Společné vlastnictví lodě

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod teista » pát úno 22, 2008 7:37 am

to Denis - nemyslel jsem Tebe a ani teď po znovupřečtení mého příspěvku nenacházím žádnou souvislost. Hledat řešení, zjišťovat možnosti a přizpůsobovat se jim, neznamená měnit životní POSTOJ každou chvilku jako ponožky. Až se vrátím z letního tripu po Dunaji, tak se taky kurňamaňa pustíme do práce na lodi.
to lakomec - líbily se mi Tvoje příspěvky, líbí se mi jak dáváš dohromady plavbu kapitánů,
i razance s jakou k věcem přistupuješ. Bohužel z těch posledních příspěvků začíná silně vyznívat bezohlednost a velmi krátkozraká účelovost. Krátce řečeno - účel světí prostředky.
To potom je těžké. Si třeba představ, že někdo založí rodinu a pak zjistí, že děti musí chodit do školy a jemu je líp s kamarády.
Protože ale mentorování není jaksi tématem jachtingu, omlouvám se Ti a dávám zpátečku.
teista
Lakomec

Příspěvekod Lakomec » pát úno 22, 2008 8:29 am

to teista. Asi nemá cenu polemizovat s názorem, snažím se to nedělat, ale udivuje mě, že jsem Tě ještě u nás doma neviděl, abys mohl hodnotit. troufám si říct, že být na lodi 2 měsíce v kuse není problém, pokud se dětem a rodině věnuješ celý rok, a to myslím dělám. Je lepší být 2 měsíce v trapu a zbylých 10 trávit čas s rodinou, než každý všední den odejít do práce dopoledne a vrátit se večer v 8, když děti spí, a pokud nespí, tak už jsem s nima nestihl udělat úkoly, navíc jsem utahaný atd. KAždý to má holt jinak a je jen na nás, jak se s tím srovnáme. Krátkozraké se to může zdát, bohužel u mě to je dnes již 5-ti letá krátkozrakost, kdy přemýšlím, dolaďuji a bojím se, abych nepřestřelil. A většinou přemýšlím na lodi, proto ty delší plavby. Jsou to zkušenosti a posřehy, které by jsi nikdy nebyl schopen ani zakalkulovat do rizik, protože Tě nemůžou napadnout, a stanou se jen zřídka. V tom je možná ta bezohlednost, protože vím co chci. A když vím co chci, jsem bezohledný a jdu k cíli. Pokud nemáš na loď prachy v cashi, musíš být o tom vnitřně přesvědčený, že neujedeš, i s ohledem na rodinu, aby ji to nezatěžovalo. Vše je asi dáno tím, že každý má jiné představy. Moje je nějaká, ta Tvá taky. To je vše. A k těm ponožkám, jako kluci jsme se na soustředěních předháněli, komu budou stát v rohu prvnímu. Teď je to jiné, měním si je každý den. :D Uzavřelbych to, nemá cenu se v tom šťourat, ahoj
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » sob úno 23, 2008 2:11 pm

Keď som mal asi tak 30 r. tak som dospel k záveru že sa musím venovať rodine a prestal som chodiť do hôr a na vodu. Ak som aj išiel, tak to bolo velmi ojedinelé. Do toho prišiel pád sociku, moje podnikanie a ja som vymyslel teóriu zdravého peťdesiatnika. Jej podstata spočíva v tom že je treba dožiť sa petdesiatky v dobrej kondícii a mať dosť peňazí aby som už nemusel drieť a mal na svoje koníčky. V zásade som tento ambiciózny plán aj splnil, ale má to nejaké ale. Časom som prišiel napríklad o skoro všetkých kamarátov, už sú to povečšine len známi, ale najhoršie zo všetkého je že sa mi už moc nechce. Nechce sa mi zažívať dobrodružstvá a cestovať až na kraj sveta. Nejak to trochu vyšumelo. A preto fandím Lakomcovi. Do kotla treba prikladať pokial horí. Aj by som sa k nemu rád pridal, ale nejak na to už asi nemám. V jeho plánoch nevidím žiadnu diskontinuitu. Ciel je jasne zadefinovaný a hladá k nemu cestu. Tiež spôsob dávania dokopy manšaftu je dobrý. Ja to vidím kladne a mnou napísané výhrady je možné rozumnými luďmi prekonať.
Jediné s čím asi Lakomec nepočítal je, že na takomto frekventovanom fóre nájde tak málo námorníckych dobrodruhov naladených tak ako je on.
Lakomec

