Ztrata -> obnova kapitanskeho prukazu...

Pořád stejný problém: kde a jaký průkaz na loď je potřeba, je či není uznáván atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, windward, vilma

Mikulas
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Ztrata -> obnova kapitanskeho prukazu...

Příspěvekod Mikulas » pát bře 14, 2008 5:55 pm

Prisel jsem o doklady a s nimi bohuzel i o kapitansky prukaz :( (vystaven v Chorvatsku, Zadar) Znamy mi slibil, ze mi ho necha obnovit, ale bude to nejspis az v pulce kvetna - ja bych ale rad rezervoval nejaky charter a tak by me zajimalo, jestli nemate nekdo radu jak to zvladnout driv? Slo by to postou? Popripade kam bych mohl zkusit psat maily? Kam se obratit?

Predpokladam, ze nikde v charterovce se se mnou bez papiru na stole nebudou bavit...

Diky moc!
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » pát bře 14, 2008 6:39 pm

Ahoj, v tom bych problem asi nevidel,
cislo průkazu potřebuješ až pro plavbu a to je tak tejden před vyplutím. Do smlouvy o charteru nepotřebuješ žádnej průkaz....

Zkuz nějakou firmu, která tam jezdí dělat kurzy, většinou začínají v dubnu a budeš potřebovat kopii pasu(neli original) a foto akdyby si měl kopii průkazu tak je to rychlejší.

Ahoj Tom
Libor
bez hodnocení
Reputace: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát bře 14, 2008 6:47 pm

Vítám tě u nás webu.
Já si myslím, že nejlepší bude komunikovat přímo s kapitanátem kde průkaz vystavili. Mají doklady o vystavení a tam ty taky mohou vystavit duplikát.
S chartrovkou můžeš jednat, případně je informovat, že ti připravují duplikát (třeba ti pomoužou).
Moje zkušenost je naopak, že v některých chartrovkách ani průkaz nechtějí vidět. Naposledy když jsem byl v Punatu nechtěli nic ani pas ani průkaz. Zaplatit + jména na crewlist a fertig. Asi jak kde.
El
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod El » pát bře 14, 2008 6:52 pm

Ahoj. Protože jsem dělal nedávno průkaz, ptal jsem se také, co dělat v případě ztráty. Bylo mi řečeno, že v místě, kde jsem průkaz dělal (Zadar) mne mají v evidenci a jsou na požádání schopni mi vystavit duplikát. Domnívám se, že nejjednodušší cesta je spojit se e-mailem s příslušným kapitanátem a požádat je o vystavení duplikátu. Patrně bude nezbytné tam zaslat náhradní foto. Prý to lze vyřídit poštou.
El
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » pát bře 14, 2008 7:09 pm

tady E-mail: kapetanija-zadar@pomorstvo.hr

snad je tím správným směrem :)
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » pát bře 14, 2008 7:42 pm

Mikulasi, tak jak bylo již výš napsáno, na objednání lodi nepotřebuješ žádný průkaz, dokonce ani týden před odjezdem. To tu vymyslelo několik cz zprostředkovatlů a dost dobře nechápu důvod. Teoreticky si můžeš objednat a zapltit a užívat loď bez papírů, jen nemůžeš vyplout. Takže v objednání lodi žádný problém. Buď to rovnou cz zprostředkovatlei oznam, nebo mu jednoduše, pokud to bude vyžadovt, žádnou kopii průkazu neposílej. To, že nepošleš kopii průkazu nic neznamená a zaplacenou loď nikdo rušit nebude.

Vstoupil bych do jednání přímo s šéfem kapitanátu v Zadaru a vysvětlil svůj problém.
Zjistil bych možnosti vystavení průkazu v předstihu, před tvým příjezdem a možnost jeho vyzvednutí na kapitanátě v sobotu dopoledne před přejímkou lodi. v zaslání do Česka bude asi problém, neb tam bude nějaký správní poplatek.
Pokud by to nešlo vyzvednout v sobotu tak pátek, to však budeš muset jet o den dříve, tedy trochu nepříjemné. Nebo vyzvednout až v pondělí, to se ale budeš muset do ponělí courat kolem Zadaru.
Telefon na kapitanát v Zadaru, Capt. Denis LIVJANIČ, tel: +385 23 254880, nebo mobil +385 98 695449 e-mail si vygooglíš.

To oslovení cz zprostředkovatele je také reálné, vysvětli oč jde a v dubnu, až tam budou dělat zkoušky, tak ti tam s tvým pasem vyzvedne nový průkaz.
Toto by pro tebe asi určitě udělal např. M. H./chtěj Martina/ z dříve Sunyach nyní AZ Euro Yachting,
e-mail info@najachtu.cz www.najachtu.cz T:222781429, ralizuje tam výcvi, zkoušky a můžeš si u něho i objednat loď.

Tvá objednávka lodi za tuto službu je tvůj trunf. Dobrý obchodník to pro tebe udělá. :)
Pepa
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » sob bře 15, 2008 7:28 am

To oslovení cz zprostředkovatele je také reálné, vysvětli oč jde a v dubnu, až tam budou dělat zkoušky, tak ti tam s tvým pasem vyzvedne nový průkaz.
Toto by pro tebe asi určitě udělal např. M. H./chtěj Martina/ z dříve Sunyach nyní AZ Euro Yachting,
e-mail info@najachtu.cz www.najachtu.cz T:222781429, ralizuje tam výcvi, zkoušky a můžeš si u něho i objednat loď.

Pepův postup můžu jen potvrdit! Loni sem udělal totéž a Martin je v poho.
hastrmank
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Průkaz

Příspěvekod hastrmank » sob bře 15, 2008 7:52 am

Ahoj, v Šibeniku dávají po zkoušce POTVRDICA O USPJEHU NA ISPITU, pravděpodobně jsi jí dostal i v Zadaru.Další postup jak říkají ostatní.Přeji dobré pořízení.

Zpět na