Společné vlastnictví lodě

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte úno 05, 2008 7:54 pm

No tak ještě jeden příspěvek - dotřetice. Z osobní zkušenosti vidím dlouhodobé spoluvlastnění jakéhokoli majetku jako strašně problematické a v podstatě určené předem ke krachu. Vím, že dnes působím jako strašný kazišuk, ale opravdu si nedovedu představit tak andělské souručenství, které by všechny nástrahy společného vlastnictví vyřešilo s gentlemanským nadhledem. Chápal bych ještě jednorázovou záležitost - např. cestu k určitému cíli a v určitém čase. Taková cesta kolem světa by mohla jako jednorázová akce několika společníků fungovat (myslím, že se to už potvrdilo). Ale dlouhodobé spoluvlastnění a střídání v užívání mi připadá nereálné. Loď mi na takovýto projekt přijde příliš osobní. Sachmet to myslím vyřešila skvěle - chce bydlet na lodi - koupila si loď! Nebude chtít bydlet na lodi - prodá loď! Dohodnout se musí maximálně s kocourem. Jinak mi to přijde jako diskuze pro diskuzi.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » úte úno 05, 2008 9:34 pm

To Strýček Bidlo, dobre to píšeš, jediný problém vidím v tej DPH, neviem ako je to v ČR, ale u nás ťa za plátcu DPH len tak nezaregistrujú. Novozaložená sro by mohla mať s týmto problém. Spôsob ktorý prezentuješ sa bežne používa, problém vidím v tom že bežný občan ho nechápe. Bežný občan je ten kto nepodniká, prípadne nepracuje s DPH a nechápe princípy fungovania platenia DPH.
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte úno 05, 2008 9:41 pm

2 denis: problem s registraci dph u nas neni ;-)

2 all: udelat spolecnost je pekna vec, jenze jste nejak preskocili. jeste nemate pravidla a uz chcete ojebavat financak :P
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » úte úno 05, 2008 10:14 pm

jerryx píše:... jeste nemate pravidla a uz chcete ojebavat financak :P

Denis píše:Spôsob ktorý prezentuješ sa bežne používa, problém vidím v tom že bežný občan ho nechápe.
:lol:
Tak ako väčšina ľudí pokladá rovnítko medzi podnikateľa a podvodníka, vidí aj uvedené podnikanie ako ojebávanie finančáku. Treba si uvedomiť, že každá investícia (aj loď pre zábavu) je z peňazí ktoré bolo treba zarobiť a bola z nich zaplatená daň z príjmu (...až na výnimky - predpokladám však že sme tu všetci slušní daňoví poplatníci).
Je viac dôvodov prečo nejaká sro kúpi loď - prenájom uzavretej či otvorenej komunite (ani charterovka nepožičia hocikomu) , prezentácia, reklama alebo kúpa za účelom zhodnotenia a predaja (predaj lode sa môže ťahať roky ... hlavne ak je cena vyššia) ;)
Nevidím na tom absolútne nič nelegálne ...

Paradoxne, poznám viac za hlavu pritiahnutých prípadov napr. motorkárov, ktorí jazdia na majetku akejsi harleymotorka.sro kde sú zhodou okolností konateľmi ! :mad:
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte úno 05, 2008 10:31 pm

2 milos:
  1. jsem chtel poukazat hlavne na to, ze ty pravidla jsou dulezitejsi
  2. a nezlob se na me, ale ojebavani to je. a to:
    • nedavam rovnitko mezi podnikatele a podvodnika.
    • sam mam taky nutne vydaje na dosazeni prijmu :mad:.
    • taky vim, ze je to v mezich zakona.
    • taky vim, ze bych to normalne platil uz zdanenymi penezmi.
    • a taky bych to udelal stejne (a hlavne s tim souhlasim ;-)).
    ale ponevadz vim, ze to chci udelat jen proto abych usetril a ze nebudu negenerovat zisk, tak je to jen vyjebavani s financakem - jestli si myslis, ze ne, tak se zkus takhle verejne timto na tom financaku chlubit :hmm:
    to si, ale pri pripadny kontrole nedovolis a budes skuhrat, ze se ti proste nedari a proto spolecnost nevydelava 8)
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » úte úno 05, 2008 10:52 pm