Příspěvekod Lakomec » sob úno 23, 2008 4:52 pm

To denis - na to sa nedá nič napísať. Keď som kedysi v novembri písal ten topic Sailing team, jedna reakcia bola na Teba, že si tu niečo ako znalec duší a na všetko máš vytriebený názor. Ďakujem za myšlienky a názory, je len na nás, či sa budeme učiť na NAŠICH CHYBÁCH ALEBO NA CHYBÁCH susedových. Pekný víkend
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » ned úno 24, 2008 10:20 am

To lakomec ještě jednou - "A když vím co chci, jsem bezohledný a jdu k cíli". To jsou právě Tvoje výroky, se kterými se prostě nedá souhlasit. Je to ta nejohranější píseň dneška. Ofilosofovat to nejde. (když tak doporučuju Fausta, tam se právě tento postoj - versus lidskost řeší a Goethe ho psal skoro 40 let)
Šťourání zde není namístě, páč věc je zásadní.
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » ned úno 24, 2008 12:07 pm

A co Richard Konkolski a Ruda Krautschneider , které většina z nás obdivujeme ? Nikdy bych je nechtěl soudit, protože máslo na hlavě mám sám. Vždyť se neženeme do sňatku a uniformní řád už tu byl. Kolik myslíte, že bylo tenkrát jachtařů, golfistů...? Jen ti nejumíněnější, co tím žili a něco pro to obětovali. Dnes jsou úvěry, lidi berou auta na líz za půl mega a víc , 200 litrů přeplatí, za 3 roky má auto 1/3 hodnotu a jdou do dalšího. Stejné peníze za loď by ale nedali, i když by jim vydržela třeba 15 let. Takže je to všechno o prioritách. Tož se nechme chlapi žít ! kanic
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pon úno 25, 2008 9:27 am

Denis píše:O tom že sú sem tam dobré lode za skvelé ceny netreba špekulovať, to je fakt. Teraz som našiel napríklad túto:
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... talcount=7

A keď mišáček uvidí túto, tak okamžite predáva kirke, alebo po nej džafne monty:
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... talcount=7

Denisi, mohl bys prosim napsat neco o tom jak jsi zjistil ze tyhle lode co jsi uvedl jsou dobre (tim nemyslim co se tyka typu ale stavu)?
...netvrdim ze ne, treba jo, ale vrta mi hlavou proc by potom byly tak lacine :?.

Nemuze treba jejich cena souviset s tim ze tyhle 25-30 let stare ocelovky uz maji nejlepsi za sebou a jejich rekostrukce bude stat peknou kupu penez. ....pocitam ze bude potreba udelat aspon odrezeni/otryskani a novy nater, GO motoru, vymenu cele/casti takelaze, plachty a asi spoustu dalsich "drobnosti".

uz je to celkem davno co jsem narazil na stranky

http://www.sweb.cz/jardajachta/lodicka.htm

kde prave jsou prave fotky z rekonstrukce plachetnice Suncoast 42 a muzim rict ze nektery fotky jsou celkem smutny

Obrázek

Obrázek

Obrázek

...je jasny ze pokud s tou lodi nechces okamzite vyrazit na plavbu kome sveta tak netreba delat vse okamzite ale je mozno delat postupne coz rozlozi finacni zatez. Podle me je temez jisty ze k tem 25 000 EUR za koupi je nutno si pripocist dalsich nekolik desitek tisic EUR a spousty stovek/tisic hodin prace

aby to nakonec nebylo jak kdyz se rekontruuje starej barak - muze se klidne stat ze rekonstrukce vyjde draz nez postavit barak novej ;)

urcite se toho da udelat dobra lod ale dokaze nekdo odhadnou na kolik takova rekonstrukce muze ve vysledku prijit?
jojoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jojoch » pon úno 25, 2008 12:36 pm

dodo píše:uz je to celkem davno co jsem narazil na stranky
http://www.sweb.cz/jardajachta/lodicka.htm

netušíte někdo, zda se ta loď vrátila do Evropy? .. z jejich stránek to není úplně zřejmé .. navíc mám pocit, že se v létě objevila v bazaru nabídka na její prodej, něco kolem 1.5 mega, ale nejsem si úplně jistý .. měla by to být ona, protože jako lokalita byla uvedena Venezuela a oni byli tehdy v Karibiku

práce to musela být šílená, ale výsledek stojí za to

na loď uváděnou Denisem - http://www.boatshop24.com/web/en/suchen/s/index.htm?showid=1611096&SEARCH_PRICECURRENCY=USD&SEARCH_LMIN=10&SEARCH_MATERIAL=1015&SORTORDER=1&totalcount=512 - jsem se také koukal, bohužel nic bližšího k ní na webu není možné najít, takže kdo chce znát stav, musí si udělat výlet k Monacu

ale našel jsem také stránky http://www.weltumsegeln.ch/, kde Suncoast 42 předělává jeden Švýcar, co ji koupil ve Španělsku, a pak to vzal podél pobřeží a pak po řekách a kanálech až domů (pěkné čtení a fotky), kde ji předělává .. z některých fotek také vstávají vlasy hrůzou na hlavě, ale to co dokázal, je obdivuhodné

bohužel tam také nikde rozpočet ani náznakem neuvádí, asi to nechce mít na očích

koukal jsem se tak po očku po různých webech, v jakých mezích se ocelové loďě délky 12-14 metrů pohybují, a pár tipů by se našlo:
http://www.boatshed.com/steel_staysail_schooner-boat-22456.html
http://www.boatshed.com/bruce_roberts_39-boat-23644.html#
http://www.boats-search.com/searchwands.asp?rPage=/privatelabel/listing/pl_boat_detail_handler.jsp?slim=pp263497&units=Feet&boat_id=1244839&back=%2Fprivatelabel%2Flisting%2Fcache%2Fpl_search_results.jsp%3Fcint%3D172%26sm%3D3%26sm%3D3%26cit%3Dtrue%26luom%3D126%26slim%3Dpp263497&searchtype=buy ..... u téhle se minulý týden změnila cena ze 49.000 na 39.000 EUR !!!
http://www.boats-search.com/searchwands.asp?rPage=/privatelabel/listing/pl_boat_detail_handler.jsp?slim=pp263497&units=Feet&boat_id=1471255&back=%2Fprivatelabel%2Flisting%2Fcache%2Fpl_search_results.jsp%3Fcint%3D172%26sm%3D3%26sm%3D3%26cit%3Dtrue%26luom%3D126%26slim%3Dpp263497&searchtype=buy ..... moc pěkné...

a jako bonbónek, pokud by někdo chtěl jít cestou Míry Račana, který své Sněhurce koupil hliníkový trup a pak si ji sám odíval, tak zajímavý rozestavěný projekt se prodává na http://www.itakka.at/sy/ za 39.000 EUR .. vypadá naprosto úžasně (na pohled) .. nevím, kolik Račana stál jeho trup, ale podle ceníku se Reinke 13M prodává mnohem mnohem dráž (tenhle by měl být velikostí srovnatelný), navíc ten Rakušák má v ceně i motor a spoustu nakoupených doplňků včetně teakových částí, kormidla, záchodu, autopilota, bojleru a dalších "drobností"

no, nacancal jsem spoustu písmen nijak nesouvisejících se společným vlastnictvím lodě .. ale pokud by se tady našel blázen (případně dva), kteří by šli do spoluvlastnictví ocelové jachty, tak ve mě hlodá stejný červík .. nechci jít do vraku jen proto, že by byl levný, musí to po maximálně 14ti denním opečovávání v domovském doku samo bezpečně plavat, aby to vydrželo část sezony nebo aspoň přeplavbu do "levnější" země - uvažoval jsem o možnosti generální opravy včetně interiérů v Bulharsku nebo Rumunsku tamními lidmi mimo sezonu, s tím, že je tam potřeba občas na týden zajet, obětovat dovolenou, všechno pohlídat a přiložit ruku k dílu .. tahat ji až do Česka před dům podle mě nemá cenu, když si necháte postavit dům, také na něj nekoukáte každý den (i když já ten svůj stavěl vlastníma rukama) .. pokud by nebyla generální oprava nutná, jenom lépe, ale stav obšívky trupu zevnitř bych nerad podcenil .. podle mě by se provoz takové lodi měl zaplatit z ušetřených peněz za chartery o dovolených pro rodiny a přátele spoluvlastníků a ze zapůjčování prověřeným skipperům

některé lodě vevnitř vypadají jak lůžkový autobus, samé kajuty pro čtyři s postelema nad sebou, viděl bych to spíše na rodinnou variantu s jednou nebo dvěma dvoulůžkovými kajutami a doplnění samostatných lůžek do počtu max. 7 .. ale tohle je snadné, pokud na lodi kajuty jsou ..... prostě výbava směřující k liveaboard a po vydělání si dalších peněz k delším plavbám mimo Evropu

konec snění, tak zase k soustruhu a vytvářet virtuální hodnoty... :hmm:

jestli někdo tušíte, jakou částku vůči pořizovací ceně lodě si může vzít její uvedení do bezpečného provozu, tak by mě to také velice moc zajímalo
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon úno 25, 2008 9:36 pm

Ha ha ha Dodo, ha ha ha :lol: samozrejme že nemôžem vedieť že zrovna tieto lode sú dobré, to je snaď jasné. Tvrdím, že čas od času sa objaví dobrá loď za dobrú cenu. Dúfam že Sachmet nám podá správu v akom stave je jej nová stará ocelovka, ale zatial sa zdá že je to OK. Vezmi si že si majitel ocelovky a staráš sa o ňu úplne vzorne a dobre ti slúžila 30 rokov. Ale už máš pomaly 70 a nevládzeš, rozhodneš sa že loď predáš a čo myslíš čo sa stane keď dáš inzerát? Myslíš že sa ludia potrhajú aby kúpili starú loď? Zastaralý dizajn, ocelovka, lacné čártrové lode dnes už po celom svete, na čo by komu bola taká loď. To kúpi jedine šialenec. Zdá sa mi, že laminátky si ceny držia lepšie. Ale ocelovka je zrejme lepšia na šialené plavby šialencov. Takže prečo to neskúsiť. 25000 euro zas nie je ani málo. Ale ak to kúpi partia čo chce plávať, tak tá cena je dobrá a zaplatí sa za jednu-dve sezóny. Pozrite sa na cenu čo ide windward kapitánovať, za 3 týždne 25000,-Kč, pozor!!!! nevyjadrujem sa k cene a nekomentujem ju!!!! Tvrdím len že pre ludí túžiacich po dialkových plavbách je taká loď dobrá investícia. A pri troche šťastia sa dobrá loď za dobrú cenu dá kúpiť.
Večšina majitelov lodí neklame aj keď predáva svoju loď, takže nie je nič lahšie ako odpísať na nejaký inzerát a popýtať sa na stav lode. Suma ktorú musíš investovať do ojazdenej lode je velmi individuálna, ale ak vieš v akom je stave a vieš do akého stavu ju chceš dostať, tak nie je problém spraviť rozpočet, ten potom vynásobíš dvomi a je to. ;)
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » pon úno 25, 2008 10:54 pm

Jo...Loefsteker je v Evropě a kotví v Sete/Fr./...A je na prodej za 55.000,- éček.Loni v řijnu jsem s ním plul z Barcelony do Sete a je to dobře stavěná a stabilní loď.A i trochu vybavená...A i když už má jisté vrtochy starší dámy,má i její kouzlo a důstojnost. Já zimuju cca 20 kiláků od ní a jsem na ní každej tejden.Jestli máš zájem o koupi,rád Ti udělám exkurzi od kýlu až po vrchol stěžne ;)
nandej
nováček na fóru
nováček na fóru

spolu

Příspěvekod nandej » pát led 14, 2011 11:37 am

Vidím že toto vlákno je už dlhšie neaktívne čo je škoda lebo spoluvlastníctvo sa my vidí ako jediná možnosť tráviť dlhší čas na mori ako pri chartri.je pravda "spolky čertove volky"
Ale poznám aj „kde je vola tam je cesta“ a ak by sa ľudia nespájali tak ešte dnes žijeme v jaskyniach. súhlasím s názorom že najlepšie je vlastniť loď sám a to môžu len šťastnejší a úspešnejší z nás. my ostatný mame len dve možnosti snívať alebo sa spojit.urcite existuje skupina ľudí kde to funguje.
tu je moja predstava.

