Podmínky schválení technické dokumentace pro stavbu plavidla

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 419
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Podmínky schválení technické dokumentace pro stavbu plavidla

Příspěvekod karel » ned pro 30, 2007 9:15 pm

Podmínky schválení technické dokumentace pro stavbu malého plavidla

Předkládané doklady a náležitosti :

• žádost o schválení technické dokumentace,
• technická dokumentace malého plavidla ve dvou kompletních sadách. V případě, že zcela shodná dokumentace byla již od 1.10.1995 na Státní plavební správou schválena, předkládá se pouze jedna sada dokumentace. Složení dokumentace je stanoveno v příloze č. 3 vyhlášky Ministerstva dopravy České republiky č. 223/95 Sb , o způsobilosti plavidel k provozu na vnitrozemských vodních cestách,
• doklad vyjadřující souhlas autora dokumentace (konstruktéra) s provedením stavby žadatelem, pokud je dokumentace jako dílo chráněna proti neoprávněnému použití.

Písemnou žádost je možno zaslat nebo podat osobně na Státní plavební správu.
Technická dokumentace, včetně výpočtové a popisné části, musí svým provedením odpovídat obecným zásadám pro technické kreslení a písemné vyjadřování. Pokud je dokumentace provedena v jiném než v úředním jazyce, musí být v potřebném rozsahu přeložena do češtiny.

Vydání osvědčení
Na základě předložené žádosti a posouzení předložené dokumentace rozhodne Státní plavební správa o konstrukční způsobilosti plavidla, případně vystaví osvědčení o schválení technické dokumentace pro stavbu malého plavidla a vrátí žadateli jednu sadu dokumentace označenou otisky schvalovacího razítka Státní plavební správy.
Správní poplatek za vydání osvědčení o schválení technické dokumentace je stanoven ve výši 500 Kč.

http://www.spspraha.cz/index.asp
_________________________________________________________________________________

Rozhodně se vyplatí zavolat na SPS jestli ten typ lodi co chci stavět už někdo nestavěl , protože nemusím nechat kopírovat druhou kompletní sadu plánů . Mě říkali že jestli v dokumentaci nejsou vypsané hlavní konstrukční rozměry tak je dobré je vypsat do přílohy a o to rychlejší a jednoduší to bude pro obě strany.
S tím výpočtem stability je to vzláštní , já jsem se jich ptal jestli ho budou požadovat když stavím loď podle plánů od lodního projektanta (já výpočet stability v projektu nemám), a bylo mě řečeno že když jsou to plány od profesionála tak není potřeba nic přepočítávat.
Uživatelský avatar
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 767
Registrován: úte srp 14, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod teista » ned pro 30, 2007 9:30 pm

Díky Karle, to je konečně něco pro začátek, Tobě teda dokumentaci na scouta na SPS schválili bez problémů.
teista
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » ned pro 30, 2007 9:33 pm

Ahoj Karle,
nevím zda je potřeba otvírat nové vlákno zkus se podívat na
http://jachting.info/modules.php?name=F ... f255230ada
Tvůj příspěvek je hodnotný, možná by bylo dobré je spojit . Také se to dotýká vlákna "Lodní plány". Neposílám to jako SZ proto aby to mohli přečíst moderátoři a vyjádřit se k tomu.
Berty
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 419
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » ned pro 30, 2007 10:31 pm

Ahoj Berty
já jsem původně chtěl svůj příspěvek vložit do vlákna "Technické podmínky způsobilosti malých plavidel" , ale toto vlákno je v legislativě . Já myslím že umístění v sekci stavba lodě je docela logické (vzhledem k tomu že se skutečně týká jen stavby nových lodí ), ale jestliže dojdou moderátoři k závěru že bude dobré ho přesunout tak nechť tak učiní.
Každopádně ti děkuju za tvůj příspěvek "Technické podmínky...." a hlavně za odkaz na předmětné zákony ,už se na ně chystám :) .
Ahoj Teisto plány na scouta mě ještě neschválili , jen jsem domluven na tom co po mě budou chtít . V půlce léta jsem měl všechny podklady připravené a pak jsem se rozhodl pro další změny v projektu , ale pracovní vytížení mě nedovolilo to papírově upravit . Do konce ledna 2008 to budu mít zpracované a přepočítané a pak se vydám osobně na SPS.To jak to dopadne a jejich případné připomínky si nenechám pro sebe.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1532
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 16
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon pro 31, 2007 9:34 am

... sem vkládám odpověď ze SPS Praha na můj dotaz ohledně stavby plachetnice Hartley 16. Dá se předpokládat, že tento postup se bude týkat "všech" lety prověřených a lodními konstruktéry navržených typů malých plavidel.