jerryx, vôbec sa nehnevám. Iba si mi trochu nahral na smeč ... hlavne že sa rozumieme. ;)
K pravidlám ja iba toľko ... nemali by byť príliš zložité. Prvými a hlavnými pravidlami by mali byť slušnosť, poctivosť a tolerantnosť.
No a najlepšia zmluva je taká, ktorá sa nikdy proti nikomu nepoužije - čiže sa ukáže byť zbytočná.
Som to ale idealista .... :crazy:
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » úte úno 05, 2008 11:52 pm

strycku Bidlo,tak tedy ja jsem ten nechapavec co by chtel vedet jak konkretne si to s.r.o. poradi s priklady ktere jsem uvedl vyse,vcelku mne nezajima ulitlej spinaker nebo neplaceni F.Vonaska,tam je to jasne,jedna se mi o pripady kde je mira zavineni spora.Zatim jsem se dozvedel,ze by se to resilo soukrome....Jinak se nestacim divit,jak jste v tom"podnikani" v Cechach zbehli :shock: ....
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř úno 06, 2008 12:10 am

jerryx, oje... čo? A to čo je? Take slovo ani nepoznám.

Chlapi, dosť bolo rečí, karty na stôl. Kto má záujem o spoločné vlastníctvo lode.
Napíšte základné údaje: velkosť lode od-do, max. cena lode, ako dlho a často chcem mať loď k dispozícii / z čoho vyplýva počet spoločníkov/, aký plavebný revír uprednostňujem, som schopný prevádzať údržbu lodi osobne alebo nie som a ďalšie relevantné údaje.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř úno 06, 2008 12:32 am

To Dan, samozrejme máš pravdu Dane a môže sa stať aj horšie a to je stroskotanie lode.
Niečo samozrejme môže riešiť poistka. Príklad s plachtou, ak sú tie plachty staré a vyžváchané tak je normálne že raz niekomu prdne a keď je nová tak sa nemá prečo roztrhať, teda ak niekto rozšklbe novú, alebo skoro novú plachtu tak ju odnesie do opravy a dá ju opraviť. A ak nie, tak presne to sa dá v zmluve ošetriť a ako sa to dá ošetriť v obchodnej spoločnosti neviem, ale viem ako sa to dá riešiť v občianskom združení.
V zásade sa dajú spôsobené poškodenia rozdeliť na zavinené a nezavinené, tada také čo sa môžu stať každému zúčastnenému a vtedy by mali byť ostatný solidárny. Žiadna cena, ak máš zaplatiť len jednu napr. petinu ceny, nie je velká. Do tohoto by som dal ten príklad s motorom. A ak by boli problémi neprekonatelné a nebola by vôla ich riešiť, tak loď sa predá a zhasla fajka. Však Mišáček takúto loď kúpil. Partia od ktorej tú loď kúpil ju mala roky a keby ich nevyhnali z chorvátska predpisy tak ju majú dodnes.
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař

společné vlastnictví lodě

Příspěvekod pecho » stř úno 06, 2008 11:33 am

Denisi, líbí se mi jak ses do toho opřel a jak to tlačíš do nějakých konkrétních podob. Taky nemám rád žádné dlouhé velké okecávačky. Já se můžu maximálně hlásit jako ""censored"" a to vzhledem k mému zdravotnímu stavu. Záleželo by na konkrétních věcech, že bych vám trochu pomohl, pokud by to bylo aspoň trošičku reálné a bez nějakých nároků. Zdraví Pecho
Midsoft
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Midsoft » stř úno 06, 2008 6:02 pm

to Denis: keďže anketa nebude, a táto diskusia sa nepohne z miesta ďalej, moja predstava je nasledovná:

Oceanis 40 nová cca 135T EUR s dopl. výbavou
max vklad 50T eur vrátane prevádz kapitálu
min 3 max 6 majitelia
1 mesiac v kuse do roka od mája do októbra pre mňa
inak max 3x v roku nejaky ten víkend
komerčne iba pri 3 majiteľoch, inak delenie nákladov podľa majiteľov
nebudem osobne komerčne podnikať
marina niekde v HR ideal sev. dalm., možno plavby do IT GR FR a spať
základná údržba lode na vode
termín marec 2009, záloha na loď sept 2008

možno sa to pohne ďalej :crazy:
Jaarek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 14

Příspěvekod Jaarek » ned úno 17, 2008 11:46 pm

Takže stručně - už taky delší dobu přemýšlím o nějakém způsobu vlastnictví lodi, ale zatím se mi daří být tak max 4týdny ročně na moři, doufám, že to vytáhnu na pět.

Zatím charter s přáteli - na jaře regata, pak dovolenka v červen/září., zatím jen v HR.
Později možno i I, GR, Balt apod.

2 děti malé, ale asi již příští rok je chci na palubu ....

takže optimálně 1-2 týdny větší loď s přáteli, alespoň 36stop.
a tak tři týdny s rodinou, stačí devitimetrovka (Denisi - můžeš mne případně přidat na seznam :-)

Pokud bych to měl táhnout finančně sám, tak nejlepší varianta zatím pro mne vychází pořídit menší loď - asi z polska přepravitelná po ose (HR/Balt) pro rodinou dovolenou (o prázdninách v hlavní sezóně kvůli dětem) - užiji i v ČR a pokud bude třeba větší a někam dále, tak charter.

No a na stará kolena bych chtěl na lodi bydlet (tak 40 stop). Takže bych za pár let uvažoval i o nějakém způsobu pořízení - asi charter management - kde se loď částečně zaplatí. Mimochodem - má o tom někdo nějaké reálné zkušenosti?
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 66

Příspěvekod Richard » pon úno 18, 2008 11:13 am

V Practical Boat Owner číslo 481 z ledna 2007 je článek zabývající se problematikou společného vlastnictví lodě. Z článku plyne, že je to vcelku běžnou praxí ... Partnerství jsou jak na bázi individuální domluvy, tak i pomocí organizací zaměřených na tuto problematiku. Britská RYA má pro své členy ke stažení na webových stránkách vzorovou smlouvu pro takovéto společné vlastnictví.
Článek uvádí následující odkazy:
YACHT FRACTIONS - www.yachtfractions.co.uk
SLICE - www.ownaslice.co.uk
SAILTIME - www.sailtime.co.uk
SMARTSAIL - www.smartsail.net
Lakomec

vlastnictví

Příspěvekod Lakomec » úte úno 19, 2008 9:30 pm

Ahoj všichni, dlouho jsem tady nebyl, protože řeším nějaké problémy a tím pádem nestíhám. ale teď jsem si to přečetl a nestíhám se divit. Když jsem se v listopadu vrátil z pobytu na moři, taky jsem něco podobného napsal, dokonce jsem založil topic. reakce vesměs negativní, nicméně v hlavě to je pořád. Ale jak člověk dostává rány, myslím tím rány všeobecné - banka, leasingovky, jak je člověk pro smích když řekne, že je suchozemec a chce loď a pod., tak se to pořád krystalizuje a i na základě tohoto topicu začínám mít pocit, že jediné správné vlastnictví je čistě soukromé, bez cizí výpomoci, ničí, ani banky, ani kamarádi. Když se to stane, jsem pořád v soukolí někoho třetího, pořád někomu skládám účty, na někoho musím brát ohled a bohužel musím počítat s tím, že ztratím kamaráda, protože se někdy určitě nedohodneme. Takže začínám se smiřovat s tím, že si na loď nejdřív budu muset vydělat, a pak mi je vše jedno. Je jedno, kdy a kde zůstanu, kde budu plout a peníze na údržbu, kotvení pojistku atd si vydělám tím, že vemu kamarády na plavbu, třeba do roka 10 týdnů. To stačí. a pak absolutní nezávislost. Je to extrém, ale přispěli k tomu i zde diskutující, kteří mě hned v topicu SAILING TEAM totálně uzemnili. Jsem za to rád, protože se pak nad tím člověk zamýšlí i z jiné stránky. Nikdy neříkej nikdy, ale myslím, že problém je jen v jedné věci. Pokud se pořídí loď, bude se po ní chtít, aby vydělávala, resp. aby její vlastníci poskytovali placené služby svým známým, kamarádům. a V TOM JE ASI ten zakopaný pes, že nejde o zábavu, ale o tvrdý business, i když si to asi nikdo nepřizná. A jak jde o prachy, jdou většinou vztahy, i ty mnohaleté, stranou.
se zájmem budu sledovat diskuzi a třeba si to probereme taky v řecku na plavbě. Mějte se fajn
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » úte úno 19, 2008 9:58 pm

to lakomec - po pravdě řečeno jsem čekal kdy "zabereš" 8) . To nasrání co popisuješ znám zblízka a beru je zcela vážně. Jde m.j. o to, že nemá cenu se zabývat skepsí jiných lidí, protože pak by toho člověk za život moc nestihl. Navrhuji se do ničeho vzájemně NEMANIPULOVAT. Máme každý jiné podmínky (věk, rodina, vztahy,majetek, práce, volný čas atd.) takže nějaký superuniverzální model asi není. Jestli se ale začne rýsovat nějaká cesta pro určité typy lidí, věřím, že se zrealizuje. Jsem přesvědčený, že základní potíž je v tom, že máme
obecný komplex ze společného (a ani se po těch socializačních experimentech, jež jsme povině a nedobrovolně absolvovali, nedivím).
Ještě podotýkám, že mám pro sebe a moje parťáky tuto problematiku nastavenou na 5 roků dopředu. TAK JSEM SÁM ZVĚDAV.
Ať jsou Ti bohové přízniví.
Všem přeji pěkný večer
teista
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » úte úno 19, 2008 10:58 pm

Vidím to tak, že ak to zrealizuješ podla tohoto, tak to bude tak isto tvrdý biznis:..."Je jedno, kdy a kde zůstanu, kde budu plout a peníze na údržbu, kotvení pojistku atd si vydělám tím, že vemu kamarády na plavbu, třeba do roka 10 týdnů. To stačí. a pak absolutní nezávislost. Je to extrém, ale přispěli k tomu i zde diskutující", ....
Chlapcom čo nemajú ženu a deti je pomerne lahko realizovať svoje sny, nepotrebujú k tomu spolky. Ale aby si ich realizoval ako hlava rodiny, to už musíš byť v dobrej plnke.
Teista to vystihol pekne.
Meryl
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Meryl » stř úno 20, 2008 8:06 am

Přátelé,

na toto téma přemýšlím také a zatím si jen třídím myšlenky.
Popravdě řečeno, myslím, že bych raději byla spoluvlastníkem než jediným majitelem,
abych nebyla na problémy, práci a finance sama.
Jsem optimista a tak věřím, že se to může dařit bez zráty přátel.

Také mne ale napadá myšlenka, že by ani nebylo marné naopak kamarádům - majitelům
pomoct a organizovat plavby na jejich lodích - sehnat posádku a "odkapitánovat" to.
No ne ?
:mad:
Lakomec

Příspěvekod Lakomec » stř úno 20, 2008 6:34 pm

to Denis - nechápen denis TVOJ PRÍSPEVOK ako reakciu na mňa, myslím, že tri deti je tak akorát, takže určite nie som sám a musím sa starať o rodinu. Je to iba vec organizácie a pochopenia toho druhého vo vzťahu. Manželka si ma brala po zralej úvahe a vedela, že som športovec, a určite si nemyslela, že sa zmením, ale to nemá cenu tu rozoberať. S jachtou je to komplikované vždy a je jedno, koľko ľudí ju vlastní a kde je. Myslím, že sa to nedá porovnávať s vlastnítvom čohokoľvek iného. Ako vraví moj dobrý kamarát z Martina, vždy keď sme niekde v maríne. pozri, lodě za stovky milionov USD a visia na lane za tisíc korún. TAk uvidíme, čo bude ďalej a ako to všetko dopadne, každopádne jachtu chcem, máme v tom jasno a je to len otázka času a okolností, ako sa to zrealizuje. Pekný večer
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř úno 20, 2008 9:10 pm

GRATULUJEM!!! k trom deťom sa nedá napísať nič iné. Chlapcom bez starostí som nemyslel teba konkrétne, skôr ako všeobecné rozlíšenie snívajúcich o svojej lodi. Chlapcom bez rodiny sa to jednoducho realizuje lahšie a debatu o spolkoch moc nepotrebujú. Tak ma v tejto situácii napadá konkrétne myšáček, kam ten chlap patrí. Žeby k ženáčom a otcom rodín?

Podstatné čo som chcel povedať bolo, a je, že ak si kúpiš loď s tým že MUSÍŠ získať klientov aspoň na 10 týždňov, tak je to tiež ťažký biznis. Tým nechcem povedať že mám niečo proti tomu. To je vec každého ako bude nakladať zo svojím majetkom. Akurát mi nevyplýva z predchádzajúcich príspevkov že spoločné vlastníctvo musí viesť k jeho komercionalizácii. Skôr si myslím že na to potom majitelia nie sú odkázaný. A ak to spoločné vlastníctvo vytvoria za účelom podnikania, tak je to tiež v pohode.

Nedávno som sa stretol u nás v BA s mladým jachtárom, ktorý sa chcel zúčastniť preplavby cez atlantik s jedným šťastným majitelom lode, ktorý to ale berie tiež tak trochu komerčne. V jachtárskom svete je dosť známy, ale na novú loď nemal, takže kolko sa dalo tolko opravoval a vynovoval svoju starú krásavicu. Doplavil sa s ním tuším na Kanáre, ale počas cesty sa pokazilo skoro všetko čo sa na lodi pokaziť môže. Stratil k lodi aj k jej majitelovi dôveru a napriek tomu že zaplatil, tak nakoniec na preplavbu nešiel. Webová stránka tohoto nadšeného majitela na mňa pôsobila tak dobre, že som sa skoro na plavbu s ním prihlásil, ale po tomto autentickom svedectve som dal radšej spiatočku. Tiež by sa mi mohlo stať že šťastný majitel lode si neprečíta plavebnú príručku novej oblasti a vyberie sa ju preskúmať len tak pre pocit objavitela. So mnou na palube. Taká predstava sa mi vôbec nepozdáva. Ešte keby ma platil, tak to by som musel držať hubu, ale keď platím ja jeho, tak po žiadnych kotrmelcoch netúžim.

Takže ten Sailing team až tak zlý nápad nie je. Samozrejme k tej tvojej prvotne prezentovanej predstave mám naďalej výhrady, ale myšlienka to nie je zlá. Spoločné vlastníctvo viac menej núti ludí kontrolovať to lano za tisíc korún na ktorom je uviazaná loď. Doslova a aj obrazne.
Mira1
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mira1 » čtv úno 21, 2008 1:06 pm

Jste tady všichni plachtaři, ale zkusím to: nešel by někdo do spoluvlastnictví motorového člunu typ Zodiac Pro 9 nebo Medline? Takový ten člun jen pro zábavu a jednodenní výlety. Já ho využiji maximálně 3 týdny v roce a tak mi těch 400 000 za pořízení nepřijde jako úplně ideální investice pro jednoho.
Lakomec

Příspěvekod Lakomec » čtv úno 21, 2008 9:04 pm

to Denis. Každá zkúsenosť je dobrá, aj tá špatná. je fakt, že asi mám v hlave niečo iné ako spoločné vlastníctvo 3-6 ľudí čisto pre súkromné účely - len s rodinou a podobne. Ale každý ideme inou cestou, rozmýšlame inak a máme iné predstavy. Mne osobne vyhovujú kamaráti, bez nich si nedokážem plavby predstaviť. Je fajn byť na lodi len s rodinou, deťmi, ale to nie je možné stále. Škola, zamestnanie, iné povinnosti apod. Kamaráti ma dobíjajú, je mi s nimi dobre, preto volím každý rok dva mesiace v kuse na mori, 6 skupín , každý deň iný, nedá sa to opísať. A preto mám v hlave asi niečo iné. Myslím, že na začiatok by sme sa mohli zamyslieť nad tým spolkom, kde sa dáme dohromady 10-15 ľudí, dohodneme sa na revíroch, termínoch a normálne zarezervujeme loď cez charterovku. Nič to nestojí, nemáš žiadne náklady, a ako bonus zíkaš zľavu, ktorú posunieš na kamarátov. Za rok zistíš, s kým by si si loď kůpil a ským nie, kto je ako prisposobivý a kto ako rieši problémy. Ja beriem napr. loď na dva mesiace a mám celkom dobré ceny, ak by sme prenajali loď na rok, čo pri 10-15 ľuďoch znamená každý 3-4 týždně, dokážem si predstaviť podmienky ešte lepšie, a to výrazne. Podľa mňa je lepšie si to vyzkúšať a až podľa toho urobiť investíciu, až keď presne vieš, čo od toho očakávaš a čo si možeš dovoliť. Je to len ďalší názor do diskusie, tak som zvedavý na odozvu.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv úno 21, 2008 10:10 pm

Bodaj by som bol v situácii že by som bol na lodi len z manželkou a s deťmi. Život plynie ako voda, deti sú velké. Ja som rád na lodi sám a tiež som rád na lodi s manželkou a aj s kamarádmi.
Ak je jasne zadefinovaný ciel a je aspoň trochu reálny, tak je podla mňa možné ho dosiahnuť. Aj za cenu nejakých tých strát kamarátov. :(

Prenajať si na nejaký dlhší čas loď, to už dosahuješ na kúpnu cenu docela dobrej lode. Nestálo by za to skočiť rovno po hlave do toho? Čo stratíš, predsa nič, aj tak by si tie peniaze minul na čarter. Teda aj keby si tú loď rovno po dvoch rokoch potopil, alebo dal do šrotu, tak si o nič neprišiel. Naopak, získal by si skúsenosť. Okrem toho pochybujem že by niekto prenajal loď s tým že ju neuvidí niekolko mesiacov a bude plávať po celom stredozemnom mori.
O tom že sú sem tam dobré lode za skvelé ceny netreba špekulovať, to je fakt. Teraz som našiel napríklad túto:
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... talcount=7

A keď mišáček uvidí túto, tak okamžite predáva kirke, alebo po nej džafne monty:
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... talcount=7
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » čtv úno 21, 2008 11:12 pm

Když jsem tento topic otvíral, měl jsem na mysli přesně to, co jsem na jeho počátku uvedl. To platí stále.
Mám jasno, a předpokládám, že každý, kdo si TROUFÁ podílet se částí svého majetku a svou životní filosofií s někým jiným, má jasno také. Takže každý měsíc jiný postoj je pro mne totéž jako NEBRAT!
teista
Naposledy upravil(a) teista dne čtv úno 21, 2008 11:46 pm, celkem upraveno 1 x.
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » čtv úno 21, 2008 11:32 pm

Lakomec píše:to Denis. Každá zkúsenosť je dobrá, aj tá špatná. je fakt, že asi mám v hlave niečo iné ako spoločné vlastníctvo 3-6 ľudí čisto pre súkromné účely - len s rodinou a podobne. Ale každý ideme inou cestou, rozmýšlame inak a máme iné predstavy. Mne osobne vyhovujú kamaráti, bez nich si nedokážem plavby predstaviť. Je fajn byť na lodi len s rodinou, deťmi, ale to nie je možné stále. Škola, zamestnanie, iné povinnosti apod. Kamaráti ma dobíjajú, je mi s nimi dobre, preto volím každý rok dva mesiace v kuse na mori, 6 skupín , každý deň iný, nedá sa to opísať. A preto mám v hlave asi niečo iné. Myslím, že na začiatok by sme sa mohli zamyslieť nad tým spolkom, kde sa dáme dohromady 10-15 ľudí, dohodneme sa na revíroch, termínoch a normálne zarezervujeme loď cez charterovku. Nič to nestojí, nemáš žiadne náklady, a ako bonus zíkaš zľavu, ktorú posunieš na kamarátov. Za rok zistíš, s kým by si si loď kůpil a ským nie, kto je ako prisposobivý a kto ako rieši problémy. Ja beriem napr. loď na dva mesiace a mám celkom dobré ceny, ak by sme prenajali loď na rok, čo pri 10-15 ľuďoch znamená každý 3-4 týždně, dokážem si predstaviť podmienky ešte lepšie, a to výrazne. Podľa mňa je lepšie si to vyzkúšať a až podľa toho urobiť investíciu, až keď presne vieš, čo od toho očakávaš a čo si možeš dovoliť. Je to len ďalší názor do diskusie, tak som zvedavý na odozvu.

Až Tě kamarádi dobijí, možná budeš rád, že Tvoje děti ještě chodí do školy.
Všem se omlouvám, teista
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pát úno 22, 2008 12:05 am

teista píše:Když jsem tento topic otvíral, měl jsem na mysli přesně to, co jsem na jeho počátku uvedl. To platí stále.
Mám jasno, a předpokládám, že každý, kdo si TROUFÁ podílet se částí svého majetku a svou životní filosofií s někým jiným, má jasno také. Takže každý měsíc jiný postoj je pro mně totéž jako NEBRAT!
teista

Nie vždy všetkému rozumiem a keď niečomu nerozumiem tak som večšinou ticho a občas sa aj spýtam. Myslel si týmto mňa?
Keď sa vrátime z letného tripu po Dunaji mám naplánované pustiť sa naplno do mojej 9 metrovky. Kamarát Lubo sa slúbil že mi pomôže, je velmi šikovný, takže to bude výdatná pomoc. Za odmenu má slúbenú loď mimo sezóny niekde hlboko na juhu Grécka, alebo Turecka. Tiež vždy rád privítam na palube môjho kamaráda Joža, bývalého spolumajitela našej lode. A verím že aj iný moji kamaráti si nájdu čas, vykašlú sa na skiprovanie a iné činnosti a vyrazia so mnou na nejakú plavbu. Ja sa teším na tu moju loď jak malé decko. Robím ju síce už sakramentsky dlho a truhlíci sa mi za to posmievajú. Ale na to kašlem, dôležité sú len tri veci, moja rodina, moji kamaráti a moje sny.

Zpět na