Vklad-cca 10 000 eur
Roč.členske-cca 1000 eur
Počet členov 4-6
Čas strávený na lodi-6 tyždnov (2 jar,2leto,2jesen)
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » pát led 14, 2011 11:44 am

Mám opačný názor a zkušenosti.Spoluvlastnil jsem člun s nejlepším kamarádem a nedělalo to dobrotu.Aby kamarád zůstal nejlepší i nadále,rychle jsem z toho ,i s velkou ztrátou vycouval, a koupil jsem si člun vlastní.
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pát led 14, 2011 11:54 am

osobne si myslim ze to fungovat sice muze, urcite takove pripady existuji, ale bude to dost vyjimka.

...a cim tech lidi bude vic tim ta pravdepodobnost ze to vyjde bude brutalne klesat. 4-6 lidi uz si skoro nedokazu predstavit a muj odobni nazor je pravdepodobnost toho ze to bude dlouhodobe fungovat se bude velmi blizit nule.

Mozna to treba bude fungovat ze zacatku, ale casem se nejspis priority jednotlivych lidi zacnou rozchazet a z toho nasledne zacnou vznikat problemy.

abych tak trochu parafrazoval vetu kterou uz nevim kde jsem slysel - "na vlastnictvi lode je idealni lichy pocet pocet lidi a 3 je moc" :lol:
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod TashonkaWitko » pát led 14, 2011 12:00 pm

Dobrej kamarad takhle spoluvlastnil plachetnici, kotvenou v HR. Byl z toho docela otravenej - chtel vyrazit s lodi nekam dal - treba do Recka. Spoluvlastnik, ale do Recka nechtel a chtel si popojizdet kolem Kornat. TAkze z pohodove dovolene se staval uprk tam a zpet. Navic ta lodka je postarsi a na delsi cesty potrebovala zasadnejsi udrzbu a dovybavit. Spolumajitel argumentoval, ze na jeho courani stavajici stav bohate staci a ze skoda penez. Sladit tyhlety pozadavky bylo vic vic a komplikovany, az se kamosovi nakonec podarilo spolecnika vyplatit. Myslim, ze se mu hodne ulevilo - teda tomu mymu kamaradovi.

Cetl jsem, ze i takovy kamaradi jako panove Sverak a Smoljak jednu dobu vlastnili spolecnou chatu. A pry byli oba hodne radi, kdyz si jeden z nich pozdeji poridil jinou.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát led 14, 2011 12:24 pm

Znám takovou partu, jsou 4, provozují několik let Giura 9m.

I zeptal jsem se jednou na recept úspěchu:

tady je - jeden musí mít nadpoloviční podíl a rozhoduje o zásadních věcech, údržbě atd.

Ostatní menšinoví podílníci přispívají dle výše svého podílu....., který také mohou odprodat.

A je vidět že to funguje.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » pát led 14, 2011 12:33 pm

Spoluvlastnictví je vynálezem ďábla :gun: . A to každé spluvlastnictví. A SJM :crazy: nevyjímaje a vlastnit něco na nějaký podíl je nejhorší možná varianta. Obhajovat uvedené, že je to jediné dostupné, pak nesouhlasím, zlatý charter. A ono i 6 týdnů na moři na vlastnění sebemenší lodě je málo.
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » pát led 14, 2011 12:40 pm

tatinecek píše:Spoluvlastnictví je vynálezem ďábla :gun: . A to každé spoluvlastnictví..

Ano. Jednoduché to není a osobně bych to nechtěl.
Nic ale není černobílé. Někomu to fungovat může ... ... ;)
alffa
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod kanic » pát led 14, 2011 2:04 pm

tatinecek píše: A ono i 6 týdnů na moři na vlastnění sebemenší lodě je málo.

