Charter

Zajímavosti, ceny, lokality apod. firem z oboru

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Charter

Příspěvekod Jarda » sob led 28, 2006 9:42 pm

Čau, nevíte někdo o charterovce na Jadranu která půjčí legálně loď (plachetnici) třeba jen na jeden den??
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv úno 16, 2006 12:52 pm

www.vltava-yacht.cz >>> pronájem na víkend (pá 17 hod - ne 18 hod). Ale za 50% týdeního pronájmu:-(
O jednodenních jsem nikdy nesly?el.
bbb111
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 16, 2006 9:25 pm
Reputace: 0

Re: Charter

Příspěvekod bbb111 » čtv úno 16, 2006 9:46 pm

charter na den ti nikdo neudělá, proto?e je to stra?ně drahá sranda a spousta času na přípravu. uvědom si, ?e by jsi musel platit nejen charter, ale i úklid a crawlist atd. Předání převzetí jachty taky zabere spoustu času a tak by ti nakonec zbyli cca 4 hod jo a pak je?tě zaplatit potapěče. Rad?i si domluv zkrácený charter, tedy 1/2 týdne, aspoň si to u?ije?

Petr
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 19, 2006 3:34 pm

Tak jsem ti to Jardo na?el. Jsou jediní co uvádějí cenu za den, tak snad i půjčí na den. A? se s nimi spojí? dej vědět jak to dopadlo. A fakt pojede? na den? V?dy? na cestě stráví? více času.
http://www.navyjane.cz/naselode/naselode.php?id=126
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

charter

Příspěvekod Jarda » ned úno 19, 2006 5:37 pm

Libor píše:Tak jsem ti to Jardo na?el. Jsou jediní co uvádějí cenu za den, tak snad i půjčí na den. A? se s nimi spojí? dej vědět jak to dopadlo. A fakt pojede? na den? V?dy? na cestě stráví? více času.
http://www.navyjane.cz/naselode/naselode.php?id=126



Nehledám to pro sebe, já bych na Jadran nejel u? ani na týden. Minimálně na dva a víc, ale spí? u? pokukuju po Řecku, proto?e chorvati se chovaj jak pitomci a doufám, ?e na to jednou doplatěj.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » ned úno 19, 2006 5:55 pm

Zrovna na tyhle Nauticaty jsem koukal minulý týden (a nev?iml jsem si denní ceny). A? vezmu poprvé moje děti na moře, tak to je správná loď. Rodinná, bezpečná, za dobrou cenu, ...
bbb111
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 16, 2006 9:25 pm
Reputace: 0

denní cena za charter

Příspěvekod bbb111 » úte úno 21, 2006 10:51 pm

Libor píše:Tak jsem ti to Jardo na?el. Jsou jediní co uvádějí cenu za den, tak snad i půjčí na den. A? se s nimi spojí? dej vědět jak to dopadlo. A fakt pojede? na den? V?dy? na cestě stráví? více času.
http://www.navyjane.cz/naselode/naselode.php?id=126


nechci malovat čerte na zeď, ale je to marketingový tah, který také pou?ívá jedna z největ?ích charterovek Sunsaill, tím myslím cenu na den, ale pozor násobíme 7, nebo ve zkráceném případě 4. Tak?e ?ádný jednodenní charter, ale klasický, jenom jsou trochu ljinak napsané ceny :? :? :? :?

Petr
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Charter

Příspěvekod Denis » stř úno 22, 2006 11:00 pm

Haloo Ficcusi, na taku loď ani nechoď, to by si nám spychnul. Taku loď som v čartri ešte nevidel. A pochybujem že tam dlho vydrží .
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv úno 23, 2006 11:10 am

Denisi,
vím, že to je v charteru naprosto vyjímečná loď. Nyní za silně dotovanou cenu:-) Právě proto bych ji rád rychle zkusil.
Ale dcery ještě neumí plavat ...
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Charter.

Příspěvekod Ferdinand » stř říj 24, 2007 12:11 pm

Má někdo z vás zkušenosti s firmou Navigatour z Brna? Díky.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: Charter.

Příspěvekod jerryx » stř říj 24, 2007 12:27 pm

Ferdinand píše:Má někdo z vás zkušenosti s firmou Navigatour z Brna? Díky.


mam a asi dost dalsich lidi tady. alese znam a doporucuji. nemuzu si na nic stezovat :good:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 24, 2007 1:24 pm

No já znám Aleše jen od vidění z besedy v Brně, popis akce zde http://jachting.info/modules.php?name=N ... le&sid=220
No pokud to všichni co se účastnili byli spokojení zákazníci, tak to musí být dobrá firma :good: . Ale více ti jistě poví Baharis.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř říj 24, 2007 11:54 pm

Ale jo, Aleše znám od doby, kdy jsem u něho dělal kapitánské zkoušky. Povahy veselé, v kolektivu oblíben. ;)
A lodě beru výhradně přes něho, zatím k plné spokojenosti. Vždy vyjde ve všem vstříc. Dám mu požadavek na termín, počet kajut a dostanu od něj 3-5 nabídek, pak to doladíme. Ke smlouvě přikládá takové drobnosti jako seznam doporučených kotvišť, checklist, různá doporučení pro danou oblast a hlavně: každý den mám na moři SMSku s předpovědí počasí. Dobrá spolupráce a ještě volňásky na veletrh. Já si ho teda chválím.
Uživatelský avatar
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 93
Registrován: stř črc 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mboban » stř lis 28, 2007 9:20 am

Nemáte prosím někdo zkušenosti se společností NIKA YACHT. Prodávají charter pro ADRIA YACHT. Uvažuji o lodi pro příští rok a mají celkem zajímavé ceny.(http://www.nika-yacht.cz/cz/ceniky.php).
Zároveň prosím zda někdo máte zkušenosti z mariny v Kaštela u Šibeniku.

Dík
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř lis 28, 2007 9:31 am

mboban píše:Nemáte prosím někdo zkušenosti se společností NIKA YACHT. Prodávají charter pro ADRIA YACHT. Uvažuji o lodi pro příští rok a mají celkem zajímavé ceny.(http://www.nika-yacht.cz/cz/ceniky.php).
Zároveň prosím zda někdo máte zkušenosti z mariny v Kaštela u Šibeniku.

Dík


Co to je zajímavá cena? A jakou loď poptáváš?

Bylo dobré, kdyby podobné dotazy byly co nejvíce konkrétní...vzhledem k tomu, že připravujeme nějakou záležitost ohledně charteru.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » stř lis 28, 2007 11:34 am

Marina Kaštela není u Šibeniku ale u Splitu,je poměrně nová,loni zde bylo možné tankovat jen po objednání - v pátek stála u mola cisterna ,kde jsi natankoval a účet platil následně u charterovky při předání lodi.Nevím co by tě konkrétně zajímalo.Mají celkem pěkné a přehledné stránky,zde asi zjistíš vše potřebné - www.marina-kastela.hr
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » stř lis 28, 2007 2:03 pm

mboban píše: mají celkem zajímavé ceny.(http://www.nika-yacht.cz/cz/ceniky.php).
Dík


Díval jsem se a přijde mi, že ceny mají obvyklé (kontra Yachtnet, pokud porovnáváš oficiální ceník), ale jak píše Libor, možná u lodi kterou poptáváš to může být jinak.
Spíš než českého zprostředkovatele bych zkoumal tu chorvatskou stranu. Naštěstí nemám osobně negativní zkušenosti, ale zaslechl jsem, že sem tam problémy jsou.
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » stř lis 28, 2007 2:38 pm

Co se týče Kaštěly, tak já jsem s marinou spokojen. Je v ní odpovídající sociální zázemí a dostatek místa pro manévrování. Nevýhoda je, že se v ní nalézá spousta chartrovek, a tak v sobotu je tam pořádnej šrumec. Tankuji ve Splitú před ACI nebo v Trogiru (pokud se dobře pamatuji za tankování v Kaštělě se zaplatí cca o 1,5 Kn víc na litru). Parkování auta v pohodě stejně jako cesta k marině. Až odstraní tu chemičku a dostaví ji tak to bude jedna z nejlépe vybavených marín (to mají za cíl).

Co se týče Nika-yacht jsou cca o 100€ dražší než třeba zmiňovaný Yachtnet a dále viz již napsáno.

:? Dej sem termín a typ lodi. Uvidíš co z toho vyleze :whist:
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

maríny

Příspěvekod pecho » stř lis 28, 2007 3:02 pm

To máš asi stejné jako na Sukošanu, tam je taky spousta charterovek a je tam vždycky v sobotu velkej mumraj, teď dokonce už i v květnu, valej se tam autobusama Poláci, Maďaři a já nevím, kdo všechno, držej se vozejků, nechtěj vydat, tak to taháš jak debil všechno v ruce, běs a hrůza, takže Chorvatsko vidím po těch letech, že už nebrat a to nemluvím o neustále se zvyšujících se poplatcích za všechno, kde jsou ty časy, kdy jsi mohl v Hramině (a taková to bejvala klidná marina) a už tam jsou nacpané další charterovky a tvrdě se platíi za parkování.
Uživatelský avatar
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 93
Registrován: stř črc 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mboban » stř lis 28, 2007 3:04 pm

Libor píše:
mboban píše:Nemáte prosím někdo zkušenosti se společností NIKA YACHT. Prodávají charter pro ADRIA YACHT. Uvažuji o lodi pro příští rok a mají celkem zajímavé ceny.(http://www.nika-yacht.cz/cz/ceniky.php).
Zároveň prosím zda někdo máte zkušenosti z mariny v Kaštela u Šibeniku.