Dobrý den, na Státní plavební správě nebyla v poslední době podána žádost o schválení technické dokumentace pro stavbu plachetnice Hartley 16. Pokud si chcete tuto plachetnici postavit, pošlete na SPS žádost o schválení technické dokumentace a povolení stavby malého plavidla Hartley 16. Na tuto žádost uveďte své osobní údaje a nalepte kolkovou známku v hodnotě 500 Kč. K žádosti přiložte doklad o nabytí technické dokumentace a 2x technickou dokumentaci s popisem plavidla. Technická dokumentace bude opatřena schvalovacím razítkem, jedna sada bude založena v archívu SPS a druhá sada Vám bude poslána zpět. Teoretická výpočtová část dokumentace nemusí být v tomto případě doložena, jde o osvědčený typ plavidla.

S pozdravem Vladimír Holub, SPS Praha
Uživatelský avatar
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 767
Registrován: úte srp 14, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod teista » pon pro 31, 2007 12:08 pm

to ficcus - výborně, takže koupenou dokumentaci přeložit, případně vyrobit slušný popis plavidla, 500kč a mělo by to být OK. Díky, dobrá zpráva na konci roku. Karlovi to podle všeho proběhne stejně.
Já se ještě musím pro tu svoji loď rozhodnout, letos se synkem Dunaj a pak se hned dám do stavby.
teista
Uživatelský avatar
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: sob led 06, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod berty » pon pro 31, 2007 1:31 pm

A je to ;) . Celkem bez problémů, vždy říkám, že poradí a jsou tam dobří lidé na svých místech. To platilo za socialismu a platí to i dnes.
Berty
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7125
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 100
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 31, 2007 8:03 pm

Rozumný prístup a diametrálne odlišný od našej ŠPS. Už som rozmýšlal že požiadam o povolenie stavby v Čechách, ale porobil som tam rôzne zmeny projektu, najme zasúvací kýl, takže moc by som si nepomohol. Pôjdem na to oklukou asi cez nemecko, musím niekoho zohnať, teda Nemca, čo to tam prihlási a potom to ja od neho kúpim a s kópiou nemeckého osvedčenia vrazím na našu ŠPS. A je to.
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 772
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » ned led 13, 2008 11:08 am

Zdravím,Denisi.Dík za typ na pryskyřici.Na oplátku - kotvili jsme na Unije,večer přistáli slovinci.Upekli ryby,my dali brambory a pivo a šla diskuse.Zeptal jsem se na jejich loď.Odpověděli,že je to francouzská Žezakel (foneticky).první koupil kamarád z fabriky,udělali formu a dalších 20 si ji vylepilo.Ptal jsem se,jak je přihlásili a odpověď byla "U nas nema problema".Přihlási prý vše,co vypadá jako rozumná loď.Zeptal jsem se,jestli bych mohl i já.Odpověděli opět "Nema problema".Docela mě přesvědčili,i když jsem si to neověřoval.Podotýkám,že jsme toho zase tolik nevypili.Viděl jsem taky českou Pavii s českou posádkou pod chorvatskou vlajkou,ale ti mě svým přístupem zatím nepřesvědčili.Ať to vyjde!kanic
Uživatelský avatar
dfogel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 198
Registrován: stř říj 08, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: trebic

Příspěvekod dfogel » stř říj 15, 2008 1:55 pm

ahoj.pri posilani planu na sps mne zajima kdyz mi dojdou plany z cizyny a koty budou v palcich musim je prepocitat a zapsat je.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti