sea

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

sea

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 10, 2005 11:33 pm

Ahoj,
jachting je bezva sport. Hlavně ten námořní. Moře po?le ka?dého, tam kam patří. Nemá rádo "velkohubé" a nezodpovědné. Za?ere se vám pod ků?i, budete se na něj neustále vracet a s ka?dou dal?í plavbou se dozvíte něco více o vás samých.Hlavně plavby , které uskutečníte se svou lodí se v?ím okolo co k tomu patří a vůbec nejlépe plavby osamělé.Znám spoustu "velkohubých" co na moře nikdy nevypluli a kdy? u?, tak jako "balast" na velkých charterových lodích s ledničkou a se spoustou elektroniky. Pak se vraceli domů k man?elkám, kolegům a kamarádům jako moř?tí vlci hrdinové. Zdá se ,?e jachting u? není co býval. Souhlasíte? Pokud ne, pi?te a nenechte na mě nitku suchou....Tě?ím se na odpovědi
Tom
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 17, 2005 10:07 pm

Do puntíku pravda, ale s malou poznámkou. Potkal jsem na charterových lodí spoustu prima lidí. Tak?e platí asi to co v?ude - lidí jsou dobří a ?patní a podle toho je třeba je rozli?ovat.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 18, 2005 11:29 pm

To je taky pravda. Těch prima jachtařů je taky dost, na ty jsem tak trochu zapomněl, omlouvám se.
Tom
Uživatelský avatar
Alex
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 26, 2005 11:18 pm
Reputace: 0

Co máte proti charteru?

Příspěvekod Alex » sob lis 26, 2005 11:25 pm

Jak jinak chcete provozovat námořní jachting? Koupit si vlastní loď za 3 - 4 miliony Kč a platit dal?ích 80 - 100 000Kč ročně za kotvení a údr?bu? Nebo tahat z domova nějakou pidiloď délky 6 m a o výtlaku 1 tuny? Tak to je snad masochizmus ale rozhodně nejde o jachting.
Blbci ne pohybují kolem ka?dého sportu ale u námořního jachtingu obvykle dlouho nevydr?í. Pokud se jím ov?em ne?iví (viz odbor námořní dopravy na ministerstvu dopravy) V tomto případě ale nejde o blbce ale spí? vyčurané lehko?ivky. Co jim taky zbývá, kdy? jim Ko?ený za?melil námořní lodě a oni se něčím ?ivit musí...
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte proti charteru?

Příspěvekod Libor » ned lis 27, 2005 2:10 pm

Alex píše:Jak jinak chcete provozovat námořní jachting? Koupit si vlastní loď za 3 - 4 miliony Kč a platit dal?ích 80 - 100 000Kč ročně za kotvení a údr?bu? Nebo tahat z domova nějakou pidiloď délky 6 m a o výtlaku 1 tuny? Tak to je snad masochizmus ale rozhodně nejde o jachting.
Blbci ne pohybují kolem ka?dého sportu ale u námořního jachtingu obvykle dlouho nevydr?í. Pokud se jím ov?em ne?iví (viz odbor námořní dopravy na ministerstvu dopravy) V tomto případě ale nejde o blbce ale spí? vyčurané lehko?ivky. Co jim taky zbývá, kdy? jim Ko?ený za?melil námořní lodě a oni se něčím ?ivit musí...

Tady trochu musím oponovat. Jezdím s lodí Corveette 650 do Chorvatska a nejsem zdaleka sám kdo to takto provozuje. Neřekl bych, ?e je to masochismus. Cesta sice zabere více času, ale je třeba to vidět v souvislostech. Za tu del?í cestu jsem si odpracoval poplatky za celoroční (půlroční,....) kotvení, spí?e jsem je?tě vydělal (mo?nost provozovat jachting i nás nebo jinde). Jezdil jsem i na chartrových lodích kolem 12m a opravdu je to něco jiného. Ka?dé má svoje. Ale loď bych měl v prvé řadě vybírat podle účelu. Pokud jedu na offshore regatu tak potřebuji vět?í loď. Pokud jedu ale na dovolenou (2 dospělí a 2 děti), tak potřebuji nějaké "přemis?ovadlo s postelí". Dlouho jachtit s dětma stejně nemů?u, v zátokách jsou stejně pořád ve vodě nebo na plá?i atd. No a večer mi stačí kdy? mám kam sednout a stolek na který si postavím drink. V tomto směru je i ta nejmen?í 6 metrovka plně dostačující a udělá stejnou slu?bu jako najatá 10-ti metrovka. A to v?e za pakatel, proti charteru nebo i hotelu. Ano, je to něco jiného. Ale to se potom dostaneme k definici - "co je to vlastně jachting?". Tak mě napadá, co tak zalo?it nové vlákno (téma fóra) s názvem "Definice jachtingu", kde by ka?dý mohl napsat co si pod tím představuje.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Co máte proti charteru?

Příspěvekod ZdendaZ » pon lis 28, 2005 12:34 am

Alex píše:Jak jinak chcete provozovat námořní jachting? Koupit si vlastní loď za 3 - 4 miliony Kč a platit dal?ích 80 - 100 000Kč ročně za kotvení a údr?bu? Nebo tahat z domova nějakou pidiloď délky 6 m a o výtlaku 1 tuny? Tak to je snad masochizmus ale rozhodně nejde o jachting.
Blbci ne pohybují kolem ka?dého sportu ale u námořního jachtingu obvykle dlouho nevydr?í. Pokud se jím ov?em ne?iví (viz odbor námořní dopravy na ministerstvu dopravy) V tomto případě ale nejde o blbce ale spí? vyčurané lehko?ivky. Co jim taky zbývá, kdy? jim Ko?ený za?melil námořní lodě a oni se něčím ?ivit musí...


Zde také musím oponovat. Proč by nemělo jít o yachting? Bohatí lidé se plaví na velkých lodích, ale ti co na ně nemají pořádají i na malých lodích velké plavby. Yachting je uctivý koníček a je jedno zda se plavíte na 12ti metrovce nebo na 7mi metrovce. Nechci Vás urazit, ale něco takového mů?e snad říct jen člověk, který nemá ani ponětí jak je jachting krásný sport a nebo tak bohatý, ?e si mů?e bez problémů dovolit velkou 12ti metrovku a nebo dát ročně 100 za pronájmy, pokud se chce plavit déle jak týden. Je jasné ?e pokud na loď půjdete na týden ročně tak se to nevyplatí, ale co kdy? se budete plavit dva měsíce? To za dva roky charteru máte na pěknou men?í loď. A navíc: Malá loď = útulněj?í prostředí = vět?í rodinná pohoda. Vá? názor Vám neberu, ale přijde mi tro?ku nesmyslný...
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon lis 28, 2005 5:43 pm

Námořní jachting provozuji na sedmimetrové lodi a nezdá se mi to jako masochismus.
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » pon lis 28, 2005 6:26 pm

Moje loď má po úpravách badeplata 8m ale je to motorovka to nemají plachtaři rádi ale pro 2 lidi na převoz mezi ostrovama bych neměnil ahoj Standa
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon lis 28, 2005 11:31 pm

Ahoj Tome.
Tí sviatoční jachtári o ktorých pí?e? sú naozaj svojim spôsobom hrdinovia. Kedy sa stane človek hrdinom? Myslím ?e ak prekoná sám seba. Prekonajú svoju prvú nočnú plavbu, prvú halzu, prvú búrku a prvé odtrhnutie s kotvy a pomaly sa z nich naozaj stanú morský vlci, teda voči tým čo práve začali. Mam doma tú kni?ku o Joshuovi Slokumovi a Konkolskom, aj o Knoxovi. Sú hrdinovia? Asi sa tak necítia , ale ja ich za hrdinov pova?ujem. Ja hrdina istotne nie som , ale to my nebráni u?íva? si krásu yachtingu, volného mora a bielej plachty.
Tomá?! vie? aké je to super na malej lodi? Ja chodim tie? do čartru a raz som vyskú?al 8 metrovku a bol som nad?ený a najme ked si v nej sám, ako pí?e Tom. Super, super, super.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte lis 29, 2005 1:29 am

Ahoj,
díky za odpověď ani já se necítím jako hrdina, jsem jen člověk, kterýho jachting baví, je to pro mě skvělej relax i kdy? je to někdy dřina. Po sezóně se vracím odpočatej a docela odolnej vůči okolnímu prostředí(práce apod.). Dík za ten pohled z jinýho úhlu na sváteční jachtaře. Souhlasím, ka?dý z nás jednou začínal. Mo?ná, ?e jsme byli stejní.

Tom
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned pro 04, 2005 12:25 pm

Standa* píše:Moje loď má po úpravách badeplata 8m ale je to motorovka to nemají plachtaři rádi ale pro 2 lidi na převoz mezi ostrovama bych neměnil ahoj Standa

V?echny lodě mají mnoho společného. "Motorovka" x "plachetnice" bych moc neře?il. Jde jen o jiný druh pohonu (a náklady na provoz). Rád bych se podělil o názor jednoho star?ího jachtaře z Německa, kterého jsem potkal předloni v Chorvatsku. Říkal, ?e dlouhá léta jezdil jen na plachetnici a taky nechtěl o motoráku sly?et, ale jak s přibývajícím stářím ubývaly fyzické síly a navíc se přidaly záněty kloubů, ne?lo dobře ovládat plachetnici (lana, výtahy, vin?ny atd.). Nezbylo mu nakonec ne? přesedlat nebo rezignovat. A teď u? několikátou sezónu brázdí vody Jadranu na malém (myslím kolem 7m) kajutovém motoráku a je taky spokojený. Závěr: "Na stará kolena v?ichni jednou stejně skončíme na motoráku". Pokud má někdo jiný názor, nech? mi oponuje.
Naposledy upravil(a) Libor dne pon pro 05, 2005 7:38 am, celkem upraveno 1 x.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned pro 04, 2005 6:49 pm

Ahoj Libore,
a? jednou budu starý pán tak si určitě pořídím motorsailer. Plout jen pod motorem bych měl trochu obavu. Co kdy? dojde k nějaké závadě, která se na vodě nedá opravit. Nebo motor sel?e při vjezdu do přístavu za ?patného počasí a loď skončí vyvalená přinejlep?im někde na plá?i. Plachty jedou v?dycky, kdy? fouká. Líbil by se mi nějakej kutr s vnitřní kormidelnou. Třeba polskej Janmor 33 ale do důchodu mám je?tě daleko.
čau
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned pro 04, 2005 10:23 pm

Motorák je dobrý hlavne preto, lebo prides skorej do krčmy a mô?e? tam dlh?ie sedie? na zadku. Na druhej strane keby som si kupil pred 10 rokmi Galeba / chorvatska rybarsky čln s kabinou / a 10 k motor, mohol som sa roky prtka? medzi ostrovmi a pozera? sa na breh a nie z brehu. Nakoniec som to ale nevydr?al a kupil som si gumak 380 cm a 15 k motor. Chodim s nim na Dunaj a po rokoch splavovania na kanoe / a zazerania na motoráky/ som nezavislý na odvoze. Keď ma chytí clivota po vode, tak kludne po obede nafukam čln a nechám sa uná?a? prúdom a sem tam zatiahnem veslom. Potom nakopnem motor a mastím to proti prúdu. Je to super. No a v lete samozrejme nemam na to aby som si prenajal plachetnicu v chorvatsku, tak strčim gumak do auta a dovolenka na brehu nadobudne inú dimenziu. Nie je to plachtenie , ale čo narobi?.
Čo sa týka motorsaileru, ten pova?ujem u? dnes za optimalne rie?enie. Holt, ka?dý si pod jachtingom predstavuje niečo iné, my starí trampové skôr pohodové poflakovanie, ako ?portové výkony a keď príde do cesty búrka, tak ju vezmeme do partie. Ahoj
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Příspěvekod ZdendaZ » ned pro 04, 2005 10:43 pm

Podle mne je také motor sailer dobré ře?ení.
Můj názor je ten, ?e minimálně mít na plachetnici alespoň motor a dostatek paliva. Hned se tím zvět?í mo?nosti vyu?ívání lodě. Jsem sice zatím pasivní jachtař, ale nedoká?u si představit jak bude plachetnice plachtit na řece a projet se z Modřan na Slapy má své velké kouzlo, to by na plachetnici asi moc dobře ne?lo.
Plachetnice je romantika a elegance, motorák je pohodlnost a rychlost. Je dobré kombinovat obojí.
Zdenda
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 05, 2005 9:53 am

Motorsailer je plachetnica s krytou kormidelnou, čiastočne alebo úplne, alebo je to motorák s trupom pre výtlačnu plavbu, ktorý má pomocne oplachtenie.
Dnes ma drvivá več?ina kajutových plachetníc pomocný motor. V marine by ?a hnali keby si chcel is? vyvezova? loď a tlačil by si to tam na plachtach.
Resumé, teda záver: plachetnica s pomocnym motorom nie je motorsailer. Ahoj
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9329
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Motorsailer nebo plachetnice s motorem?

Příspěvekod Libor » pon pro 05, 2005 10:48 am

A co říkáte třeba takové lodi jako je Odin 820 http://www.yachting.unas.cz/odin820.html? Dělá se také men?í verze 720 a je to myslím typický motorsailer jako americký "McGregor". Ten mě kdysi zaujal, ale pak jsem si přečetl na německém foru výpověď, jednoho ne zrovna spokojeného majitele, o tom jak je celá loď nekvalitně udělaná, poddimenzované sálingy a závěsy kormidel atd.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Příspěvekod ZdendaZ » pon pro 05, 2005 3:03 pm

No, ?e loď s přívěsným motorem není motorsailer je mi jasné, ale jen jsem tím chtěl říct, ?e je lep?í kdy? u? to není motorsailer mít alespoň ten pomocný motor. Znám hodně lidí co motor na lodi nemají a přitom je to ?koda. S motorem je hned více mo?ností jak loď vyu?ít.
Zdenda
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 05, 2005 11:01 pm

No ten ODIN je skôr atypicky motorsailer ako typický. Typicke motorsailery su takéto napr. http://www.devlinboat.com/dcoysta28.htm
nadherna klasika, alebo modernej?í http://www.glen-l.com/designs/sailboat2/kodiak.html , alebo moderné http://dixdesign.com/dix38pil.htm od Dixa,ďalsia klasika http://www.gartsideboats.com/catsail6.php#37mtrsail a nadherny do extremov Argentínsky projekt od Barossa http://www.yachtdesign.com.br/02_ingles ... ingles.htm
Typický motorsailer ma krytú kormidelňu do nepohody, viď. napr. Evropou s mokrým zadkem. Ale ta koncepcia Odinu je docela dobrá, mal som mo?nos? jazdi? na podobnej lodi Dufor duo. Mô?em moje postrehy z plavby na takomto type lode popísa?,/ ak to niekoho zaujíma /. Ahoj
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte pro 06, 2005 3:30 pm

Ahoj,
k těm motorům - jsou lidi, kterým motor na plachetnici vylo?eně překá?í. Motory dělají hluk, smrdí, kouří a kape z nich olej. Občas mají poruchy, vět?inou v ten moment, kdy je jich nejvíc potřeba. Jezdí na drahé palivo, které je potřeba v lodi někde skladovat a tím ubyde prostor na jiné potřebněj?í věci - třeba pitná voda a jídlo na del?í plavbu.
Plachty nesmrdí, nekouří a vítr je zadarmo. Na opravy stačí jehla, nit a není třeba velké ko?ené ta?ky s tě?kým vercajkem.
Výhoda motorů je ta, ?e za dovolenou lidi stihnou obeplout více atrakcí nebo hospod a zátok, ?e motor dobije akumulátory a pomů?e plachetnici nastoupat vět?í vej?ku proti větru a samozřejmě mů?e vytáhnout majitele lodi z prů?vihu.
Co vy na to? Jste spí?e pro plachty nebo spoléháte více na motor?
Ahoj Tom
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Příspěvekod ZdendaZ » úte pro 06, 2005 5:17 pm

Ano, motor smrdí, kouří se z něj atd, to je fakt, ale kamarád má na Corsairovi elektromotor Envirude a nemů?e si ho vynachválit. Pluje teda jen po Slapech, tak to má jen na zajetí do přístavu. Ale zase kdo se s tak malou plachetnicí vydá na moře? Na velké lodi mů?e být motor stále na zrcadle a paliva tam není potřeba mnoho. V?e má své pro a proti.
Já jsem jednoznačně pro plachty, ale stejně mít motor jako rezervu.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Příspěvekod ZdendaZ » úte pro 06, 2005 5:20 pm

Omlouvám se, tento motor má jiný známý, ale benzínový. Elektromotor má MINNKOTA :-)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte pro 06, 2005 10:37 pm

Ahoj Tome. Ty nám teda dáva? otázky. Toto u? vyrie?ili asi aj Poliaci, u? davaju silniky tu?im na ka?du loď.
Keby som plachtil na priehrade na Piratovy alebo nejakej 18-ke /teda plachetnici / tak ho nepotrebujem, ale na mori ho predsa musi? ma?! Keď si v chartri, tak motor tam v?dy je, otazka je ako často ho pou?ije?. V?dy keď nefúka idem na motor, dam tam male otačky a keď fúkne tak rozbalíme plachty a tak stale dokola, aspoň si to posádka natrénuje. Baví ich to viacej ako čuča? na mieste so splyhnutými plachtami. Je to sranda, najme keď nevedia ?e existuje zdanlivý vietor. Več?inou na to prídu.
V?dy keď sú velmi nepriaznivé poveternostné podmienky idem tie? na motor, teda pokial sa dá, niekedy je lep?ie na plachty. Málo kapitánov si prečíta zmluvu a nevedia ?e pri 8, alebo najviac 9 bofortoch nesmú pláva? a keď nastane zhor?enie počas plavby, musia spravi? v?etko v súlade z dobrou námornou praxou aby ochránili posádku a loď. A teraz konkretne minulú jeseň, fúkalo 20 a vo vysielačke ohlásili 30-40 , v úderoch 50. Posádka: dvaja prvýkrat, dvaja u? raz boli, ale na inej lodi, jeden s praxou, ale 3 roky nebol na vode a v?edci si plietli laná. Čo tam namachruje?, e?te ktomu ciel cesty je rovno proti vetru. bol som rád, ?e tam tých 36? koní bolo. Poskákali sme po vlnách, posádka za?ila vodnú trie?? do tváre a údery vln do trupu lode a bezpečne som zaviedol loď do kludnej zátoky. Aby sme sa nenudili, nacvičili sme kotvenie na dve kotvy do véčka a dr?ali hliadku do hlbokej noci, a? som usúdil, ?e nebezpečie nehrozí a hliadky zru?il. Dalo by sa to aj bez motora, ale nestihol by som vráti? loď. Ka?dý ?pás niečo stojí.
Ja som svoju 9m lod vystrojil 4 valcovym dieslakom z VW 1600ccm. Chlapík od ktorého som kupoval rozostavanu loď , na základe svojich dlhoročnych skúseností s plachtením v Grécku odporúčal motor čo najsilnej?í. Znamy ma 9m plachetnicu s 10 k zabudovanym dieslakom a niekedy k nemu da aj prívesny 15 k Tohatsu. Tak ja mam teda cez 40 k. Naftu mam 145 l a nerezovú nádr? som dal na miesto kde aj tak ?a?ko niečo strči?. Voda cca 280l. A ked budem potrebova? na ten motor velké ko?ené ta?ky s vercajkem, tak ho vyhodím a dám tam trojválcový Yanmar, alebo Lombardiny. Ten robia na Slovensku a bola naňho dos? dobra cena. A s tých zaručene olej nekape. Ani z môjho, dal som vymeni? v?etky guferá. Ahoj
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř pro 07, 2005 10:51 am

Ahoj,
bez motoru dnes skoro nikdo nejezdí(na moři) ale jde to. Je o v?ak o moc slo?itěj?í, některé přístavy pak jsou nedostupné. S motorem je to vět?í pohodlí ale myslím si, ?e ka?dý kdo vede loď by měl být připravený na mo?nost, ?e motor vysadí. S motorem jsou si lidi jistěj?í a plujou tam, kde by si loď bez motoru nemohla troufnout. Taky jsem si motor pořídil, je nutný, kdy? mám na lodi posádku. Při plavbě ale pořád myslím na to,?e ho jako nemám ,jsem pak opatrněj?í. Plavbu plánuju tak abych věděl o přístavech, které jsou dostupné i pro plachty v případě nějaké vá?né poruchy na motoru. Motor mám přívěsnej Tohatsu 6, zatím ?lape dobře
Ahoj
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned pro 11, 2005 9:08 pm

Ahoj Tome. Gandalf je sasanka? To je ten Gandalf čo preplaval po kanaloch cez europu? Ma? sklopny kýl, alebo pevny? ake su rozmery ? Ako sa s nou plava v búrke, povedzme silné jugo s vysokými vlnami? Ahoj.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon pro 12, 2005 10:24 am

Ahoj,
je to ten Gandalf. Má pevný kýl, balast má okolo 300kg. Trup je vystu?en ?ebry. Rozměry - 6,70m , ?ířka 2,40m. Na moři se choval docela dobře, měl rád zadoboční větry. Proti větru a vlnám se mu moc nechtělo. Bouře překonával nejraději v přístavu ale kdy? ho překvapila tak se s ní statečně popral. Silné jugo, po větru a na volném moři by zvládl. Proti větru by to bylo dost tvrdý. Za?il jsem na sasance celodenní kři?ování, kdy jsme napluli spoustu mil a výsledek na mapě byl jen 9mil. A tak to trvalo týden. Pokud nejsou vlny tak je sasanka proti větru dobrá. Na zadních větrech s dvěma kosatkama na motýla je schopná uplout za 24hodin a za dobrých podmínek 120mil.
ahoj Tom

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů