hotel s parkovanim na vode

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Dudo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

hotel s parkovanim na vode

Příspěvekod Dudo » stř led 16, 2008 11:07 am

Chcel by som poprosit o radu, hladam na leto 2008 nejaky slusny hotel s moznostou parkovania mojeho clnu (5,7 m). Najlebsie niekde v strednej dalmacii , moze byt aj na ostrovoch . Za pomoc vopred srdecne dakujem
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » stř led 16, 2008 7:11 pm

Skúsenosti v HR s hotelmi nemám žiadne, ale pokial sa pametám ta v Biogradu na moru bol hotel pri pobreží s vlastným prístavom.
Anonym
bez hodnocení
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř led 16, 2008 8:42 pm

Nevím co tě táhne do hotelu, my vždy jezdili do apartmánů a to nejlépe v pustině mezi městečky. Přímo na břehu, s vlastním přístupem k vodě a povětšinou i s nějakým tím místem pro loďku. Na takovém místě si dokáži představit domluvit kotvení vlastní lodě. Napadá mě třeba taková spíše prázdninová osada Bilo, cca 3 míle nad Primoštenem.
Hotely jsou málokdy přímo u břehu. A když, tak to je u pláže, kde se člun neumístní.
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » čtv led 17, 2008 5:18 am

Ahoj.
S hotely Ti rovněž příliš neporadím, V CR je to opravdu "hloupost". Ale celé pobřeží mám mnohokrát projeté (tím myslím celou bývalou Jugošku). Ani v plné sezóně není s ubytováním v privátu žádná potíž a dokonce si můžeš vybírat, takže najít co hledáš by neměl být neřešitelný problém. Ale chce to poslechnout Baharise a hledat v menších aglomeracích, ve kterých právě hotely většinou ani nejsou. Na pevninu už moc nejezdím, takže moje doporučení nebudou bohužel žhavě aktuální, ale výborné zkušenosti mám s městečkem Drage (cca 12 km jižně pod Biogradem n/moru). Ačkoli je to počtem duší spíš vesnice, rozkládá se přes dvě celkem dobře chráněné zátoky. V obou je možno kotvit, nějaká domácí bóje k pronajmutí se taky najde a s trochou štěstí na člun uvidíš z okna svého apartmánu. Celé to totiž leží na svahu, takže většina apartmánů má výhled na moře. Nějakých 5 km zpět na sever je městečko Pakoštane, velká zátoka plus městská pláž a molo, které bývalo většinou úplně prázdné. Je tam totiž trošku komplikovanější příjezd, protože část té zátoky je poměrně mělká, což asi milovníky plachet maličko odrazuje. Nicméně při pozorném čtení mapy a sledování sonaru nemůžeš mít problém. Pokud bys chtěl jižněji, mohu doporučit městečko Slano. Je to cca 25 km nad Dubrovníkem ( tedy severněji ). Leží v poměrně velké a celkem slušně chráněné zátoce (zařezává se hluboko do pobřeží). Je tam hodně privátních apartmánů a dokonce i hotel s vlastním molem, kdybys na něm trval. Ten leží ve výborně chráněné části, jakési odnoži toho hlavního velkého "zálivu". V době kdy jsem tam byl (cca před 5ti lety), k němu byla zvláštní příjezdová silnička (nikoli přes Slano, ale odbočka z hlavní fous severněji). Já tam bydlel v apartmánu "za hubičku" a měl jsem to i s jejich motorovým člunem (tedy spíš větší veslice a přívěsák). Faktem je, že to bylo v září (skončil mi charter, bylo nádherně a nechtělo se mi domů...).
Tak přeju šťastnou ruku pří výběru a příjemný pobyt.
Wlady
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kzeman » čtv led 17, 2008 10:11 am

Podívej se na: www.tourism-saric.com , není to hotel, ale apartmán. Je to spíše díra s jednou ulicí vzdálenou asi 300 m od ubytování s několika restauracemi.
Zastavil jsem se jednou pouze na přespání, protože obdobná "betonová" místa mne odpuzují, ale je-li člun k dispozici mění to podstatně situaci. V okruhu 3km se nachází asi 7ostrůvků, kde si lze vybírat zda dno kamenité nebo písčité, ležení ve stínu borovic nebo na slunci, na kamenech, skále, nebo jehličí.
Nemíním to propagovat, protože projdeš-li se po ulici, můžeš si pobyty vybírat.
Tento majitel má úchyty pro kotvení jak na molu tak na dně dále od mola, skluz do vody, auto s vlekem se nechává na zahradě, na člun je vidět, po skončení lze člun omýt od slané vody.
Mne zde vyhovovalo mimo jiné, že jsem si mohl půjčit kdykoliv kolo (jsou to spíše hajtry) ale na nákup pečiva nebo ranní a večerní projížďky do Biogradu cca 7km to postačovalo a množství pro mne vyhovujících míst.
Dudo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Dudo » pon úno 11, 2008 10:15 am

neviete o niecom pod omisom , makarskou pripadne na brači alebo severne pobrezie hvaru? nejaky apartman v chranenej zatoke moze byt aj bez móla. Niečo rozumne, cena nieje az taka podstatna.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon úno 11, 2008 11:56 am

Před 6ti lety jsem byl pár dní v Sučuraji (Hvar, přístav trajektu z Drveniku) a myslím si, že by se dalo v městečku získat ubytování s možností vyvázání člunu. Všichni pronajímatelé apartmánů mají svoje loďky a jistě by vyšli vstříc. Městečko má asi 300 obyvatel a je dost klidné. Kousek je i kemp, kde se dá s člunem rovněž vyvázat.
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » pon úno 11, 2008 12:03 pm

Sučuraj nebrat! prostředí a okolí nic moc. Všechna kanalizace vede právě na kotviště a je tam neskutečný smrad a špina. Poznatek z 20.9.2007. Kotvily tam i české motoráky možná se někdo z nich ozve a dokreslí situaci.
Berty
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pon úno 11, 2008 12:20 pm

No já tam byl před těma 6ti lety a je fakt, že koncem září....Takže nemám tak hrůzné zážitky.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pon úno 11, 2008 5:31 pm

Libor
bez hodnocení
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 11, 2008 7:24 pm

Pokud hledáš klid a raději apartmán než hotel, tak jedno z těch nej míst je osada Karbuni na ostrově Korčula.
Měl jsem kdysi dávno apartmán přes www.adriatica.net , našel bych v případě zájmu i přímý kontakt na majitele -> je to levnější.
Apartmán a místo je popsáno zde: http://www.adriatica.net/destinations/h ... ula_cz.htm
nebo http://www.adriatica.net/private/det_cz ... ji3p__.htm
U apartmánu je malé molo i bójky.
Pozor nejbližší možnost koupě čehokoliv je až v cca 10km vzdáleném městečku Blato !
berty
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod berty » úte úno 12, 2008 7:50 am

Klidně do adriatiky zavolej, (je tam slovenka) popiš situaci, termín ,lokalitu a ona ti vytipuje pár apartmánů. Podle čísla atartmánu najdeš náhledy, někdy i na kotvení. Je to bezproblémové včetně platby.

Jestli chceš hotel s veškerým zázemím , tak třeba Arkada ve Starém Gradu na Hvaru. Má privátní kotvení za vlnolamen (prověř hloubku vody). Je tam i sjezd a další veřejný sjezd je ve cca 400m směrem do městečka.

Vše záleží na tobě, a jaké máš rád prostředí jestli klid nebo trochu rušno atd. Na ostrovech to má několik nevýhod platíš za trajekt a cena za vlek často bývá větší jak za auto, cesty na ostrovech nebývají moc zpevněny chce to 4 x 4 pokud vyhledáváš klid. Pěkný a klidný je třeba Pokrivenik ten znám jem z vody příjezd je tam myslím po štětu. Loď se dá spustit v Jeslse po pevnině pak přejet do Pokriveniku a po moři lodí.
Takových pěkných místeček je na proti Makarské více, ale vyžaduje to nastíněné řešení.

Berty
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » úte úno 12, 2008 12:08 pm

Ahoj, hledám něco podobného. Zkus hledat na www.adriadatabanka.com, je jsou tam přehledně vždy vypsány parametry co které ubytování nabízí (pes, kotviště, stravování a pod.)
pietro070
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pietro070 » úte úno 12, 2008 1:29 pm

To Dudo,
asi 5 km od mestečka Šibeník za krásnym mostom je dedinka Žaborič, s troma peknými zátokami, s možnosťou vyviazania člnov na betonovom mole. Apartmánové ubytovanie, v blízkosti mora (cca 10-20 m). Všetko novostavby, kľud pohoda, žičliví ľudia. Chodím tam už tretí rok...vrele doporučujem.
Dudo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Dudo » čtv úno 14, 2008 10:25 am

ta stranka www.adriadatabanka.com je fakt super, uz na tom pracujem. A co sa tyka toho ubytovania hladam nieco kde bude co najmenej ludi, naroky nemam ziadne, nepotrebujem nic specialne, ani elektriku, len strechu nad hlavou( ked prsi) a postel....
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » pát úno 15, 2008 1:01 pm

Ahoj, nebyl někdo někdy v Brbinji na ostrově Dugi Otok? Nebo na jiném místě na tomto ostrově? Dík :)
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pát úno 15, 2008 1:08 pm

Ahoy Sullaco, byl jsem v Brbinji a projel jsem celý Dugi Otok - tedy po souši. Co bys potřeboval vědět?
mba
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mba » čtv úno 21, 2008 11:17 pm

Dugi Otok, Bozava, hotel Maxim (4*). Kotvi sa priamo pod hotelom.

Zpět na