Nákup hotového (laminátového trupu) a dostavba

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Nákup hotového (laminátového trupu) a dostavba

Příspěvekod libor.janko » stř úno 06, 2008 3:42 pm

Ahoj,
trošku jsme se o tomto tématu bavili s Denisem po SZ, ale rád bych znal i názory ostatních. Jako k jedné z možností pořízení nové lodě mi Denis uváděl nákup hotového laminátového trupu a dostavět ho doma. Prováděl to někdo? Kde jste trup sháněli a na kolik Vás to vyšlo? Jde mi o motorák v délce okolo 5 m. Denis něco naznačil, že je to vhodné, když se jich bere víc, že pak jde cena trošku níž ... atd. Každá rada i negativní dobrá.
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup hotového (laminátového trupu) a dostavba

Příspěvekod Frantisek » stř úno 06, 2008 4:58 pm

Viem o prípade (ešte z čias soc. ) kedy si chlapík kúpil trup laminátky na kopyto z Poľska spolu s licenciou na 5 lodí, tie vyrobil a 4 predal ako polotovar, čo mu uhradilo náklady na tu jeho. Problém je, že dnes už o podobných aktivitách v amatérskych podmienkach nechýrovať, možno sa skúsiť dohodnúť s niektorým oficiálnym výrobcom o zakúpení trupu ako polotovaru v niektorej z fáz výroby, ale či by ťa to vyšlo lacnejšie, toť otázka na zamyslenie.
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř úno 06, 2008 5:10 pm

Je to mimo mísu, ale o jiném případu nabídky polotovarů nevím. Polotovary v jakékoliv fázi stavby nabízí na katamarány Jonas.
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř úno 06, 2008 9:03 pm

Já bych doporučil následující postup. Založ si účet s názvem loď a začni si hrát na její stavbu. Jako si kup skelet a peníze pošli na ten účet. Pak sháněj postupně vše potřebné na jeho dostavbu, nekupuj to ale fyzicky, vždy jen zaplať na ten účet. Motor, to Ti to na účtu poskočí, budíky, sedačky, nádrž, a tisíc dalších věcí. Je důležité ke každé ceně připočítat dopravu (pojedeš si pro to přes půl republiky), nebo poštovné (objednáš si z ameriku, je to přece levnější). Dále je vhodné ceny povýšit o koeficient nepoužitelných, špatně vybraných dílů či poškození při montáži. Přidej k tomu nějakou svou práci, pár set hodin. Tam můžeš ušetřit, když si dáš 50 na hodinu. Až budeš mít fiktivní loď postavenou, tak vyber peníze z toho účtu a dojdi si jí koupit novou a kompletní. Pokud povedeš fiktivní stavbu reálně, tak Ti asi zbyde i na benzín a pobyt na první dovolené s tou lodí. :D
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Olda » stř úno 06, 2008 9:21 pm

Jak řekl Lubor.
Ale kdyby sis přeci jenom chtěl vyhrát, a o to snad jde především, například Avaři v Brně pokud vím nabízejí stavebnici. Znám člověka, co si dodělával Vento. Je to ale spíš pro toho, kdo si chce udělat vlastní interiér. Myslím si, že kdo už měl několik továrně vyrobených lodí, na kterých strávil půl života a má spoustu času, mohl by se do stavby pustit. Taky jsem o tom uvažoval, když jsem nevěděl, co taková loď obnáší (né, že by to teď bylo o mnoho lepší). Pak jsem si, za rozhodně menší peníz, koupil ojetinu a jsem rád. Jezdím, pomalu se učím, opravuju a lehce upravuju. A snažím se moc to nepokazit.
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Olda » stř úno 06, 2008 9:24 pm

Jé, teď jsem si všiml, že se jedná o motorák. Takže sorrrrry. ale už to tam nechám, když mě to stálo tolik námahy.
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » čtv úno 07, 2008 7:24 pm

Díky za rady,
abych byl upřímný, variantu účtu a tohoto postupu jsem už začal minulý rok a zatím na něm pěkně přibývají penízky 8)
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned úno 10, 2008 8:52 pm

Ahoj Libore,

já jak víš koupil vrak a opravil si ho. Když tak počítám, co jsem do toho nacpal peněz, tak jsem za ně mohl mít 4 roky starou ojetinu vyšší kategorie. Ale ten svůj miluju (samozřejmě až po manželce). Takže těžko říct, co je lepší. Předloni jsem touhle dobou měl plnou hlavu renovace lodi. Mnoho starostí, ale skoro každý den úžasný pocit z vyřešení nějakého dalšího dílčího problému. Dnes mi loď stojí na dvoře a čeká na jaro a já mám hlavní myšlenky co budu muset zítra stihnout v práci (nedělní večerní depka). To jsem tenkrát nemíval. Takže těžko říci, co je lepší.......
jerryx
Site Admin
Reputace: 75

Příspěvekod jerryx » ned úno 10, 2008 9:13 pm

Lubor píše:... Ale ten svůj miluju (samozřejmě až po manželce). Takže těžko říct, co je lepší. ...

:offtopic: to je opravdu tezke rozhodovani co je lepsi - lod nebo manzelka ? :P :rofl:
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » pon úno 11, 2008 6:55 am

Ono to zase nieje až tak zavrhnutiahodná myšlienka, pokiaľ máš niekde odložený materiál a zručného kamaráta s dielňou, interiér v čerešni vyzerá veľmi pekne.
jarhro
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod jarhro » úte dub 15, 2008 9:37 pm

ja jsem skořepinu koupil v rakousku ,foto je ve foru ,moje součastná loď,stavba lodě admirál .
Cena 18000 kč.
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ave » pon čer 02, 2008 10:40 am

Ahoj, cetl jsem tady neco o motoraku, taky bych chtel postavit novou lod. Jedna se mi o plachetnici tak 7 az 8 metru. zaslechl jsem, ze maji skorepiny v Polsku. Nevite nahodou nekdo, kam se mam obratit...kde sehant skorepiny za rozumnou cenu? Jit do starsi lodi jiz nechci.
hanes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod hanes » pon čer 02, 2008 11:05 am

Jak už psal Olda o něco výše, Avaři (www.avaryacht.eu) dodávají lodě v různém stupni rozpracovanosti. Pokud bych se někdy vydal touhle cestou, asi bych šel cestou výrobce, který mi v případě potřeby dodá i další díly, které na tu moji skořepinu padnou bez jakýchkoliv dalších úprav
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » pon čer 02, 2008 11:20 am

Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ave » úte čer 03, 2008 7:43 am

Diky za info. Ted spise resim problem delky lode jestli 6,5 nebo 7,8:)
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 156
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » úte čer 03, 2008 8:28 am

Já bych zvolil kompromis: 15! :D
stefin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod stefin » úte čer 03, 2008 9:27 am

Ja si vybral 7,8 m dlouhou lod a byl jsem presvedcen, ze je to ono. V noci pred finalni objednavkou jsem si prohlizel prospekty a rozhodl se jit do vetsi 8,5 metrove. Celou dobu vyroby jsem si rikal, zda jsem to neprepiskl, zda nebude prilis velka. Dnes ji mam doma, jsem moc rad, ze jsem si vybral vetsi a deti mi uz ted rikaji, ze je mala. Pokud vahas, urcite bych sel do vetsi, do te nejvetsi, kterou jsi jeste schopen zvladnout (preprava, cena ...)
StHepa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StHepa » sob zář 13, 2008 11:58 pm

Ahoj,
chtel bych se zeptat, kolik priblizne muze stat koupe skeletu na mensi plachetnicku (kolem 5 metru)... Myslim vylozene vylisek k dolaminovani. A odkud se da nejlepe sehnat. Slysel jsem o koupi v Polsku ale nejak nevim, kde hledat..
Diky
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » ned zář 14, 2008 11:07 am

Ahoj Sthepa
Vítám tě zde foru jako nově registrovaného.
Pokud jsi objevil toto forum v den své registrace, zřejmě si se ještě nestihl seznámit se všemi informacemi, jež zde jsou k tvému dotazu.
Abych ti pro začátek trochu pomohl, řadu informací k nákupu lodí v Polsku, ale i obecně, získáš v sekci

Různé typy lodí. Vybírám loď. Zajímavá loď

především pak v
Dovoz lodí z Polska – zkušenosti

přímé odkazy například
http://jachting.info/modules.php?name=F ... pic&t=2084
http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=427

V těchto vláknech pak můžeš vznášet další dotazy a věřím že ti bude pmoženo neboť na foru je řada lidí, kteří dovoz lodi z Polska již uskutečnili.

Nyní jsi v sekci /stavba lodě/. Sem se vrátíš až budeš mít trup doma a pustíš se do stavby. Přeji ti, aby jsi "tu svoji loď" našel co nejdříve. :)
Pepa
StHepa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StHepa » ned zář 14, 2008 7:37 pm

Ahoj Pepo,
mas pravdu, jsem tady novy a proto se omlouvam, ze jsem prispevek hodil sem...opravdu se tady jeste zcela uplne nevyznam.. Podivam se na to, co jsi mi doporucil a doufam, ze se k Vam do sekce dostanu co nejdrive.. :)

Zpět na