Dík


Co to je zajímavá cena? A jakou loď poptáváš?

Bylo dobré, kdyby podobné dotazy byly co nejvíce konkrétní...vzhledem k tomu, že připravujeme nějakou záležitost ohledně charteru.


Uvedl jsem odkaz na jejich ceník a vzhledem k tomu že samozřejmě procházím nabídku i jiných společností, zdá se mi, že jejich ceny jsou výhodné. Proto se ptám, zda máte někdo s touto společností zkušenosti.Nerad bych totiž naletěl. :hmm:
Uživatelský avatar
mboban
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 93
Registrován: stř črc 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod mboban » stř lis 28, 2007 3:17 pm

13paja píše:Co se týče Kaštěly, tak já jsem s marinou spokojen. Je v ní odpovídající sociální zázemí a dostatek místa pro manévrování. Nevýhoda je, že se v ní nalézá spousta chartrovek, a tak v sobotu je tam pořádnej šrumec. Tankuji ve Splitú před ACI nebo v Trogiru (pokud se dobře pamatuji za tankování v Kaštělě se zaplatí cca o 1,5 Kn víc na litru). Parkování auta v pohodě stejně jako cesta k marině. Až odstraní tu chemičku a dostaví ji tak to bude jedna z nejlépe vybavených marín (to mají za cíl).

Co se týče Nika-yacht jsou cca o 100€ dražší než třeba zmiňovaný Yachtnet a dále viz již napsáno.

:? Dej sem termín a typ lodi. Uvidíš co z toho vyleze :whist:



Teď jsem porovnával obě chartrovky a spíš bych řekl, že Yachtnet je o trochu dražší. Navíc musíš připočíst doplatek za transitlog. Je fakt, že Nika-yacht to v ceníku neuvádí a pak to třeba na člověka vybalí, když už nejde couvnout. :hmm:
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » stř lis 28, 2007 4:06 pm

Já jsem se na ceny znovu díval, nepřijde mi, že by Yachtnet byl o + 100 €: :?
Kaštela, Jonathan Yachting
Katalogové ceny naprosto totožné.
Yachtnet uvádí kolik se platí na základně, Nika uvádí že se platí, ale ne kolik.
Yachtnet ještě dává slevu 5% za to, že loď objednáš přes ně.

Elan Yacht a Adriatic Yacht taky tak.

Suma sumarum:
- poplatky na základně budou totožné bych řekl, protože je vybírají místní.
- Yachnet ti dá 5 % slevu rovnou
- možná ti dá slevu i Niko až s nimi začneš jednat.

V Kaštele jsem byl před 1-2 roky platilo se za parkování auta (60-80EUR nepamatuji přesně), mimo nebylo moc kde auto nechat. Jinak pohodová marina.
Směnárna byla dost daleko, odkázali nás na nedalekou restauraci ale kurz byl u místního číšníka tak "výhodný" :o že jsme se radši prošli ;) .
Janík
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 232
Registrován: úte bře 14, 2006 9:13 pm
Reputace: 0

charter

Příspěvekod Janík » úte led 08, 2008 9:24 pm

Má, prosím, někdo zkušenost s charterovkou ADRIATIC YACT CENTER (AYC) ? Mají základnu ve Vodici a nově v Krkavici v marině Ramova a na tu se ptám také - zná jí někdo?Asi je dost nová, na netu jsem žádný její popis nenašel. AYC mají totiž velmi hezké ceny, kauci podezřele poloviční (500 EU), žádné poplatky, jakoby se snažili nalákat nové klienty. Vím jen, že v minulosti neuváděli ve svém charteru stáří lodí, a podle ing. Voženílka z Yachnetu to odůvodňovali jejich dokonalým stavem a údržbou. Díky.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte led 08, 2008 9:54 pm

Doteraz som si myslel že AYC je adriatik yacht čarter. Od AYC som si brával oblúbené Elan 31, lode boli staré aj 15 rokov ale technicky dobre udržiavané. Ale asi je to iná AYC lebo tý moji boli v Sukošane. V Krvavici som bol, nová malá marína, nad ktorou sa týči skalný masív. Mne sa páčila, ale nie sú tam reštaurácie na aké je niekto zvyknutý ak berie loď trebars vo Vodiciach, alebo v Biograde.
Uživatelský avatar
skipper
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned črc 01, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod skipper » úte led 08, 2008 10:10 pm

ADRIATIC YACHT CENTER - jsou rakušáci. Já jsem měl od nich loď dvakrát a pokaždé byla v pořádku. Převzetí probíhalo až neskutečně hladce. Já kontroloval všechno možný a oni skoro nic.
Lodě byli max. 5 let staré. Ve Vodici bylo navíc parkování zdarma. Na kauci si přejeli kartu žehličkou a to bylo vše, ani to neověřovali. Musím dodat že to bylo v Říjnu. :good:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů