plány lodí (různé odkazy).

Stavební plány lodí, odkazy na ně, atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
kully
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 23, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod kully » sob srp 04, 2007 1:44 pm

Denis píše:Roberto Barros a jeho Pantanal 25 : http://www.yachtdesign.com.br/02_ingles ... ingles.htm
Loď má vynikajúci pomer velkosť versus váha.

No uz teraz viem ze Avar je ceska firma ,a ze lod robia Poliaci.No skoda,tie kryvky taktiez viem ze neurobim z preglejky tak ako odliatok z laminatu.Ale vidim na nete spustu krasnych lodi od amaterskych konstrukterov. :lol:
A stou dlzkou stavby v pohode ratam,ved uz len teraz skoro 3/4 roka zistujem, zhanam,citam a v podstate nic este nemam.No ako sa to vezme.Aspon viem do coho idem.2010 budem plavat :P ak sa dovtedy neutopim :crazy: .
Zato chcem cim skor daky plan nech uz mozem zacat kupovat material,aj to sa nekupi za tyzden aj ked su peniaze na ruke.
Uživatelský avatar
Achlamarin
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: stř čer 27, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Achlamarin » sob srp 04, 2007 5:17 pm

To Kully, rozumim tomu, ze zijes v UK je to tak? No k tomu muzu rict, ze pred par let jsem mel napad, naucit se stavet malou lod, a i kdyz v Angli neziji, napadlo mi, ze by bylo dobre se neco takoveho naucit prave tam. Nasel jsem tehdy firmu, ktera je situovana v jizni Anglii v Lyme Regis, je to akademie staveni lodi tedy Boat Building Academy, jejichz kurzy jsou castecne dotovane (druha cast neni levna :? ).
http://www.boatbuildingacademy.com
Oni nabizeji bud kratke kurzy na prodlouzeny vikend ci tyden, anebo celorocni 38ti tydenni kurz kde nakonec dostavis s dalsim studentem 16-stopovou lod, GRP nebo drevenou. Pripada mi to porad supr ale drahe, a oni nechteli nabidnout cele rodine ubytovani zdarma na rok, coz nechapu :shock: jinak bych to urcite udelal. No , skoro urcite ;)
Ahoj Lior.
Uživatelský avatar
kully
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 23, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod kully » sob srp 04, 2007 7:04 pm

[quote="Achlamarin"]To Kully, rozumim tomu, ze zijes v UK je to tak?
No pracujem tu ,este tak rok dva.Zaujimavy podnet,no z prace ma neuvolnia a budem si na ten tyzden brat dovolenku.?!Mno pouvazovat sa nad tym da :?
Ziskam viac info o tom a dam to sem co za tie roky nove ponukaju,mozno to skusia aj iny dobrodruhovia.No kazdopadne dik,mozno sa cosi naucim,ak bi som tam na buduci rok isiel! :good:
Uživatelský avatar
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 27, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod Fitor » pon srp 27, 2007 1:16 pm

Ahoj,
chci se zeptat ve složce download/planky je návod na stavbu Hobby Kat 1973.
Je však přístupný jen pokročilým uživatelům. Já se vzhledem ke svým znalostem stanu asi těžko pokročilým uživatelem. Již toto forum pročítám dlouho, ale zatím jsem nenašel odvahu se do něčeho vložit, ani se mi nechce psát komentáře jenom kvůli počtu příspěvků, bez nějakého podstatného obsahu. Je nějaká jiná šance jak získat tento stavební návod?
Dík
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 4:01 pm

Fitor píše:Ahoj,
chci se zeptat ve složce download/planky je návod na stavbu Hobby Kat 1973.
Je však přístupný jen pokročilým uživatelům. Já se vzhledem ke svým znalostem stanu asi těžko pokročilým uživatelem. Již toto forum pročítám dlouho, ale zatím jsem nenašel odvahu se do něčeho vložit, ani se mi nechce psát komentáře jenom kvůli počtu příspěvků, bez nějakého podstatného obsahu. Je nějaká jiná šance jak získat tento stavební návod?
Dík


zcela vyjimecne mas PM.
ale naposledy opakuji, neni to jen o znalostech, je to pouze o chuti komunikovat.
a kdyz nahodou neco placnes spatnyho, tak te maximalne alffa (:P) umravni :lol:
kdyz to tady uz dlouho procitas, tak nikomu nevykladej, ze by jsi nekdy nechtel neco
pripominkovat - strach opravdu neni na miste ;-)
Uživatelský avatar
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 27, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod Fitor » pon srp 27, 2007 9:21 pm

To jsem věděl, první příspěvek (vlastně dotaz) a hned trapas: spolu s Terazkym neviem, čo si predstaviť pod pojmom PM.
Pochvala moderátora to asi nebude. :)
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 9:23 pm

Fitor píše:To jsem věděl, první příspěvek (vlastně dotaz) a hned trapas: spolu s Terazkym neviem, čo si predstaviť pod pojmom PM.
Pochvala moderátora to asi nebude. :)


:sorry: cesky to je SZ - soukroma zprava
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon srp 27, 2007 9:33 pm

Fitor píše:.... spolu s Terazkym neviem, čo si predstaviť pod pojmom PM.
Pochvala moderátora to asi nebude. :)

Ale vysloužil sis PA (pochvalu admina) za originální překlad PM=Pochvala moderátora :lool:
To musíme zavést...
Uživatelský avatar
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 27, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod Fitor » pon srp 27, 2007 10:00 pm

Přeze všechny PA a PM není ve složce žádná SZ (bývalá PM).
Uživatelský avatar
karel
Macher
Příspěvky: 434
Registrován: úte lis 21, 2006 1:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Oleško , Praha západ

Příspěvekod karel » pon srp 27, 2007 11:09 pm

to Fitor & Jerryx & Libor : pánové díky , celý den stál za nic slušně řečeno , ale vy jste mě fakt rozesmály až jsem vzbudil drahou polovičku :lol: :lol:
Jinak Fitore jestli se ti líbí katamarany a malý , tak se zkus podívat na Alcat 420 . Je to český projekt (snadná komunikace s autorem projektu kdybys potřeboval něco konzultovat), a není to veterán . Není zadarmo , ale zase nemá spojovací prvky plováků z lepených dřevených profilů mírně do oblouku.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon srp 27, 2007 11:23 pm

tohle je fakt dobry
Fitor píše:Přeze všechny PA a PM není ve složce žádná SZ (bývalá PM).


a pak že
Fitor píše:.. ale zatím jsem nenašel odvahu se do něčeho vložit ..


kvuli nemu budeme muset rozsirit encyklopedii :lol:
Uživatelský avatar
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 27, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod Fitor » úte srp 28, 2007 11:02 am

Ano, ano. Odborné znalosti žádné, ale všichni se baví. ;) Díky všem za podporu a za odpovědi.
Po Alcatu už šilhám dlouho, ale pan Levinský si odjel na dovolenou a nechal mě v tom. Hned jak se vrátí, tak ho zmasakruju, budu ho chtít vidět (ten kat) a vážně uvažuju o plastových plovácích. Myslím, že přes zimu nemají bazénáři moc práce. Jenom bych přidal ráhno a trochu mě mate velký záklon stěžně. A ještě jedna věc: neumím si představit, jak pevné je uchycení plováků na příčné trubky konstrukce. Nemá někdo zkušenost s tím, jaké síly působí, kdyby nedej bože, jsem to v silnějším větru naklonil na jeden plovák?

P.S.:Jestli je tu kat offtopic, přesuňte mě do stavby katamaranů, tam ještě nejsem tak profláknutej!
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte srp 28, 2007 11:18 am

Fitor píše:... A ještě jedna věc: neumím si představit, jak pevné je uchycení plováků na příčné trubky konstrukce. Nemá někdo zkušenost s tím, jaké síly působí, kdyby nedej bože, jsem to v silnějším větru naklonil na jeden plovák?


to uchyceni je pevne, katici a dalsi multihully bezne litaji na jednom plovaku - dovoluji
si rict ... a vo tom to je!
Uživatelský avatar
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 27, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Příspěvekod Fitor » úte srp 28, 2007 11:45 am

To určitě. Já jsem spíš myslel jak je to u Alcatu, kde jsou příčníky zapuštěné do poloviny průměru trubky a chycené k plováku dvěma M8(?) na každé straně. Aby se to neurvalo.
Při náklonu ty čtyři body na návětrný straně nesou mě a na závětrný straně se o ně opírá +/- váha katu a moje, plus se je snaží vyvrátit odpor závětrného plováku ve vodě proti splývání.
Uživatelský avatar
krtecka
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 28, 2007 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod krtecka » sob pro 01, 2007 5:30 pm

Ahoj,
jsem tady uplným nováčkem, ale bohužel bych dost rychle potřebovala sehnat nějaké stavební plány jacht....
Jsem studentka Designu nábytku a interiérů. Píšu bakalářku na téme Interiéry a vybavení yacht.
Do konce prosince musim dát dohromady podklady pro tuto práci...takže sháním jak se dá jakékoliv informace o interiérech lodí.
Základem mé práce musí být konstrukční výkres nějaké určité jachty, do které budu tvořit interiér a po té rozkreslovat v konstrukčních výkresech.
Především sem se však chtěla zeptat, jestli někdo nemáte nějaký stavební plán yachty...cca pro 4 osoby, ketrý bych využila pro tento účel.
Velice by mi to pomohlo...samozřejmě se pak podělím o své pozantky a nápady...
Za případné rady mnohokrát děkuji
Petra
Uživatelský avatar
Zdenda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: pon led 02, 2006 2:18 pm
Reputace: 0
Bydliště: Počátky

Plány z Polska

Příspěvekod Zdenda » čtv črc 31, 2008 6:54 pm

Ahoj, našel jsem web z Polska, kde jsou nabídky plánů na lodě, myslím, že za rozumnou cenu. Taky tam jsou stručně popsány různé typy stavby lodí. (Zatím jsem tuto adresu zde na fóru neviděl).
http://www.maderskiyachts.alpha.pl/index.htm
Uživatelský avatar
Lindemann
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 27
Registrován: čtv říj 11, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Lindemann » úte srp 05, 2008 12:16 pm

K původnímu tématu - dotazu : Nejjednodušší (hrozné slovo) mini kajutovku co jsem kdy viděl, jsem viděl tady: http://www.stevproj.com/PocketYachts.html Pravda - nepostavíš se v ní, ale začínat něco složitějšího bez zkušeností by asi byla konstruktérská sebevražda. Navíc cena plánů 35 USD (nebo 90 s DVD) není nijak hrozná cena. Podívej se na to a určitě napiš jaký na tebe ty lodě udělaly dojem. Já si slintám na klávesnici když si tu stránku prohlížim. Hodně zdaru. :)
Uživatelský avatar
Zdenci
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: pon srp 04, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šoporňa...prechodné- vodná nádrž Kráľová :)

Příspěvekod Zdenci » stř srp 06, 2008 11:00 pm

tak tak, štýlová malá plachetnička tá "pocket yacht"...len mojej drahej ked len načrtnem, že by som si objednal plán tak ma ide strielať že jednu loď už mám nech nevymýšlam... :hmm:
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » sob srp 23, 2008 12:07 am

plany ruznych vykopavek zadarmo,takovej MARTY by mohl treba ficcuse zajimat..... 8)
http://www.svensons.com/boat/
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » sob srp 23, 2008 1:24 pm

dan píše:plany ruznych vykopavek zadarmo,takovej MARTY by mohl treba ficcuse zajimat..... 8)
http://www.svensons.com/boat/


:lol:
Je mi líto, ale v tomto týdnu jsem konečně poprvé zařízl pilu do Hartley 16, takže do Martyho teď nejdu ;)
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » sob srp 23, 2008 1:53 pm

a tak to nic ;),H16 je urcite lepsi volba,uz se tesim na fotky ze stavby
Uživatelský avatar
Zdenci
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: pon srp 04, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šoporňa...prechodné- vodná nádrž Kráľová :)

Příspěvekod Zdenci » úte zář 09, 2008 9:50 pm

TO: PAVEL65
"už se z toho stevproj.com něco postavilo ? plány jsem si nechal taky poslat, ale postavil jsem na jejich spodek jinou kajutu a kóty na plánech v palcové soustavě byla paráda"

Prosím Ťa, neposlal by si dajaké foto tej lode? len tak pre inšpiráciu... ;) ;)
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 46
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Plany lodi

Příspěvekod Svobodak » pon říj 27, 2008 4:20 pm

Ahoj vsem,

mel bych dotaz na kohokoliv, kdo si objednaval plany z bateau.com
Jak dlouho trvalo od potvrzeni objednavky po doruceni???

Diky za info.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon říj 27, 2008 6:50 pm

Ja som si objednval , ale kolko to trvalo si presne nepametám. Dlho to však nebolo, asi týždeň. A čo si si vybral?
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 46
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pon říj 27, 2008 8:51 pm

Objednal jsem si FS17. Je to ale uz vice nez 14 dni a stale se nic nedeje.
Tak nevim, kde je zakopany pes???

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů