lepeni gumaku

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

mariospusta
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod mariospusta » pon črc 09, 2012 8:58 am

dakujem za odpoved aj ked ma prilis nepotesila.
chcel by som sa este opytat na ten material zo stareho clnu, mozem ho pouzit ako material na zaplaty.
dakujem
Mulisak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mulisak » stř zář 05, 2012 6:46 pm

Ahoj. Lepim tu celou podlážku gumáčku Bombard AX2 tím (výše zmiňovaným) geniálním lepidlem Strongan (Frantíci to maj opravdu vychytaný), jsem v půlce a teď přemýšlím, jestli to lepit s plaňkama (člun má "dřevěné" plaňkování podlážky), anebo tam ty plaňky nandat až po zalepení. No a protože je to už děda, tak jestli je dobré ho vůbec balit na cestu (celá léta byl rozbalený, sice né nafoukaný na tlak, ale alespoň s trochou vzuchu, rozhodně né srolovaný), je to sice prcek, ale přece jen 240x120x40cm mi zabírá v autě docela velký kus místa. Když už jsem zmínil to rolování, vadí-nevadí (může být jen na převoz, bez moc velkého mačkání)? Plaňky vyndavat?? M.
kraken859
nováček na fóru
nováček na fóru

opravy člunů

Příspěvekod kraken859 » stř říj 31, 2012 10:15 pm

Chlapi zkuste se podívat na stránky www.lepeniclunu.cz. Oni Vám vždy perfektně poradí. Měl jsem tam člun na opravě a byl jsem maximálně spokojený. Cena výborná. jsou velice vstřícní. Když jsem něco lepil doma na koleně tak to nebylo nikdy ono. Tutu firmu jsem našel na netu a všem doporučuji.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » čtv lis 01, 2012 10:31 am

V Prahe, alebo v blízkom okolí nie je nejaká opravovňa?
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » čtv lis 01, 2012 10:53 am

Jsem se něco těch gumáků nalepil a povětšinou s nevalným výsledkem.Teda vetší džuzny,bo malou jsem snad ani neměl.Našel jsem ale inzerát,kde tvrdí,že zalepí všechno a hodně materiálů.Píšou že i vaří a lepí komory.Nevím kde to je,ale mám na ně telefon 736613833.Já bych už asi doma nic nelepil,bo ať to dělám,jak to dělám,vždy to na marnej třetí pokus musím nechat udělat v servisu,kde mně vždy znadají,že jsem to více posral,jak to bylo původně a následně s tím mají více práce.Jednou to už po mně ani nechtěli udělat,bo jsem to nějak blbě brousil,jak jsem podklad zdrsňoval,že mně řekli,že už se nemají čeho chytnou. :roll: .Ono asi nejlevnější,teda aspoň pro mně je to nechat udělat hned v servisu.Malá dírka asi jde dobře udělat i na koleně,ale větší mně už nešla,ani když jsem to podlepil zevnitř a zkoušel jsem to jednou i šít a pak lepit...Nikdy se mně to nepovedlo a to jsem kupoval kuewsky drahá lepidla.

howk
Monty
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » čtv lis 01, 2012 11:17 am

Mám asi 8 cm dieru na spoji dvoch plôch. Ak by to bolo na rovnej ploche tak to zlepím. Toto by som nezvládol. Dík, skúsim im zavolať. Prahu by som chcel preto, lebo tam idem na výlet.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

lepení

Příspěvekod jsekera » čtv lis 01, 2012 11:39 am

ahoj,
já osobně se chystám v zimě odservisovat u firmy boatmania, jsou někde od prostějova, což by pro denise nemuselo být tak z ruky,
trochu jsem je googlil a zjískal jsem jen kladné reference, umí prý slepit cokoliv a ceny mají příznivé......
zatím s nimi mám zkušenost pouze s telefoního rozhovoru, ale pán reagoval velice ochotně, tak to zkusím....
(chystám se vyměnit některé špatně nalep. záplaty po předch.majiteli a taky pořešit některá lehce prodřená místa,
prý není problém třeba i vyměnit válec, vše je jen otázka ceny materiálu a ochoty investovat, mám hypalon a tam je cena
oproti pvc vyšší...)
sekysh
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » čtv lis 01, 2012 11:55 am

Kamarádovi lepil člun Zodiac nějaký pan Rybníkář z Břeclavi.Fa Airtex

Byl s prací velmi spokojen.
Tak Denisi,do Břeclavi to máš ještě blíž.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » čtv lis 01, 2012 9:16 pm

Opravy gumáků dělali v Navy Centru v Praze Radotíně. http://www.navycentrum.cz/servis_new.php
kraken859
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod kraken859 » čtv lis 01, 2012 11:30 pm

Denisy zkus www.lepeniclunu.cz. Slyšel jsem, že jsou ještě levnější než boatmania. Tyto dvě firmy nejsou zas tak daleko od sebe. Mám hodně kamárádů, že s firmou Antonín Ševčík ( lepeniclunu) mají lepší zkušenosti než s boatmanii. Za zkoušku to stojí aspoň zavolat a zeptat se na cenu.
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Wlady » čtv lis 01, 2012 11:47 pm

Krakene 859, už Tvůj první příspěvek s odkazem na ty webovky, napsaný hned v den registrace, mi přišel poněkud zvláštní, ale nechal jsem to být... jenže už to myslím přeháníš...

Nejsem sice tak háklivý na komerci jako místní autority, ale nech už laskavě případné využití služeb Tebou propagovaných "lepičů" na svobodné úvaze jednotlivých členů místní komunity bez dalšího přemlouvání!

Wlady
Petrgar
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Petrgar » pát lis 02, 2012 8:57 am

tataS píše:Opravy gumáků dělali v Navy Centru v Praze Radotíně. http://www.navycentrum.cz/servis_new.php

Nechával jsem si tam lepit utržené přední oko s rukojetí na nošení a pak jsem slyšel, že to údajně vezli zalepit do http://www.marine.cz/o_spolecnosti_servis.htm.
kraken859
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod kraken859 » pát lis 02, 2012 12:42 pm

Dobrý den Wlady,
je smutné že soudíte lidi podle datumu registrace. Já jsem to fórum našel až nedávno. A s firmami které lepí čluny mám mnoho zkušeností, protože jsem si dával člun už mockrát opravovat. A ostatním chci jen poradit. Nemyslím si, že je na tom něco špatného.
mirus
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mirus » pát lis 02, 2012 1:02 pm

No,to už tady funguje pár let,že různé "firmy"nabízejí něco ,co potom nechají udělat jinde.Pokud jsi s prací spokojen (samozřejmě i s cenou) ,pak je všechno OK.
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Wlady » pát lis 02, 2012 6:25 pm

kraken859 píše:je smutné že soudíte lidi podle datumu registrace

To rozhodně nedělám, ale dlouholetá zkušenost s tímto i dalšímy fóry mi napovídá, že komerční odkaz v prvním uživatelově příspěvku, napsaném rovnou v den registrace, poněkud zavání...

Popravdě. Nijak zvlášť mi to nevadí, protože jakýkoli způsob rozšíření portfólia potenciáně potřebných kontaktů vítám. Proto jsem na Tvůj (tady si všeobecně tykáme a pokud jsi to ještě nezjistil, tak jen dáváš za pravdu mému dojmu, že jsi toto fórum navštívil zcela účelově) první příspěvek nijak nereagoval. Naopak. Kontakt jsem si uložil a propagované webovky navštívil.

Ty stránky jsou zánovní, návštěvníků prozatím cca 2 tisíce, fotogalerie provedených prací chudičká. Evidentně čerstvá firmička, nejspíše one mann show.

A opět. Naprosto nic proti tomu. Malé firmy jsou zhusta flexibilnější než velké a ceny většinou lepší. Jinou otázkou už je kvalita, která i při sebevětší snaze může být ovlivěna menší zkušeností. Ale třeba pan majitel někde dříve v oboru pracoval a je to jinak. Nevím, ale to není v tomto kontextu podstatné.

Předmětem mého druhého příspěvku bylo, že tohle už si musí každý potenciální zákazník rozhodnout sám, zda dá přednost dlouhodobě zavedené firmě či, třeba díky ceně, firmě "novější". Proto mi Tvoje naléhání ...zavolejte ... poptejte se na cenu atd. (a to vše i s uvedením jména majitele), přišlo už trochu nepatřičné.

Jsem už poněkud staršího data výroby a na agresivní reklamu i přesvědčování o "jedinečnosti" a "výhodnosti" jsem alergický.

Navíc, budu-li se babrat v detailech, tak v prvním příspěvku tvrdíš, že sis je našel na netu a byl s prací spokojen a ve druhém, už máš hodně kamarádů, kteří prohlašují, že jsou lepší než konkurence... To vše na mě ve vztahu k evidentně začínající firmě působí krajně nevěrohodně.

Takže můj osobní závěr, který ale rozhodně nikomu nevnucuji, je jednoduchý. Tebou propagovaný kontakt jsem si z uložených oblíbených zase vymazal a tím to pro mě končí.

Měj se pěkně, neber si to osobně, ale dál už o tom diskutovat nehodlám, protože nic neřešících plků se zde v poslední době porůznu vyskytuje i tak přespříliš.

Wlady
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát lis 02, 2012 6:42 pm

Nebo že by byl kraken859 přímo pan Ševčík ? :?
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Wlady » pát lis 02, 2012 6:59 pm

Geronimo ty jsi hroznej :crazy:

Já tady vypotím takořka celou stránku, jen abych to nemusel takhle pregnantně ... a ty to sem plácneš v jedný větě jen tak :good:

Ale máš pravdu, přesně takový dojem to ve mě vyvolává.

Wlady
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cechura » pát lis 02, 2012 7:28 pm

Zde zmíněný p. Rybníkář zvaný "Ryba" pracuje /pracoval/ ve vývoji materiálů a člunů v Gumotexu v Břeclavi.
Gumák z Hypalonu nám na zakázku stavěl jako prototyp již před lety kdy nabídka byla chabá, ceny vysoké.
Zde od něj malý návod na drobnou opravu:

Název stránky

Ve fabrice by tento člověk určitě vyhledat šel a že má s opravami i materiály bohaté zkušenosti, na to dám krk. j.c.
mildo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod mildo » ned črc 20, 2014 7:15 pm

Zdravím, prosím Vás z akého materiálu je čln Suzumar 390 DS. Mám dierku cca 1,5 mm nad tou gumenou lištou okolo tuby a potrebujem to zalepiť. Ďakujerm Milan.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned črc 20, 2014 7:55 pm

Suzumary jsou z PVC a jsou k nim v originále sady s lepením s několika kulatými i obdélníkovými záplatami v barvě člunu a lepidlem.
Ta malá tuba padne na jednu záplatu. Ten flastr by měl být o 5 cm větší kolem dokola okolo díry. Lepidla mají všichni prodejci člunů
ale ty orig. záplaty jenom prodejci Suzumarů.Při lepení to hlavně dobře stiskni na cca 24hod. Jinak postup běžný. Očistit, odmastit
tech. benzínem, zdrsnit smirkem, namalovat kolečko záplaty na člun, napatlat lepidlem záplatu a člun, nechat zaschnout do nelepícího
stavu, lepší je ještě jednou napatlat, nechat zase zaschnout a stisknout a zatížit- stáhnout svěrkou.
mildo
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod mildo » pon črc 21, 2014 7:31 am

Ďakujem za odpoveď . Milan .
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 12

Příspěvekod martinptacek » ned led 04, 2015 9:01 am

tak lepení přišlo i na mě. Situace. Mám člun honda a vršek přední části se stal lepivým. Nejde to vyčistit ničím a časem se to jen zhoršuje. Přední logo se samo odlepilo a pod ním to lepí nejvíc. Nevím co s tím, takže mě napadlo koupit kousek pvc a vrchní část předku něčím obalit. Kdybych vystřihl starý prostěradlo tak to tam bude držet samo, jak je to lepkavý, ale myslím, že kdybych to potáhl nějakým pvc až do oblasti, kde to nelepí a tam to přilepil, že by se mohla člunu vrátit jeho funkčnost. Protože jinak je člun dobrej. Mám koupit nějakej pás pvc v gumexu? Nebo je v Brně nějaká lepší varianta? Klidně by to mohlo být úplně teňoučký. Přijde mi to lepší řešení než to natřít. Čluník je teď v Chorvatsku a zpátky do čech už nepojede
Boatmania
nováček na fóru
nováček na fóru

Lepeni Honda

Příspěvekod Boatmania » pon bře 02, 2015 8:50 am

Ahoj pokud budeš chtít tak zavolej poradím ti co stím dělat popřípadě se mužeš zastavit u mě na dílně mám tam spoustu materialu kreré by jsi mohl použít na přeplátování špice u Hondy mám i starší pvc pokud by se ti nechtělo kupovat nové .Poradím ti jak to máš udělat pokud si trochu šikovnej tak to snad zvládneš at nemusíš vozit člun do ČR.
www.Boatmania.cz

Zpět na