Peripetie kolem předávky lodi - u gentlemannů a s happyendem

Varování před údajně špatnými firmami, špatné zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Luboson
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Peripetie kolem předávky lodi - u gentlemannů a s happyendem

Příspěvekod Luboson » čtv led 24, 2008 7:26 pm

Doporučujeme dočíst tento topik bez unáhlených závěrů až do konce, protože jde o vzácný případ, kdy se po počátečním informačním šumu slušní lidé spolu domluví. V.

Ahoj všem slušným jachtařům!Chtěl bych se s Vámi podělit o negativní zkušenost s p.Satrapou,který nabízí charter lodí v zahraničí a zároveň pronajímá plachetnici na Slapské přehradě. Naštěstí jsme využili pouze nabídky víkendového pronájmu na Slapech, ale vzhledem k praktikám používaných p.Satrapou bychom chtěli upozornit hlavně potenciální klienty v zahraničí. P.Satrapa nám osobně předal loď a zároveň převzal nájemné a kauci ve výši 5 000,- kč, na kterou nám však nevystavil žádnou stvrzenku. Sice nás to zarazilo, ale jsme přece všichni jachtaři, bylo mi trapné si o potvrzení říkat. Po návratu do Modré loděnice nás však čekalo překvapení.P.Satrapa nikde a po telefonu nám oznámil, že je v restauraci mimo přehradu a vrátí se až večer. Máme prý loď vyvázat a kauci nám pošle převodem na náš účet. Loď jsme tedy zcela nepoškozenou vyvázali a odjeli domů.Od té doby jsme již peníze neviděli, přestože jsme p.Satrapu urgovali, vůbec nereagoval.Po více než půl roce jsme peníze oželeli a byli bohatší o další zkušenost.
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mira1 » čtv led 24, 2008 9:11 pm

Hele, trochu ho znám a tohle se mi nezdá. Tipoval bych to spíš na jeho "bordel", že na vás zapomněl, než že by vás chtěl úmyslně okrást.
david
moderátor
Reputace: 120

Příspěvekod david » pát led 25, 2008 12:19 am

[quote="Mira1"]Hele, trochu ho znám a tohle se mi nezdá. Tipoval bych to spíš na jeho "bordel", že na vás zapomněl, než že by vás chtěl úmyslně okrást.[/quote]

znám ho taky, myslím si totéž
windward
moderátor
Reputace: 45

Příspěvekod windward » pát led 25, 2008 12:24 am

Ja Satrapu zas tolik neznam, ale prijde mne to u nej divne. Ze by te chtel okrast? Bude v tom urcite nejake nedorozumeni. :)
halladin
vytrvalý návštěvník
Reputace: 2

Příspěvekod halladin » pát led 25, 2008 12:36 am

Blu Balu ?

"Chtěli bychom ještě jednou poděkovat Vám všem, kterých se tato situace dotkla, za Vaši trpělivost a pochopení při řešení vzniklé situace a bylo nám velkým potěšením vyřešit celou záležitost tak, že nikdo z Vás nezůstal v předem sjednaném termínu bez lodi a díky našim finančním rezervám nikdo nepřišel ani o část zálohy, kterou jste našim prostřednictvím poukázali na účet Blu Balu."
http://www.satrapa-yachting.cz/
satrapajan
nováček na fóru
nováček na fóru

satrapa

Příspěvekod satrapajan » úte úno 05, 2008 11:11 pm

Ahoj všem slušným jachtařům,
včera jsem se od svých profesních kolegů dozvěděl o svém negativním hodnocení na tomto jachtařském fóru. Jsem zde nařčen z krádeže finanční částky 5000,- Kč. Rád bych touto formou požádal autora tohoto příspěvku, vystupujícího pod přezdívkou Luboson, o zveřejnění svého celého jména a kontaktu.

Děkuji

Jan Satrapa
Hlubočepská 1081/34
152 00 Praha 5
satrapa@satrapayachting.cz
602 308 122
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » úte úno 05, 2008 11:39 pm

Hm, autor původního příspěvku se dostal do problémů vlastním přičiněním. nevím, kde je pravda, ale i pokud by byly jeho údaje pravdivé, velmi těžko by se prokazovaly bez nějakých písemných důkazů fakta, které udává. Snad svědecké výpovědi, Ovšem svědky si může najít kdokoli...... a na cokoli.....
Moudří říkají - nemluv, když mluvíš , nepiš, a když píšeš, tak nepodepisuj.
A udat své jméno by bylo jako podepsat se.
A říct si o žalobu pro nactiutrhání, poškozování dobrého jména, či něco podobného.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » stř úno 06, 2008 12:54 am

Snaď sa to vysvetlí, pan Satrapa sa ozval a vyzval sťažujúceho sa na riešenie, dal na seba kontakt, s anonimom predsa nič nemôže riešiť. O nactiutrhanie istotne nejde lebo sťažovatel netvrdil že ho pan Satrapa okradol, len povedal že mu nevrátil zálohu. Svedkovia v prípade súdneho sporu vypovedajú pod prísahou a krivé svedectvo je trestný čin, takže svedkov si nemôžeš zohnať kolko chceš. Za pár korún nikdo nebude riskovať spáchanie trestného činu. Predpokladám že medzi nimi príde ku korektnej debate a vec vyriešia.
halladin
vytrvalý návštěvník

Příspěvekod halladin » stř úno 06, 2008 8:01 am

Denisi, pokud to nevyřešili doteď, už to nevyřeší.
Ledacos je trestný čin, a přesto se děje. A velmi často. Pokud je obvinění nesmysl a lež, je pan Satrapa nevinný, může se jednat i o pomluvu v rámci konkurenčního boje. A stejně se autor nepřihlásí.
Tady je všechno možné.
Nějak postrádám víru ve smysluplnost podobných projevů jako je původní příspěvek.
Autor tvrdí, že pan Satrapa
a) vzal peníze - nájemné plus kauci
b) nedal potvrzení -zřejmě ani za nájem, ani za kauci
c) nereagoval na výzvy k vrácení kauce.

Pokud tato tvrzení nejsou dokazatelná, jde o nactiutrhání jako bič. Zvlášť závažné, protože šířené v komunitě možných zákazníků pana Satrapy. (jachtařů)
vilma
moderátor
Reputace: 40

Příspěvekod vilma » stř úno 06, 2008 8:34 am

Halladine, já bych to zatím - a ani nikdy - nevybičovávala. Většina věcí se dá v klidu vysvětlit, když lidi spolu mluví.

Vážený Jane Satrapo, je dobře že jste se ozval, snad se vše v klidu mezi vámi vysvětlí, nedorozumění plynoucí se špatné komunikace jsou běžná.
Mimochodem, na foru lze o Vás najít hodně kladných zmínek !

Lubosone, prosím o navázání kontaktu, pokud se tak nestane do 1 týdne, celý topik bude smazán.

Příspěvky třetích stran budou mazány ihned, považujte toto forum pro ostatní za zamčené.
Naposledy upravil(a) vilma dne pát úno 08, 2008 4:47 pm, celkem upraveno 1 x.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř úno 06, 2008 8:56 am

Já neznám popisované prostředí, ani jednotlivé aktéry.

Vidím, že Liboson se 24.1. zaregistroval, vypustil jedovatou slinu a mlčí. První a poslední příspěk. Není tudíž člen tohoto fóra. Jen jej využil ke své presentaci.
Vidím, že lidé kteří znají p.Satrapu o těchto slovech pochybují. Někteří jsou stálými přispivateli a nemá důvod jim nevěřit.
Vidím, že p.Satrapa se ohlásil a žádá stěžovatele o kontakt. Protože se nevyjádřil k tomu jestli to je pravda nebo ne, nevím jestli se to stalo a chce to napravit, nebo nestalo a chce jej třeba inzultovat.
Můj vyloženě subjektivní názor se v této chvíli staví na stranu p.Satrapy.

Opět, už po několikáté jsme na tenkém ledě. Jsou to pořád věci, které se oběma stranám jen těžce dokazují. Nařčený ale, stejně jako v bulváru, má vždy horší pozici. V médiích neplatí presumpce neviny. Jednou vyřčené, bez ohledu na to jestli pravda nebo ne, jestli dojde zpětně k omluvě nebo ne, jednou vyřčené vždy ve čtenářích něco zanechá.
Není to do tohoto vlákna a není vhodné je využívat k diskusi. Ale je na zváženou, jestli by takovéto výpady neměly být důsledně moderovány, případně vytvořit pro ně zvláštní podmínky.

EDIT: Jsem to psal ještě před tebou Vilmo, jen mě to trvalo. Souhlasím s tebou a případné smazání je rozumné řešení.
Naposledy upravil(a) Baharis dne pát úno 08, 2008 9:22 am, celkem upraveno 1 x.
satrapajan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod satrapajan » pát úno 08, 2008 9:18 am

Vážený pane Libore,

děkuji za zprávu.

Jan Satrapa
Luboson
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luboson » pon úno 11, 2008 10:14 am

Vážení přispívatelé i čtenáři,
opět jsem po nějaké době zavítal na tyto stránky a byl jsem překvapen, jakým směrem se diskuze na můj příspěvek v minulých dnech ubírala. Stal jsem se nactiutrhačem a p.Satrapa obětním beránkem špinavé konkurence a zloby. Kdybych chtěl záležitost řešit cestou soudního sporu, jak zde několikrát zaznělo, tak bych to již dávno udělal. Ztráta času a úsílí, které bych takto vynakládal, však za tuto záležitost nestálo. Smysl této rubriky však vidím v jiné věci, než aby zde lidé naprosto nezainteresovaní, popř. kamarádi a kolegové p.Satrapy hledali spravedlnost, význam vidím v tom, že má-li někdo jakoukoliv negativní zkušennost, může s ní tady seznámit ostatní potenciální klienty (nejde tedy o kolegy a kamarády), kteří si mohou příspěvek přečíst a názor si vytvořit svobodně sami. A na určité věci si dát alespoň pozor. V tomto případě např. alespoň tolik, že si jistě od p.Satrapy jako případného pronajímatele vyžádají na veškeré vydané finanční prostředky potvrzení. Na tom nevidím nic špatného a je-li p.Satrapa seriozní podnikatel, jak se zde předkládá, určitě ho toto nikterak nemůže poškozovat. Rozhodně se však případné žaloby p.Satrapy za "nactiutrhání" nebojím, loď jsem si nepůjčoval sám, ale s přítelkyní. Navíc jsme ten víkend potkali mnoho kamarádů jachtařů a prošli i kontrolou SPS, takže skutečnost o pronájmu Motýlka v daném termínu p.Satrapa nemůže zapřít. A jistě pak může předložit veškeré účetní doklady za převzetí platby, zálohy a její navrácení...Pro upřenění ještě uvedu na pravou míru skutečnou částku, kterou p.Satrapa dluží, protože z příspěvků je patrná jistá nepřesnot, přestože to asi není pro toto forum podstatná věc. Po odečtení částky připočítané za dohodnutý pronájem měl p.Satrapa vrátit na kauci 3 500,-kč. A závěrem ještě k některým předchozím příspěvkům.
1. Jsem jachtař amatér, nikdy jsem v této oblasti nepodnikal a p. Satrapu jinak vůbec neznám. Jaký bych tedy mohl mít důvod jmenovaného poškozovat opravdu nevím, zatímco důvod, pro který p.Satrapa nepřizná pravdu si jistě každý čtenář dohledá sám.
2. K příspěvku p.Baharise, na těchto bezvadných stránkách jsem se registroval již někdy před rokem. Nejsem aktivní, profesionální jachtař, abych se zde pouštěl do odborných diskuzí, rád jsem si však pročítal všechny rubriky i příspěvky a moc tomuto nápadu fandím. Protože jsem zde přes léto delší dobu nebyl a zapomněl heslo a přihl.jméno, zaregistroval jsem se znovu. Rozhodně jsem nevypustil "jedovatou slinu", jen proto, že ihned neraguji na nové příspěvky. Třeba by se našlo i mnohem snažší vysvětlení, třeba že jsem normálně pracovně vytížený člověk, který nenavštěvuje tyto stránky zcela pravidelně, jako asi většina čtenářů.
3. Nejde mi opravdu o to, převědčit zde příznivce p.Satrapy, o ty určitě nejde. Ale o ty čtenáře, kteří si občas pronajmou lodičku pro radost a hledají tady zkušensti jiných, aby si názor mahli vytvořit sami. Mám dnes samozřejmě i velmi pozitivní zážitky s pronájmem na českých vodách, ale to patří už na jiné forum a nechci zde býr opět nařčen z konkurenčního boje.
Přeji všem dobrý vítr do plachet a jen ty nejlapší zážitky na našich i zahraničních vodách.
Luboš Ondráček
Na Hřebenkách 76, Praha 5
lubos.ondracek@skluga.cz.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » pon úno 11, 2008 10:52 am

Ahoj Lubosone
Fajn že ses konečně ozval. Jak jsem už psal, neznám aktéry sporu ani prostředí. Nikoho nechci hanět, nikoho se zastávat a už vůbec ne dělat arbitra. Jen jsem trochu komentoval stav ne/diskuse.
Dokáži pochopit že jsi zaměstnaný člověk a že máš málo času. Nikdo tu nedělá prezenčku a nikdo ti nemá zazlé, že se sem podíváš jednou za čas. Ale v okamžiku kdy si uděláš čas a napíšeš příspěvek s celkem závažným obsahem, měl by jsi si už udělat i čas na případné reakce. Nakonec u každého vlákna lze nastavit hlídání nových příspěvků.
Nezlob se na mě, ale že reaguješ po nějakých třech týdnech, to mě připadá naprosto nedostačující. Protože to lidi zajímá, kladou další otázky. Pokud na ně nedostanou odpověď, je tendence si odpovídat sám. Nehledě na člověka, kterého se to přímo týká.

No. Je dobře že jsi se nakonec ozval a pevně věřím, že se vaše záležitost korektně vyřídí. Pokud nám podáte zprávu, budeme jen rádi.
vilma
moderátor
Reputace: 40

Příspěvekod vilma » pon úno 11, 2008 11:47 am

Baharisi, Luboson se ozval po 6 dnech od reakce uživatele satrapajan.
Dejme tomu, že třetí - tudíž neinformované - strany a komunikaci s nimi jsme vyloučili ze zřetele.
Pozn. : I nadále bude vstupování třetích stran, jak bylo oznámeno, mazáno.

OK, hoši, Luboši i Jene,
/doufám, že se za toto oslovení neurazíte/,
dejte, prosím, určitě vědět, jak jste se domluvili.
Potom ten topik tady nějak důstojně ošetříme.
P.S. Věřím v dobré konce !
Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 11, 2008 7:30 pm

Pane Satrapo Luboson Vám vyhověl a cením si jeho vyjádření-odpovědi (bez dalšího hodnocení).
Pořád se mi chce věřit, že jde o jedno velké nedorozumění.
satrapajan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod satrapajan » úte úno 12, 2008 4:22 pm

Pane Ondráček,

děkuji Vám, že jste svůj příspěvek do tohoto fora autorizoval a poskytl mi tak prostor k vyjádření k Vašemu původnímu sdělení.
Plachetnici jste měl zamluvenu od pátku 22.6. 2007 do soboty 23.6.2007 do 8:30 h ráno, kdy měl na loď nastupovat další klient. Půjčení lodi jste si objednal telefonicky. Předpověď počasí na víkend však byla mizerná, a tak klient, který měl nastupovat po Vás pronájem odřekl. Nabídl jsem Vám tedy možnost prodloužení pronájmu, kterou jste přijal. Plachetnici jste přebíral v pátek, řádně jste mi zaplatil za její pronájem a na složení částky 5 000,-Kč, jako jistiny na případné poškození lodě jste u sebe neměl dostatečnou hotovost.
Jelikož jste mi byl sympatický a rozhodl jste se plout i přes nepřízeň počasí, souhlasil jsem s kaucí 3 500,- Kč. K tomuto kroku mě vedla i skutečnost, že jsem dosud nikdy a s nikým neměl problém s poškozením této plachetnice a všichni klienti, kteří měli loď půjčenu před Vámi a zároveň i po Vás, vždy dostali po zaplacení spotřebovaného benzínu celou svou kauci zpět. Ve Vašem tvrzení v původním příspěvku, ale i ve druhém příspěvku shledávám nepřesnost ohledně přijaté kauce a platby za pronájem , ale shodujeme se na skutečnosti , že u mne zůstala částka 3 500,-Kč .
S čím, ale zásadně nemohu souhlasit je Vaše tvrzení , viz Váš původní příspěvek , kde uvádíte :“ Po návratu do Modré loděnice nás však čekalo překvapení. P.Satrapa nikde a po telefonu nám oznámil , že je v restauraci mimo přehradu a vrátí se až večer.“
Pane Ondráček , nebyli jsme spolu domluveni na konkrétní hodině Vašeho zpětného předání lodě. Při předání plachetnice jsme se dohodli, že mi hodinu před návratem zavoláte, abych se dostavil na molo a loďku převzal zpět. Nechtěl jsem, aby jste byl vázán na konkrétní čas s ohledem na deštivou předpověď počasí. Když jste mi volal ohledně vrácení pronajaté lodě, kotvil jsem se svou plachetnicí na Měříně a spolu s přítelkyní a dětmi jsme byli v restauraci, kde jsme čekali na objednané jídlo. Dle naší dohody jsem Vám sdělil , že se tedy za hodinu sejdeme v přístavišti. Vaše odpověď však byla, že už na kotvišti jste a potřebujete rychle odjet.
Nechtěl jsem blokovat Váš čas a po Vašem ujištění, že loď je zcela v pořádku, jsem souhlasil s uvázáním lodě na své místo a Vaším odjezdem. Telefonicky jsme se dále dohodli, že mi zašlete číslo účtu, kam Vám mám složenou kauci po odečtení spotřebovaného benzínu poukázat.
Když jsem se vrátil na Modrou loděnici , šel jsem již bez Vaší přítomnosti zkontrolovat Vámi vrácenou plachetnici a moje přítelkyně, která byla přítomna konstatovala :“ Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán“. Na lodi chyběl frklík – korouhvička na stěžni , ale to by nebyl ten nejzávažnější problém. Při kontrole stavu paliva v nádrži , která je plastová a je nedílnou součástí motoru , jsem zjistil , že na nádrži je stržený závit a tudíž víčko nádrže nejde dotáhnout tak, aby při vyklopení motoru do vodorovné polohy z nádrže neprosakoval benzín.
Na první pohled se to zdá být banalita řádově za jednotlivé stokoruny, avšak skutečnost je jiná. Motor TOHATSU 5 HP již jednou prošel výměnou nádrže, hned když jsem jej pořídil jako použitý, jelikož původní nádrž byla naprasklá. Cena nové nádrže byla nečekaná 2500,-Kč včetně montáže 3 000,-Kč.
Když mám vyčíslit škodu za frklík, tak ten který byl namontován na lodi stojí 120,-Kč, sklopení stěžně montáž nového frklíku a znovu postavení stěžně zabere 2 pracovní hodiny po 350,- Kč. Celková škoda za frklík je tedy 720,-Kč. Dnes už nejsem zpětně schopen říct kolik bylo spotřebováno benzínu , ale z pravidla to bývá včetně oleje za 200,-Kč. Budu tedy počítat 100,-Kč.
Když tedy sečtu opravu motoru 3 000,-Kč plus výměna frklíku 720,-Kč a 100,-Kč za benzín , vyjde mi částka 3 820,-Kč. Po Vašem odjezdu jsem očekával , že mne budete kontaktovat dle naší telefonické domluvy za účelem vyúčtování kauce. Toto se však nestalo ani v následujících dnech ani týdnech a nestalo se tak ani dodnes . Celá tato záležitost na mne tedy udělala dojem , že jste se mnou od vrácení lodě mluvit nebo komunikovat písemně vůbec nechtěl. Což mě od Vás překvapilo , ale nebylo by to první a zřejmě ani poslední zklamání.
O to víc mne zaráží , když se po sedmi měsících dočtu v tomto veřejném jachtařském fóru o tom jaký jsem darebák , že jsem Vám kauci nevrátil i přesto , že jste mne k tomu vyzýval. Kdyby tomu bylo skutečně tak , už dávno jsme měli celou věc vyřízenu. Z mé strany Vám nebylo možné zaslat ani vyúčtování škody vzniklé na lodi, jelikož Vaší kontaktní adresu jsem obdržel až v tomto fóru. Výše uvedenou kauci mám ve svém účetnictví vedenou jako dodnes jako nezaúčtovanou zálohu za opravu lodi a motoru.
Pane Ondráček , byl bych nerad aby mé vyjádření k Vašemu příspěvku vyznělo jenom jako soubor Vašich chyb. Co se týká mé osoby , kladu si za vinu absenci detailního předávacího protokolu při převzetí a vrácení lodi. Jelikož se jedná o plachetnici opravdu jednoduchou , bez doplňkové výbavy , nepovažoval jsem to dosud za nutné. K tomu mne vedl i bezproblémový průběh předešlých uskutečněných pronájmů. Další mojí chybou bylo to , že jsem Vás okamžitě po mém návratu na kotviště telefonicky nekontaktoval a nepožadoval po Vás návrat na kotviště a řádné předání plachetnice.
Dovedu si představit i to , že výše uvedeného poškození si nejste vědom. Plastový závit na nádrži se poškodil křivým nasazením víčka a následným dotažením. O frklík se na Slapech nejčastěji přichází při kotvení v blízkosti stromů. Plachetnice kterou jste měl pronajatou umožňuje díky svému nízkému kýlu kotvení v blízkosti břehu. Kauce 5 000,-Kč je vybírána hlavně s ohledem na možnost poškození kormidla a nohy motoru při couvání bezprostředně ke břehu. Pro příští sezónu jsem už poučen a detailní předávací protokoly budou vedeny ke každému pronájmu.
Pane Ondráček , ponechám teď na Vás, jak se k této naší záležitosti postavíte. Já o stavu Vám svěřené plachetnice nemám žádný záznam, jak jsem již uvedl . Při kontrole po Vašem odjezdu byla se mnou přítomna akorát moje přítelkyně , což pro Vás nemusí být směrodatné.
Nabízím možnost osobního setkání u mne na provozovně i s druhým členem Vaší posádky, kde je poškozená nádrž fyzicky ke shlédnutí, rovněž jsem Vám schopen prokázat cenu nádrže a cenu její montáže.
Věřím , že i s odstupem 7 měsíců budeme schopni najít takové řešení , při kterém se Vy nebudete cítit mnou okraden a já nebudu mít pocit , že jsem doplatil na vstřícnost k Vaší osobě.

Jan Satrapa
Luboson
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luboson » úte úno 12, 2008 5:32 pm

Pane Satrapo,
jsem rád, že jste si alespoň nyní vzpomněl na předmětnou záležitost, neboť ještě z Vašeho prvního vyjádření na tomto foru vyplýval spíše velký údiv a snaha popřít cokoliv. Víte, částku 3 500,- kč za nevrácenou kauci, na které jsme se nyní shodli jsem dávno oželel a svůj příspěvek jsem nepsal s úmyslem jí tímto způsobem získat zpět. Víte jistě velmi dobře, že poškozený plastový závit víčka nádrže v ceně 3 000,-kč (frklík na který jsme se ještě při příjezdu do loděnice dívali pomíjím) je záležitost, kterou si teď velmi těžko budeme vzájemně dokazovat, stejně jako bychom na tuto závadu těžko přišli i při předávání lodě. Nechci se o toto přít. Ale co mě překvapuje, proč jste s touto argumentací přišel až nyní, po zveřejnění záležitosti na tomto foru. Na upomínky o navrácení zálohy spolu s číslem účtu (zaslané např.16.8.2008 formou sms), na které mám potvrzení o doručení jste vůbec nereagoval. Proč jste mě tedy nekontaktoval na daném telefoním čísle a nepodal vysvětlení, které nabízíte dnes? Stejně tak mě překvapuje, že jste ihned po návratu a zjištění závad netelefonoval a nedojednal způsob náhrady, popř. možnost vyjasnit si stav, před případným dalším nájemcem. Sám ve svém vyjádření uvádíte, že jsem Vás před příjezdem do loděnice telefonicky kontaktoval, tel.číslo jste tedy měl (zapisoval jste si ho i při předání). Takto si myslím, by v daném případě postupoval každý. Jen pro úplnost chci uvést. Ano, souhlasím s Vaším tvrzením o tom, že jsme nebyli domluveni na přesném času předání plachetnice v neděli, neboť Vy sám jste navrhnul možnost předání kdykoliv, neboť jste po celý den v loděnici přítomen. Proto jsem byl tak překvapen, když jsem Vám před příjezdem (nikoliv po něm jak píšete) telefonoval a Vy jste se nemohl v dohledné době dostavit. Víte, sám podnikám od r.1992 a zásada, kterou jsem se vždy řídil je především spokojenost zákazníků. I v případě, že je sporné na čí straně je chyba (nebo se dokonce domnívám, že spíše u zákazníka) postupuji vždy tak, aby zákazník odcházel spokojený. Jsem zvyklý raději oželet pár tisícovek, ale zachovat si dobré jméno. A o tom, ať si každý čtenář nyní udělá úsudek sám. Nepožaduji žádné vyúčtování ani vrácení finanční částky. Ale vážím si profesionálního a seriozního přístupu. Věřím, že popsané řádky mohou přinést čtenářům, ale i nám hodně poučení a to je to hlavní. Ještě jednou přeji všem dobrý vítr
Luboš Ondráček
satrapajan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod satrapajan » stř úno 13, 2008 12:24 am

Pane Ondráček,

nemohu s Vámi souhlasit ve Vašem tvrzení, že z mého prvního vyjádření k Vašemu příspěvku vyplýval velký údiv a snaha popřít cokoliv. Nemohl jsem se vyjádřit k anonymní kritice mé podnikatelské činnosti a mé osoby. Náš nedořešený obchodní případ mám samozřejmě zapsaný dobře ve své paměti, avšak skutečnosti neodpovídala ani Vámi původně uváděná předmětná finanční částka na které jsme se nyní shodli. Z tohoto důvodu jsem Vás tedy vyzval k uvedení Vašeho jména pod svůj příspěvek, čímž jste mi dal možnost k reakci na konkrétní skutečnosti.

Dále ve Vašem vyjádření uvádíte, že bychom při předání lodě těžko přišli na poškozený závit na palivové nádrži. K tomuto uvádím, že nádrž byla kontrolována vždy při zpětném předání plavidla za účelem zjištění spotřebovaného množství paliva. Poškozený závit nešlo přehlédnout, jelikož byl odtržený v délce 2-3 cm, ale zůstal viset na hrdle nádrže.

Ptáte se proč jsem se svojí argumentací přišel až po zveřejnění záležitosti na tomto fóru. K tomu se vyjadřuji. Byli jsme dohodnuti, že budete kontaktovat Vy mne za účelem sdělení Vašeho účtu, na který mám poukázat Vaši kauci. Očekával jsem vaši reakci během několika dnů. Mé veškeré kontakty jsou veřejně známé. Telefony zvedám téměř kdykoliv, na zmeškané hovory reaguji obratem zpětným voláním, emaily si stahuji denně a poštu vybírám pravidelně. Telefonicky jsem Vás já nekontaktoval, jelikož jsem předpokládal kontakt z Vaší strany v návaznosti na způsobenou škodu.

Uvádíte, že jste mi upomínal o vrácení zálohy 16.8. sms zprávou v které jste uvedl i číslo účtu. K tomu uvádím, že jsem od Vás žádnou sms neobdržel a je pro mne nepochopitelné, proč jste toto, dle Vašeho vyjádření, učinil až po více než 45 dnech od pronájmu plachetnice, když jsme byli domluveni na vrácení Vaší kauce v hotovosti při zpětném převzetí plachetnice. Očekával bych tedy Vaší reakci v rozmezí několika dnů.

Pane Ondráček, nabízím Vám osobní setkání za účelem dosažení smírného řešení celé záležitosti. Ani mne nejde o peněžní hotovost 3.500,- Kč. Píšete mi o Vašem podnikatelském postupu při řešení sporných případů a uvádíte, že raději oželíte pár tisícovek, aby byl zákazník spokojen i když se domníváte o jeho chybě. Dle mého názoru je třeba mít jednotlivé obchodní případy ošetřeny tak, aby bylo možno v případě nezdaru určit míru zavinění jednotlivých aktérů. O svých chybách jsem se již zmínil ve svém minulém příspěvku. V sezóně 2007 jsem těch párů tisícovek musel ze své podnikatelské pokladny vydat více než sto, za účelem zaplacení náhradních jachet po zkrachovalé rakouské společnosti Blu Balu, u které měli moji klienti rezervovány jachty v Chorvatsku a mým prostřednictvím zaplaceny zálohy a v několika případech i již doplaceny celé pronájmy. A nejsem si zrovna vědom svého přičinění na pádu této velké charterové agentury.

Jan Satrapa
Luboson
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luboson » stř úno 13, 2008 10:36 am

Pane Satrapo,
i když to není v této diskuzi asi to podstatné, považuji za korektní uvést také následující. Plachetnice Motýlek, kterou jsme si od Vás pronajali již měla svá nejlepší léta dávno za sebou, stejně jako její motor zn.Tohatsu. Sám jste při předávání uvedl, že nějaké menší šrámy a poškození již nesledujete (ono to v množství nejrůznějších poškození ani fakticky nešlo). Stržený závit na plastovém hrdle nádrže v délce 2-3 cm (jak sám uvádíte) nemůže způsobit celkovou funkční nezpůsobilost a už vůbec ne netěsnost nádrže, neboť závit sám není těsnícím prvkem víčka nádrže. Ale jak jsem již uvedl ve svém předchozím příspěvku, opravdu se o tomto nechci přít.

Něco jiného je však Vaše tvrzení o tom, kdo koho měl vlastně kontaktovat. Je možná škoda, že toto forum je nyní pro ostatní uživatele uzavřené, o to více si vážím množství osobních zpráv, které mi nyní chodí do schránky a vyjadřují podporu. Svědčí to o tom, že si čtenáři opravdu umí udělat názor na věc sami. Protože se jejich názory vesměs shodují s mými, pokusím se ještě jednou je přenést do psané formy. Ano, máte pravdu, že jsme se dohodli o navrácení kauce formou převodu na účet, na který pošlu ident.údaje.
Neposlal jsem je ihned proto (což jsem Vám ve své urgenci také uváděl), protože jsem plánoval ještě další pronájem Vaší lodi na Slapech a zdálo se mi zbytečné peníze převádět a pak opět předávat. Nicméně ce jednalo o vrácení mé kauce. Jak sám uvádíte, o poškození plachetnice jste se mnou nikdy nejednal, dle Vaších vlastních slov na tomto foru jsem o něm pravděpodobně ani nemohl vědět a považuji za naprosto samozřejmé, že na Vašem místě by každý v případě takovéhoto zjištění zákazníka ihned kontaktoval, dokud lze poškození prokázat a řešit. Nemohu předpokládat, že mě za tímto účelem bude telefonovat zákazník, který o tom možná ani neví! Přijít s takovýmto tvrzením po několika měsících, už opravdu není příliš věrohodné. Promiňte mi můj otevřený názor, ale domnívám se, že v takovémto případě je možná daleko důstojnější "chlapsky" přiznat chybu a postavit se k ní, jistě každý i pochopí možné finanční a jiné problémy způsobené možná krachem Vámi uváděné rakouské charterové společnosti, který Vás v té době třeba plně zaměstnával. Nebráním se samozřejmě osobnímu setkání, ani nemám žádný zájem poškozovat Vaše jméno. Ale někdy si ho může podnikatel svým přístupem k řešení problémů poškozovat sám. Přeji všem především mnoho dobrých kamarádů jachtařů, protože toho jsem poznal na našich i zahraničních vodách nejvíce a moc si toho vážím. A co nejméně takovýchto zbytečných sporů a problémů.
Luboš Ondráček
satrapajan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod satrapajan » stř úno 13, 2008 11:42 pm

Pane Ondráček,

byl bych nerad aby naše diskuze přešla v nepodložené domněnky. Uvádíte, že stržený závit na plastovém hrdle nádrže v délce 2 – 3 cm nemůže způsobit netěsnost nádrže, protože závit není těsnícím prvkem. Samozřejmě není, avšak když víčko s těsněním nelze dotáhnout, dochází při vyklopení motoru z vody k úniku benzínu.
Vyjádřím se ještě k Vašemu tvrzení v posledním příspěvku ve kterém uvádíte : „ Dle Vašich vlastních slov na tomto fóru jsem o něm pravděpodobně ani nemohl vědět“ – vztaženo ke škodám na lodi. Moje prohlášení : „ Dovedu si představit i to, že výše uvedeného poškození si nejste vědom“ , má o dost jiný význam.
A teď už opravdu jen zkráceně.
- jsem si vědom své míry zavinění na vzniklé situaci
- mám zájem celou záležitost s Vámi korektně vyřešit
- žádnou výzvu jsem od Vás neobdržel
- krach společnosti Blu Balu mi nezpůsobil problémy ve smyslu platební neschopnosti

Jan Satrapa
jerryx
Site Admin
Reputace: 82

Příspěvekod jerryx » čtv úno 14, 2008 12:27 am

vazeni panove Luboši Ondráčku a Jane Satrapo,

nechci se vas nijak dotknout, ale uz mam pocit, ze by to mohlo skoncit (zatim jste na sebe velmi slusni :thmbup:, tak at to tak zustane)
  • myslim si, ze uz toho bylo receno dost na obou frontach a mam z toho nyni pocit, ze dale uz to nikam nevede a vy si muzete jen ublizit (at jeden nebo druhy)
  • za sebe neumim posoudit (a tvrdim, ze z vyse uvedeneho ani nikdo jiny - bez dukazu) kdo z vas ma pravdu
  • nicmene je tento pripad dost poucny, chyby jste udelali oba. ale i tak si dokazu predstavit, ze to opravdu mohla byt jen souhra nedorozumeni

.. a proto bych se vas chtel pozeptat :
opravdu ma cenu dale pokracovat v tomhle pingpongu ?
nechcete si radeji zajit na pivo a tam si o tom pokecat osobne ?

ps: protoze mam rad happiky, tak mam pro vas jedinecnou nabidku: v pripade, ze byste se rozhodli pro to pivo, tak vam to prvni klidne proplatim ;-) - tuhle investici unesu a myslim, ze nebude spatna ;-)

... ALE kazdymu jen to prvni !! :P
Luboson
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luboson » čtv úno 14, 2008 11:07 am

Souhlasím naprosto s Jerryxem, vše co šlo vymyslet již bylo řečeno a nemá smysl se nyní chytat slůvek a jejich správného významu. Jsem-li pozván na pivo, rád přijímám :P a velmi rád Vás Jerryxi pozvu na oplátku na to druhé. ;), já zase mám rád lidi, co si dokáží ponechat odstup a nadhled při řešení názorových rozporů a rád si s nimi popovídám.
satrapajan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod satrapajan » čtv úno 14, 2008 12:46 pm

Jsem téhož názoru jako Jerryx. Navrhuji schůzku v týdnu po 25.únoru, kdy se vracím s dětmi z jarních prázdnin. Budu Vás kontaktovat prostřdednictvím tohoto fóra i emailem.

S přáním příjemného dne Jan Satrapa
satrapajan
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod satrapajan » úte úno 26, 2008 9:59 am

Pane Ondráček,

navrhuji naše setkání na pátek 29. února kolem poledne.

Hodí se Vám to ? Případně prosím navrhněte jiný termín.

S pozdravem

Jan Satrapa

Zpět na