sea

Povídání o jachtingu, moři a vodě kolem nás ...

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 12, 2005 9:19 pm

Ahoj Tome. Dík za odpoveď. A ako často s ním chodí? na more a keď ide?, tak na ako dlho chodí?. Pova?uje? tvoju loď za dobrú, alebo by si menil? Mysli? , ?e je to pravda, ?e loď je v?dy o meter krat?ia ako potrebuje? / chce? / ?
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte pro 13, 2005 8:36 am

Ahoj,
s Gandalfem u? na moře nejezdím, poslední mořská plavba byla v sezóně 2002. Gandalf teď funguje na Slezské Hartě. Na moře jezdím s jinou lodí - taky sedmimetrovka, je nafocená na stránkách www.yachtsport.wz.cz (Seagull). Loď je to dobrá, chci ji trochu popsat tady ve fóru. Na moře jezdím ka?dé léto, mám dva měsíce volno. S tou délkou lodi - kdysi jsem to tak chtěl, mít o metr del?í loď. Dnes jsem rád, ?e mám co mám - čím vět?í loď, tím víc starostí ...atd. Tu svou zvládnu sám(převoz, plavba,zimování,opravy...)a na nikoho se nemusím obracet pokud nechci.
Tom
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte pro 13, 2005 8:56 pm

Ahoj Tome. Teda pane kolego, nádhera. Dva mesiace, to si asi učitel, ale keď nad tým rozmý?lam aj poslanci parlamentu maju letné prázdniny...Tým so ?a nechcel urazi?, Svoboda je tu?im z Ksč / je tam e?te?/. Mimochodom sme menovci.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř pro 14, 2005 8:29 am

Ahoj,
jsem učitel na speciální ?kole, s poslancema nemám na?těstí nic společného. Poslanci a senátoři asi taky mají lodě ale asi trochu jiné kategorie a na jiných atraktivněj?ích místech. Nevím proč, ale já ty panáky z parlamentu moc nemusím. Třeba jsou mezi nima taky jachtaři ale já moc lidí z českého jachtingu neznám. Oni v?ichni plujou vět?inou v Chorvatsku.
Tom
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv pro 15, 2005 1:23 am

Ahoj Tome. Vôbec nepochybujem, ze ma? s nimi niečo spoločne, veď tvoje meno charakterizuje tvoje nazory. Ale napi? kde plava? ty,my /vet?ina / plavame v chorvatsku. A men?ina na Dunaji. Kdo Dunajský ?ífi nezna , sírou pekla sířený, málo zná, .... tak ňak je to v tý písničce...
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv pro 15, 2005 7:33 am

Plachetnici mám v jednom polském jachtklubu ve Swinoujscie na Baltu. Je to pro mě nejbli??í moře(necelých 600km). V sezóně jsem tam potkal jednu slovenskou loď. Kdy? jsem před léty bydlel v Ji?ních čechách, tak jsem chtěl splout Dunajem a? do moře. Nevy?lo to a pustil jsem se jiným směrem - Vltava,Labe,Odra. Jaký je Dunaj?
Ahoj Tom
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát pro 16, 2005 11:09 pm

Dunaj je velkolepá rieka. V Bratislave má silný prúd a hustú premávku lodí vďaka nákladnému prístavu v Bratislave. Bohu?ial postavením priehrady stratil značne na romantike, teda pod Bratislavou. Proti toku sa dá ís? okolo Devína / hrad na visokom brali / do Rakúska. V Hainburgu je colnica kde kontrolujú borddokumente. Pekné je to a? po Wiedeň, ale tam je u? priehrada, komorovanie, strata času a čo vo Wiedni. Keď je viac volna, tak sa oplatí ís? pod gabčíkovskú priehradu a tam je u? Dunaj v pôvodnej kráse. Proti prúdu sa dá ís? starým korytom pri dedinke Sáp. Tam sú odstránené plavebné znaky a rieka je ponechaná vlastnému osudu a vývoju. Nedá sa ale ís? a? k priehrade, lebo naprieč tokom su umelo nasypané dva kamenné prahy. Flekov na táborenie je tam dos? málo, lebo v?etko zarástlo lu?nou d?unglou. Aj tu dolu je silný prúd v podstate a? takmer po Komárno. Tu stráca svoj horský charakter a aj rýchlos? a mení sa na typickú ní?innú rieku.
V lete, keď končí topenie ladovcov v alpách a poklesne hladina, objavia sa krásne ?trkové plá?e. U nás býva dos? tropických dní a vtedy je kúpanie v chladnej rieke to pravé orechové. Voda je velmi čistá. Medzi kamennými hrádzkami usmerňujúcimi prúd sa vytvárajú neuveritelne krásne lagúny. Brehy sú lemované prevýsajúcimi vŕbami poskytujúcimi príjemný tieň. Tábori? sa dá na divoko, nikto nechce list posade ani polatok za bezpečnos? plavby. Loď aj motor mô?e? ma? aký chce?. Samozrejme musí? ma? techničák a vodičák. Več?inou sa jazdí na silných motorákoch, sem tam gumák a občas aj výtlačný čln. Myslím, ?e je to jeden z posledných rajov v Európe. Nie sú tam skoro ?iadne maríny a ani benzínky, sem tam je pri brehu krčma a to je v?etko. Úplne stačí.
Splavi? Dunaj je do Čierneho mora je aj môj sen a dúfam ?e čas jeho splnenia sa blí?i, deti sú u? skoro velké. Otázka je akú loď. Môj známi i?iel a? dolu na plachtách na lietajúcom holanďanovi. Teraz v lete som videl star?í man?elský pár na gondole !!! Tie? jeden Nemec i?iel na kajutovej plutvovej plachetnici, v Bratislave ju spú??al na vodu. Rozmý?lam, ?e ten môj gumák bude asi dos? dobrý, spravím nejakú strie?ku na spanie. Vyskú?am ho tentorok do tej Budape?ti, mo?no aj do Moháču.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon pro 19, 2005 12:16 pm

Ahoj,
doufám, ?e se tam jednou vypravím. Co přes Rumunsko, jak je to tam s "domorodcema - pirátama"? Mám informace, ?e se tam dost krade, to byl taky důvod proč jsem splouval Vltavu a Labe i kdy? Dunaj mě moc lákal.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 19, 2005 7:32 pm

Ahoj.
Som presvedčený, ?e na Václaváku, alebo v Bratislave v Tescu je viac pirátov ako na celom Dunaji. Toho by som sa nebál. Je jasné, ?e ked ide? sám a nechá? loď hodiny bez dozoru a zhaňa? niekde po čertoch benzin, tak ?ance na vykradnutie lode sa zvy?ujú. V Rumunsku som bol v Dunajskej delte 2 tý?dne za sociku a v pohode. A to tam bol za Cauceska hlad. Kamarat tam isiel 3 roky po revolúcii a na otázku, či sa nebojí sekuritate mal peknú odpoveď: A čo by tam robili, tý sedia na ministerstvách a vo vláde tak ako u nás.
Myslím, ?e ka?dý cestovatel čelý hrozbe násilia a kráde?e a je jedno či si v Čechach a banda zhulákaných floutku ti rozbije ciferník, alebo ti v taliansku ukradnú prachy, alebo v Holandsku bicykel, atď.
To cestovanie asi za určitú mieru rizika stojí.
Akurat by som sa bál ís? loďou do Bulharska. Tam vraj mafia ovláda tieto prímorské turisticke strediska dokonale a ked sa im niečo zapáči tak ma? smolu. Niekedy sú tak láskavý, ?e za výkupné ti vrátia auto / lod /spe?. Ale moj kamarad Pi?ta ma ukludňuje a hovorí, ?e o moju loď sa bá? nemusím, tá sa vraj zdá krásna len mne.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte pro 20, 2005 11:13 am

Díky za informace. Jednou se tam musím vypravit, Černé moře mů?e být také zajímavé. Znám ho pouze ze břehu. Jen mě trochu vadí slunce a horko.
Ahoj
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte pro 20, 2005 7:02 pm

Moj kamarat Pi?ta, čo som ho spomínal minule, sa chystá na cestu okolo sveta a chce zača? plavbou okolo Čierneho mora. Krymský poloostrov musí by? velmi zaujímavý, odtial je kúsok do Gruzínska a severné pobre?ie Turecka som u? počul ospevova?. Bospor, Istambul, Marmarské more, Dardanely a ďalej Smirna, Bejrút, Alexandria. No, asi by bolo toho cestovatelského rizika trochu viac.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř pro 21, 2005 7:57 am

