Lastovo

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
MERCHANT
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 109
Registrován: ned bře 28, 2010 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod MERCHANT » stř úno 15, 2012 10:02 am

A nabízej za ty poplatky aspoň něco? Napřiklad WC? :?
Nechce se mi zrovna kotvit ve fekální jímce. :whist:
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » stř úno 15, 2012 3:36 pm

To ano, je tam několik sprchových koutů a záchodů a pokud si vzpomínám, zářily čistotou.
Spíš mne mrzí, že zaběhlá tradice - kdo jde na večeři, za mooring a vodu neplatí - už přestává pomalu platit.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř úno 15, 2012 4:58 pm

Jo jo Janíku, je to čím dál větší masovka... :(

Prosím tě, kde má Triton ty umývárky? Měl tam jen jeden záchod s umývadlem, víc tam dolů nevlezlo. Jedině že by pod terasou, jak to tam vypadalo jako garáže. A večeři podražil? Nevím teď kolik přesně, ale stávalo to tam kolem 120 - 130 kun na osobu.

Správa parku tam v sezónu zajíždí od svého vzniku. Jen v okrajových měsících se jim asi moc nechce.
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » čtv úno 16, 2012 8:14 pm

Pardon, zaměnil jsem Porto Rosso na opačné straně ve Skrivene luce - tam jsou na tom s hygienou dobře. Triton má bohužel pořád jen ono umyvadlo a dva záchody pro všechny. Sprchuju se tam hadicí. Takže, Baharisi, nic nejhledej, žádná změna.
Ale mám dotaz opakovaný - zná někdo hospodu Morski konjic na Mrčaře vedle Lastova? Jde mi především o vodu. Na mapách je vidět molo a nic víc.Díky
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Janík » čtv úno 16, 2012 8:21 pm

A ještě k Tritonu. Díval jsem se do poznámek. V roce 2006 útrata 150 kn na osobu, v červnu 2011 240 kn/os. Mrzutý, ale všudypřítomný nárůst.
Uživatelský avatar
Laguna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: úte kvě 19, 2009 2:00 am
Reputace: 1

bójky Lastovo

Příspěvekod Laguna » pát úno 17, 2012 4:17 pm

Dobrý den, nevíte někdo, jestli jsou na Lastovu k dispozici bójky? V 888 je nevidím.
Uživatelský avatar
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 299
Registrován: stř říj 21, 2009 2:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod MalyBob » pát úno 17, 2012 8:13 pm

Kotvil jsem loni dvakrát přes noc ve Skrivena Luka (JV), neviděl jsem tam bójky, je tam molo u restaurace. A zmiňované poplatky za návštěvu NP jsem neplatil (první půlka května a druhá půlka října).
Uživatelský avatar
Laguna
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 68
Registrován: úte kvě 19, 2009 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Laguna » pon črc 02, 2012 5:04 pm

Na začátku tohoto vlákna je zmínka o bójkách v Skrivene Luce, ale v 888 je nevidím. Vítě někdo, jestli tam (nebo jinde na Lastovu) jsou?
Uživatelský avatar
hicx
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 14, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod hicx » úte črc 03, 2012 10:58 am

Ve Skrivene Luce jsem kotvil v půlce května. Bójky jsem neviděl, ale docela dost lodí bylo vyvázáno u mola před restaurací. Jinak skoro ihned po zakotvení jsem zaplatil 25kuna za osobu za vstup do NP.
Uživatelský avatar
dexter
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 96
Registrován: úte srp 09, 2011 2:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod dexter » sob črc 07, 2012 2:40 pm

bojky tam nie su, plati sa 25kn tak ako je napisane. Pride chlapik na gumenom clne a preda ti vstupenky do narodneho parku. ;) pri mole sa da parkovat len ked je malo lodi inak je zvyk kotvit v celej sirke a dlzke zatoky - kotvil som tam naposledy ked tam bolo cca 20 lodi na kotve.
Uživatelský avatar
Skof_ACE
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: ned pro 23, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Jurjeva Luka

Příspěvekod Skof_ACE » úte bře 24, 2015 12:28 pm

Ahoj všichni,

Nemá někdo nějaké aktuální informace k Lastovu? Letos v květnu se chceme na Lastovo podívat... ale protože se nejspíš budeme chtít vyhnout civilizaci, tak mě zaujala zátoka Jurjeva Luka na Prežbě... Nekotvil tam někdo?

Dík

Skof
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Re: Jurjeva Luka

Příspěvekod Bilardos » úte bře 24, 2015 1:08 pm

Skof_ACE píše:Ahoj všichni,

Nemá někdo nějaké aktuální informace k Lastovu? Letos v květnu se chceme na Lastovo podívat... ale protože se nejspíš budeme chtít vyhnout civilizaci, tak mě zaujala zátoka Jurjeva Luka na Prežbě... Nekotvil tam někdo?

