Hudba na lodi

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Hudba na lodi

Příspěvekod prezident » stř led 09, 2008 12:50 pm

v prvom rade snad som to dal do dobrej casti fora :?

Ale celkom ma zaujima ze ci a co pocuvate na lodi ? priznam sa ze ja osobne si bez hudby ako podmaz vacsiu cast plavby neviem predstavit. Hlavne ked sa trafi na strunu muzicka.

Pre mna jednoznacne favorit Mike Oldfield a The Songs Of Distante Earth, peklo, asi styri pesnicky pri ktorych sa mi doslova zalievali a zalievaju na lodi oci slzami. Spolahlivo vyhodi poistky vacsine posady Only time will tell , radio boja tu tu tu tu tu tu , zatial s kazdym kto so mnou bol tak to chcel potom zohnat :c)) Ked som to pustil na jachte ked sme si to sinuli na plachtach cela posadka mlcala a cumela zahlmene do prazdna.

Urcite potom ,,pokracovanie´´ Tres Lunas, tiez take au au pocuvanie

V kokpite ku veceru v ramci slusnosti Vangelis - Conquest of paradise, tu ma dokonca nie raz prosili z vedlajsich lodi ci to nemozem dat trosku hlasnejsie. Potom sa najde nejaky chill outik vyberovy a nieco rezkejsie podla nalady .c) Jo a nie raz sme si celkom vdacne zabekali Mnagu a Zdorp, Chinaski, Buty, Michal Tucneho, par priatelov z Ciech nechapalo ako si moze niekto pamatat tolko textov ceskych skupin .c))))))))))

A vy ako marineros ?

P.S (samozrejme nemyslim pocas pristavania , vyplavania alebo kritickych situacii ked je treba pocut prikazy skippera)
Naposledy upravil(a) prezident dne stř led 09, 2008 2:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » stř led 09, 2008 1:31 pm

Hmmm, máš dobrý vkus :)
Plachetnica a dobrá muzika sa určite znesú. Ja som zatial iba charteroval - štandardom je iba autorádio s nič moc repráčikmi v kabíne... navyše je to pre mňa zatiaľ taká vzácnosť, že si užívam zvuky vetra a šum rozrážanej vody. :)
Ak by som nejakú loď vlastnil, začal by som sa zaujímať aj o vhodné ozvučenie kokpitu. Ako to riešite, majitelia lodí, s hi-fi posluchom v kokpite? :mad: :crazy: :whist:
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » stř led 09, 2008 2:04 pm

tak ja tiez iba charter, ale priznam sa ze ked si pred tym ako si nejaku vyberiem zistim recenzie a nakoniec aj ci ma repraky v kokpite :D vacsinou novsie lode uz maju vyvedene reproduktory do kokpitu, kdyz tak si radsi priplatim. dokonca sa mi raz osvedcila hudba ako dobry bojovnik proti nastupujucej morskej nemoci u par clenov posadky, som pustil taky mega vyber 60 - 90 roky a hadali sa interpreti a nazvy pesniciek, vzdy pokial niekto neuhadol max. vsak 20- 30 sekund a sup dalsie. iba za song alebo autora bod , za obidve 3 body ;) dobra zabava
P.S.
a dakujem za ocenenie 8) kazdemu podla chuti

Upraveno. Prezidente, na to není třeba nový příspěvek. Stačí upravit stávající. ;) alffa
toma
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod toma » stř led 09, 2008 2:10 pm

Osobně neposlouchán na plachentici nic. Neznám krásnější hudbu, než je hlas přírody - zvuk vln, svist větru v takeláži a do toho hlasy lodě - rozvíjené plachty, vrzání vantů, zvuk vinšen při navíjení (ten mám osobně moc rád). V opuštěné zátoce si užívám ticha a klidu (pokud je), protože málokde se mi to v dnešní době poštěstí. Ale nejsem žádný zapšklý tichomil. Před spaním si občas pustím do sluchátek i toho Oldfielda, nebo třeba HIM. A když je obloha nízko a hladina šedivá a všude vůkol chlad a nehostinnost, pustím si s chutí třeba The Hanged Man od Moonspell. :whist:
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř led 09, 2008 6:07 pm

Možná to je mojí "skautskou" výchovou, nás učili že pokud jsme v přírodě, neměla by tato o tom vědět a naopak my by jsme měli slyšet vše co se kde šustne.
Přidávám se k Tomovi a preferuji klid na palubě. Ale pokud je posádka (obvzláště mladší) muzikálnější, nedá se nic dělat, musím to vydržet.
Dalo by se vysvětlovat a argumentovat daleko podrobněji, toto je jen můj postoj k nanesenému tématu v hlavních rysech.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » stř led 09, 2008 6:19 pm

Pokud hraje decentní hudba uvnitř lodi, budiž, ale vodotěsné reproduktory v kokpitu to je zvěrstvo !!!
frantik
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod frantik » stř led 09, 2008 8:36 pm

Na lodi si neodpustime ranni hymnu, nejakou zvolenou pisen, song nebo neco podobneho. Pres den si vystacime sami a vecer zalezi na nalade. Jjinak preferujeme zvuky more a prirody.
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » stř led 09, 2008 9:38 pm

Mozno len pre vysvetlenie, ako ziadn diskotekove osiale to nejsu ani non stop koncerty, taky podmaz , pianko. Vacsinou ideme cez leto ako dovolenka, zabava relax. uprimne ja by som po tichu asi nevydrzal cely cas. Ale viem ze to vyhovuje celej posadke. ak niekedy pojdem s niekym cudzim samozrejme ze to bude o prisposobeni sa. Kazdemu vyhovuje nieco ine. :) 8)
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » čtv led 10, 2008 9:42 am

zalezi na nalade posadky a mojej, ale vacsinou je to kludna pohodova hudba z roznych soundtrackov (enya, vangelis, pirates, braveheart...), ak nieco burlivejsie tak nightwish, alebo ticho ;)
mycroft
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mycroft » čtv led 10, 2008 9:44 am

Plovoucí diskotéky potkává na vodě rád asi málokdo, to je jasné. Pravda ale je, že citlivě zvolená dobrá hudba dovede při plachtění zážitek pozvednout ještě dál. Připojuji se k názoru, že starší Oldfield je skvělá volba.
Znamenitou službu udělají smičce, např. něco lehčího od Bacha.
Zážitkem pro posádku jsou pak soundtracky k Master and Comander, Das Boot, atp.
V srpnu jsem experimentoval s pouštěním zpěvu keporkaků, ale ženská část posádky kazila zážitek panikou, abychom "něco" nepřilákali. :D
Jinak dle chuti doporučuji k plavbě: Jethro Tull, Rage, Roger Waters, Pink Floyd, Camel, Opeth, Dire Straits, Dead can Dance, Sting,... Výborný jsou bretoňský a irský lidovky...
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » čtv led 10, 2008 11:05 am

Dajraky (Dire Straits) musia byt :c) ale s tymi zvukmi keporkaku si ma dostal , to som este neskusal :good:
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Olda » čtv led 10, 2008 6:16 pm

Zcela souhlasím s "toma". Co mi taky zbývá, když bych to nenapsal tak hezky :) . Ono je to i praktický, poslouchat loď, jestli se něco nekalýho neděje. Kromě zbytečnýho hluku, mi přijde taky zbytečný vybíjet baterku a pak zase třeba jiným rámusem nabíjet. Já mám na lodi rádio, abych si mohl poslechnout předpověď počasí. Večer si něco potichoučku pustím do ouška ale ani to není nutný.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pát led 11, 2008 1:57 pm

Naše parta poslouchá za plavby řev moře a úpění lodě... :D

Když jsem jim chtěla pustit Jadranskou serenádu, tak odhlasovali,
že to bude vzpoura a že mě protáhnou pod kýlem... :mad:

Večer obvykle (pokud už neplujeme) sedíme u kytary a zpíváme.

Pokud přijede plovoucí diskotéka, obvykle měníme plány a jedeme
kotvit jinam - dobrovolně.
Minulý rok jsme museli zůstat v marině v Trogiru,
kde nějací šílenci pouštěli nějakou hrůzu, tak aby to slyšela celá marina.
No, naštěstí byl pěkný večer a tak jsme se toulali městem.

Meryl
Lakomec

Příspěvekod Lakomec » pát led 11, 2008 6:41 pm

asi rozumím prezidentovi. Někdy v roce 2002 jsme pluli z Visu noční plavbu do Dubrovniku, svítil měsíc a spinakr nás hnal k cíli. Poslouchali jsme u toho U2, výběr, WITH OR WITHOUT YOU. Celý život si to budu pamatovat a kdykoliv tu píseň slyším, vzpomenu na maják NW od Lastova a na plavbu. nebyla to diskotéka, byl to jeden z nejpříjemnějších zážitků v životě
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » pon led 14, 2008 9:34 am

Ale jo, chápu, že to někdy "sedne".
Nejsem odprůrcem hudby, ale přeci jen vítr a moře jsou pro mě zatím ta nejlepší hudba,
která se mi ještě neoposlouchala.
Dokonce jsem zjistila, že cinkání výtahů (nebo jak to nazvat) v marině
mi připadná jako bezvadná ukolébavka...
FD68
návštěvník fóra
návštěvník fóra

hudba to je zvěrstvo

Příspěvekod FD68 » úte úno 05, 2008 11:12 am

Minulý rok jsem vezl patru suchozemců kolem dvaceti let, druhý den jsem přemýšlel, že cd přehrávač vyhodím i s panelem do vody, pomohl odpojit jeden drátek, je to rozbitý a byl klid, není nad kytaru v přístavu, ale duc duc, to teda ne. :gun:
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » úte úno 05, 2008 12:15 pm

To Meryl : E no neviem :) mna raz tak vytocilo buchanie vytahu o stazen v noci ze som mal sto chuti preskocit na lod a pritiahnut mu to, strasna plieskanica to bola, som sa vynervacil do skoro mrakot .este cink cink by sa dalo ale nechat to plieskat je ee neviem najst slusne slovo :whist:
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » úte úno 05, 2008 12:24 pm

Mně je v noci všechno šumák a když spím, tak spím. Probudí mě maximálně GPSka.

S těma výtahama - to je taky věc názoru, protože já je utahuji a můj kapitán učitel naopak
povoluje a tvrdí, že když jsou hodně povolený, tak nemlátěj...
8)
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » úte úno 05, 2008 12:58 pm

kdo si pousti v marine (nebo sousedstvi jine lode ci lidi) hudbu do kokpitu je u me idiot, tam jen a pouze hudba uvnitr nebo nic.

na vode at si kazdy pusti co chce kam chce, pokud tim neobtezuje (obtezovani = slysi to) jine. jinak na vode posloucham totez co v obyvaku, hudbu dle nalady (ale asi nejradeji klasiku a jazz ... ale urcite nepohrdnou ani zminenymi - odlfield, enya, dire straits) ... ale ticho je ticho, to se neda srovnat
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Re: hudba to je zvěrstvo

Příspěvekod simon » úte úno 05, 2008 1:03 pm

FD68 píše:Minulý rok jsem vezl patru suchozemců kolem dvaceti let, druhý den jsem přemýšlel, že cd přehrávač vyhodím i s panelem do vody, pomohl odpojit jeden drátek, je to rozbitý a byl klid, není nad kytaru v přístavu, ale duc duc, to teda ne. :gun:

v cem je rozdil jestli souseda v marine obtezujes kytarou nebo CDckem?
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » úte úno 05, 2008 1:30 pm

No, my se snažíme kotvit o samotě, což vždycky nevyjde.

Když naladíme kytaru, tak to holt chce trochu odhad, zda se to hodí či ne.
Brnkneme jednu úvodní a podle reakce jsme připraveni zalézt dovnitř.
Zatím vždy bez rozdílu národnosti posluchačů jsme odměňováni potleskem,
jelikož hrajeme i zpíváme decentně...
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » úte úno 05, 2008 1:52 pm

Nepovazujem sa za idiota alebo idiotov ludi v posadke. Slusne sa spytame ci vadi po tichu hudba okolo, ktoru aj tak skoro nepocuju a zatial som to nemusel vypnut ze by niekto povedal ze ano. Riadime sa pravidlom neobtazovat, to ale neznamena podla mna ze ked si pustim v kokpite hudbu a nikomu nevadim aby som bol hned idiotom.

Potom ak sme v marine sme aj tak od tej siedmej osmej do noci v meste a ked sa vratime uz vsetci idu na kute alebo este skusit machacka :D
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

hudba na lodi

Příspěvekod pecho » stř úno 06, 2008 11:43 am

Tak hudba na lodi a ještě ne na naší byla při naší srandaregatě "Děda Lebeda Race" jelo nás celkem asi 5 nebo 6 lodí a na jedné
lodi byla parta hudebníků (učitelé hudby, dirigent a já nevím kdo ještě) a měli sebou kytary. Většinou jsme byli na bojích, ale jednou jsme dorazili jestli na Opat, už opravdu nevím, hospůdka byla výš, a sedělo se pod těmi lehkými přírodními stříškami a obsluhovaly tam dvě kočky, ale bylo pivo pouze lahváč a byli tam nějací Rakušáci, mrtvo, naši hudebníci to tak tam rozjeli, Rakušáci se taky rozšpoupli a ty dvě kočky co tam zatím podpíraly futra, tak teď nestačily kmitat. Takže omlouvám se, nostalgie je svinstvo, a myslím si, že záleží na okolnostech, náladě a vnímání okolí, jestli to někde "rozjet" nebo ne a to jak na lodi tak na břehu. Zdraví Pecho
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod prezident » stř úno 06, 2008 12:17 pm

To Pecho : Nieco podobne som zazil pred dvoma rokmi v Sukosane , ked tam mali Slovinci nejaku regatu a na jednej lodi hrali na trombone , heligonke a nejake cimbaliky to bolo :D rozzili dve mola.
no a ked som sa tam nechtiac prikmotril ze ich zblejsknem tak ma stahli na yacht a ze mam spievat a pit dobre slovinske vinecko.

najlepsia vec bola ked sa ma pytali ze ako bolo a ked som povedal ze dost fukalo tak sa skoro potrhali od smiechu. A teraz neviem ci hovorili pravdu ale u nich ze vraj znamena fukat = robit lasku (slusne povedane) :lol: ale najvacsia sranda bola ked oni povedali ako sa u nich povie fukat = pichat, a tak ze zase aj mi niekedy povieme robit lasku :lol: :good: to uz sme sa valali v kokpite vsetci
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » stř úno 06, 2008 1:48 pm

Pušat (puhat) = foukat, puše = fouká- je to v lidovém nářečí Slovinska v Chorvatsku je to spisovně.
Jinak spisovně ve Slovinsku foukat = pihati, pihljati. veti. Protože nemají "ch" tak se vyslovuje "h" jako "ch" od toho "pichati"resp. "picha" = fouká

Berty

Zpět na