Corsaire

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Míra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 18, 2005 2:25 pm
Reputace: 0

Corsaire

Příspěvekod Míra » úte led 17, 2006 11:51 am

Corsaire

Länge über alles 5,5m
Konstruktionswasserlinie 4.65 m
Breite über alles 1.92 m
Breite auf Wasserlinie 1.71 m
Freibord vorne 0.85 m
Freibord Mitte 0.72 m
Tiefgang 0.8 m
Masthöhe über der Wasserlinie 8.13 m
Leergewicht 550 kg
Ballastkiel 194 kg
materiál: olaminovaná překli?ka

http://img32.imageshack.us/img32/255/p10100164js.jpg
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Corsaire

Příspěvekod ZdendaZ » úte led 17, 2006 4:02 pm

Závist je hrozná věc :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř led 18, 2006 5:41 pm

Nezáviď, uz si mal mať to dubové drevo dávno kúpené. Ahoj
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Corsaire

Příspěvekod ZdendaZ » stř led 18, 2006 6:39 pm

To bych měl, ale stavět v dnešní době korzára je nesmysl :)
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Corsaire

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř led 18, 2006 7:26 pm

Jak nesmysl, co nesmysl? Aspoň ti ho neukradou !
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř led 18, 2006 8:15 pm

Nesmysl je třeba koupit si nepovedený laminátový prošlapaný a UV degradovaný zmetek z dovozu. V zemích západních se totiž při odhlášení plavida musí dokázat, že bude ekologicky zlikvidováno, nebo vyvezeno za hranice- za cenu odpadu a nějakým zoufalcům prodáno. Není nad rozměklý laminát, pokud je to sendič tak ještě lépe. To je akorát za trest. A snižuje to prodejní cenu povedených dřevěnek.
Uživatelský avatar
MilanR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pon lis 28, 2005 10:25 am
Reputace: 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsaire

Příspěvekod MilanR » pát led 20, 2006 2:12 pm

Nebo můžeš koupit ojetou loď a přelaminovat. V mém případě sice budu měnit i obšívku, ale zase mám základní tvar, kování, kýl a takeláž.
Takhle to někdy vypadá...
Naposledy upravil(a) MilanR dne ned led 04, 2015 11:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Corsaire

Příspěvekod Denis » pát led 20, 2006 7:48 pm

Dubové drevo môžeš mať kúpené a stavať môžeš aj inú loď. Alebo nie?
Uživatelský avatar
bernau1
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: pát dub 07, 2006 2:51 pm
Reputace: 9
Bydliště: Most

Corsaire

Příspěvekod bernau1 » pát lis 14, 2008 9:01 pm

Zdárek,tak kdy vyrazí Vlaštovka brázdit Orlické vody?Sledoval jsem se zájmem postup renovace a nějak to zamrzlo... :(
Uživatelský avatar
MilanR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pon lis 28, 2005 10:25 am
Reputace: 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MilanR » ned lis 16, 2008 12:26 am

Je to tak. Za poslední dva roky jsem se s rodinou odstěhoval z Prahy ven, tak místo na lodi dělám opravy na baráku, dostudoval jsem školu a narodilo se nám druhé dítě. Chudák Vlaštovka to odnesla. Ale aspoň už netlí na zahradě, má pro sebe půlku stodoly a zrovna vedle dělám novou dílnu. Pár hodin jsem jí věnoval, obral jsem palubu a střechu od shnilého materiálu, trup už v zásadě je, tak teď už budu jen stavět, dost bylo bourání! Lodě si zatím jen půjčujem a snad se tempo oprav zase zlepší. Na Orlíku jsme letos byli týden na Auryn.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon pro 28, 2009 9:28 pm

Stručná historie a vznik lodi Corsaire. http://www.pasat.estranky.cz/clanky/cla ... corsaire_-
Uživatelský avatar
bernau1
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: pát dub 07, 2006 2:51 pm
Reputace: 9
Bydliště: Most

Corsaire

Příspěvekod bernau1 » stř pro 30, 2009 9:00 am

Ahoj,jak to vypadá s Vlaštovkou?Vypluje v roce 2010? ;)
Uživatelský avatar
Gimond
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 27, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Výzva

Příspěvekod Gimond » čtv zář 30, 2010 1:29 pm

Ahoj!
Vyzývám všechny příznivce "Korzárů", pamětníky ALT Korzár, současné majitele a vůbec všechny,kteří měli s touto krásnou lodí co do činění, ozvěte se!

Majitel OLDTIMERU, Corsaire z r. 1969, ctitel "korzárovských" tradic, a všech konstrukcí Jean-Jacquese Herbulota.
Uživatelský avatar
MilanR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pon lis 28, 2005 10:25 am
Reputace: 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MilanR » čtv zář 30, 2010 6:24 pm

Ahoj všichni!
Dlouho jsem toto vlákno nenavštívil, stydím se...
to Bernau1: Vlaštovka snad vypluje koncem léta 2011. Kdyby nebylo tak hnusné počasí na stavbu (nemám vyhřívanou dílnu), už to mohlo být. Zatím je v hrubé stavbě hotova; trup, kajuta, kokpit jsem olaminoval, přetmelil a natřel základovkou.

to Geronimo: Díky za zajímavý článek

to Gimond: No jasně, ozývám se, zvlášť pokud se chystáš na větší rekonstrukci, přijď se poučit z mých chyb (všichni, kdo kdy stavěli loď říkají, že tu další by dělali ÚPLNĚ jinak :-)
Až dokončím rekonstrukci, chtěl bych se z toho pořádně vypsat, včetně fotek, ale před dokončením mám jakýsi blok, asi že by to mohlo přinést smůlu. Na případné otázky ale milerád odpovím.
Uživatelský avatar
Míra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 18, 2005 2:25 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Míra » čtv zář 30, 2010 10:46 pm

Ahoj Gimonde, dej fotku:).

Jednoho pěknýho korzára můžeš vidět v albu http://jkk.cz/cs/fotogalerie/zavody-200 ... -2009.html.
Uživatelský avatar
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

corsaire

Příspěvekod tatavod » pát říj 01, 2010 6:39 pm

Che, che. Míro pokud mne nešálí zrak není to ten Tvůj ?

Ahoj Gimonde .že bychom trochu oprášili již starší vlákno? Jsem zcela pro. Mám totiž také Korzára staršího data a právě probíhá jeho rekonstrukce. Tedy vlastně je to začátek začátku!
Když jsem jej koupil vypadal takhle- zdáli.

http://img204.imageshack.us/img204/3513 ... 004tg3.jpg

Nyní už vypadá jinak, ale až příště. Musím si připravit fota. Ahoj tatavod.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2504
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát říj 01, 2010 7:18 pm

Gimondovo Corsaire je zde: http://ger.rajce.idnes.cz/09_11_20_01Korzar/
(má trochu problém s vkládáním fotek :whist: )
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Míra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 18, 2005 2:25 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Míra » pát říj 01, 2010 7:59 pm

Tatavoda zrak nešálí :), Ahoj!

Gimondovo loď je pěkná, je vidět tovární výroba z kvalitního materiálu.... Btw francouzské a švýcarské stránky jsou plné inspirace:)

Jinak kdyby někdo chtěl tak mám k prodeji origo kýl, zadní koš, sloupek na roh kabiny do kokpitu, jako náhrada za sloupek překážející v kokpitu a dřevěnej stěžen + nějaké plachty na korzára-info do SZ, at si neplevelíme téma.
Uživatelský avatar
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

corsaire

Příspěvekod tatavod » pát říj 01, 2010 10:16 pm

Uživatelský avatar
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Příspěvekod tatavod » sob říj 02, 2010 9:45 am

Omlouvám se, pokud to před tím někdo spatřil. Unikla mi próba.
Loď se mi podařilo umístit u souseda na zahradě a provést několik věcí.Obrázek

Uploaded with ImageShack.us V první řadě jsem musel odstranit badeplato, neboť bylo zcela naplněné vodou shnilé. Dopadlo takhle:Obrázek

Uploaded with ImageShack.usObrázek

Uploaded with ImageShack.us
Odmontoval jsem závaží a kýl. Celé to váží 196 kg!Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Při odstranění plata jsem objevil, že loď se původně jmenovala CHARON a patřila zřejně nějakému hotelu.Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Neznal by někdo tuhle loď?. Rád bych se dozvěděl něco z její historie. majitel věděl jen to, že to plave.
Pak už přišla zima a dopadlo to takhle:Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Jo a ještě jsem sundal záďový a příďový koš a zábradlí.
Zatím Ahoj.
Uživatelský avatar
Míra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 18, 2005 2:25 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Míra » sob říj 02, 2010 8:14 pm

Doporučil bych lodi navrátit její původní jméno :).

Badeplato, pokud dělat tak jenom co nejlehčí bez skladištních prostor-potom loď nejede jak se vzadu zatíží. Naopak vylepšení proudění přidáním 30-40cm lod zrychlí, jelikož se zadek nebude tolik bořit. Motor zle pripevnit na konzoli na originálního zrcadla, u mě je 45mm tlusté, takže žádnej problém.
Uživatelský avatar
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

corsaire

Příspěvekod tatavod » sob říj 02, 2010 10:27 pm

Ahoj. S tím jménem nevím, nevím. Připadal bych si jako ten mýtický převozník přes řeku mrtvých. :? :?
Badeplato asi udělám jen jako boční plováky a střed jako vyklápěcí mřížku, nebo něco podobného. O tom musím ještě přemýšlet. Bude ale opravdu maximálně lehké, snad jen s vestavěnou nádrží v jednom a prostorem pro malou gelovou baterii v druhém.
Zatím ahoj tatavod.
Uživatelský avatar
Míra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 18, 2005 2:25 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Míra » ned říj 03, 2010 9:01 am

V tom si nerozumíme, baterka, nádž a ještě kotva jsou věci který když dáš dozadu tak to nepojede... Kotvu lze pověsit na přední koš z boku (asi nebudeš jezdit se spinakrem). Baterku dát dopředu dolů jak je skladiště plachet, nebo v nejhoršim před žebro v podlaze, který nahoru pokračuje těma skřínkama pod stěžněm.
Vychází to z toho že když se podíváš v plánech, tak hrana bok-dno má vylejzat z vody 60cm od zrcadla a nejspodnější roh zrcadla, pod kormidlem ční nad vodu. Takže by to bylo ok. Jenomže lodě tu jsou stavěný z těžších materiálů, olaminované a různě vylepšené takže těžké. Kupříkladu moje loď je ve vodě zanořená podle plánů, akorát na ní nesmí být posádka... Předpokládám že plány zobrazují zatíženou loď, protože bez posádky nelze plout.
Takže ted do kokpitu přidáš 150kg posádky + min 50kg motor, baterka, kotva, nádž. Takže si zanoříš zrcadlo tak o 5cm. Jakmile se loď rozjede, vzniká víření za lodí a neni problém při silnym zadoboku nebo silnym motoru mít zrcadlo do půlky pod vodou. Problém je že jak se neodtrhávají proudnice laminárně, teda po vrstvách běžící podle dna a volně pokračující za lodí (stalo by se u lodi podle plánů při slabém až středním větru) ale vzniká turbulentní víření který tě brzdí. Je to jako bys napevno vedle lodi přišrouboval kolmo ke směru jízdy desku stejnejch rozměrů jako část zrcadla kolem který vzniká to víření.

Píšu to tak obšírně, abys potom nebyl zklamanej, protože investuješ spoustu práce a výsledek potom nebude nic moc.

Řešení, pokud chceš badeplato, který je dobrý na lezení do vody, kotvení, rybaření a zrychlé loď (celkově je to užitečná věc a proto o ní taky uvažuju) je jenom prodloužit obrysy lodě třeba o půl metru aby se zvýšil vztlak v zadu (s minimálním zatížením zádě), udělat to z 6 marine překližky a dole mít vodorovnou plošinu. žádný bedny na bordel. Maximálně bych tam přivazoval fendry aby se mi nemotaly v lodi. Jak vyřešit boření zádě? Cokoli rozumně jde přesunout co nejdál dopředu, aby na páce (houpačce), která má střed někde nad kýlem a v kokpitu je 150kg lidí bylo něco i na druhé straně na přídi.

Až se mi podaří transformovat z autocadu výkres tak sem dám badeplato jak si ho představuju.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » ned říj 03, 2010 10:23 am

Kdyý už tu je řeč o báden platu, tak přispěji plánkem s jednoduchým řešením konstrukce. Je zde zároveň vyřešeno ovládání listu kormidla /zdvíhnutí / pokud má vaše loď ploutev /. U korzára bych trubku s vedením kormidla nedával před zrcadlo /do podlážky v kokpitu, ale povděsil bych ji hned z venku na zrcadlo a trubka by procházela pouze podlahou bádenplata a šla až na vršek zrcadla. Pokud někdo nechce list zvedací, je to jednodušší o ovládací mechanismus zvedání.
Podotýkám, že toto provedení je navrženo na jinou loď, kterou bych já chtěl transformovat do ocelové, případně hliníkové podoby, ale princip je velmi dobrý a použitelný. Snad jen velikost listu může být přispůsobena originálu.
Když si naklikáte plnou velikost, jsou čitelné i kóty.
Pepa

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

corsaire

Příspěvekod tatavod » ned říj 03, 2010 12:54 pm

Ahoj Míro. :) Samozřejmě s Tebou souhlasím co se týká rozložení zátěží v lodi. Aero i hydrodynamiku jsem studoval už jako kluk, když jsem stavěl modely lodí a letadel. Já však potřebuji rozumný kompromis mezi užitnou hodnotou a rychlostí. Preferuji pohodlí a rychlost už není tak důležitá. Myslím, že už jsem psal, že pod předním spacím platem bude nádrž na vodu, ale baterka by se tam snad ještě vešla. Důchod se pomalu blíží a tak musím myslet na pohodlí, byť omezené velikostí lodi. Dnes v noci mě napadla myšlenka na WC v části zadní bakisty, takže budu opět přehodnocovat a přepracovávat plány. Zatím mám čas, protože teď destruuji. :good:

Pepo,kápnul jsi mi do noty. Už několik dní vymýšlím sklápěcí kormidlo a tohle mi dost pomůže. Systém vyklápění jsem vymyslel podobný,ale nemohu nějak přijít na způsob jištění ve spuštěné poloze. Nevyklopí se pak kromidlo při rychlejší jízdě samovolně? :shock:
Neměl bys tam nějaký nápad a případně i zadní pohled na badeplato? Dík.

Jinak upravuji fotky z další rekonstrukce.Snad příště.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů