose, chcelo by to vykurovanú dielňu. Trochu som robil na bakystách, pozháňal som zvyšok olova, vyčistil a povysával som loď zvnútra a práve dnes som začal vybavovať rezanie kýlu z ocelového plechu.
Keď mrzlo tak som si začal v pivnici vyrezávať malý motoráček, rebra a obšívka sú hotové. Takže tak nejak sa patlem, žiadna solídna práca. Keď človek musí robiť čo ho živý, tak prestáva sranda.
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » sob kvě 31, 2008 2:13 pm

Ahoj Denisy , ty natáčíš podle podobnýho scénáře jako já :hmm: .Včera byl u mě známej o kterým jsem vůbec nevěděl že má plachetnici a on nevěděl že si loď stavím . Nejen že má loď , ale čtyři lodě i postavil . Všechny ale stavěl za komoušů , měl na to dost času , chodil na osm hodin do "zaměstnání " , ne do práce . Docela urputně mě rozmlouval stavbu další a větší lodě , a to co říkal vyznělo dost rozumně . Jinak držím palce aby jsi měl alespoň trochu času na své lodě , jejich dodělání a následné užívání si života :good:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host