Servis gumáků

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pát dub 16, 2010 2:26 pm

Z toho Valmexu dělají v Litvě čluny Adventure. Pro jejich majitele by to mohlo být zajímavé.
Mariner
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Mariner » ned čer 20, 2010 10:07 am

to Kus, zdravím potřeboval bych poradit (téma Wiking) (při jízdě v kluzu) člun se rozjíždí a po par vteřínách se dostává do kluzu. V kluzu to jede cca minutu a když se člověk podívá mimo člun jak hází voda tak je to hodně jako v předu a pomalu se ten trysk té vody přesouvá dozadu a při tom když je ten trysk zhruba v půlce člunu začíná se k tomu deformovat jeden z válců a to tím způsobem že se z něj stane v průřezu jakoby obrácená kapka a začne se vtahovat jakoby pod člun, trysk odhazující vody se mezitím přesouvá ke 3/4 člunu a v tu chvíli to začne s člunem házet ze strany na stranu že je čluvěk nucen při zdravém rozumu zastavit. Celkový čas toho průběhu je cca 2minuty. Tak nevím jestli mi poradíš co s tím a jestli se někomu něco podobného stalo. jinak jsem z toho už dost na prášky :(
samoliter
účet uživatele zrušen

Valmex.

Příspěvekod samoliter » ned čer 20, 2010 12:12 pm

Pro Tatase i další. Kupoval jsem Valmex boat u Mehlera v Lomnici nad Popelkou. Je to část bývalého Technolenu. Pani na obch. odd. mi říkala, že tento matroš dodávají do Evropy pro více výrobců. Zapamatoval jsem si Zodiac, jmenovala ho první. A berou od nich i naši Kutlíci, co dělají nafukovací kajaky, a taky ještě další výrobci. A Mehler vyrábí i Plastel a další. samoliter.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » ned čer 20, 2010 1:07 pm

To Mariner: keď máš možnosť tak vyskúšajte ten čln s iným, slabším motorom. Tiež je veľmi dôležité nahustiť schlauchy na predpísaný tlak. Pred kúpou si vyskúšal te čln na vode, alebo Ťa ten nemčúr ukecal s výbornou cenou?
Mariner
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mariner » ned čer 20, 2010 2:15 pm

To ozzie: To je takové zvláštní víš - byli jsme to zkusit na vodě a tam se to stalo (ale byl jsem "donucen" majitelem to zkusit) a sám z toho byl překvapenej... prej se mu to před tím nestalo a s tím sem to kupoval, tak si myslím že tam bude nějaká kravina protože mi ukazoval i video z dovolené kde to perfektně fungovalo....
Mariner
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mariner » ned čer 20, 2010 5:23 pm

Tak to vypadá že už jsem to asi vyladil.... :good: ještě mě čeká zkouška :? Ale ještě jedno mi prozraďte na kolik má být správně nafoukaný člun (v jaké toleranci se to pohybuje ) ale potřeboval bych info v barech nebo pascalech a ne to, až to nepujde ušlápnout pumpou (kažej máme jinou pumpu - já třeba ruční) nebo že to postavím do kouta a že se to nesmí prohnout :roll: (s motorem se to těžko staví špičkou vzhůru) Tak zkrátka jestli nevíte někdo údaj ve fyzikálních jednotkách.... Moc díky :)
cervik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod cervik » ned čer 20, 2010 6:43 pm

Adventure 400 /Valmex/ sa fúka válce 0,2 , kýl 0,25 Bar! Šlapacia pumpa , ktorú dodáva výrobca má pri tlaku 80 kg na mech tento výkon , a viac ju neprefúkneš. / iba ak poškodíš / :good:
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » ned čer 20, 2010 7:41 pm

Zodiac Cadet 340 material PVC (Strongan Duotex) sa fúka všade na 0,24 bar, 24 kPa. alebp 3,4 Psi.
Mariner
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Mariner » ned čer 20, 2010 8:54 pm

Super, moc děkuji za info :)

Zpět na