Kus tureckého pobře?í trochu znám , ze strany Egejskémo moře a musím se taky připojit k ozpěvování. Minimum turistů, volné zátoky, prázdné plá?e a kdy? začalo foukat Meltemi ,tak i pěkné svezení....Ale je to pár let, mo?ná, ?e to tam vypadá u? trochu jinak. Tenkrát to byla moje první plavba na moři. Rád na to vzpomínám i na lidi, kteří tam byli.
Na jaké lodi se tvůj kamarád chystá vyplout?
Ahoj
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř pro 21, 2005 7:42 pm

Ta loď je cca 10m sloop, drevena kon?trukcia dub, opla?tenie preglejka a olaminovane hrubou vrstvou polyesteroveho laminatu. Podla stavitela / Laco Čatlo? / kostra je o 50% predimenzovana, preglejka lacná nič moc a laminatu statočne. Je to central kokpit, ale zadna kajuta velmi stiesnena a ostatne priestory takisto, ale to sme rozmaznany čartrovymi loďmi. Je to stará Polska kon?trukcia lode do ta?kych podmienok, 1x lomena ?arpia z masívnym kýlom a skegom. Kupil do toho novy valcovy Yanmar, veterné kormidlo a ďal?ie veci, stalo to furu prachov a lod stale nie je hotova a to na tom maka na plny uvezok. Nie je to sranda dobre prerobit star?iu lod. Za tie prachy mohol kupi? v Nemecku hotovu , ale kolko ludí tolko názorov. Laminatku ani ocelovu nechcel a drevenu od cudzieho nekúpi. Teraz je na Cypre a sna?i sa tam zarobi? ďal?ie prachy na loď. Vyrazi? chce začiatkom leta 2006, východzí prístav ma v Bulharsku u kamarata kde chce doladi? loď a v 2007 chce is? na velmi, ale velmi dlhú cestu, a? do dôchodku. Ahoj
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv pro 22, 2005 10:39 am

Nádhera! Popluje? s ním nějakou část cesty? Je?tě jsem zvědavý, co je to přesně za typ lodi?
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Příspěvekod ZdendaZ » čtv pro 22, 2005 10:43 pm

Já jsem tu loď viděl, je nádherná! Co je to za tip nevím, ale krásná je určitě :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát pro 23, 2005 9:42 pm

Plout či neplout, to? otázka. Vzhladom k mojim osobnym skúsenostiam s prestavbou lode som pesimista, či ju dokončí v r.2006. Ak ju dokončí, tak Dunaj splavuje vyviazany o ?lep a potom sa presunie len z Rumunska do Bulharska, čo je tak 2 dni plavby. Ja by som najrad?ej i?iel u? konečne na svojej lodi a chcel by som prejs? Turecke pobre?ie a aj tam zimova?. Ten motor tam ma 3-valec.
Splavi? Dunaj vyviazaný o ?lep ma racionalny dôvod a to je ponor 160-170 cm, čo mô?e robi? problem keď nepozná? dobre trasu a to nepozná?. Nakladne lode majú skúsených lodivodov, dokonalé piloty, plávajú aj v noci, majú radar, aktualne informácie o plavebnych podmienkach a ďalej len na nafte ?a vyjde cesta sameho 20.000,-Sk. Tak?e sám ide? aj mesiac a takto si tam za 10 dni. Riziko nabehnutia na plytčinu je dos? velké.Tie? potrebuje? dos? velku posádku na kormidlovanie, teda aspoň traja a kto si zoberie mesiac volna?
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát pro 23, 2005 11:11 pm

A? před vyplutím bude? hledat posádku, nebo kdyby ti někdo chyběl, dej vědět znám pár lidí co maj dva měsíce volno. Ten tvůj kamarád přestavuje tu loď sám nebo má pomocníky? Jestli je na to sám, tak mu nezávidím. Já jsem svou loď generálkoval tři roky, postupně jak byly peníze a čas. Na?těstí mě to pořád baví a u? opravuju dal?í "kocábku", chci ji dát na jaře na vodu - Slezská Harta. Potkal jsem v Polsku ve Szczecine člověka, který přestavuje krásnou mahagonovou plachetnici u? desátý rok. Peníze na to shání opravami jiných lodí ale pak má méně času na tu svou. Je to star?í pán a kdoví jestli vypluje. Dnes jen málo lidí si lodě staví samo. Já jsem se před lety vydal cestou - koupit star?í a opravit. Postavil jsem jen jednu - malou otevřenou plachetnici(Mloka).
V jaké jsi fázi ze svou lodí?
Ahoj
Přeju pěkné vánoce
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob pro 24, 2005 5:59 pm

V?etkym yachtarom, námorníkom, lodníkom a ich rodinám ?elám v?etko najlep?ie k sviatkom vianočným. Ahoj
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon pro 26, 2005 9:59 pm

Dnes ak stavia? loď, alebo preraba?,tak ju v podstate v?dy robi? sam. Časy, keď celá partia stavala loď sú nenávratne preč. Za par korun ma? čarter kde chce?, na velku plavbu aj tak nema? čas, tak načo stava? loď?
Jeden z mála rozumných dôvodov je to, ?e ?a to baví. A ak ma? na to peniaze a e?te aj čas si výsledky svojej práce u?i?, tak potom je to fajn. Ono je to s pomocníkmi tak, ?e blbú robotu ako je napr. brúsenie robi? nechcú, odbornú vie málokto a na dlhodobú pomoc nikto nemá čas. Vysvetlí? niekomu čo a ako a o tý?deň to vysvetluje? druhému znovu. Na brúsenie a dr?anie kontry pri ?roubovaní je najlep?ie si zaplati? brigádnika. Môj kamarát Pi?ta bol v emigrácii a ?ivil sa ako zamestananec fo firme čo robila údr?bu lodí. Tak?e na rozdiel od nás nad?ených amaterov toho vie dos? vela. Rekon?trukcia lode ?a v?ak často postavý pred ne?tandartné situácie. A tam je ka?dá rada a pomoc dobrá. Či?e sem tam mu niekto pomô?e, niekedy zaplatí , ale več?inu odmaká sám.

Cesta ktorú si zvolil, či?e kúpi? star?iu loď a opravi? je samozrejme dobrá, ale po skúsenostiach ktoré mám sa my zdá lah?ie postavi? novú. Moja skúsenos? ov?em nie je univerzálna a mo?no sa dá kúpi? stará loď za primeranú cenu v dobrom stave.
Tak?e som sa to rozhodol vyskú?a? a začal som stava? novú plachetnicu, ?ahatelnú za silnej?ím autom.
K tomu Giaurovy čo mám, je v ?tádiu takmer dokončenia, ale dal som si rok prestávku, lebo som si musel spravi? poriadok vo firme a dohodnú? sa zo spoluvlastníkom lode. Mám pred sebou dokončit stavbu kuchyne, trochuWC, obostava? motor a dokonči? hundkoju + schody. Okrem poistkovej skryne treba spravi? celú elektrinu. Musím sa e?te vráti? k nádr?iam, nemám v nich prepá?ky. Rozprával so z chlapíkom čo bol na plavbe okolo afriky a hovoril, ?e raz bola taká búrka, tak ich hádzalo, a? im praskly nádr?e na vodu a skoro zahynuli od smedu. No a potom e?te kopec drobností, ale nič podstatné. Mám osadený motor aj s ovládaním a výfukovým systémom, nová hriadel aj zo stevenkou a ucpávkou, osadené budíky, zrekon?truované kovanie s?a?ňa, vý?ahy a o?a?e funkčné, stopre, kladky, rolfok a 2 geny, hl. plachtu aj s refovaním, 2kotvy aj s re?azou atď. V?etko komplikuje to, ?e chcem ma? vecy na 100%, či?e niekedy to preháňam, ale čo narobí?, ked ?a to bavý, no nie?

Keď má? svoju loď, tak ma? ?ancu ís? na poriadnu plavbu, čarter na 3-4 mesiace nezaplatí? a k niekomu do posádky na dlhú plavbu tie? nemusí by? ideálne. Stava? loď je rozhodne lep?ie ako vykecáva? sa pri pive, alebo budova? do odpadnutia vyspelý kapitalizmus /podla mňa /. A stredoveké memento mory platí aj dnes.
Ahoj
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte pro 27, 2005 4:38 pm

Ahoj,
jsem nejraději, kdy? nepotřebuji k mému hobby pomocníky. V?e si dělám svým tempem a mám přehled jak jsem co udělal a nikdo mě do toho nekecá. Byl jsem před pár lety v jedné partě co stavěla repliku starého plachetníku. Nevyhovovalo mě to, proto?e jsem se nemohl rozhodovat ve v?em sám a musel jsem se přizpůsobovat systému skupiny a "nalévání "názorů s kterými jsem nesouhlasil. Není nad to, kdy? mů?u něco vymyslet a pak to postupně sám realizovat, i kdyby to mělo trvat pár let.
Na charter jsem nikdy nejezdil, pokud nepočítám několik regat na Jadranu na Elánu. Raději jsem na své lodi.
Staví? dobrou pevnou loď, taky jsem po ní pokukoval. Na Giaurovi dva če?tí jachtaři obepluli mys Horn.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte pro 27, 2005 7:33 pm

S tými pomocníkmi má? recht. Je to presne tak. Ale niekedy to je bez neho blbé, naj?a??ie bolo, keď som osadzal kladky na vy?ahy pri s?a?ňovej patke, ja som bol vnutry a hore som potreboval podr?at kontru.
Giaura som kupoval e?te skorej ako i?iel Ondraček s Parchomenkom na svoju super plavbu. V Brne som sa nahodou od p. Mikula?a / alebo Mikola? ? / dozvedel , ?e na vychodnom Slovensku ma takúto loď Mi?o ?iňansky a ?e s ňou bol na Nordkape. Klobuk dole , som si povedal a zavolal som mu , či dá nejake rozumy. Nie je problem, keď chce? tak sa na ňu pridem pozrie?. Naozaj pri?iel, pozrel, pochvalil dobru kúpu a dal my základnú otázku. Chce? jazdi?, alebo opravova?? To je jasne ?e jazdi? !
Tak zober karbo?ku a v?etko vyre? a sprav to znovu, dnes sa to robí náč. 3-4 roky a jazdí?.
A aj tak bolo, resp. je. Za sebou mam 2 roky intenzivnej prace. Ja viem ?e jednoduch?ie je is? do obchodu a kúpi? hotové, ale to by ma paňmáma hnala. Naraz je to kopa peňazí a najme keď chce? aspoň tych 8-9 metrov. Ahoj
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte pro 27, 2005 10:26 pm

Ahoj,
stě?ňovou patku jsem vyře?il bez pomocníka - nahoru jsem dal očkovej klíč a přivázal jsem ho v poloze, kdy se o ni zapřel. Velkej problém jsem měl s bočními okny. Tam se to nikde nedalo zajistit a kontra mě dr?ela man?elka.
Fandí ti man?elka v tvém hobby? Mě zatím jo i kdy? ji to na moři nedělá moc dobře. Toleruje to taky asi proto, ?e jsem na přehradě u nás začal lodě půjčovat a loď v přístavu u moře+ jiné náklady nemusím dotovat z učitelského platu.
Je hodně ?enských co tento koníček u svých man?elů nevydejchaly a na?li si usedlej?í náhradníky.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř pro 28, 2005 6:50 pm

Mojim najlep?im pomocnikom okrem rychloupínacej stolárskej svorky je ?amotová tehla, odhadom má tak 8-10 kg, ked s ňou za?a?ím klúč , ani sa nehne. Okna som rie?il tak, ?e som ich najprv nalepil Sika tmelom a a? potom som ?rouboval, hoci sa my to zdalo zbytočné, ale čo s tými dierkami, keď tam u? sú. Znútra som nepou?il klasické matky , ale stolárske do dreva, je to taka trubka dlha cca 5-6 mm s vnútorným závitom a po vonkaj?om obvode je narýhovaná a zakončena je ?o?ovkovou čapičkou, ale bez zárezu na ?roubovák. Ked to zatlačí? do dierky, tak tie ryhy zabraňujú pretáčaniu. ?rub podma?em tmelom a jedu.
Vyzerá to ako nít na lokomotíve.
Man?elka so mnou rada chodí na Dunaj a je jedno či na pádlo, alebo na motor. Pred morom má re?pekt, a? prehnaný, tak?e sa tam moc nehrabe. Keď idem na tý?dňovku na čarter, proti tomu nič nemá, ale keď som raz nahodil tému ís? s niekym cez atlantik, tak som nepochodil. Čo sa týka stavby lode, tak výstí?ne sa to dá poveda?, ?e je tolerantná. Aspoň nechodím do hospody a nebehám za ?enskýma / aj tak sa to dá poveda? /. S peniazmi to nie je najhor?ie, tak si tie postupné výdaje mô?em dovoli?. Sem tam musim niečo spravi?, teraz napriklad rekon?truujem byt, alebo treba pokopa? zahradu, kosi? trávnik, striha? stromky. Pred 2 rokmi, keď som na lodi spravil najviac roboty / min 50%/ tak som mal taký systém, ?e tri dni v tý?dni som makal na lodi od 14 do 22 hod. a ka?du druhu sobotu a nedelu od 8 do 20 hod. Ked odpočítam balenie vercajku, tak som mesačne robil a? 180 hod a pritom som chodil so ?enou bicyklovat, na prechádzky do lesa, aj na chalupu, nav?tívi? rodinu a priatelov. Bol to dobrý systém, ale zrútil sa , ked vedla mojho obchodiku postavili Baumax. A bolo po srande, musel som zača? re?trukturalizáciu svojej firmičky a loď i?la bokom. Ale zle časy skončili a u? sa te?ím. Ahoj
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř pro 28, 2005 9:01 pm

Kdy? tak poslouchám v?echny ostatní lidi s trochou slané vody v krvi, tak si začínám víc vá?it své man?elky. Neměla problém, kdy? jsem odjel na del?í plavbu. Největ?í problémy měli její rodiče, oni na to nejsou zvyklí. Rodina z mé strany si u? zvykla a i mě dost fandí.
To s tím okénkem a ?rouby to pří?tě zkusím, dík za inspiraci.
Myslí?, ?e by okénka dr?ela jen na tmelu? Já jsem to raději v?echno v?dycky ?rouboval. Je fakt, ?e u v?ech lodí, které jsem opravoval, jsem okénka jen tě?ko sundaval a v mnohých případech praskly nebo jsem je musel rozbít a po kouskách demontovat.
Dobrou zku?enost jsem udělal s materiálem, který se pou?ívá do výloh v klenotnictví(u? si ale nepamatuji název). Vyřezal jsem z něho okénka na Gandalfa. Silné jsou 3mm a nepředstavitelně odolné, nevadí tomu horko ani silný mráz. Ne? jsem to namontoval tak jsem to testoval . Kousek zbylého materiálu jsem na?rouboval do rámu a bouchl jsem do toho kladivem, vrátilo se mi a málem jsem si vyrazil zuby. Povolilo to a? po několika silných ranách velkou sekerou a to je?tě ostřím. Tyto okénka jsem ne?rouboval, nastřílel jsem je velkými trhacími nýty. Je to u? ?est let a v?echno v pohodě dr?í.
Ahoj
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Re: sea

Příspěvekod Jarda » stř pro 28, 2005 10:04 pm

Tom píše:Ahoj,
jachting je bezva sport. Hlavně ten námořní. Moře po?le ka?dého, tam kam patří. Nemá rádo "velkohubé" a nezodpovědné. Za?ere se vám pod ků?i, budete se na něj neustále vracet a s ka?dou dal?í plavbou se dozvíte něco více o vás samých.Hlavně plavby , které uskutečníte se svou lodí se v?ím okolo co k tomu patří a vůbec nejlépe plavby osamělé.Znám spoustu "velkohubých" co na moře nikdy nevypluli a kdy? u?, tak jako "balast" na velkých charterových lodích s ledničkou a se spoustou elektroniky. Pak se vraceli domů k man?elkám, kolegům a kamarádům jako moř?tí vlci hrdinové. Zdá se ,?e jachting u? není co býval. Souhlasíte? Pokud ne, pi?te a nenechte na mě nitku suchou....Tě?ím se na odpovědi.


Asi ti něco udělali, ti "balasti" kdy? se jimi zabývá? na fóru. Nemyslím si, ač jsem naprostý začátečník, ?e yachting u? není to co býval. Jak u? tady někdo napsal, tak kolem ka?dýho sportu se motá spousta pitomců, ale tomu se nijak neubrání? a oni se sami vyselektují. Jinak tě zdravím Tome, čau Jarda.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů