Corsaire

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 320
Registrován: stř črc 30, 2014 2:00 am
Reputace: 24
Bydliště: Krnov

Příspěvekod MaM32 » ned dub 26, 2015 8:25 am

Já nevím....mě se zdá,že lepší než upravovat lodičky a vymýšlet jiné fígle jak přelstít orgány je donutit je změnit předpisy jiným směrem,ale to by se nesmělo jen tlachat u píva.
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 840
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » ned dub 26, 2015 9:14 am

Před léty jsem žádal o stavbu. Letos byla v plánu registrace. Nebude. Místo ní se šila za 2,5 tis. menší kosatka pro banánistán.
Pro plavbu ve svobodném světě mám taku, jaka ma byt, bo tak je to spravne.

Získal jsem tím nadhodnoty :
- Nepodléhám, neplatím.
- Po moři můžu beztrestně kam chci a výše, než 2 m.
- Neplatím za vlajku a menší kosa bude zároveň bouřková.

Osobně s tím problém nemám. Prosit se, bojovat, tlachat u piva nemusím.
Větší loď bude doma opět v Antverpách. k.
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned dub 26, 2015 6:51 pm

Hacjacht půjčuje na orlíku Jaguara 23 bez VMP - podle údajů má Jaguar 23 suchou váhu 1,3t k tomu nutno připočíst posádku, vybevaní, bagáž. Udává u ní povolený výtlak 980kg - by mi celkem zajímalo jak se jim podařilo dostat na takovou váhu - plachty má zřejmě zmenšené, o to nic.

U Corsaira bych to vůbec neřešil a na nějakou registraci se vykvákl, možná bych ani neodhlašoval, jen nechal propadnout technickou a sundal čísla z lodi.
Uživatelský avatar
MilanR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pon lis 28, 2005 10:25 am
Reputace: 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MilanR » pon dub 27, 2015 8:10 am

Pepa píše:
MilanR píše:......, rozhodující je váha nákladu a vodní váhy zatím fakt nemají :-)
... :smash:

Opět špatně. Vím, že tomu snad rozumíš správně, ale tuto chybu tu pro ostatní nelze nechat.

Rozhodující je celková hmotnost (chceš li tak váha ) celého plavidla.......= vlastní loď + náklad + posádka + motor + svačina kapitána + schovaná flaška rumu. :)

Až budou mít ty vodní váhy, tak připluje loď s jeřábem, hodí pod tebe kurty a celou tvoji loď zvednou 10 cm nad vodu a v této chvíli zváží. Odečtou váhu kurty, zbytek je okamžitá hmotnost plavidla.


Pepo, já to tak myslel - pro mě je váha lodi s příslušenstvím konstanta + řeším tedy jen váhu nákladu abych nepřekročil povolenou celkovou hmotnost. Ale dík za opravu, nenapsal jsem to srozumitelně, někoho by to mohlo zmást.

Tkrusko, zvážil jsem se, pak manželku, obě děti, batoh s jídlem a pětilitrový kanystr s vodou a ani zdaleka jsem se nepřiblížil 440 kg.
Korzár není zas tak velká a těžká loď. Dřív se, pokud vím, registroval hlavně kvůli délce přes 5 metrů (5,45).

Vyhláška mi hnula žlučí, že jsem první noc nemohl ani spát. Petici jsem podepsal, diskuze sleduji a jakmile se objeví výzva k nějaké akci (demonstrace, platba na podporu, založení spolku), jdu okamžitě do toho. Klidně Vlaštovkou zablokuju severojižní magistrálu. Ale do té doby, než se to podaří, musím řešit tuto sezónu - nenechám se šikanovat.
Že to je bez čísel výhodnější, vypsal Kanic, má pravdu.
Možná jsem měl jen sundat čísla, jak píše Charlie, ale bral jsem tu odregistraci jako svůj osobní projev vzdoru.

Mám ještě Pávii, samozřejmě registrovanou, platím si stále kotviště na Orlíku, takže se mě vyhláška stále týká. Ale i kdyby netýkala, z principu musíme bojovat a nevzdávat to, ale zároveň je třeba nenechat se šikanovat a po přechodnou dobu využívat skuliny, které ve vyhláškách úředník nechal. A případně se i soudit! Já jsem vodní tramp. Mě prostě nikdo z vody vyhánět nebude, a basta!
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » pon dub 27, 2015 8:31 pm

Milane, gratuluji ti k znovuzískání svobody. I kdyby se vyhláška změnila a to podle mě hned tak nebude, nejsem naivní, tak ušetříš alespoň na technické, která také podražila a spousty času okolo toho. :good:
Když si vemu, že víc jak půl roku dělám jenom na daně, tak tu vyhlášku beru od státu jako pěknou podpásovku. Naco jim dávat zbytečně další koruny za Corsára, který se vejde krásně mezi neregistrovaná plavidla. Máš to teď jako takový kolo, taky ho můžeš zaparkovat i tam, kde auto ne :mad: .
Uživatelský avatar
MilanR
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pon lis 28, 2005 10:25 am
Reputace: 3
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MilanR » úte dub 28, 2015 6:32 am

To přirovnání ke kolu se mi moc líbí :-) V analogiích s auty ta vyhláška vypadá nejabsurdněji, to je dobré používat.
Kolo podléhající registraci... :-D
Uživatelský avatar
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Příspěvekod tatavod » úte dub 28, 2015 11:15 am

Zdravím. Asi jsem kdysi v kurzu nedával pozor, ale jak se vlastně přeměřují plachty. V reglementu je uveden rozměr v m2 u hlavasky, geny a spinakru. Kosatky tam uvedeny nejsou, jenom plánky s rozměry. Počítají se tedy i kosatky, nebo se předpokládá, že se mohou měnit :? Nego měří tzv. příďový trojůhelník? Já vím blbec. :oops:
Uživatelský avatar
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 840
Registrován: ned led 06, 2008 1:00 am
Reputace: 21
Bydliště: Hukvaldy

Příspěvekod kanic » úte dub 28, 2015 2:13 pm

Taky jsem nedával pozor. Vím ale naprosto jistě, že nejdříve je musíš spustit.
Teprve pak je předáváš orgánům ke změření.
Uživatelský avatar
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Příspěvekod tatavod » čtv dub 30, 2015 3:11 pm

No to teda :shock: . Ale co když budu zrovna jachtat? ;)
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » čtv dub 30, 2015 3:34 pm

Pro všechny Corzáristy posílám "hymnu". :good:

https://www.youtube.com/watch?v=tIOWoJzNYRI

Z písně se dozvíte kolik Korzár váží. Vypadá to, že podléhá registraci. :D :whist: :mad:
Uživatelský avatar
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte srp 12, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Krásná Hora nad Vltavou

Příspěvekod tatavod » čtv dub 30, 2015 5:18 pm

ŠmarjáJozefe, co budeme dělat? :blink: I kdyby pár bylo dvě ,tak jsme v :prdel: Tolik balastu tam nemám! :)
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » čtv dub 30, 2015 10:50 pm

Docela by mě zajímalo, jestli tu někdo nemá Korzára v ploutvové verzi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů