Morský kajak a iné pádlové člny

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Morský kajak a iné pádlové člny

Příspěvekod Denis » pon led 14, 2008 6:10 pm

Left napísal: " Nevím,jestli jsi dostal moji Soukro Zprávu,nabízel jsem,že bych se podílel na zaplacení za plány k sea kajaku o kterých píšeš,že ti přijdou.Ten Dunaj po absolvování nějakého toho Hamburku je i můj cíl.uvažuji o tom,jak se vyrábí ovládání zadního kormidla nebo jím není nutné kajak vybavovat."
Vilda999
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Vilda999 » čtv bře 12, 2009 5:15 pm

Ahoj,stavíte někdo mořský kajak,nebo se chystáte na stavbu? Vážně o něm uvažuju,koupil bych,nebo se podílel na koupi st. plánů.
Mám představu o double kajaku,stavba stitch and glue z překližky.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv bře 12, 2009 10:01 pm

Máš niečo vybrané?
Vilda999
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Vilda999 » čtv bře 12, 2009 10:38 pm

díval jsem se na Fast Double - www.clcboats.com něco v tomto stylu by se mně líbilo
je to stejný odkaz jak ve vlákně o stitch and glue
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » čtv bře 12, 2009 11:06 pm

Mě by se líbil tenhle , na čistou vodu nádhera . Ten trojrozměrný prostor tě nadchne 8) Obrázek
Obrázek
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv bře 12, 2009 11:24 pm

Asi som už slepý, ale fast double tam nevidím.
Toto je reakcia na Vildu.D
Naposledy upravil(a) Denis dne pát bře 13, 2009 9:36 am, celkem upraveno 1 x.
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » čtv bře 12, 2009 11:41 pm

to Denis : Tohle vlákno má název Morský kajak a iné pádlové člny , příspěvek jsem vložil pro zajímavost , ale ujišťuji tě , že když budeš mít dost peněz , tak ti ta firma udělá i ten double :mad:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Re: re:

Příspěvekod Denis » pát bře 13, 2009 9:37 am

karaya2 píše:to Denis : Tohle vlákno má název Morský kajak a iné pádlové člny , příspěvek jsem vložil pro zajímavost , ale ujišťuji tě , že když budeš mít dost peněz , tak ti ta firma udělá i ten double :mad:

Samozrejme že tvoj príspevok je správne umiestnený a kajak je fantastický. Kde to predávajú?
JK
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod JK » pát bře 13, 2009 10:41 am

karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod karaya2 » pát bře 13, 2009 12:43 pm

Denis píše:
karaya2 píše:to Denis : Tohle vlákno má název Morský kajak a iné pádlové člny , příspěvek jsem vložil pro zajímavost , ale ujišťuji tě , že když budeš mít dost peněz , tak ti ta firma udělá i ten double :mad:

Samozrejme že tvoj príspevok je správne umiestnený a kajak je fantastický. Kde to predávajú?

Dělá je firma ClearBlue na Hawai http://www.clearbluehawaii.com/home.html
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát bře 13, 2009 3:05 pm

JK píše:http://www.clcboats.com/shop/boats/kayaks/performance_kayaks/CLC-FASTDOUBLE.html

Ale není z překližky...

Poznám tu technológiu lepenia z latiek, mám nafotený postup a asi by som to aj zvládol. Ale je to dosť prácne a aj dosť drahé. Do toho by som sa istotne nepustil.
Vilda999
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Vilda999 » pát bře 13, 2009 4:09 pm

Ahoj Denisi ta adresa je přesně www.clcboats.com/shop/boats/kayaks/perf ... OUBLE.html Bral bych něco v tomto stylu,ale z překližky. Ty máš nějaký vybraný?
Naposledy upravil(a) Vilda999 dne pát bře 13, 2009 6:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Martin88 » pát bře 13, 2009 4:28 pm

Iný pádlový čln - 18 knt :-)
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » sob bře 14, 2009 4:20 pm

Já pochopitelně nedám dopustit na skládačky letos jdu do Ladogy 2.
Obrázek
Samozřejmě, že ji oplachtím. Ta poletí jako šíp. Sice má poloviční nosnost než Vuoksa, ale je krásně štíhlá.
pagotamd
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pagotamd » úte bře 24, 2009 6:29 pm

ja skladacky rad nemam , neni to na jednodenni vylety nebot skladani je narocne a chatrne :mad: ,mel jsem skladacky dve poskej neptun a ruskou nevu , pocit z jizdi jsem mel stejnej jako na gumovem clunu ,strach z toho ze nekde poskodim trup lode ,taky se to stalo ne moc ale trup jsem proriznul-protrhnul :mad: ,ale jinak to jezdi velice pekne

pred dvema roky jsem vzal kanoj "vydru-nejpomalejsi typ kanoe :mad: " udelal stabilizery z vodovodnich trubek ,udelal zaves motoru a osadil to elektromotorem 55lbs ,lod mazala 9,31 km/h :shock: po jednoduchej uprave lodniho sroubu-seriznul jsem sroub o 2cm :D ,jezdilo to tak krasne ,ze k oplachteni jsem se uz nedostal ,stabilizery fugovaly take na jednicku i prez srandovni konstrukci

letos bych chtel udelat neco podobneho ale na double-kajaku,tu kanoj co jsem testoval jezdila jako drak ale patri ktem nejpomalsim "rohlikovej profil" a rychlost me neda spat , tendle kajak bude asi hodne rychlej ,udelam zaves motoru a opet elektromotor 55lbs ,velky stabilizery asi to pekne pomaze

na ten kajak chci udelat oplachteni ,jeste nevim z ceho pouzit plachtu ,ze by z nejakeho windsurfingu?
Obrázek
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » úte bře 24, 2009 8:37 pm

Já vcelku uznávám, že skládání je opruz. Mám za ty skoro tři roky, co mám Něvu, něco naskládáno. Kvůli odplední projížďce po rybníku se to skládat moc nechce. Zvlášť když člověk je hračička, má tam navíc kosatku, stěhy kvůli zvýšení pevnosti a spoustu dalších blbostí. To pak místo hodiny staví dvě. Jenže já rybník za barákem nemám, ale zato mám doma dva laminátový kajaky, se kterejma jsem 14 let nikam nejel. Oni se prostě nevejdou do autobusu ani do vlaku ani do letadla. Souhlasím s tím, že pevný trup víc vydrží(sám se divím, že jsem ji ještě netrhnul) a poskytuje vetší komfort, ale zase má svoje omezení. Ty čtyřmetrové kajaky mám uložené v činžovním domě ve třetím patře bez výtahu, ve větrací šachtě od záchoda. Než ten kajak vykličkuju na ulici, tak mám tu skládačku postavenou. Prostě záleží na tom, jaké máš možnosti a kde se chceš plavit.
Další věc je, že já mám rád plachty. Zase uznávám, že nastrojit takeláž a namontovat motor je asi hodinu práce rozdíl ve prospěch motoru, ale ta jízda pod plachtama je tak romantická :cry:
Jestli si dám někdy motor na loď, tak jedině tenhle.
Pokud bych na něco netradičního pořizoval plachtu, tak bych si ji ušil na míru. Návod tady na fóru je.
A kdybych náhodou někdy dával motor na vydru, tak se určitě nebudu dělat se stabilizátorama. Stačí nebejt úplný nemehlo a když, tak ať je aspoň sranda.
Obrázek
Umíš si na tom oslíkovi představit naložený dvě vydry?
pagotamd
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pagotamd » úte bře 24, 2009 10:01 pm

no tak docela te nechapu , motor stoji 10000,- ,baterie 5000,- a sundat kajak z auta manontovat motor,usadit baterii ,zapojit kabely trva pane cca ---10min--- ,to jen aby jsi vedel proc jsem namontoval na muji prvni laminatovou lodku stabilizery

stabilizery te nebrzdej,slouzej jako sychr ,protoze jedno vykoupani a motor+baterie je v tahu ,zadna sranda :lol:

ta vydra byl prvni pokus s laminatem a i prez jednoduchou konstrukci "zaves+stabilizery" na me cucely co ze to jede tak rychle 8) , , mel jsem to i na jadranu ,kde by to bez stabilizeru sranda take moc nebyla

PS: nastrojit kabelaz a namontovat elektromotor je na 5minut prace,delat to hodinu tak s takovou bych ten muj bejvalej skladaci kajak "neptun" co jsem mel skladal 12hodin :mad:

jak jsem psal skladacka jen pouze pokud proste nemas nechces a nebudes mit auto a pro dost silne nervy na setaveni ,jinak je blboust ji prevazet v aute a pak ji montovat ,ja na to prisel velice brzo hlavne u tej nevy a jejiho nekdy az odfusovaneho provedeni

uz aby bylo teplo , uz jsem natesenej jak pojede duble-morskej kajak s elektromotorem a oplachtenim
pagotamd
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pagotamd » úte bře 24, 2009 10:17 pm

uplne jsem zapomel : plany na drevenej morskej kajak ma jeden muj znamej kterej se i pustil do stavby ,ale nebylo v jeho silach to dodelat ,"no a to toho postavil uz docela dost ", tak to nakonec vzdal ,mozna ze cast konstrukce jeste nekde ma a za smesnej peniz by se toho zbavil "koupil si kajak hotovej"

ja jsem stavel take , no spise jen boural ,koupil jsem velkej uzavrenej morskej kajak a udelal z neho otevrenej :whist: ,protoze otevreny double-morsky kajaky se bezne nedelaj
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » úte bře 24, 2009 10:18 pm

A já tebe zase docela chápu. Jen si prostě myslím, že k tomu máme každý jiný přístup a něco jiného od toho očekáváme. Já když si představím, že jedu k Ladožskému jezeru 40 hodin autem nebo 5 letadlem a vlakem, tak volím to letadlo a ta skládací loď mi to umožňuje. Navíc bych nenašel odvahu, nechat stát auto 14 dní někde na břehu v Rusku.
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » úte bře 24, 2009 10:21 pm

Vydrží těch čtrnáct dní baterka?
pagotamd
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pagotamd » stř bře 25, 2009 12:13 am

ale jo , dit to nema cenu resit ,ja do ruska nejezdim, vypravy bez dopravy autem neporadam , a na dovolenku kdyz jedu tak vetsinou takydojedu autem "k vode"

ten upravenej neskladaci kajak proste budu uzivat i na bezne jednodenni vylety , napr . prijedu na lipno 5-30 km se projedu a valim domu

stim skladacim kajakem se na jeden ci dva dny tezko nekam jezdi nebot to je pak utrpeni a ne relax ,zkusenosti nebo recenzi moc neni protoze v cr tyto lodicky jsou raritka,tak aby si nekdo nepredstavouval ze to hodi do auta, nekam dojede slozi ,povozi se , nasackuje to do auta a jede zpet ,sice to jde ale ...... a dale na kvalitu provedeni je to az prilis drahe i z toho ruska,polska byla trochu lepsi )) ,je to pouze pro nadsence jako si ty ,to uznavam a odivuju !

ja nevu prodal borcoj co si myslel ze si je vezme na dovolenku popripadne na vylet ,brzo z toho seslo protoze je to prilis pracne ,tak ji obratem prodal a koupil si hobie double kajaks -to je naaarez ! ale taky draho , ale jinak skladacky jezdi velice pekne , jen jsem proste napsal ze po zkusenosti s uzivani skladacich kajaku , skladacku proste uz skladat nikdy nechci
rafiz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rafiz » stř bře 25, 2009 9:35 am

Jo, ČR je takový specifický ostrůvek v moři skládaček a tudíž se recenze v češtině nepíšou. Tady je jedna výjimka potvrzující pravidlo. Dost se dá sehnat v němčině, kde to má stoletou tradici nebo v angličtině. Diskusní fórum o skládačkách by mělo u nás tak maximálně 5 účastníků.
Rozhodně nedoporučuju skládačku každému, ale už jsem se setkal s lidmi, kteří vláčeli nafukovací lodě ve Švédsku a v Norsku přes hory, protože nevěděli, že skládačky existují a potom z nich byli nadšení.

Zpět na