Dík

Skof

Už je to delší doba, co jsem tam byl. Vlevo při vjezdu je batonové molo, kde se vejdou dvě lodě bokem.
Nevím, co přesně tě zajímá.
Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Re: Jurjeva Luka

Příspěvekod Martin88 » úte bře 24, 2015 1:23 pm

Skof_ACE píše:Ahoj všichni,

Nemá někdo nějaké aktuální informace k Lastovu? Letos v květnu se chceme na Lastovo podívat... ale protože se nejspíš budeme chtít vyhnout civilizaci, tak mě zaujala zátoka Jurjeva Luka na Prežbě... Nekotvil tam někdo?

Dík

Skof

Myslím, že zrovna na Lastovu by byla škoda neudělat si pěknou procházku do vesnice Lastovo, ale jestli bez civilizace, tak vedle Skrivene Luky je zátoka pro jednu loď,
jednou jsem tam kotvil. Vyvázán z obou stran ke břehu jsem měl klidnou noc, snad jen jugo by mohlo zaškodit.
Uživatelský avatar
Skof_ACE
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: ned pro 23, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Skof_ACE » úte bře 24, 2015 2:05 pm

Bilardos: jojo, tohle betonové molo jsem našel i na google na nějakých fotkách. Ale dle 888 je tam těch míst k vyvázání víc, resp. ještě jedno nábřeží (3m hloubka) na pravé straně při vjezdu a v čele zátoky další molo (s hloubkou 3m).
Možná tam dojedem nad ránem po noční plavbě, tak sháním co nejvíc informací - předpokládám že začátkem května už na moři úplně sami nebudem.

Martin 88: Pokud vyjde počasí a tím pádem i plán, tak tam budem po noční plavbě....a to asi dost tvrdě vytuhnem:) tzn. radši budu k něčemu pevně přivázanej:), než na kotvě. Ale dík za typ, pokud se nám tam bude líbit, tak tam možná strávíme noci dvě.
Uživatelský avatar
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 299
Registrován: stř říj 21, 2009 2:00 am
Reputace: 10
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod MalyBob » úte bře 24, 2015 2:13 pm

Vlevo za vjezdem je molo na dve lode bokem, jak pise Bilardos. Vpravo je molo, kde při naší navsteve stali policajti. Shodou okolnosti jsme nakonec opustili prvne jmenovane molo a spustili kotvu. POZOR, na dne je velke množství srotu vseho druhu.
Uživatelský avatar
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 792
Registrován: pon zář 18, 2006 10:54 am
Reputace: 4
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod Bilardos » úte bře 24, 2015 9:38 pm

Na pravé straně jsou tři betonové sloupy (kostky) je to vidět na google foto mapě. Viděl jsem tam vyvázanou loď, ale nevidím to jako ideální volbu a než tam, bych šel spíše na kotvu.
Uživatelský avatar
stouny
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: sob srp 04, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Re: Jurjeva Luka

Příspěvekod stouny » stř bře 25, 2015 8:52 am

Skof_ACE píše: tak mě zaujala zátoka Jurjeva Luka na Prežbě... Nekotvil tam někdo?

Skof

Ahoj, byli jsme na Lastovu 27.10.14 a protože jsme byli taky po noční přeplavbě, zapíchli jsme to v zátoce Sito, na Přežbě v jednom z těch námořních krytů. Je západně od Jurjeva Luka. Je pravda, že byla taky okrajová část sezony a nikde nikdo pořádně nebyl a navíc jsme tam byli jen trochu dospat a odpoledne se jelo dál, ale posloužilo to dobře. Na mapě je tam i doporučený kotviště, ale to jsme nezkoušeli. Je to jen tip,
A nějaké moc sezony v květnu bych se taky nebál, byli jsme vloni v okolí Zadaru na začátku května a bylo nás tam opravdu jen pár.
Uživatelský avatar
Skof_ACE
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 60
Registrován: ned pro 23, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Skof_ACE » stř bře 25, 2015 1:30 pm

Dík všem za info :)

Jinak na ten bunkr jsem se díval taky...jen jsem nevěděl, jestli to tam není obsazený homelessakáma, jako na Brači :) - taky jedna z variant.
Uživatelský avatar
stouny
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 76
Registrován: sob srp 04, 2012 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod stouny » stř bře 25, 2015 9:06 pm

Skof_ACE píše:
Jinak na ten bunkr jsem se díval taky...jen jsem nevěděl, jestli to tam není obsazený homelessakáma, jako na Brači :) - taky jedna z variant.


Jak na Lastovu, tak na Visu, byly na podzim, tedy po proběhlé sezóně, čistý, bez známek nepořádku, a i přes zákaz by se v nich dalo koupat. Zbývající jsme nestihli, nebyl to záměr.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host