Měl bych s dovolením opačný názor. k.
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » pát led 14, 2011 2:40 pm

Spoluvlastnictví je vynálezem ďábla . A to každé spoluvlastnictví..

haha tatínečku, to je přímo inkvizitorské zvolání.
ještě že ho alfa trochu zředil. :D
Jsem docela rád, že to téma ožilo. Při jeho založení jsem vůbec netušil, jak běžné spoluvlastnictví lodi je!
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pát led 14, 2011 3:30 pm

No - třeba Společenství vlastníků bytových jednotek je pomsta za Sudety.
Howgh
nandej
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod nandej » pát led 14, 2011 3:53 pm

Vidím že 20 rokov trhového hospodárstva si vybralo svoju daň v myslení ľudí ,ak 6 ľudí z 5 mysli že to nemá zmysel tak to asi nemá.
Spoločenstvo vlastníkov bytov ma jeden podstatný rozdiel od spoločnej lode a to ten že ste spoločnici z donútenia.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tatinecek » pát led 14, 2011 3:59 pm

Když se někomu spoluvlastnictví líbí, já mu to nerozmlouvám. Já vím svoje. Tedy loď nespoluvlastním. A le např. Spoluvlastnictví byt. jednotek, . to jsem zažívám a je to fakt moc zajímav顴Uplně mi stačila zahrádka bez plotu se švagem .S lodí to nemůže být jiné. Já myslím, že by se meli vyjádřit kladně ti, co spoluvlastní loď . Ostatní jsou teoretikové, kteří si myslí, že to je možné,přínosné a možná inspirující. Ale neví o tom nic, protože to nezažili a nezažívají.
To kanic:V čem máš opačný názor? Myslíš, že se ti vyplatí vlastní loď v provozu 6 týdnů víc než charter? A zahrnuls do nákladů úplně všechno,úplně všechno?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát led 14, 2011 4:39 pm

Souhlas Tatínečku, souhlas, pre ludí ktorým uniká zmysel spoločného vlastníctva je to diablov vynález. Odporúčam naštudovať vznik obchodných spoločností, dejiny Benátskej republiky, prípadne dejiny Holandska. Pre ludí ktorý chápu zmysel, ciel spoločného vlastníctva je spoločné vlastnícto dar z nebies. A prosím Vás neplette sem svoje skúsenosti z vlastnením čohokolvek mimo lodí. Toho je tu už dosť.
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 63

Spoluvlastnictví

Příspěvekod Richard » pát led 14, 2011 4:54 pm

"Společné vlastnictví je nástrojem ďábla."
"Ve dvou (třech ...) se to lépe táhne."
"Každá mince má dvě strany."

Tož jsem začal psát esej na téma kladů a záporů společného vlastnictví lodě a nakonec jsem rozepsané smazal :)

Držím všem, co se do takového podniku dají, palce a moc jim fandím. A daří-li se jim, pak jsou šťastnými - vyvážená a naplněná dohoda je vzácná.
Rád se tu dočtu o dobrých zkušenostech - přivítám podněty. Jsem v tom zainteresován - uvažuji o případném (nikolv nutném) spoluprovozování své lodi.
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař

spoluvlastnictví

Příspěvekod kanic » pát led 14, 2011 5:15 pm

Tatínečku,
nemyslím, ja to vím.
Vlastníme i spoluvlastníme lodě ca 37 let. Asi bych si přestal vážit sám sebe, kdybych měl přejít na charter.
Kromě toho , že tím ušetřím peníze, můžu plout s lidmi, se kterými plout chci a s kolika chci, mohu plout kdy chci (někdy ze dne na den) a kam chci.
Pluji na lodi, kterou znám, vím, v jakém je stavu, co si s ní mohu dovolit.
Protože jsme už nějakou postavili, tak údržba je spíše můj osobní trénink.

Poslední 2 lodě jsme vlastnili 2 majitelé a pohoda. Záleží hodně na povahách.

Nevím, co si o tom myslíš, ostatně každý jsme z jiného těsta a je to Tvoje věc. k.

Zpět na